MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Popiół 03 wrz 2013, 22:59
Nie lubię tego leku, jest w moim przypadku stresotwórczy, nasilone objawy somatyczne jak pocące się dłonie i przyspieszone tętno w sytuacjach stresowych, poza tym powodował u mnie wahania nastroju i wprowadzał ogólną nerwowość.
Popiół

przez MalaMi1001 04 wrz 2013, 13:08
Dobra, dziękuję za takie atrakcje, dzisiaj już nie wzięłam. Ciężka głowa, może i nie myślałam tyle, ale czułam się jakbym miała za chwilę odlecieć. Zaaplikowałam sobie wenlafaksynę. Też mnie zamulała, ale trudno. Byle nic nie czuć.

przez Ovija 07 wrz 2013, 22:57
Poszło w 600mg - jak na razie na lorafenie i wódce dobrze jest, ale do jutra wódka idzie weg bo mam 2 miesiące antybiotyków niestety....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Asmo 11 wrz 2013, 02:45
Biore okolo 2 miesiace. Po tyg bylo nawet ok chwilami ale efekt zszedl. Zwiekszono mi dawke ze 150 do 2x 150. Z 2tyg bylo moze dziebko lepiej az dzis czuje ze caly syf i czort wrocil. Jedyne co sie zmienilo to ze nie jestem ospaly za dnia i jesli zaczne rozmowe to jestem rozmowny i dobrze mi idzie. Ale to nie bylo priorytetem tylko co innego. Nie bede sie tu rozpisywal co mi jest bo akurat przy ZO farmacja duzo nie ma do zaoferowania to wiem ale oczekuje od leku by zmienil to co jest wstanie zmienic. Czytalem negatywne opinie ale sie nie zrazilem i byla wiara w lek ale jesli nie poprawil tych sfer funkcjonowania ktore mogl to znaczy ze a najblizszej wizycie bedzie zmiana. A szkoda. Moze co innego pomoze. Bede walczyc dalej choc sie poddaje czasem i mi wszystko juz jedno to gdzies sie budzi chec dalszej walki.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez elfrid 11 wrz 2013, 07:01
Asmo, a czego oczekuje po lpd. Bo widze, ze bieresz tez stabilizator?
Jesli moge, jakie zab.osob. i jakie objawy sa najbardiej dokuczliwe.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Asmo 11 wrz 2013, 15:40
Czego oczekuję? Nie wiem. Lekarz przepisuje leki. Chyba zmienię psychiatrę bo czasami się zastanawiam czy ona wie co robi np. wpisała mi w kartę dystymię nie wiem na jakiej podstawie jak ja miewam skoki nastroju w górę i czuję się świetnie ktoś z deprechą tak nie ma chyba, że się mylę proszę mnie poprawić. Nie wiem jakie mam ZO u psychologa jestem po 1/3 testu wizyta za 2tyg pewnie i tak go nie skończe a kolejna za kolejne 2tyg i pewnie 2tyg na wynik. Ja sobię obstawiam dwie wersje ale wsumie to specjalista diagnozuje, choć kiedyś Zielona miętowa fajnie napisała, że mówi się o tych co postawili błędne autodiagnozy a nie mówi się o tych którzy zrobili to poprawnie. Najbardziej dokuczaja mi spadki nastrojów raz czuje się fajnym facetem i jest ok a czasami wpadam w jakąś deprechę powiedzmy 2 godzinną a czasami może się to zmienić 3 razy przez pare min, a no i wliczając do tego złość. Do tego oczekuje po leku żebym miał bardziej wyjebane - żeby krytyka po mnie spływała i ogólnie żebym się tak nie przejmował bo jest to na masakrycznym poziomie. Do tego nie chciałbym być impulsywny (wybuchy złości, wydawanie hajsu, jazda samochodem, jedzenie i tak dalej). Nie chciałbym też mieć depersonalizacji bo mnie chwyta czasami i psychoz (urojeń) choć te oba objawy często się nie zdarzają ale są. Ogólnie mnóstwo by pisać bo jeszcze wiele kwestji mi dokucza. W stanach spadkowych nastroju myśli samobójcze i tak dalej.

