MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez lunatic 20 lut 2014, 12:09
dziurawiec tak, ale jego sie raczej nie stosuje na uspokojenie, co do waleriany gdzies kiedys czytałem ze moze nasilac dzialanie antydepresantów ale nie wiem czy wszystkich i z jaka siłą

przez boogyman 23 lut 2014, 12:31
Czy osoby na które lek podziałał mogą opisać swoje doświadczenia z nim związane?
Kiedy odczuły pierwsze efekty działania leku? Czy była nerwowość, czy uspokojenie, chęć działania czy niechęć do wszystkiego?
Biorę Mobemid o tygodnia. Na razie sam nie wiem - na pewno euforii nie mam, ale może jest ciut lepiej. Niestety mam kiepski okres w swoim życiu, zmieniam pracę , rozstałem się z dziewczyną, problemy zdrowotne i na pewno trudniej będzie mi "ruszyć z kopyta".
Jedyny aspekt na który działa ten lek to aspekt seksualny. Zdecydowanie podniósł mi libido, minus - jestem tak napalony że trwa to krótko, odwrotnie jak po Wenli lub Seroxacie.
Proszę napiszcie mi jakie macie doświadczenia z tym lekiem. Dark Passenger z tego co pamiętam Ty chwalisz ten lek. Możesz napisać więcej, jak on na CIebie działa/działał?
Obecnie nic

przez lunatic 23 lut 2014, 15:21
po tygodniu pierwsze efekty, działanie pobudzające,uspokojenia u mnie nie było

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 23 lut 2014, 21:52
lunatic, w jakiej dawce i z jakiego powodu bierzesz ??

przez lunatic 23 lut 2014, 22:16
nie biore w tej chwili, brałem kiedyś 300 mg na depresje

przez boogyman 23 lut 2014, 22:53
lunatic napisał(a):po tygodniu pierwsze efekty, działanie pobudzające,uspokojenia u mnie nie było

Napisz coś więcej. Była poprawa nastroju? Czy tylko chęć działania? Skoro nie było uspokojenia to brałeś jakieś dodatkowe leki? Ogólnie oceniasz ten lek na plus czy odwrotnie.

I pytanie do wszystkich: Jeżeli łaczyliście moklobemid z innymi lekami to z jakimi i jakie dawały efekty.
Pozdrawiam

M.
Obecnie nic

przez wredny 24 lut 2014, 00:17
Mi bardzo dobrze uregulował sen. Budzenie się bez pomocy budzika, co było przyjemne, bo nigdy nie mogę się zebrać z łóżka. Czułem także większą chęć do wychodzenia z domu, może socjalizowania się. Niestety pozytywne działanie na tym się skończyło. Po wskoczeniu na 450mg, przez dwa tygodnie występowały dość duże stany lękowe, bo wystarczyło, abym się przebudził nad ranem i już wtedy czułem w sobie napięcie, ucisk w klatce itd.

przez boogyman 24 lut 2014, 10:55
Postanowiłem przedstawić Wam moją sytuację. Może ktoś mi pomoże, bo jest mi naprawdę źle.

Ostatnie 2 tygodnie miałem baaardzo ciężkie. Szukałem nowej pracy po dość długim zwolnieniu l4 i terapii grupowej. Rozstałem się z dziewczyną, czuję się znowu samotny i wydaje mi się , że nikt mnie nie rozumie. Mam paniczny lęk przed powrotem do pracy i boję się przyszłości.
Pojawiły się też problemy zdrowotne. Początkowo bolało mnie gardło, brałem tabletki itp, ale okazało się że to nie to.
Od 2 tygodni boli mnie cała szyja, czuję wielkie spięcie, jakby coś ciągnęło mnie w dół. Próbowałem już smrować maściami , rozgrzewać itp, ale to nie to.
Czuje, że to od stresu i napięcia. Czy ktoś z Was tak miał? Czy to objawy somatyczne? To samo przechodzi czy potrzebne są jakieś leki na uspokojenie. Zastanawiam się czy nie dorzucić hydroxyzyny lub jakiś ziołowych. Poza tym czuję jakbym miał non stop za dużo śliny, jakby jakąś wydzielinę w gardle. JUtro nawet mam wizytę u laryngologa, ale rodzinny nic nie wykrył, więc czuję że on też powie że wszystko jest ok.

Co do moklebidu. Stosuję go od tygodnia i co czuję?:
1.Rano budzę się nieco wcześniej niż zwykle i mam jakby dreszcze, jest mi lekko zimno i się trzęsę. Miałem podobnie na początku brania effectinu czy seroxaty, ale tu jest dziwnie bo mam to wyłącznie rano.
2.Lek przyjmuję 2x150 mg 8.00 rano i 1x150 mg 16ta. Może dlatego rano mam dreszcze, ale z tego co czytałem na ulotce nie powinno się go przyjmować na noc.
3.Efektu jeżeli chodzi o poprawę nastroju nie ma. Tłumaczę sobie , że może mam teraz cięzki okres, może jak wrócę do pracy to mi się unormuje, ale jestem pełen obaw. Lekarz mówił mi, że ten lek powinien szybciej działać niż moje poprzednie (effectin np.).
4.Głównie biorę go też po to by nie kastrował mnie w sprawach seksualnych i tu jest efekt jest lepiej, mam większe libido.
5.Czuję się po nim jeszcze bardziej nerwowy i pobuzony niż byłem do tej pory. Non stop ruszam nogą, właściwie nie ma godziny bym nie czuł jakiegoś napięcia, nie wiem co robić, gdzie wleźć, miotam się. Szyja mnie non stop pobolewa i dodatkow wkurza. Czy mogę przyjąć jakieś inne leki wraz z nim. COś na uspokojenie?
6.Myślę o hydroxyzynie, lamotrixie lub jakiś ziołowych? A może macie pomysły na inną mieszankę:)

