MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Kalebx3 15 maja 2016, 13:36
depresja,zok,i ta nieszczęsna fobia społeczna

doskonała zwarta trójca ,,, ;) no w takie połączenie to faktycznie trzeba Armatą pierdoln,,,ąć !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez fobik123 15 maja 2016, 13:50
Kalebx3, A wiesz może czy moklo potrzebuje tyle czasu co ssri/tlpd na rozkręcenie się? Czy działa już po paru pierwszych dawkach ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Kalebx3 15 maja 2016, 13:54
u mnie moklo potrzebuje max . 2 tygodni na pełna rozkrętkę .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 16 maja 2016, 11:33
Zaczynam z moklo.Zobaczymy co ten inhibitorem MAO typu A potrafi w epizodzie ciężkiej depresji w CHAD.Biorę go bez żadnych stabilizatorów nastroju.Tylko dlatego moklo bo w porównaniu do ssri które super działa na depresje nie powoduję kastracji seksualnej.Czego moge się spodziewać?
a) zmieni fazę na hipomanię
b)zmieni fazę na manię
c)nakręci stan mieszany
d) skróci epizod depresji i zmieni fazę na j.w
e) nie pomoże na depresję więc nie zmieni fazy
f) spowoduję szybkie zmiany faz
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Grabarz666 16 maja 2016, 11:44
Monster6 napisał(a):e) nie pomoże na depresję więc nie zmieni fazy

Obstawiam powyższy punkt. U mnie w ogóle nie pomógł na ciężki epizod depresyjny w dawce 450 mg.
Subiektywnie uważam, że moklobemid nadaje się tylko do leczenia depresji łagodnej, dystymii i depresji atypowej.

Jaką masz zamiar zastosować dawkę?

przez Monster6 16 maja 2016, 12:08
Wydaję mi się że ten lek na pewno nie poprawia nastroju tak jak SSRI trochę tylko aktywizuję tak żeby nie popaść w jeszcze większą depresję.Nie robi tak dobrze jak ssri nie robi happy dzięki czemu można normalnie funkcjonować.Pewnie zwiększy napęd,poprawi koncentrację sen ale jeśli nie podniesie nastroju tak jak ssri to nic nie da.SSRI od pierwszych dawek łagodzą u mnie napięcie,lęki,nerwowość,impulsywność,troszkę stabilizuję nawet ,poprawiają sen teoretycznie gorzej człowiek jakby śpi niż normalnie ale problemów ze wstaniem nie ma,zamulenia też.Co do dawek to na początku na spokojnie niech to się wchłonie i pokaże działanie po czasie a potem to już w zależności jak to będzie działać.Bo jak zwiększy napęd a nie podniesie nastroju to będzie jeszcze gorzej i nie będzie sensu ładować 600mg/d.Ja mam chad to zupełnie inna bajka.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Grabarz666 16 maja 2016, 12:46
Monster6 napisał(a):Wydaję mi się że ten lek na pewno nie poprawia nastroju tak jak SSRI trochę tylko aktywizuję tak żeby nie popaść w jeszcze większą depresję.Nie robi tak dobrze jak ssri nie robi happy dzięki czemu można normalnie funkcjonować.Pewnie zwiększy napęd,poprawi koncentrację sen ale jeśli nie podniesie nastroju tak jak ssri to nic nie da.

Na pewno poprawi napęd, koncentrację, sen może pogorszyć - to lek typowo aktywizujący.

Monster6 napisał(a):SSRI od pierwszych dawek łagodzą u mnie napięcie, lęki, nerwowość, impulsywność, troszkę stabilizuję nawet ,poprawiają sen teoretycznie gorzej człowiek jakby śpi niż normalnie ale problemów ze wstaniem nie ma,zamulenia też.

SSRI działają właśnie w ten sposób, dlatego, że są typowo serotoninergiczne, w przypadku moklobemidu dominuje działanie noradrenergiczne.

Monster6 napisał(a):Co do dawek to na początku na spokojnie niech to się wchłonie i pokaże działanie po czasie a potem to już w zależności jak to będzie działać.Bo jak zwiększy napęd a nie podniesie nastroju to będzie jeszcze gorzej i nie będzie sensu ładować 600mg/d.Ja mam chad to zupełnie inna bajka.

Ja brałem 450 mg, mogłem podkręcić nawet do 900 mg, żeby zobaczyć, czy wystąpi w ogóle jakikolwiek efekt przeciwdepresyjny.
Zdaje sobie sprawę, że epizod depresyjny w CHAD to co innego, więc może właśnie większe jego podobieństwo do depresji atypowej (niż depresja jednobiegunowa) spowoduje, że lek zaskoczy, oby.

