MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez beladin 07 gru 2012, 21:34
Nie biorę Wellbutrinu. Nerwowość, którą odczuwałem na tym leku była nie do wytrzymania. Wpadałem w furie z byle powodu. To nie na moje nerwy - nie tego rodzaju pobudzenia potrzebuję. Buspiron nie pomógł złagodzić tych objawów. Po nim doszły mdłości ..więc długo się nie wahałem, kiedy lekarka zaproponowała zmianę.

Co do moklobemidu to jeszcze nic nie mogę powiedzieć. Jak na razie czuje się lepiej, a właściwie czuje ulgę ..ta ostatnia kuracja wycieńczyła mnie strasznie. Momentami czuję się dobrze, czasem odczuwam nabuzowanie ale nie jest to cos stabilnego podpartego pozytywnym nastrojem. Odczuwam jeszcze jakieś tam uboczne. Jak jakoś fajnie zatrybi to dam znać :)
Ja nie nazwał bym tego słabym lekiem. Od pierwszej dawki bardzo wyraźnie czuję chemię w moim ciele.
Z tymi synapsami to też nigdy nie wiadomo. Kto to wie skąd u mnie takie problemy. A nóż widelec wstrzeli się w moje ułomności :)
Ostatnio edytowano 07 gru 2012, 21:36 przez beladin, łącznie edytowano 1 raz
beladin

przez depas 07 gru 2012, 21:35
Pewnie masz rację, zwłaszcza że lubię próbować nowych środków, a z MAO nie mam doświadczenia. Niestety, lekarz stwierdził też że moklo nie bardzo da się połączyć z innymi rzeczami które biorę, czyli buspironem, kw. walproinowym i chlorprotiksenem. Ale znając życie kiedyś i tak pewnie go spróbuję, w innej kombinacji - doktor twierdził kiedyś że buspiron również jest dla mnie za słaby, a przepisał mi go parę lat później gdy byłem w znacznie gorszym stanie... Bywa i tak.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 07 gru 2012, 22:17
beladin, tak czułem, ze Wellbutrin Cię wykończy. To spidująca noradrenalina, która powoduje strasznego nerwa i gotowość przez 24h. Daj znać jakie będą wyniki mokobemidu po miesiącu. Jak działa pod kątem lęków a jednocześnie wpływ na napęd i nastrój? Mam nadzieję, że u mnie paro zatrybi, ale jak nie... kto wie... Jesli moklobemid niweluje lęki a jednocześnie fajnie pobudza, dobrze wpływa na funkcję poznawcze i nie powoduje zaburzeń f.seksualnych to może jest wart spróbowania.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 07 gru 2012, 23:35
Jak zbankrutuje z powodu Edronaxu i innych leków to przejdę właśnie na Moklar,kiedyś juz go brałam,na napęd też jest OK.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez beladin 17 gru 2012, 15:46
3 tygodnie jak biorę Aurorix 2x150mg. Odczuwam działanie leku. Momentami jest dobrze, ale szybko przechodzi - coś pozytywnego ale niestabilnego. Psychicznie: łatwo jest mnie wyprowadzić z równowagi, nerwy, wzruszam się często. Fizycznie: czuję się słaby, libido ok.
Według ulotki jakiekolwiek wnioski można wyciągać po 4-6 tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Zaczynam się niecierpliwić. Kusi mnie, żeby zadzwonić do doktorki i zasugerować podniesienie dawki ..ale mam tez pewne wątpliwości co do słuszności takiego kroku :|
beladin

przez elfrid 17 gru 2012, 19:40
beladin, jeśli po 4 tygodniach się nie wyklaruje, ja na Twoim miejscu bym zwiększył, żeby ostatecznie sprawdzić czy lek zadziała i się sprawdzi. Zwłaszcza, że czujesz się słabo.
A czujesz jakieś działanie aktywizujące moklobemidu? Poprawę w zakresie funkcji poznawczych? Czy w ogóle widzisz jakąś różnicę w działaniu w porównaniu z SSRI? Pod moim kątem lek wydaje się ciekawy, ale na razie wróciłem do sprawdzonej, wiecznie żywej i szybko działającej fluoksetyny (chociaż trochę mnie nosi).
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 19 gru 2012, 16:16
Przez jakiś czas na początku czułem pozytywne działanie. Po zmianie dawki zacząłem odczuwać skutki uboczne, flaki mnie bolą, mam trudności z myśleniem, pewnego rodzaju blokadę jeśli chodzi o aktywność fizyczną - jestem słaby ogólnie. Być może to przejściowe, podobnie jak przy innych lekach przeciwdepresyjnych. SSRI przez pierwsze dni też dają fajne odczucia, potem jest lipa aż do czasu kiedy lek zaczyna jakoś tam działać. Pobiorę pełny miesiąc tą dawkę i jak nic nie będę czuł to zadzwonię do lekarki, zapytam co o tym myśli.

-- 27 gru 2012, 20:20 --

Po prawie miesiącu odczułem poprawę humoru, z fs lepiej, reszta tzn. moc, energia, pamięć bez zmian. Zacząłęm brać o 150mg więcej i czuję się znowu do dupy :D
beladin

przez Geothropic 07 sty 2013, 16:25
Aurorix - posiłki dozwolone

Witam.
Co można jeść bez obaw przy zażywaniu leku Aurorix? Czy można jeść chleb, bułki? Polecacie jakąś specjalną dietę?
Ostatnio edytowano 07 sty 2013, 20:27 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść postu

przez cytrynka84 07 sty 2013, 21:19
Z tego co mi mówił dr to trochę uważać z serem żółtym,serami plesniowymi.
Nie miałam absolutnie żadnej diety.
Jasne,ze możesz jeść bulki i chleb.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Kalebx3 07 sty 2013, 21:21
Ja również nie stosowałem jakiejś specjalnej diety jak byłem leczony Moklobemidem.
Jadłem wszystko na co miałem ochotę i wszystko było OK.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez beladin 07 sty 2013, 22:01
Geothropic, Ostrożnie z bigosem, rybami wędzonymi i śledziami marynowanymi, przejrzałymi bananami, kiszonką ogólnie i serami dojrzewającymi. W necie bez trudu znajdziesz informacje na temat potraw, które mogą zawierać dużo tyraminy. Takie potrawy należy omijać lub spożywać je z umiarem tzn. małe porcje.

Też jem ww potrawy (z umiarem), ale to nie znaczy, że Tobie też nie zaszkodzą. Nie jestem pewien, ale być może istotne jest również to jaką dawkę leku zażywasz.
beladin

przez Geothropic 08 sty 2013, 14:38
Czytałem, że tyraminę ma śmietana. Zatem co z zupami na śmietanie? Ponadto mam pewne wątpliwości co do drożdży. Czy produkty zawierające drożdże są "zdatne do spożycia"?

przez beladin 08 sty 2013, 15:00
Geothropic, Jeśli w Twojej porcji zupy jest łyżka lub dwie śmietany to możesz jeść, jeśli pół litra/talerz to nie ..jeden jogurt tak/pięć nie, jeden śledzik tak/pół kilko śledzi nie, mała porcja bigosu tak/cztery porcje popite piwem nie itd. Co do drożdży to chodzi o nieprzetworzone np. w piwie czy winie. Pieczywo pod to nie podchodzi.

Osobiście jadłem już prawie wszystko, ale zwracając uwagę na ilość. Odpuszczam potrawy, które mnie bardzo nie kuszą, np. przejrzałe banany, piwo, wino, śmierdzące sery.
beladin

przez Geothropic 08 sty 2013, 17:44
Dziękuję bardzo za pomoc.

Sortuj wg