MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Lord Kapucyn 06 gru 2013, 11:35
Interakcje można zawsze sprawdzić np. tu http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list - chociaż tutaj klasyfikują moklo jak złowrogi inhibitor MAO(bez rozróżnienia na generacje), więc pewnie wyskoczy Ci, że dostaniesz po tym mixie suchości w ustach, zawrotów głowy, mdłości, zatrzymywania wody, bolesnego swędzenia odbytu, halucynacji, demencji, psychozy, śpiączki, cuchnącego oddechu i w końcu umrzesz, a po śmierci zaczniesz widywać smutnych panów z urzędu skarbowego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 06 gru 2013, 11:36
m.in. moklo, które według badań maja skuteczność porównywalną do SSRI przy mniejszej ilości działań niepożądanych(związanych przy ssri z blokada wych. zwrt.)- w tym nie robia z Ciebie kastrata.

nie będę twierdzić ,że moklo to jakis gorszy lek . Wiadomo ,że niejednemu pomógł i pomaga ,i może nie uczyni z ciebie kastrata ,ale to lek raczej do monoterapi i z wieloma lekami nie można go łączyć. Sam w sobie ma wiele ograniczeń ( nie tych dietetycznych ) i właśnie z tego powodu za często po niego nie sięgam . Tragedią już jest łączyć go z metylo.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez chester 06 gru 2013, 11:39
Kalebx3, Tu zgoda, ale wielu ludzi nie potrzebuje łączyć Moklobemid z innymi środkami. Działa on na 3 neuroprzekaźniki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 06 gru 2013, 11:43
Właściwie na 4, bo MAO-A degraduje serotoninę, adrenalinę, noradrenalinę i dopaminę(ale to ostatnie w dużo mniejszym stopniu niż MAO-B).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez czarnydiabeł 06 gru 2013, 13:33
N 8 stronie tego tematu wyczytałem taką informację (czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć):
"Ewentualnie zamiast zmniejszania dawki wypij kawę gdzieś koło wcześniejszego popołudnia i sprawdź czy cię pobudzi, czy wywoła senność (kawa zwiększa produkcje neuroprzekaźników, a w tym noradrenaliny) - jeżeli senność - niefachowo określę to jako wrażliwość na zbyt duży poziom noradrenaliny".
czarnydiabeł

przez lunatic 06 gru 2013, 15:01
czarnydiabeł napisał(a):N 8 stronie tego tematu wyczytałem taką informację (czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć):
"Ewentualnie zamiast zmniejszania dawki wypij kawę gdzieś koło wcześniejszego popołudnia i sprawdź czy cię pobudzi, czy wywoła senność (kawa zwiększa produkcje neuroprzekaźników, a w tym noradrenaliny) - jeżeli senność - niefachowo określę to jako wrażliwość na zbyt duży poziom noradrenaliny".

Nie wiem o jaką dawkę chodzi, ale zauważyłęm tą zależność kiedyś.

1) Podczas zażywania Wellbutrinu, który zwiększa poziom dopaminy i noradrenaliny, wypicie kawy powodowało senność, widocznie było już za dużo noradrenaliny
2) Podczas brania ssri, wypicie kawy zazwyczaj powodowoło pobudzenie

przez czarnydiabeł 06 gru 2013, 15:08
lunatic napisał(a):2) Podczas brania ssri, wypicie kawy zazwyczaj powodowoło pobudzenie

U mnie jest tak samo, ale mnie kawa nakręca i bez leków:-).

Na poważnie to zanim zacząłem brać leki zauważyłem wielokrotnie (jestem tego na 100% pewien), ze po wypiciu mocnej kawy miałem przypływ dobrego nastroju i pozytywnego myślenia. Było to na tyle silne i powtarzalne zjawisko (choć nie po każdej kawce tak było) ze zwróciło moją uwagę. Oczywiście ten stan nie trwał długo (na oko ok. 2 godzin, z tendencją spadkową w czasie).
czarnydiabeł

przez lunatic 06 gru 2013, 15:10
no tak, z reguły kawa na większosć osób działa pobudzająco, to raczej normalna sprawa, natomiast kiedyś nie mogłem zrozumieć dlaczego przy Wellbutrinie działała na mnie nasennie
dochodzi jeszcze stopniowa tolerancja, im dłużej i im regularniej się ją pije tym efekt pobudzenia staje się coraz mniej widoczny

przez czarnydiabeł 06 gru 2013, 15:13
lunatic napisał(a):no tak, z reguły kawa na większosć osób działa pobudzająco,

Mnie najbardziej zastanawia ten objaw : przypływ dobrego nastroju i pozytywnego myślenia - było to naprawdę jak działanie jakiegoś antydepresanta ale krótko trwałe. Dlatego zapytałem o kawę i jej działanie polegające na rzekomym zwiększeniu produkcji neuroprzekaźników.
Ja piję kawę od kilkunastu lat i kręci mnie niezmiennie, powaga, nie muszę pić coraz więcej. Dziwne nie? Zawsze pierwsza kawa to jak kopnięcie konia, potem ewentualnie druga (więcej raczej nie piję bo efekt się nie wzmaga, i niema to sensu)
czarnydiabeł

przez miko84 06 gru 2013, 15:20
Kawa jest dopaminowa. Jak fajki i inne używki.
miko84

przez lunatic 06 gru 2013, 15:22
działanie głównie kofeiny, ale tak jak pisałem po dłuższym okresie regularnego stosowania to działanie słabnie i nie da się raczej zastąpić antydepresanta kawą, fachowo to się nazywa tachyfilakcja

przez czarnydiabeł 06 gru 2013, 15:25
miko84 napisał(a):Kawa jest dopaminowa. Jak fajki i inne używki.

Czyli jak na mnie tak działa kawa, to może oznaczać że Morazin /Esci (serotonina) nie koniecznie a raczej coś na dopaminę? Niby to Esci jest ok, ale czegoś albo mi brakuje w tym, albo się jeszcze nie rozkulało na dobre.
Ale OTa robimy :-)
czarnydiabeł

przez miko84 06 gru 2013, 15:29
czarnydiabeł poczekaj, ile czasu bierzesz? Mała to dawka trochę, może wyższa będzie potrzebna? Zabrzmi to dziwnie co napiszę, ale i SSRI działają dopaminowo w pewien sposób. Zależy od osoby i reakcji na lek.
miko84

przez czarnydiabeł 06 gru 2013, 15:33
miko84 napisał(a):czarnydiabeł poczekaj, ile czasu bierzesz? Mała to dawka trochę, może wyższa będzie potrzebna? Zabrzmi to dziwnie co napiszę, ale i SSRI działają dopaminowo w pewien sposób.

W sobotę będzie dwa tygodnie jak biorę Esci, i temat zwiększenia na 10 mg nie daje mi spokoju. Lekarka zostawiła mi wybór (pierwotnie miałem zwiększyć po tygodniu ale po tym terminie stwierdziła ze jak uznam za konieczne to mam zwiększyć a jak nie to nie :-)
czarnydiabeł

Sortuj wg