przez Kontrast 16 maja 2016, 13:08
Monster6, Pewno nie robi takiej sielany jak ssri ale ma za to inne dzialanie. Z tego ze aktywizuje zaczynasz sie bardziej ruszac i to nie tylko w sensie ruchu. Zaczynasz cos robic, nie żresz tyle, chudniesz, zaczynaja sie ruszac wszystkie te motory motywacyjne, korci cie do czegos. Wtedy gdy sie tyle dzieje, na tylu polach dzialasz ruszaja te wszystkie motory realizacyjne, libido, ego jest podładowane i wtedy masz lepszy nastroj. Jak odstawisz to masz luz to nadal istnieje, jak odstawisz ssri to tragedia bo przecie siedziales na fazie dobrej w kacie, nic sie nie zmienilo faza sie skonczyla.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Monster6 16 maja 2016, 13:37
Moją opinią co do działania antydepresantów proszę się nie sugerować bo ja choruję na CHAD,no chyba że chodzi o uboczne itp..
U mnie bez antydepresantów: nic się nie chcę,negatywizm,lęki,brak pewnośc siebie.nic nie sprawia przyjemności,zmęczenie(depresja)
Po zażyciu antydepresatów nie zależnie czy to TLPD,SSRI,MAO wszystko się chcę,wszystko sprawia przyjemność,zero zmęczenia,wysoka samoocena,zero jakichkolwiek lęków,pozytywizm(mania) Tylko że to nie jest stan normalny bo normalny człowiek nie czuję aż takiej eksytacji,wysotrzenia zmysłów takiej energii.
M.in po to są stabilizatory nastroju żeby to wyśrodkować stan żeby nie było że nic się nie chcę ,wiecznego zmęczenia, ale żeby nie było również braku zmęczenia,eksytacji,tego że wszystko się tak bardzo chce, takiej przyjemności z życia.Ludzie żeby osiągnąc taki stan ćpają dużo ćpają.Jednak to że wszystko się chcę pali się w rękach że aż nie wiadomo w co ręce włożyć,że wszystko pozytywne,wzmożone,intensywne,pobudzenie,podniecenie (mania) przez dłuższy czas zaczyna być męczące,to się wydaję fajne ale na dłużej to też nic fajnego.Oczywiście wszystkim zalęknionym depresyjnym życzył bym takiego stanu choćby przez tydzień byli by zupełnie innymi ludzmi wszystkie ich by objawy odeszły,a problemy stały by się pikusiem do załatwienia.Tak że jak mnie ktoś poznaję w takiej manii po antydepresantach a by mi zabrakło antydepresantu lub bym odstawił w ciągu paru dni zmieniam się w innego człowieka nie do poznania w zalęknionego,nie pewnego siebie,negatywnego w depresji.Takie dwa bieguny :smile:

przez Grabarz666 16 maja 2016, 13:44
A jak funkcjonujesz na połączeniu stabilizatora nastroju z antydepresantem?
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Kontrast 16 maja 2016, 13:49
Pewno masz cos z chemia ale tez mozna odczytac z tego pewna wspozaleznosc. Uzależnienia to nie cos wyjątkowego dla chadowcow, wszystko co sie serwuje daje dopamine a dopamina twym ,,lekiem'' masz pewnie cos laczonego i w tym kierunku szukaj.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Monster6 16 maja 2016, 13:57
Grabarz666 napisał(a):A jak funkcjonujesz na połączeniu stabilizatora nastroju z antydepresantem?

Dobre pytanie chyba jedynie wtedy normalnie.Nie tak jak w depresji że nie funkcjonuję wcale a w manii funkcjonuję na obrotach większych niż normalny człowiek.Co czasami jest dobre bo jak w depresji wszystko leży odłogiem nie sprząta się nic nie robi tak po antydepresantach w manii można wyglancować dom na błysk i ma się energię i chęci by jeszcze tak wysprzątać kilka czyiś domów,w manii kiedy przeciętni ludzie padają ze zmęcznia i idą spać,można pracować dniami nocami,wielu znanych ludzi z chad w takich stanach tworzyło dzieła,dzięki pracy w takich stanach osiągali sukcesy zostawali znani.Nie biorę stabilizatorów nastroju tylko dlatego że to cięzkie leki rozwalają pamięć,mają wiele ubocznych po większości się tyję.Wpływają negatywnie na sprawnosć psychofizyczną.Cieżko mi się z tym pogodzić z byciem ućpanym neuroleptykami czy stabilizatorami nastroju.Więc z dwojga złego mając do wyboru depresja-hipomania/mania.Wybieram to drugie bo przynajmniej funkcjonuję.Płacę za takie postępowanie ciężkimi depresjami po górkach ale gdyby było inaczej nie był by to chad.

Kontrast z chemią zjebane to wiadomo w chad jest zaburzone wydzielanie neuroprzekazników.Są ich wahania jak za mało to depresja jak się ich zrobi za dużo czyt.po antydepresantach to jest drugi biegun hipomania bądz mania.To nie kwestia uzależnienia mnie ssri które nie podbijają dopaminy wprowadzają w taki stan również.To nie kwestia jednego neuroprzekaznika tylko równowagi między nimi.

przez Grabarz666 16 maja 2016, 14:27
A próbowałeś słabych antydepresantów (to takie moje własne określenie) typu: tianeptyna, trazodon, reboksetyna, bupropion, agomelatyna, które teoretycznie mogłyby nie indukować manii jak SSRI.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Monster6 16 maja 2016, 14:34
Grabarz666 napisał(a):A próbowałeś słabych antydepresantów (to takie moje własne określenie) typu: tianeptyna, trazodon, reboksetyna, bupropion, agomelatyna, które teoretycznie mogłyby nie indukować manii jak SSRI.

Zostawmy wątek o moklobemidzie do opisów o leku a nie moim leczeniu ;) Napiszę ci na priv.

Sortuj wg