MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Bianka78 20 kwi 2013, 20:15
lubudubu, przyszły Misterze, u mnie poprawa jest we wszystkich kwestiach. Lęk zniwelowany do minimum (chociaż z tym kolegą to ja się chyba całkowicie nie pożegnam nigdy :roll: Cóż. Pogodziłam się z tym). Zdecydowanie na plus: koncentracja, poziom energii, zanik WSZYSTKICH objawów somatycznych, zapomniałam też co to bezsenność. Na minus: hmmm... Może lekkie kłopoty z motywacją, ale nie jestem pewna, czy to pod działanie leku można podciągnąć :P
Bianka78

przez Siding Spring 20 kwi 2013, 20:29
E to kurcze zloty srodek. alternatywa dla ssri...wyprobuje kiedys. ;)

przez tiktalk 21 kwi 2013, 10:47
próbowałem bardzo dobry lek działa subtelnie na wszystkie przekaźniki motywacja lęki i nastrój na plus ale nie da rady jeśli lęki są głównym problemem :/ a najlepsze że nie zaburza libido i praktycznie nie wystepuja jakiekolwiek uboki
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rella 03 cze 2013, 11:57
Hej, ja właśnie wczoraj zaczęłam brać Moklar, po pierwszej dawce (przed snem) obudziły mnie kołatania serca ale nieszczególnie silne, przeszło i udało mi się zasnąć. Potem , po kilku godzinach (ale przed drugą tabletką) było jeszcze bardzo silne ukłucie w sercu, ale trudno powiedzieć czy to przez lek czy przez nerwicę.

Dziś jest OK, ale czuję, że zaczyna mnie rozkładać przeziębienie. I w związku z tym moje pytanie - co mogę wziąć, żeby nie było interakcji z moklarem. Zawsze brałam fervex, gripex itp ale teraz nie mogę...

przez depas 03 cze 2013, 18:20
rella, myślę że możesz bez obaw wziąć np. Fervex, to tylko paracetamol i z tego co wiem nie ma interakcji między tymi lekami. Chyba że lekarz powiedział Ci inaczej, ale nie wydaje mi się.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez rella 03 cze 2013, 22:42
depas, dzięki za odpowiedź. Może przesadzam, ale dopiero zaczęłam brać te leki i szczerze mówiąc bardzo się ich boję. Ciągle chodzę z nosem w ulotce i jeszcze to przeziębienie się przyplątało teraz. Fervexu itp nie można raczej (przynajmniej ostrzegają w ulotkach), pani w aptece powiedziała, że może mi dać jedynie aspirynę i rutinoscorbin, mam nadzieję, że pomoże a jak nie to za 2 dni pójdę do lekarza. Trochę głupio tak chodzić z każdą pierdołą do przychodni, ale co innego zrobić :/ zgodziłam sie na MAO to teraz mam...

przez CórkaNocy 04 cze 2013, 11:08
rella, a na objawy przeziębienia typu gorączka czy ból głowy nie można brać pyralginy? Bo to zupełnie co innego niż paracetamol.
Sama nie zdcydowałam się na mokl z tego właśnie względu, że nawet zakropić oczu moimi kroplami bym nie mogła, bo w ulotce o tym piszą. Ale lekarz mi mówił, że to trochę przesadzone jest,że owszem np.z dxm nie można łączyć ale z kroplami czy czekoladą można.

A zadzwonić do niego nie możesz by się spytać? Ja tak staram się robić by nie jechać niepotrzebnie.
A jak działanie samego leku? I dlaczego moklo, brałaś wcześniej inne leki bez pozytywnego działania?
CórkaNocy

przez beladin 04 cze 2013, 13:33
rella, To mogą być wejściowe skutki uboczne moklobemidu.
beladin

przez rella 04 cze 2013, 14:15
Bezimienna123 napisał(a):A jak działanie samego leku? I dlaczego moklo, brałaś wcześniej inne leki bez pozytywnego działania?

