MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Kontrast 25 mar 2016, 15:38
Nie bylo tematu, bez emotek mogles to w sumie tak zrozumieć. Pozdro.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez csrpk 25 mar 2016, 17:05
No spoko ja tez za ostro moze pojechalem, dopiero jak kilka razy przeczytalem pomyslalem ze chodzilo ci co prawda w malo ogladny sposob:p ukazac dzialanie mao i jednoczesnie pokazac co bd najlepsze;) na ssri slabo reagujw niestety jesli chodzi o negatywne dzialanie na oczy. Po dwoch dniach od idsrawienia dopiero dochodze do siebie i nie lapia mnie jakies dziwne tiki czy h wie co to jest. Oczy badakem i wszystko gra. Lek odstawilem i wszystko gra wiec tu ewidentnie lezy przyczyna. Generalnie chodzi mi o dzialanie przeciwkekowe mirty i cos na pobudzenie zeby szybciej myskec kojarzyc itd bo tobjest glowny problem

-- 25 mar 2016, 17:27 --

Najlepiej mi chyba siada cos antagonistycznego co wzajemnie sie uzupelnie czyli cos pobudzajacego i orzeciwlekowego skoro ciezko o to zebym mial tabletke o dwojakim dzialaniu. Czy mirtqzepina plus moklo bedzie teoretycznie sprawdzac sie dobrze? pzd..

-- 25 mar 2016, 17:57 --

Najlepiej mi chyba siada cos antagonistycznego co wzajemnie sie uzupelnie czyli cos pobudzajacego i orzeciwlekowego skoro ciezko o to zebym mial tabletke o dwojakim dzialaniu. Czy mirtqzepina plus moklo bedzie teoretycznie sprawdzac sie dobrze? pzd..

przez Pablo5HT1 30 mar 2016, 01:39
@ Lord Kapucyn, to jest też tak, że ekstrapolować sie nie da bo i nie ma sensu ze względu na różne diagnozy. Moklobemid to raczej kierunek na atypowe typy deprechy. Poza tym wydaje mi się z tego co wyszukiwałem to jest to środek bardziej pro-noradrenalinowy niż na serotoninę i w zasadzie nie jest to IMAO tylko taka podgrupka chemiczna- RIMA.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8612391

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 30 mar 2016, 19:48
No to akurat potwierdzałyby moje doświadczenia. Aurorix umiarkowanie nasilił u mnie stany lękowe, a brałem tylko 300 mg, później chyba nawet 150. Ogólnie czułem, że jest klepnięcie na noradrenalinę, a nie serotoninę. Po miesiącu jakoś dałem sobie siana, ale szkoda, że nie wyszło, bo mało jest alternatyw dla SSRI, a ja już większość z nich i tak przerobiłem.

przez Grabarz666 01 kwi 2016, 21:52
Ja również czułem po moklobemidzie tylko działanie noradrenergiczne, żadnego serotoninergicznego, stąd depresja hulała, aż myślałem, żeby zawinąć się na tamten świat. Mimo iż mirtazapina też jest głownie noradrenergiczna i wtórnie sereotoninergiczna to działanie... przepaść.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez Psychopharm 02 kwi 2016, 07:39
Ja na dawce 1200 mg moklo nie czułem serotoniny - ten lek pod tym względem to nie jest porównanie do SSRI (nawet najsłabszych).

Grabarz666 wg. mnie mirta działa u Ciebie przez mechanizm serotoninergiczny, tylko w inny sposób niż SSRI. A antagoniści alfa-2 (+pośredni agoniści alfa-1) + SRI to augmentacja wzrostu transmisji serotoniny.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez piotr31 02 kwi 2016, 15:57
Jak uważacie, czy moklobemid może się sprawdzić w depresji atypowej, dystymii?

przez Grabarz666 03 kwi 2016, 14:17
Psychopharm napisał(a):Grabarz666 wg. mnie mirta działa u Ciebie przez mechanizm serotoninergiczny, tylko w inny sposób niż SSRI. A antagoniści alfa-2 (+pośredni agoniści alfa-1) + SRI to augmentacja wzrostu transmisji serotoniny.

Tak, z tym, że działanie noradrenergiczne mirtazapiny daje sie odczuc u mnie poprzez ciągłe podenerwowanie/poirytowanie, dodatek SSRI mocno łagodzi te objawy jak i zwiększa prospołeczność. Po moklobemidzie nie byłem wieczenie podenerwowany i aspołeczny. To taka behawioralna różnica między działaniem noradrenergicznym tych leków.

-- 03 kwi 2016, 14:18 --

piotr31 napisał(a):Jak uważacie, czy moklobemid może się sprawdzić w depresji atypowej, dystymii?

Myślę, że tak, chociaż gwarancji nikt na to nie da, musiałbyś po prostu spróbować.

przez Psychopharm 05 kwi 2016, 08:17
Bo moklo nie działa mocno na noradrenalinę, choćby ten wklejony wcześniej link do badania to potwierdza.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Grabarz666 05 kwi 2016, 10:00
Psychopharm napisał(a):Bo moklo nie działa mocno na noradrenalinę, choćby ten wklejony wcześniej link do badania to potwierdza.