Proszę piszcie , każda rada , opinia, sugestia jest dla mnie bardzo cenna
Obecnie nic

przez lunatic 24 lut 2014, 11:12
boogyman,
często tak jest, że leki o profilu aktywizującym zwiększają nerwowośc a nawet powodują stany lękowe z napadami paniki lącznie (u mnie tak było), ciężko jest znaleźć lek, który z jednej strony będzie pobudzał z zachowaniem uspokojenia i wyciszenia jednocześnie
u mnie podczas stosowania tego leku było tak ze byłą zmiana pod względem energii, budziłem się wczas rano wypoczęty, miałem sporo energii ale minus tego był taki, ze byłem bardzo nerwowy, brałem juz sporo różnych leków i jeszcze nie spotkałem się z takim, który by wyraźnie dodawał energii bez działania powodującego większą nerwowość, u mnie tak jak juz wiele razy pisałem najlepiej działała sertralina, z jednej strony było wyciszające działanie serotoninowe a z drugiej niezbyt silne działanie pobudzające (chyba przez jej mały wpływ na dopaminę), ale w tym przypadku to działanie pobudzające było na tyle słabe ze nie powodowało nerwowości, a znów na tyle mocne ze było wyczuwalne, mozna powiedziec ze było optymalne, w przypadku moklobemidu u mnie działanie pobudzające było zbyt duże w stosunku do działania wyciszajacego, z tego co zauważyłem na sobie jeżeli chciałbym osiągnąć w miare dobre samopoczucie i jakąś umiarkowaną aktywizację musi być przede wszystkim lek serotoninowy i jakiś dodatek, który zadziala aktywizacyjnie, ale w bardzo małej dawce, zeby to nie było za silne

-- 24 lut 2014, 10:15 --

jeżeli czujesz za dużą nerwowosć i pobudzenie możnaby spróbować zmniejszyć dawkę, z tym ze nie wiem jak wtedy by wyglądało jego działanie p/depresyjne
co do hydroksyzyny i innych leków uspokajających to nie wiem czy w ogóle jest sens robić coś takiego, tzn z jednej strony brać lek pobudzający a z drugiej lek uspokajający, to są dwa przeciwstawne działania i nie wiem czy jest sens robić coś takiego, ja bym albo zmniejszył dawkę albo zmienił lek, jezeli ten za bardzo pobudza, no ale to tylko moja opinia, ktoś inny moze brać takie dwa leki jednocześnie (pobudzający moklobemid i uspokajająca hydro) i sie dobrze czuć

-- 24 lut 2014, 10:21 --

teoretycznie mirtazapina czy mianseryna powinny działać pobudzająco-wyciszająco jednocześnie, nie wiem jak to wygląda w praktyce, Miko musiałbyś zapytać, z tego co pisał działanie mirtazapiny pod tym względem jest dobre

-- 24 lut 2014, 10:28 --

aa pytałeś jak oceniam ten lek, na plus pod względem wzrostu energii, na minus pod względem samopoczucia, wiec suma wychodzi na zero :D

przez boogyman 02 mar 2014, 19:29
Jutro mam pierwszy dzień w nowej pracy. Lęki mam niesamowite. Postanowiłem zmniejszyć dawkę do 150 mg na dobę po konsultacji z lekarzem, bo byłem chyba zbyt nerwowy. Jak coś to będę zwiększał stopniowo co tydzień.
Jakie dawki stosowaliście. Czy ktoś brał małe dawki? Podobno dopiero od 450 mg można liczyć na działanie antydepresyjne
Obecnie nic

przez CórkaNocy 02 mar 2014, 20:51
ja tam miałam efekt antydepresyjny nawet po 150 mg! a lęki niesamowite również nawet na tej dawce ;) dlatego szybko zmiatałam z tego leku i więcej go nie chcę do ust brać, zwykle daję wiele tygodni lekom, ale na tym leku miałam za silne lęki, nie wyrabiałam ze sobą, miałam ochotę skończyć ze sobą z tego powodu
CórkaNocy

przez lunatic 02 mar 2014, 20:54
CórkaNocy napisał(a):ja tam miałam efekt antydepresyjny nawet po 150 mg!

jaki efekt?

przez CórkaNocy 02 mar 2014, 22:00
lunatic, poprawę nastroju, znaczne zwiększenie energii, takie że w ogóle nie mogłam spać, więcej motywacji, chęć ogarnięcia się, ale jednocześnie lęk był na tyle silny, że nie wytrzymałabym tego, a szkoda, bo fajnie było mieć energię, nie to co wieczne zmęczenie na ssrajach
CórkaNocy

przez lunatic 03 mar 2014, 10:29
CórkaNocy,
pisałaś kiedyś ze tianeptyna dodawała Ci energii, brałaś ją samą czy z SSRI?

Sortuj wg