Jeszcze nie mogę nic powiedzieć o działaniu, to dopiero trzeci dzień. A co do Twojego drugiego pytania, to jest to mój pierwszy lek, został przepisany przez psychiatrę. Dlaczego wybrała własnie to? Nie wiem, jednym z argumentów było to, że ma mało skutków ubocznych i nie wpłynie negatywnie na libido.

beladin, o tym nie pomyślałam, ale myślę, że byłam osłabiona już wcześniej, lek ewentualnie mógł mnie dobić. Mimo wszystko muszę to zwalczyć, za kilka dni muszę być w formie, a pogoda nie sprzyja...

dzięki za rady :)

przez kalikali1 07 cze 2013, 12:47
Witam,mój pierwszy post na forum :)
Pytanie głównie do miko84:
Przerobiłem juz sporo SSRI/SNRI/TLPD,i żaden nie zadziałał tak jakbym chciał znaczy może i powodowały lepszy humor ale na fobie społeczną i lęki były za słabe.Zastanawiam sie teraz nad mixem Moklobemidu+Mirtazapina/Mianseryna,dobry to pomysł bo nigdy nie brałem mao?
Czytałem ze efekt tych wszystkich SSRI to głownie downregulacja 5ht1a i 5ht2a i 5ht2c co skutkuje zwiększeniem serotoniny,dopaminy i noradrenaliny.
Ale po co to robić jak można wsuwać taką mianseryne/mirtazapinę która od razu działa na te przekażniki bez męków,cierpień,zwiekszonego lęku,i efekty są znacznie szybsze? Jeśli sie myle to mnie popraw.

Czego Miko,najpierw wsuwałes max dawki paro,setry a potem przeszedles na samom mirte a teraz jak widze mianseryne:P
Czy zamierzasz zostać juz na mianserynie na stałe?

przez Lord Kapucyn 14 cze 2013, 09:00
rella napisał(a):zgodziłam sie na MAO to teraz mam...

Oj, nie ma co demonizować tego leku. To jest selektywny i nieodwracalny IMAO- ze starymi nieselektywnymi i nieodwracalnymi IMAO typu fenelzyna czy iproniazyd to on ma tyle wspólnego co kot z kotletem.

Z moklo mozna brać większość środków przeciwbólowych- paracetamol (Apap), kwas acetylosalicylowy (Aspiryna), iubprofen (Ibuprom, Nurofen, Ibum), ketoprofen (Ketonal).

Szkopuł polega na tym, ze jak się wybiera preparaty złożone na przeziębienie i grypę- te wszystkie Fervexy, Gripexy, Sripexy, to żeby patrzeć na skład czy oprócz substancji przeciwbólowej/przeciwzapalnej nie zawierają dekstrometorfanu i kodeiny. Bo dxm i opioidy wpływają na fluktuację serotoniny i razem z moklo mogą doprowadzić do zespołu serotoninowego.

Dxm zawierają wszystkie Gripexy, syrop Acodin na kaszel i parę innych leków. Kodeinę zawiera Antidol, Thiocodin, Nurofen Plus, niektore inne leki przeciwbolowe z paracetamolem.

-- 14 cze 2013, 09:01 --

A Fervexu to bym w ogóle nie brał. Wycofują go z rynku, jest jakaś tam wielka afera medialna, bo jakąś potencjalnie groźną bakterie w nim znaleźli w iluś tam seriach.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez beladin 14 cze 2013, 13:16
kalikali1, Nie miesza się moklobemidu z lekami wpływającymi na gospodarkę serotoninową.

Moklobemid to zajebisty lek. U mnie działał rewelacyjnie na nastrój, pozytywne emocje, tłumił lęki ..wszystko cacy. Niestety mój żołądek chyba nie lubi moklobemidu :|
beladin

przez Lord Kapucyn 14 cze 2013, 13:17
Tak jak zoladek mojej dziewczyny- wymioty jak u kota na pustyni (sorry bejbe :P ).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ferdynand k 14 cze 2013, 13:55
jeszcze pseudoefka w gripexie nadciśnienie np z moklo
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg