MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez lunatic 16 gru 2013, 20:12
Mam pytanie, czy miał ktoś coś takiego po moklobemidzie że zaczął działać i jakiś czas było dobrze a potem nagle zaczął działać zupełnie inaczej?

przez elfrid 16 gru 2013, 20:46
lunatic napisał(a):Mam pytanie, czy miał ktoś coś takiego po moklobemidzie że zaczął działać i jakiś czas było dobrze a potem nagle zaczął działać zupełnie inaczej?

W historii wątku opisywano takie przypadki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 16 gru 2013, 20:59
Widziałem, ale może są jeszcze jakieś nowe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 17 gru 2013, 08:19
W poprzednim braniu tego leku mialem tak ze pierwszy tydzien/poltora czulem poprawe a potem cisza. I dopiero po zwiekszeniu dawki za jakies poltora miesiaca(?) zaczal lek dzialac jak nalezy.
Teraz mam podobnie. Pierwsze dwa tygodnie czulem sie rewelacyjnie, ale nie w tym sensie ze mialem przedadnie dobry nastroj i bylem nadaktywny tylko funkcjonowalem jak zdrowy czlowiek tzn nastroj i naped na poziomie normalnym. Teraz jestem w tej chwili w ktorej nie moge powiedziec ze czuje sie dobrze bo nastroj i naped nieco opadl ale tez nie jest na bardzo niskim poziomie przez co nie moge powiedziec ze czuje sie tragicznie. Podejrzewam ze na nastepnej wizycie bede mial zwiekszona dawke i wtedy po jakis 2 tygodniach odczuje poprawe i powiem ze nawet jestem o tym przekonany. Wg mnie to dobry lek i w poprzednim braniu zwiekszajac dawke do 2 x 300mg to do momentu w ktorym pojawila sie hipomania (bo choruje na chad) ten lek zdzialal cuda - poprawa nastroju, brak naglych silnych spadkow nastroju, stabilizacja emocjonalna, poprawa wigoru i napedu. Choc tak naprawde dosc ciezko mi to oceniac bo byla cienka granica miedzy zdrowiem a hipomania ale w miare potrafie rozroznic oba etapy kiedy bylo poprostu dobrze a kiedy przeszlo to w hipo. Choc nie wydaje mi sie ze te pozytywy o ktorych mowie to nie lek tylko przedsionek hipo bo inaczej w tej chwili gdy zaczelo sie wszystko pieprzyc lekarz by nie zapisal mi tego leku. Troche mi szkoda ze u takich jak ja nie mozna brac tego leku w dawce 2 x 300 bo by zylo mi sie napewno lepiej dlatego u mnie niestety to beda male dawki. Nawet czuje wewnetrznie ze chcialbym brac wiecej i to taka tesknota za normalnym funkcjonowaniem ale ja niestety nie moge. Nie zrazajcie sie po miesiacu brania. Wg mnie by ocenic skutecznosc tego leku nalezalo by stopniowo dojsc do dawki 2 x 300 i pobrac ta dawke co najmniej miesiac i troche wiary w lek.

-- 17 gru 2013, 08:25 --

Na marginesie dodam ze w lato mialem mega gleboka depresje, najciezsza i najokrutniejsza jak do tej pory i lek ssri escitalopram w jaki kolwiek sposob nie zmienil nic przez 2 miesiaca brania. Jako lek 2 rzutu dostalem mobemid wiec moja lekarka widocznie uwaza go skuteczniejszy. I wlasnie ten lek mi pomogl. Dlatego tak wychwalam ten lek bo gdyby nie on zgnilbym na dnie.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez xmarcinx92 17 gru 2013, 15:13
Witam.Osobiscie nie biore moklobemidu ale to ma byc moj nastepny lek w razie nie dzialania paroksetyny.Jak to jest ze mobklebomid ma okres poltrwania 1-2 h czyli dziala doraznie ? nie rozumiem... wiem ze bierze sie go w 3 dawkach co daje 6 h dzialania a gdzie pozostala doba ?

przez miko84 17 gru 2013, 15:17
Pozostałą dobę zazwyczaj śpisz.
miko84

przez xmarcinx92 17 gru 2013, 15:25
18 h ?

przez miko84 17 gru 2013, 15:32
Bierzesz 3 razy dziennie i ma działanie rano, w południe i wieczór, resztę śpisz. To nie jest przecież tak, że po tych 1-2 godzinach lek znika jak za dotknięciem magicznej różdżki. Po 1-2 godzinach poziom leku wynosi około połowy a więc nie jest równy zeru.
Ostatnio edytowano 17 gru 2013, 15:34 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez xmarcinx92 17 gru 2013, 15:34
Wlasnie nie wiem jak to jest to ile on jest w organizmie i jesli znika na noc to nie ma efektow odstawiennych w nocy juz ?
Przeciez lek chyba ma krazyc w organizmie caly czas ? Jesli cos o tym wiesz podziel sie wiedzą :)

przez miko84 17 gru 2013, 15:35
Nie słyszałem o objawach odstawiennych spowodowanych krótkim okresem półtrwania tego leku. Niektórzy biorą go nawet 2 razy dziennie.
miko84

przez xmarcinx92 17 gru 2013, 15:43
to np. biore moklebomid rano o 11 i do ktorej on sie eliminuje ? jak okres poltrwania to 1-2 a niektorzy pisza ze 4h

przez miko84 17 gru 2013, 15:50
Dawkowanie musisz dopasować do siebie, bierzesz o 11 to do około 15-16 powinieneś czuć działanie leku przy regularnym stosowaniu.
miko84

przez Lord Kapucyn 17 gru 2013, 15:56
Moklobemid ma okres biologicznego półtrwania wynoszący 1-2h- oznacza, że po tym czasie(po 1-2h) jego stężenie we krwi/surowicy/osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej po przyjęciu pojedynczej dawki. Okres póltrwania nie ma nic do działania, bo mimo tak ktrótkiego okresu półtrwania moklobemid blokuje monooaminooksydazę(enzym rozkładający monoaminy=serotoninę, noradrenalinę, adrenalinę, dopaminę=jego zablokowanie równa się zwiększenie tych amin) na okres około 24h(a najsilniej przez pierwsze 8-10h).

Fenelzyna ma okres póltrwania 11h- a blokuje MAO-A/MAO-B na okres 14 dni. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Ja za najlepszą strategię stosowania moklobemidu, która pozwala wycisnąć max z tego leku uważam- rano 300mg i w południe 300mg.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 17 gru 2013, 16:24
To tym bardziej.
miko84

Sortuj wg