MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez CórkaNocy 29 gru 2013, 22:30
lunatic, tak próbowałam i źle się to kończyło, bo i tak siła leku aktywizującego, jego pobudzenie, bezsenność, nasilająca się fobia nie była w stanie być przebita przez żaden inny lek :( gdyby tak się dało, już dawno byłabym uratowana :why:

-- 29 gru 2013, 22:33 --

Ison, do szpitala nie wyobrażam sobie iść, tym bardziej teraz, poza tym ludzie w dużo gorszym stanie chodza i ich nie zamykają, więc jeszcze tego by mi brakowało
a na czysto bez leków, to próbowałam już być i kończyło się to wiecznym zmeczeniem, wiecznym dołem, takim stanem, że nie mogłam wstać z łożka wczesniej niz 14, odizolowałam się od ludzi, nie byłam w stanie dbać o siebie, bo byłam taka wykończona - czyli stan podobny jak na wenli, tyle że jeszcze głębszy, więc na co mi takie coś?
CórkaNocy

przez lunatic 29 gru 2013, 22:34
CórkaNocy,
no to się w takim razie bierze mniejszą dawkę, ja tak mam z Wellbutrinem i Parogenem

przez CórkaNocy 29 gru 2013, 22:52
co z tego jak nawet najmniejsza dawka (ćwiartka wellbutrinu) wywoływała u mnie niezłe jazdy?
już po 150 mg moklo czuję że mnie za mocno kopię i dawka ma tu mały wpływ, bo jak mnie coś pobudza, to każda dawka
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 29 gru 2013, 22:56
ćwiartka Wellbutrinu z jakim lekiem i w jakim czasie brania, na poczatku, cały czas?

przez CórkaNocy 29 gru 2013, 23:04
lunatic, z wenlafaksyną (która mnie na co dzień w każdej dawce muli i przez cały czas)
potem było z trittico, bo nie mogłam w ogóle spać, kombinowałam trittico w każdej dawce i tak nie dało się spać jak człowiek
i z mirtazapiną z podobnego powodu
z chlorprothixenem
z coaxilem

najdłużej było z wenlafaksyną i z mirtazapiną - te leki normalnie mnie mulą, tylko wtedy mnie tak kopało, że nie wyrabiałam :( ale na nastrój był wellbutrin jak najbardziej ok, paradoksalnie miałam wtedy w teście na depresję tylko 7 punktow, pierwszy raz w zyciu tak malo, teraz mam nieco ponad 30 :( i tak stopniowo się pogarszało po odstawieniu go

ale lęki na wellu były nie do zniesienia
CórkaNocy

przez lunatic 29 gru 2013, 23:11
wziąłbym 1/8 z wenlafaksyną albo paroksetyną w takim razie i zobaczył wtedy, spora oszczędnosć bo Well jest drogi a skoro niskie dawki na Ciebie dzialają silnie to nie ma co sie sugerować ze lecznicza jest od 150mg

-- 29 gru 2013, 22:14 --

a brałaś kiedykolwiek sertralinę? ona ma słabe działanie dopaminowe ale dla Ciebie mogłoby być wystarczająco duże

przez CórkaNocy 29 gru 2013, 23:16
mi tu już nie chodzi o cenę, bo jakby miało mi pomóc to bym i drożej zapłaciła
ale skoro z doświadczenia wiem, że wszystko co pobudza, pobudza mnie silnie i nasila fobię w każdej dawce to nie mam w co się bawić w takie krojenie pastylek...bo wystarczy że będę wegetować na wenli i wtedy nie mam prawie w ogóle fobii
ale za to wszystkie objawy klinicznej depresji :(

dlatego momentami nie wiem jak mam dłużej żyć, skoro tego się nie da ''wyłączyć'' i muszę akceptować jedno albo drugie
CórkaNocy

przez stx 31 gru 2013, 16:29
czy do moklobemidu mogę czasem sobie dołożyć np. Relanium w razie potrzeby?
stx

przez lunatic 31 gru 2013, 16:45
stx napisał(a):czy do moklobemidu mogę czasem sobie dołożyć np. Relanium w razie potrzeby?

