MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

MOKLAR (Moklobemid-Mocloxil,Aurorix)

przez Zenonek 25 maja 2011, 12:41
Marek77, Postaraj sie wytrwac na tym leku...jakis sensowny okres czasu.

przez Michuj 25 maja 2011, 13:22
branie się za moklar, to zaczynanie od dupy strony.Najpierw sertralina (nie wytrwałeś), paroksetyna (nie wytrwałeś), coś tam Coaxil Ci na chwile pomógł, ale jego kariera się szybko skończyła. Na esci też nie wytrzymałeś. Później chciałeś się brać za antagonistów receptorów opioidowych i amfetaminę. No ludzie...Jesli tak się leczy Anhedonię to ja wolę mieć już schizfrenię i CHAD razem wzięte.
Michuj

MOBEMID (Moklobemid-Aurorix,Mocloxil,Moklar)

przez betka347 17 cze 2011, 20:41
Kiedy zauważyłam , że już nie moge poradzic sobie z wąłsnym zyciem .... poszlam do psychiatry , stwierdził depresje i zapisał mobemid.... Najpierw bralam dwie tabletki.... kiedy nie wiele pomagało zaczęłam brać trzy. Po mniej więcej trzech tygodniach robilo mi się lepiej, i musze powiedzieć że mimo że moje zycie nie stało sie super kolorowe, to potrafilam wstac z łózka przestałam płakać ciagle ... ale mimo to miałam jakąś pustke w glowie.... było to w moim przypadku dobre, ponieważ ja ciągle myslałam, i myślałam negatywnie, po tych tabletkach przestałam po prostu myśleć w ten spoób hehe magicznie.,.:/ ale .... po 2 miesiącach przestałam je brać.... a depresja wrócila mi ponownie.... obecnie znowu biore mobemid ponieważ mam nawrót..... i niestety nie czuje różnicy jest źle..... i prawdopodobnie ten lek juz na mnie niedziała......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 17 cze 2011, 20:57
Tak więc wracamy do punktu wyjścia. Chyba jedynymi skutecznymi lekami są SSRI, wenlafkasyna i TLPD. Nic ciekawszego na depresję nie ma...
Michuj

przez Michuj 17 cze 2011, 21:18
jak juz odpale to pojade dalej sam

Każdy tak mówi :mrgreen: Ja od iluś tam lat to powtarzam. :P
Michuj

przez magda31 02 sie 2011, 11:15
Ja również go brałam, ale jakie najbardziej zapamiętałam skutki uboczne miałam potworne zawroty głowy, nie mogłam chodzić.
A ponieważ cierpię na inną przypadłość nie bardzo lekarz ma pole do popisu z lekami, nie mażna łączyć z innymi. Więc lęki jak były tak są nadal, bo MOKLAR odstawiłam.

przez xionc 04 sie 2011, 12:58
No to wybrałem Moklaru od marca, jak wspominałem zacząłem od 300, poprzez 600 i optymalną dawkę 450. Osobiście to miałem brak jakichkolwiek efektów ubocznych, czułem się co prawda spłaszczony, ale lek wyrównał mój sen (spałem równe 7h, brak problemów ze wstawaniem - budzę się i wstaję) i jednak pomógł. Przy większej dawce 600mg, byłem senny podczas dnia. Brałem 2xrano i 1x przed snem, by uniknąć efektu senności. Co ciekawe, dość dobrze się poczułem podczas odstawiania, kiedy byłem przy 300/150mg na dzień. Prawdopodobnie jeszcze kiedyś wrócę do tego leku.

przez Skipper 30 wrz 2011, 10:03
Witam,

lekarz przepisał mi Aurorix w następującym dawkowaniu:

przez 5 dni 1x150 o 17:00 a następnie 1x 150 rano i 1x 150 o 17:00...i stąd moje pytanie:

otóż na angielskiej wikipedii jest napisane, że działanie pojedynczej dawki utrzymuje się około 16 godzin...zatem po kiego..chu...przyjmować raz na dobę? Poza tym od 17:00 do rana (czyli do śniadania = około 9) to też jest właśnie na skraju tych 16 godzin...

jak Wy dawkujecie ten lek i co sądzicie o tym zaleceniu dawkowania?
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

przez xionc 02 paź 2011, 14:12
@Skipper - ale źle przeczytałeś na wikipedii. Masz okres półtrwania i metabolizowanie substancji. Po 16 godzinach jest jej po prostu mało, więc by zachować w miarę stały poziom substancji i jej metabolitów należy dawkować jak najczęściej (dla przykładu najlepsza by była stała kroplówka czy lek w formie XR), a że 300mg to 2 tabletki, to nie ma sensu tego jeszcze rozdrabniać. W ten sposób unika się po prostu skoków - bo leki nie mają działać tylko przez chwilę i terapia często musi potrwać. Inna sprawa w przypadku leków XR, czyli z zmodyfikowanym uwalnianiem - substancja czynna jest teoretycznie uwalniana równomiernie przez określony okres czasu, więc zazwyczaj są przyjmowane jako jednorazowa dawka na dzień (po prostu dla ułatwienia).