On na nic nie działa :P
Zdecydowanie lepiej się czułem po 5 mg escytalopramu niż po 450 mg moklobemidu + 300 mg trazodonu.

przez csrpk 06 kwi 2016, 17:18
Jak widać co jak na kogo... Ja biore ten lek 3dzien, można powiedzieć, ze u mnie bardzo dobrze zadzialal na fobie spoleczna i leki, aczkolwiek jest w tym leku cos z Wellbutrinu. Nie ma we mnie lęku, ale inne emocje również sa na maxa splycone. Ludzie stoja i się smieja z czegos, wiem, ze jest to smieszne, ale nie brak we mnie jakichkolwiek emocji. Ktos cos zarazrtowal kierując do mnie (nie we mnie :p) pytanie i trochę mi się głupio zrobilo bo kompletnie byłem zagubiony z odpowiedzia, na która musialem również odpowiedzieć poslugujac się emocjami. [osobom, które nie miały takiego stanu raczej ciężko będzie to zrozumieć...]

Pomimo, ze lek prawdopodobnie się nie sprawdzi, najbardziej pozytywne jest to, ze moja uwagę mocno zwrocil mój mocno stepiony afekt, który również wystepuje na codzien. Mysle, ze brak emocji mocno rzutuje na komunikacje, nawet ta pisemna.

Wiem, ze splycenie uczuc, jest dosyć ciężkie do leczenia, do tej pory gdzies tam miałem to na uwadze i wiedziałem, ze u mnie wystepuje. Kiedy teraz się to nasililo po moklobomidzie pomimo, ze, o dziwo znikl u mnie lęk dostrzegłem, ze moje zachowania co do tego, ze nie patrze często ludziom w oczy lub, ze ciężko mi się wypowiedzieć, swoj początek ma w dużej mierze poprzez spłycony afekt..

Jest to dosyć ciężkie do leczenia. Jakich srodkow jeśli chodzi o farmakologie przeważnie używa się w przywróceniu normalnego afektu??

Lęk w moim przypadku, wygląda wobec powyższego na wtorny...

przez Grabarz666 07 kwi 2016, 15:51
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4772270/pdf/pyv078.pdf

Poniższy obrazek przedstawia okupację MAO-A przez moklobemid w poszczególnych częściach mózgu w zależności od dawki:

Obrazek

-- 07 kwi 2016, 16:12 --

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3201991/pdf/0360375.pdf

Poniższy obrazek przedstawia okupację MAO-A przez moklobemid (300 mg/dobę) i ziele dziurawca (600 mg/dobę) w poszczególnych częściach mózgu w zależności od dawki:

Obrazek

-- 07 kwi 2016, 17:45 --

Badanie dotyczące porównania działania przeciwdepresyjnego z współistniejącym lękiem napadowym (PD) paroksetyny i moklobemidu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12490770

However, in the subgroup with comorbid panic disorder, paroxetine is more effective than moclobemide in reducing both depressive and anxiety symptoms.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

przez csrpk 08 kwi 2016, 23:26
Jest duzo osob, ktorym ten lek pomogl, mi nie zalezy na dzialaniu przeciwdepresyjnym bo jako takiej "nie posiadam". Doluje sie kiedy zaczynaja sie moje dziwne problemy komunikacyjne, ze wspolistniejacym lękiem, ktory dodatkowo je napedza.. Pomimo tego, ze lek u ktorych dziala niedlugo, to nawet pare miesiecy by mnie ratowalo, licze bardziej na siebie czyli diete, sport, medytacje i afirmacje, ktore moze naprowadza mnie na wlasciwy trop zamist bladzic po omacku i chcialbym uwolnic sie od lekow. Licze, ze ten lek poprawi mi nieco funkcje kognitywne i da troche energetycznego kopa. U mnie dziala dobrze przeciwlekowo, taki chillout, zreszta w polaczaeniu z pregabalina daje sympatyczna przeciwlekowa euforie. Nie zniechecalbym innych osob do tego leku, ja narazie nie wiele moge powiedziec bo biore pare dni male dawki. Dla jednego GÓWNEM ze tak powiem jest Moklo dla innych paroksetyna po ktorej nie staje. Poza tym trzeba tez zalozyc na czym nam zalezy. Do leczenia depresji, lękow, czy braku napedu i pogorszenie funkcji kognitywnych stosuje sie rozne leki pomimo, ze mozna je PRZEWAZNIE wrzucic do worka zwanego ANTYDEPRESANTAMI. Nie ocenialbym obiektywnie zadnego pod katem skutecznosci. Jednym pomaga to a drugim szkodzi i na odwrot, to tak jakby spytac kilku osob ktory samochod jest najlepszy... Wrzucmy troche na luz

-- 10 kwi 2016, 01:11 --

/cenzura/ jakis niecaly tydzien i dobrze to na mnie dziala znosi leki i poprawia myslenie jak biore benzo do tego albo to czuje sie zamulony, solo chyba lepiej dziala, bez zbednego otepienia. Mozns to laczyc z tianeptyna dla bardziej synergicznego efektu? Oba leki sa lajtowe nie odczuwam ubokw, jedynie moklo nie laczy sie z niektorymi substancjami stad moje pytanie o mozliwosc takiego zestawienia. Z gory dzieki za odp

przez JużTuByłem 03 maja 2016, 09:38
Można połączyć moklo z tritico ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Sortuj wg