MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez xmarcinx92 17 gru 2013, 19:51
ok dzieki wielkie! czyli to dobry lek na fobie spoleczna i depresje ? czy moklebomid ma wplyw na kondycje, miesnie ? uprawiam sport wyczynowo sztuki walki.

przez CórkaNocy 17 gru 2013, 21:29
mam zejść w jakiś tydzień z wenli i potem wejść na moklobemid
mam nadzieję na poprawę, zmniejszenie zmęczenia

a w razie problemów ze spaniem mam brać ketrel :/ bo ponoć mirtagenu czy podobnych nie można, a ketrel można
CórkaNocy

przez Uciekinier 17 gru 2013, 22:47
ja też biorę do moklo mirta i nic mi się nie dzieje. Tak w ogóle to po moklo słabo z emocjami jakimikolwiek, na razie zawód
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 17 gru 2013, 22:53
a mam pytanie do tych co się na tym znają

ile dni trzeba zrobić przerwy - bycia czystym od wenli, żeby można bezpiecznie wprowadzić moklo? chciałabym to zrobić jak najszybciej, w sensie, żeby zdążyć tak do końca roku, najlepiej np. 30 zacząć moklo brać

postaram się odstawiać od piątku wenlę w 5 dni, 5 dni na czysto i później moklo - tylko nie wiem czy 5 dni to nie za mało na bycie czystą od wenli i potem wrzucać moklo?
CórkaNocy

przez Asmo 17 gru 2013, 23:59
Nie wiem jak z wenla ale 5dni odstawialem escitalopram (ssri) i potem 7dni na sucho. Tak lekarz zlecil. Co do objawow odstawiennych to ich wogole nie odnotowalem w moklobemidzie a musialem odstawic natychmiast w momencie gdy byl w pelni rozkrecony i bralem 2 x 300mg.
Uwazam tak jak Dark ze najlepsza strategia to 300 rano i 300 w poludnie i ladnie opisal o co chodzi z okresem poktrwania i tak dalej. Dzialanie leku czuc caly dzien. Jest to jeden z tych lekow przy ktorych czujesz ze cos bierzesz bo widzisz jak sie zmieniasz. Nie wiem czy to ma cos wspolnego z fobia spoleczno ale u mnie zlikwidowal wstret do ludzi na ulicy ktory czulem oraz zauwazylem ze np. w pracy wdawalem sie w rozmowy z ludzmi z ktorymi do tego czasu bylem jedynie na dzien dobry. A potem zastanawiasz sie, co Ty robisz? To ja? Ponoc tak dziala "prozac". Co do zmeczenia to faktycznie je znosi co nie znaczy ze jestes nie do zajechania, poprostu likwiduje uczucie zmeczenia ktore produkuje depresja przez co dostajesz napedu do czegos co chcesz zrobic, przykladowo nie mozesz sie zebrac zeby posprzatac pokoj i to odkladasz a tak masz naped i poprostu bierzesz sie to roboty. Dobra sprawa:) Problemy ze snem faktycznie mialem ale nie pokusze sie o jednoznaczne okreslenie czy to wina leku czy choroby. Co do emocji u mnie byly. Odczuwalem w sposob prawidlowy z przewaga tych dobrych. Mirtazapina tez biore rownolegle i nic mi nie jest. Lekarz wie co robi. A w ulotce jest wspomniana inna grupa MAO do ktorej moklo nie nalezy. Dark juz to wyjasnial na forum, moze nawet w tym dziale. Jakos tak nie wyraznie pisza o ktora grupe MAO chodzi. Co do sportu to podejrzewam ze nie zachodza reakcje ktore wspomagaja rozwoj miesnia ale nie znam sie. Bynajmniej nigdzie o tym nie doczytalem. Ale na chlopski rozum sprzyja uprawianiu sportu bo dodaje napedu przez co samemu postarajac sie mozna odnalezc motywacje do sportu i treningiem podnosic kondycje. Nalezy pamietac ze temu wszystkiemu trzeba pomoc. Dac cos od siebie i postarac sie przykladowo odnajdowac motywacje, a lek nam to wspomoze.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez CórkaNocy 18 gru 2013, 13:14
a pić alkohol (nie w wielkich ilościach tylko np. 1 lub 2 piwa okazyjnie, słabe) można przy moklo? i bezpiecznie palić papierosy?
CórkaNocy