Polecam taką formę przyjmowania leku jaką zalecił ci lekarz, pewnie chce mieć dość czysty obraz, bez tych skoków. W przypadku niedziałania leku po dłuższym okresie, możesz sobie sprawdzić jak działają dwie tabletki na raz, jeżeli będziesz miał "samopoczucie" po nich dobre, a później lekki zjazd znaczy że przydała by się dodatkowa tabletka na zjazd. To chyba tyle, ale to moje własne metody określania działania leku, spytaj zatem lekarza co na ten temat sądzi.

przez Skipper 02 paź 2011, 20:27
Wszystko ładnie pięknie, tylko kwestia tego, że przez pierwsze 5 dni lekarz zalecił 1 tabletkę dziennie więc to troszkę ponad 16 godzin...a okres półtrwania wynosi do 2h więc to też nie załatwia sprawy....
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

przez xionc 03 paź 2011, 00:46
Zapomniałem dodać, że mogą wystąpić przy niektórych lekach problemy ze snem, stąd na przykład zażywanie rano, czy po południu, by lek nie działał jak śpisz, bądź odwrotnie - działał właśnie wtedy gdy śpisz w celach diagnostycznych. Może przez te pierwsze 5 dni lekarz chce sprawdzić czy działa na ciebie placebo / znikoma dawka - bo jak mówisz, przez tą "aktywną" część dnia dawka teoretycznie nie działa, a 150mg jest do przełknięcia jeżeli o sen chodzi (osobiście to ja mam na odwrót i dobrze mi się śpi wtedy kiedy teoretycznie nie powinno, ale to osobna kwestia). Nie powinienem pewnie o tym informować, bo placebo często daje dobre wyniki, póki pacjent nie wie, że to placebo. Jednak nie mam pojęcia na co się leczysz i jakie masz objawy i nie mogę być choć w części pewien co do stawianych tez - przypuszczam.

Co do samego okresu półtrwania, to ważną role jeszcze odgrywają metabolity, które też działają i mają swój okres półtrwania, dlatego wykres rozkładu substancji podstawowej nie jest proporcjonalny do wykresu "efektów" jej działania, a czasem właśnie to któryś z metabolitów pełni ważniejszą rolę.

przez _Jack_ 20 lis 2011, 00:21
Biorę Aurorix od ponad 4 tygodni. Doszedłem do dawki 300 mg. Stan psychiczny jest stabilny. Odczuwam trochę skutki uboczne a mianowicie zamulenie i lekkie kłopoty z pamięcią, koncentracją i sprawnością umysłową. Nie wiem czy to jest wina depresji czy leku a może pogody? Lekarz każe czekać do 8 tygodnia i wejść na dawkę 450 mg wtedy podejmie decyzje.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez xionc 20 lis 2011, 03:09
@_Jack_ Ja bym obstawiał wrażliwość na wychwyt noradrenaliny. Jeżeli nie będziesz się widział z lekarzem przez najbliższy czas spróbuj zmniejszyć dawkę do 150mg przez okres 1-2 dni. Osobiście to mnie 600 zamulała, czułem senność, przy 450 było optymalnie jak dla tego leku, jednakże bez większego pobudzenia. Ewentualnie zamiast zmniejszania dawki wypij kawę gdzieś koło wcześniejszego popołudnia i sprawdź czy cię pobudzi, czy wywoła senność (kawa zwiększa produkcje neuroprzekaźników, a w tym noradrenaliny) - jeżeli senność - niefachowo określę to jako wrażliwość na zbyt duży poziom noradrenaliny. Ilość tej kawy przyjmij taką jaka wg. ciebie jest optymalna, czy jaką pijasz sobie z rana jeżeli w ogóle pijasz. U mnie to by było 1-1,5 rozpuszczalnej 3w1. Jeżeli nie pijasz to 1 saszetka 3w1 powinna wystarczyć, aż nadto.

przez _Jack_ 20 lis 2011, 18:16
Kawy pić nie mogę bo podobno zawiera tą tyraminę. Zapewne tak samo jak ty mam bardzo ograniczoną dietę. Przyjąłem ten lek, ponieważ reszta zamula oraz kładzie mi libido i potencje, ale poki co w tej sferze też nie ma żadnej poprawy.Zastanawiam się ,że to może być powodowane przez depresje. Myślałem ,że dopamina pobudzi mi sprawność umysłową i seksualną a jest wręcz przeciwnie. Szkoda gadać. Czekam jeszcze 3 tygodnie. Pracujesz normalnie na tym leku?Możesz prowadzić auto? Ja poki co nie jestem w stanie. Dobieram lek już 5 miesiąc i przez te dobieranie straciłem wcześniej prace. Ciągle odurzenie, zamulenie, impotencja itd.Zamiast pracować i żyć jak człowiek tracę czas na jakieś pierdoły.

-- 23 lis 2011, 19:25 --

Wskoczyłem kilka dni temu na dawkę 450 mg i lek wręcz wystrzelił w moim organiźmie jak rakieta ponaddźwiekowa.Poprawiła się pamięć,koncentracja, nastrój.Zrobiłem się bardzo aktywny i wszystko mi się chce robić:).Przetestowałem już z kilka rodzajów leków ,ale żaden na mnie tak nie zadziałał jak Aurorix. Z drugiej strony nie chce zapeszać bo może za klika dni nastąpić pogorszenie.Ale poki co jestem pod wielkim wrażeniem tego specyfiku.Jako doświadczony pacjent mogę go zalobbować i powiedzieć ,że jest godny spróbowania.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Sortuj wg