MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez clone 28 mar 2012, 17:50

przez norma_baker 28 mar 2012, 18:37
Stonka napisał(a):Z czym uspokajającym i nasennym można łączyć moclobemid? Przy założeniu, że neuroleptyki odpadają, bo miałam coś w rodzaju dyskinez i to było sTRASZNE, a benzo też odpadają, bo uzależniają...przeszukałam wszelkie możliwe kombonacje i wyszło mi, że z niczym, bo nie da się połączyć moclobemidu z żadnym antydepresantem uspokajającym....a tylko moclobemid jak do tej pory sprawił, że ożyłam...

spróbuj dołożyć Propanolol jako uspokajacz, a jeśli dalej będziesz mieć trudności z zasypianiem, to może Zopiklon? ten pierwszy nie wchodzi w interakcje z moklobemidem, Zopiklon natomiast może nasilać działanie antydepresantów [ale tak sobie myślę, że jeśli dobrze się na swoim MAOi czujesz, to możliwe, że nic złego się dziać nie będzie].

resztę zostawiam w gestii Twojej i Twojego lekarza. :)
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Skipper 05 kwi 2012, 02:08
Stonka napisał(a):Z czym uspokajającym i nasennym można łączyć moclobemid? Przy założeniu, że neuroleptyki odpadają, bo miałam coś w rodzaju dyskinez i to było sTRASZNE, a benzo też odpadają, bo uzależniają...przeszukałam wszelkie możliwe kombonacje i wyszło mi, że z niczym, bo nie da się połączyć moclobemidu z żadnym antydepresantem uspokajającym....a tylko moclobemid jak do tej pory sprawił, że ożyłam...

z trazodnem i hydroksyzyną bez lipy - ja wpierdalałem do moklo 75mg trazodonu na noc i spałem dobrze
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez norma_baker 07 kwi 2012, 22:07
hydroksyzyna to spora słabizna, jeśli ma doświadczenie w lekach. przynajmniej ja pamiętam doświadczenie z tym lekiem tak - 30 do ataku powodowała jego nasilenie i przechodziło zdaje się jeszcze później, niż by mogło przejść na czysto.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez logik 19 kwi 2012, 14:17
lepszego leku od moklaru (moklobemidu) na motywacje nie znalazlem. wkreca sie 20-25 minut od polkniecia czyli ekspres w porownaniu do innych lekow. dawka 150mg dziala ok. 6 godzin wiec np. 7:00 dawka 150mg, potem 13:00 kolejne 150mg. czy 150mg ma sens na wieczor powiedzmy 19:00 to nie wiem, bo dopiero moklar biore 3 dzien i chyba dzisiaj sprobuje wziac moklar o 19:00. zero skutkow ubocznych. na tym leku czuje, ze zyje. zero zamulenia. pelne dzialanie po 3 dniach. ten lek to jest mistrz. SSRI, SNRI to syf.
obserwowany

przez elfrid 03 maja 2012, 21:41
Witajcie

Czy ktoś aktualnie bierze ten lek? Właśnie przepisał mi go lekarz. Czego mogę się spodziewać bardziej pobudza, czy działa też przeciwlękowo?
logik, Ty dalej zażywasz moklar? Jak się sprawdza długodystansowo? Dalej uważasz, że motywuje, czy to tylko reakcja "pierwszej tabletki"?
Mi moklobemid ma pomóc na nadmierną senność, problemy z koncentracją, ale też lęk, który występuje zwłaszcza rano, po przebudzeniu, a potem zamienia się w stopniową senność.

-- 04 maja 2012, 17:28 --

Naprawdę nikt z forumowiczów nie bierze / nie brał tego leku.
Wątek jest ubogi, a chciałoby się czegoś więcej dowiedzieć niż w ulotce...
pregabalina, wenlafaksyna

przez bakus 07 maja 2012, 01:28
Czytałem o tych lekach, piąte przez dziesiąte wygląda, że do mnie będą pasować. Co na temat skutków ubocznych?? Zależby mi by nie wypadały włosy :/
Ostatnio edytowano 07 maja 2012, 12:12 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez pawelpabianice 13 maja 2012, 18:54
To bardzo ciekawy lek. Zadziałał u mnie od pierwszej tabletki. Żadnych skutków ubocznych. Rano budziłem się wypoczęty i bez lęku. Libido nawet wzrosło. I nagle po półtora miesiąca brania - koniec. Przestał na mnie działać. Depresja i lęki wróciły, zwiększenie dawki nie pomogło. :(
sertralina 100 mg

przez logik 17 maja 2012, 12:16
mozna dzielic moklobemid? bo czuje, ze dawka 150mg z rana za mocno na mnie dziala.
obserwowany

przez american2009 19 sie 2012, 11:11
Nie można dzielić. Jeśli lek nie ma przedziałki, oznacza to że nie można. Substancja czynna w tym przypadku moclobemid jest nie równomiernie rozprowadzony w tabletce. Dlatego jeśli przedzielisz może zażyjesz 50mg a druga połowka będzie 100mg. Wiem bo idę na farmaceute. A tak ogólnie to świetny lek

przez Popiół 19 sie 2012, 21:03
pawelpabianice napisał(a):To bardzo ciekawy lek. Zadziałał u mnie od pierwszej tabletki. Żadnych skutków ubocznych. Rano budziłem się wypoczęty i bez lęku. Libido nawet wzrosło. I nagle po półtora miesiąca brania - koniec. Przestał na mnie działać. Depresja i lęki wróciły, zwiększenie dawki nie pomogło. :(

I właśnie to jest największa wada moklobemidu, już nie raz słyszałem że działanie tego leku słabnie z czasem aż w końcu przestaje działać, gdyby nie to, to w sumie dobry lek.
Popiół

przez obi1987 29 sie 2012, 09:27
ja biorę już 10 dzień i jak na razie nic (chyba ;)) chociaż wydaje mi się, jakbym miał więcej energii na co dzień i szybciej się irytuje. A czy u kogoś z Was Moklobemid powodował tycie?

przez jolantka 13 wrz 2012, 22:03
Hej, czy ktoś z zażywających Mobemid ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego? Nudności, bule brzucha, poza tym bóle głowy i inne takie?
jolantka

przez obi1987 15 wrz 2012, 23:18
Kończe już 4 opakowanie. Na początku przez pierwszy tydzień tak ok 30 min po wzięciu miałem nudności a potem zgagę. Teraz już się chyba przyzwyczaiłem bo dolegliwości ustąpiły

Sortuj wg