MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez elfrid 29 sie 2014, 14:11
Blondie, ten lek, podobnie jak lerivon pasuje, ze względu na duże problemy ze snem o których napisałaś. Jak zamulenie nie przejdzie to wtedy dołożyć coś aktywizującego na rano.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patrykeight 29 sie 2014, 15:42
Blondie napisał(a):Mirtę brałam początkowo ćwiartkę 30mg, później połówkę. Brałam około 5 tygodni i dłużej nie wytrzymałam.

Kiedy przeszły objawy które sprawiły że nie wytrzymałaś?

-- 29 sie 2014, 16:16 --

cytrynka84 napisał(a):Brałam Moclo 600 mg/d i mianseryne jednocześnie.Nie pamiętam jaka dawka miansy .Lekarz mówił,ze można łączyć.A mirta i miansa to podobne do siebie leki.

No ja właśnie nie wiem o co chodziło z tymi niebezpiecznymi interakcjami i jak to ten lekarz sprawdził.

przez lunatic 29 sie 2014, 18:10
miał ktoś sennosć po moklo?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Blondie 29 sie 2014, 18:56

Dopiero pewien czas po odstawieniu.

przez Patrykeight 29 sie 2014, 18:58
Blondie napisał(a):

Dopiero pewien czas po odstawieniu.

Jak długo?

przez boogyman 30 sie 2014, 10:56
Witajcie. To już moje drugie podejście do moklobemidu. Biorę go w dawce 150 mg rano i 150 mg około 18.00.
Mam stwierdzoną nerwicę, osobowość unikającą i lekkie stany depresyjne. Ogólnie jestem bardzo nerowową osobą- i po wszystkich lekach ta nerwowość mi nie przechodzi. W tym roku po raz 3ci rzuciłem pracę - obecnie jestem na l4. CIężko jest mi z tym:( Wydaje mi się, że jestem do bani i do niczego się nie nadaję. Dodam, że to zawsze ja zwalniam się z pracy - przez moje negatywne myśli.

Mobemid- biorę od tygodnia- efektu WOW jak na razie nie zauważam. Na razie boli mnie praktycznie codziennie głowa i mam jakieś dziwne napięcie w szyi- jakbym się źle wyspał. Wiem , że to od leku, bo miałem tak dokładnie rok temu i odstawiłem ten lek. Teraz powiedziałem sobie ze wytrzymam przynajmniej miesiąc. Inne antydepresanty zaburzają u mnie libido a ten nawet pomaga, stąd nacisk mój na spróbowanie tego leku.
Pytania:
1.Czy ktoś z Was miał podobne objawy: nerwowość, bóle głowy i przede wszystkim ból szyi- napięcie.
2.Czy po miesiącu będę mógł już widzieć pozytywne efekty? Po tygodniu na razie super zmian nie widzę.
3.Czy mogę go łączyć z Ketrel (Kwatepina) w dawce 25mg (taką dawkę przypisał mi lekarz- chyba nieco na uspokojenie), ale pamiętam że nawet tak niskie dawki dosłownie ścinały mnie z nóg- spałem po tym jak zabity. Poza tym z tego co czytam to kwatepina ma jakieś działanie antydepresyjne w dawkcach 100-200 mg.
Co wy na to?

Piszczie proszę jakie macie doświadczenia z tym lekiem. Czy jest osoba której pomógł? ja bym chciał by ten lek pomógł mi uwierzyć w siebie, w moje możliwości i pozwolił bym nie bał się wyzwań i życia ogólnie.
Pozdrawiam

M.
Obecnie nic

przez elfrid 30 sie 2014, 12:29
boogyman, jesteś nerwowy w sensie lękowy, czy nerwowy w sensie agresywny? Może to nie nerwica tylko zaburzenia osobowości. Brałeś kiedyś stabilizatory?
Można łączyć moklobemid z kwetiapiną.

przez Patrykeight 30 sie 2014, 16:55
Odnośnie łączenia moklobemida z mirtrazapiną:
Brawo, gratuluje odwrotnego agonizmu 5ht-2c połączonego z upośledzeniem MAO i COMT (Moklobemid nie jest w tym temacie selektywny w porownaniu z innymi iMAO)
IMO na farmacji powinni uczyc, ze odwrotny agonizm =/= antagonizm, chodź w przypadku opiatów czy antyhistamin. Czemu? Agonizm - poniekad dzialanie rekreacyjne jak 25C-NBOMe, Antagonizm - zmulenie poniekad przeciwpsychotyczne, odwrotny agonizm - "schizowe" wrecz stany, ryjace banie tak samo, tylko nie w strone "fazy"

O co tu chodzi?

przez lunatic 30 sie 2014, 22:55
ja jak bralem ten lek i jak dzialal to mnie pobudzał i nerwowość tylko nasilał a nie ją tłumił, nie wiem czy to jest dobry wybór na nerwice

przez boogyman 31 sie 2014, 09:20
Jestem lękowy w sensie agresywny , szybko wybucham. Lęki też mam spore- obecnie największy, że nie znajdę pracy i że jestem do niczego. ehhh
Obecnie nic

przez elfrid 31 sie 2014, 09:35
boogyman, i brałeś kiedyś jakieś stabilizatory nastroju? Może przydałyby się do leku przeciwdepresyjnego?

przez boogyman 31 sie 2014, 13:14
A Ketrel nie jest stabilizatorem? Mam zamiar go wykupić . Kiedyś brałem lamotrix czy jakoś tak - ale brałem go solo
Obecnie nic

przez Blondie 31 sie 2014, 13:46
jak długo?

Po tygodniu czułam już różnicę, było lepiej. Po 3 tygodniach wróciłam do rzeczywistości w pełni. ;)

przez elfrid 31 sie 2014, 15:13
boogyman, Ketrel jest stabilizatorem i to całkiem dobrym.

Sortuj wg