-- 11 wrz 2013, 18:14 --

PS. Schudłem 7kg przez 2 miesiące. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy od moklobemidu ale napewno sporo mniejszy apetyt.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez MalaMi1001 11 wrz 2013, 22:30
Ja też mam w karcie dystymię, do tego ostatnio doszły zaburzenia adapatcyjne i lękowe. Kiedy dystymia wystepowała u mnie solo również miałam takie napady dobrego samopoczucia, chciało mi się żyć, uważałam, że jestem fajna i takie tam. Bywały również napady złości, gniewu, a po chwili łapałam się, ze bezpodstawnie. Więc możliwe, że masz dystymię, napewno nie CHAD, bo poczucie, ze jest się fajnym to nie mania ani hipomania. To zywczajny stan, jak mniemam, zdrowego człowieka. Ale przeważająca część Twojego życia to lekka deprecha, czasami pogłębiająca się. Ogólnie w 90% obniżony nastrój. Więc to dystymia niestety. U mnie pewnie jedno zaburzenie wynika z drugiego, ale tęsknie za tymi 3 miesiącami po hipnozie i odstawieniu leków, kiedy to byłam zupełnie normalna, wstawałam z poczuciem szczęścia i takie tam. No ale wystarczyło jedno wydarzenie i dziękuję, pozamiatane.

przez CórkaNocy 11 wrz 2013, 22:56
Asmo, a co to jest to określenie w podpisie: na nyny i na biedę? bo widzę to już któryś raz i nie bardzo wiem co to konkretnie znaczy
CórkaNocy

przez Asmo 11 wrz 2013, 23:24
CórkaNocy napisał(a):Asmo, a co to jest to określenie w podpisie: na nyny i na biedę? bo widzę to już któryś raz i nie bardzo wiem co to konkretnie znaczy

Nyny to spanie.
Mianem biedy okreslilem stan kiedy spada mi hmm nastroj samopoczucie do poziomu makabrycznego w ktorym uswiadamiam sobie w jakim syfie zyje obwiniam sie za to i tak dalej i pojawiaja sie mysli samobojcze i tak dalej. Jest to stan bardzo ciezki nie do opisania trzeba poczuc by przezyc. Wowczas biore zomiren i wszystko schodzi i wracam poprostu do normalnosci.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg

przez Lord Kapucyn 12 wrz 2013, 23:11
Znalazłem swój święty graal psychofarmakologii i jest nim moklobemid. Cieszę się niezmiernie. Tym razem to będzie przyjaźń na długie lata.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez NieznanySprawca 12 wrz 2013, 23:13
Dark Passenger, slyszalem, ze dziala fajnie, ale zazwyczaj krotko. ile juz czasu bierzesz?
NieznanySprawca

przez Lord Kapucyn 12 wrz 2013, 23:21
Jeżeli nic nie pokręciłem to trzy miesiące i myślę, że efekt terapeutyczny jest trwały zwłaszcza, że ten lek według piśmiennictwa zaczyna działać już po tygodniu, a maksymalny efekt leczniczy osiąga po około trzech tygodniach, bo efekt jego działania nie jest związany z desensytyzacją autoreceptorów tylko ogólnie ze zwiększeniem 5-HT, NE, DA w określonych rejonach mózgu przez blokadę mao-a i zahamowanie ich deaminacji. Co jest o tyle ciekawe, że moklobemid w przeciwieństwie do SSRI jedynie podnosi poziom serotoniny w korze przedczołowej (czyli w rejonie, który ma istotny związek z OCD), a nie wpływa na wrażliwość autorceptorów 5-HT- więc w teorii nie ma prawa przynosić ulgi w tym akurat zaburzeniu. W praktyce jest inaczej czego jestem żywym przykładem jako osoba zmagająca się z OCD od paru lat. No ale efekt typowo antydepresyjny jest wyraźniejszy.

Moderator/ R2 - D2

przez depas 12 wrz 2013, 23:21
Dark Passenger, na jakiej dawce obecnie jesteś, jak jest optymalna Twoim zdaniem?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Lord Kapucyn 12 wrz 2013, 23:23
Teraz 300mg, ale jak ktoś jest przypadkiem beznadziejnym(nie mówię tego, żeby kogoś obrazić) to powinien 600mg w 2 podzielonych.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg