MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez ziom1623 27 sie 2015, 22:03
No to mi poprawiłeś humor jeszcze bardziej ;]
Sertralina 150mg

przez Kontrast 27 sie 2015, 22:15
Do wszystkiego trzeba podchodzic z dystansem. Pamietam jak sie naczytalem o welafaksynie, co ona to nie robi i tak dalej. Jeszcze nie łyknąłem do końca tabletki juz trzeslem sie jak jarzebina i juz mi minal caly moj depresyjny swiat:)
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez ICD-10 28 sie 2015, 21:41
28-my dzień brania moklo 2x150mg. Efekt przeciwlękowy jest. Ale niestety też lek ten zamula mnie tak jak to robiły SSRI. Nie chce mi się nic robić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez padaka 29 sie 2015, 08:30
Czy psychiatrzy chętnie wypisują ten lek, czy kręcą nosem?
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Dark Knight 29 sie 2015, 21:05
Przpisza bez problemu

przez ziom1623 30 sie 2015, 19:35
Miał ktoś zawroty głowy szczególnie przy oglądaniu w bok? Po jakim czasie to mija?

-- 03 wrz 2015, 20:27 --

Biorę 1 tabletkę 150 mg rano i popołudniu. Rano zawsze jestem wściekły co mi się wcześniej nie zdarzało, przechodzi mi 2-3 godziny po wzięciu tabletki i potem już jest dobrze. Myślę, że to przez brak ciągłości stężenia moklobemidu we krwi więc jako swój własny lekarz dopisuję sobie jeszcze jedną tabletkę na sen i zobaczę czy będzie lepiej. Ogólnie mogę zasnąć zaraz po wzięciu tabletki i sen mi się poprawił na tym leku o wiele lepiej niż na paroksetynie (na paro senność wyłącznie w dzień w nocy duracell). Humor elegancko narazie, kutasek działa nawet szybciej można dojść co dla mnie akurat to zaleta, libido wzrosło aż za pięknie żeby mogło to długo trwać.... ale zobaczymy:]
Sertralina 150mg

przez Tweedles 04 wrz 2015, 18:29
Zawsze zastanawiała mnie kwestia godzin przyjmowania moklobemidu. Zaleca się zazwyczaj przyjmować rano i po południu. Osobiście stosuję się do tych zaleceń i niezmiennie przyjmuję 300 mg o 10 rano i 300 mg o 16. I tutaj pytanie: poza tym, że moklobemid przyjęty później może powodować bezsenność to czy takie dawkowanie nie wpływa na nierównomierne wysycenie lekiem? Moklobemid ma bardzo krótki okres półtrwania sięgający do dwóch godzin. Osobiście wolałbym przyjmować go np co 12 godzin by odstępy były stałe, ale z drugiej strony spotkałem się z opinią, że należy kolejną dawkę przyjąć do 5-6 godzin po zażyciu od poprzedniej ze względu na właśnie krótki t/2. Potraciłem się zupełnie i dlatego też będę wdzięczny za wyjaśnienie. Na dawkę 600mg/dobę wszedłem wczoraj i dzisiaj i po drugiej dawce którą zażyłem o 16 mam mocne zawroty głowy i umiarkowaną dezorientację, ale zakładam, że to przejściowe. Z góry dziękuję za odpowiedź.
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

przez ziom1623 05 wrz 2015, 19:29
Ostatnia dawka popołudniu jest zalecana dlatego, że wieczorna może powodować problemy ze snem. Jednak u mnie ten lek nie powoduje takich problemów Mój eksperyment z trzecią tabletką wieczorem powiódł się - zasypiam tak samo łatwo a rano budzę się wypoczęty z dobrym nastrojem i nie jestem już nabuzowany. Moim zdaniem jeśli kogoś lek nie nakręca mocno lepiej brać 3 razy dziennie i zachować stabilniejszy poziom we krwi. Na twoim miejscu jeśli efekty uboczne mocno dają Ci w kość brałbym po 1,5 tabletki przez kilka dni zamiast 2 i jak sie zaloguje i poczujesz pewniej to pełne 2.
Sertralina 150mg

przez Tweedles 06 wrz 2015, 12:51
Problem w tym, mam tabletki po 300 mg. No i obecnie po zażyciu nadal mam splątanie i zawroty głowy, a do tego dochodzi mocna senność w ciągu dnia i bezsenność w nocy. No nic, zostanę już na 300-300-0, tylko może zwiększę odstępy czasowe miedzy dawkami, dajmy na to o 9 i 17? Czy to za długi odstęp? Generalnie kilka lat temu bralem moklo i nie tolerowałem go tak, źle jak teraz. Dziwne.
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

przez ziom1623 06 wrz 2015, 15:55
Ja bym spróbował z odstępami czasowymi ale to raczej szybkie wejście na taką dawkę jest powodem. Jak długo teraz bierzesz moklobemid? Na szczęście efekty uboczne na tym leku raczej szybko przemijają. Po około tygodniu przestałem czuć efekty uboczne typu zawroty głowy przy czym z każdym dniem czuć poprawę a parcie na porcelane przeszło już po 2 dniach.
Sertralina 150mg

przez padaka 11 wrz 2015, 11:22
Jak jest w końcu z tą dietą i moklo? Trzeba ją trzymać czy nie, bo są całkowicie sprzeczne informacje. Właśnie przeczytałem, o zakazanych produktach i okazuje się, że nie tylko zakazane są niektóre sery, wino czy śledzie, ale również herbata, kawa, pozostałe ryby wędzone. Teraz nie wiem czy w ogóle prosić lekarza o ten lek... :roll:
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez zzYxx 11 wrz 2015, 17:13
Moklo jest odwracalnym inhibitorem MAO, a właściwie RIMA. Można jeść co się zachce, ale lepiej niech jeszcze ktoś to potwierdzi.
The Walking Dead.

przez ziom1623 12 wrz 2015, 00:11
Niestety opinie z internetu się potwierdziły lek przestał działać i zaczęły wracać lęki. Tylko nie sądziłem, że aż tak szybko to się stanie. Teraz rozumiem czemu w USA go wykreślili. A szkoda bo miał bardzo fajne działanie. Poleciałem do ogólnego po sertraline i żegnam krótką przygodę z moklo.
Sertralina 150mg

przez popiol 14 wrz 2015, 17:49
To jest właśnie jedna z największych wad antydepresantow, że z czasem przestają działać.
popiol

Sortuj wg