Relanium jest przeciez tylko na recepte

-- 31 gru 2013, 15:47 --

"Chorzy na depresję, u których w obrazie klinicznym dominuje pobudzenie, nie powinni być leczeni moklobemidem albo należy go podawać wyłącznie w skojarzeniu z lekami uspokajającymi (np. pochodnymi benzodiazepiny). Leków uspokajających nie stosować dłużej niż 2–3 tyg. "

przez CórkaNocy 31 gru 2013, 21:13
ups, znowu mam pomieszanie stanów, poza dobrym nastrojem, speedem do południa, łapię też czasem wkurwicę z byle powodu, jakieś natrętne myśli
ale jeszcze gorsze są lęki pomieszane z chęcią autodestrukcji, myślami samobójczymi :(

te lęki są dla mnie takie okropne, że już nie wiem czy nie wolę jednak stanu wiecznie znieczulonego, zamulającego, zaziewanego trupa :(
wtedy przynajmniej byłam taka wykończona, że nie byłam w stanie płakać, ani się z nikim kłócić, nie miałam siły nawet na umycie się
ale lęków nie było :why:
przez to rozdarcie między dwoma niedobrymi stanami miewam obecnie ochotę na to na co nie powinnam mieć
ale wiem, że tylko to by mnie uwolniło od tego
chociaż chciałabym żyć :(
ale żyć w miarę normalnie
CórkaNocy

przez Dżejmson 01 sty 2014, 01:11
Gdybyś spróbowała małej dawki paroksetyny z mianseryną?
Dżejmson

przez Popiół 01 sty 2014, 01:35
CórkaNocy, czułem się podobnie na moklo, od rana dobry nastrój z takim trochę męczącym pobudzeniem i gonitwą myśli, po południu zmęczenie i dołek, ogólnie czułem się mało stabilny na tym leku no i wybuchy agresji okrutne. Wybrałem tylko jedno opakowanie bo więcej nie miałem, nie wiem, może z czasem to działanie by się ustabilizowało.
Spróbuj się wesprzeć z początku jakimś benzo i daj kilka tyg. temu lekowi, niby piszą że po 3 tyg. wyciąga się max z moklobemidu ale ja bym poczekał z 6 tyg.
Nie ganie całkowicie tego leku bo miałem na nim momenty bardzo dobrego samopoczucia i bardzo prawdopodobne że wrócę jeszcze do niego.

aha, zaobserwowałem u siebie taką przypadłość na moklo, dodawał mi on pewności siebie i powodował ochotę na kontakty społeczne jednak nasilał objawy stresu w sytuacjach stresowych, np. gdy chciałem zagadać z atrakcyjną kobietą to serce waliło mi jak dzwon, trzęsły się ręce i drżał głos, była to taka ekscytacja pomieszana z lękiem.

-- 01 sty 2014, 01:36 --

Dżejmson, widzę że nie tylko ja spędzam sylwestra przed kompem ;)
Popiół

przez lunatic 01 sty 2014, 01:49
Popiół napisał(a): gdy chciałem zagadać z atrakcyjną kobietą to serce waliło mi jak dzwon, trzęsły się ręce i drżał głos, była to taka ekscytacja pomieszana z lękiem.

a na jakim leku coś takiego było łątwiejsze?

przez Popiół 01 sty 2014, 01:56
hmm, wydaje mi się że na paroksetynie, tylko ta nie chciała przy kolejnym podejściu zadziałać na nastrój, no i zaburzenia funkcji seksualnych okropne, sam wzwód członka raczej ok.

-- 01 sty 2014, 02:00 --

Poza tym wydaje mi się że po odstawieniu ssri lęk atakuje ze zdwojoną siłą a przy kolejnych epizodach depresji nasilone są takie objawy jak spłycenie afektu i anhedonia.

-- 01 sty 2014, 03:33 --

Zapomniałem dodać " w moim przypadku".
Popiół

Sortuj wg