przez Dżejmson 18 gru 2013, 13:19
CórkaNocy, ciekaw jestem jak zadziała u Ciebie ten lek i czy nie będzie indukował lęków, tak jak miało to miejsce przy Wellu.
Dżejmson

przez marwil 18 gru 2013, 13:20
CórkaNocy, Piłem bez problemu na moklo i licie jednoczesnie, a papierosy to chyba można palić przy każdym leku.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez CórkaNocy 18 gru 2013, 13:49
Dżejmson, też jestem ciekawa, skoro działa też na serotoninę i daje się go na fobię to teoretycznie powinien je zmniejszać, bo well w ogóle nie działał na serotoninę i nie miało co uspokajać tych lęków
poza tym sama wenla jakoś działa na noradrenalinę, a redukuje mi przez zamułkę serotoninową lęki :P

-- 18 gru 2013, 13:50 --

i jestem ciekawa jak silnie działa na poszczególne neuroprzekaźniki, bo na angielskiej wikipedii w tej tabelce z siłą działania leków nie ma moklo, a szkoda, podobno mniej działa równo
CórkaNocy

przez miko84 18 gru 2013, 16:15
marwil Ty palisz fajki na wellbutrinie? Podobno mają wtedy przykry smak.

CórkaNocy wellbutrin z czasem powoduje zwiększony ostrzał neuronów serotoninowych, więc działa w pewien sposób na serotoninę.
miko84

przez CórkaNocy 18 gru 2013, 16:55
miko84, ale u mnie i tak well za bardzo kopał w noradrenalinę w stosunku do innych receptorów

a wiesz może jak silnie moklo działa na poszczególne receptory?

i ile zalecasz przerwy między odstawieniem wenli a włączeniem moklo?

-- 18 gru 2013, 16:57 --

też paliłam na wellu fajki, bo udało mi się na nim rzucić tylko na 4 dni :P
i nie tyle, że przykry smak, co mniej czuło się to że się pali - wcześniej paliłam niebieskie a potem przerzuciłam się na czerwone i nieraz nawet jak głęboko się zaciągałam to miałam wrażenie jakbym nic nie paliła i dodatkowo nie przynosiło to takiej przyjemności co wcześniej

a po odstawieniu wellu zaczęłam dużo więcej palić niż wcześniej, podobno to jakieś uwrażliwienie receptorów, poza tym teraz ten podły niedobór dopaminy nie pozwala mi normalnie żyć
CórkaNocy

przez miko84 18 gru 2013, 17:00
CórkaNocy 2 dni przerwy powinny w zupełności wystarczyć. Moklobemid zwiększa najwięcej serotoninę, w pewien sposób zwiększa też noradrenalinę i dopaminę oraz GABA. Więc jego działanie powinno być wyważone. Jest sporo osób u których działa w inny sposób niż SSRI, pewnie ze względu na jego mechanizm działania.
miko84

przez CórkaNocy 18 gru 2013, 17:23
okej, dzięki za info, to dobrze, że jednak nie przeważa ta noradrenalina, a w połączeniu z dopaminą powinna przyjść aktywizacja ;)

a skoro można w dwa dni :O mi lekarz powiedział 5 dni być na czysto a w ogóle w ulotce piszą, że po wenli się powinno zrobić co najmniej 7 dni przerwy :O i niektórzy tutaj tak robią, ale może faktycznie skrócę ten czas, bo po co tak czekać
CórkaNocy

przez miko84 18 gru 2013, 17:31
Specjalista od moklobemidu Dark Passenger zaleca 2 dni przerwy :)
miko84

Sortuj wg