MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

MOKLAR (Moklobemid-Mocloxil,Aurorix)

przez xionc 24 lis 2011, 09:47
Jak najbardziej jest godny polecenia. Co prawda mi nie pomógł, ale jego działanie pozwoliło mi zrobić swojego rodzaju diagnozę. Podczas zażywania leku nie przestrzegałem żadnej diety, kawę piłem - nie uważam, by ten lek aż tak wzmagał wrażliwość na dietę. Co więcej polecałbym spróbować alkoholu w połączeniu z moklobemidem, czyli jak będzie okazja to po prostu nie odmawiać. Przy zażywaniu nie miałem jak najmniejszych problemów z funkcjonowaniem i nie musiałem na nic szczególnie uważać. Nie wydaje mi się również by lek w znaczący sposób zmieniał libido, a szczególnie w stronę słabego.

Dobrze że pomaga ci ta substancja, oczywiście możliwe że to parodniowy efekt, w każdym bądź razie jeżeli nawet taki jest znaczy że masz kolejny kroczek do przodu. Lek jest o tyle dobry, że ma mało skutków ubocznych, co do których wyraziłeś obawę, a jeżeli do tego dobrze działa to jest chyba najlepszy wybór jak na pierwszy rzut. Mam awersję do SSRI. Niemniej jednak polecał bym napić się tej kawy kiedyś (najlepiej rano - dosłownie przepić tabletkę kawą) by zobaczyć jak działała by większa dawka moklobemidu. Dodatkowo niektórzy, chyba nawet w tym wątku, pisali o dobrym samopoczuciu przy zmniejszaniu dawki, czy odstawieniu leku - jednak warto przed tym przez dłuższy okres ten lek pobrać, bo nie działa on błyskawicznie.

Uściślając to nie biorę już moklobemidu, a co innego, na mnie działał dość słabo, po dłuższym czasie nie było wyraźnej poprawy, ale wszystko zależy od objawów, a w szczególności od samego pacjenta. Nim mniej "obciążający" lek tym lepiej.

przez _Jack_ 24 lis 2011, 14:14
Zszedłem trochę ziemię. Lek rzeczywiście działa pobudza umysł, ale nie jest już tak idealnie jak wcześniej:).Mam nadzieje ,że ustalę dawkę i będę mógł kontynuować na nim leczenie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez xionc 26 lis 2011, 04:01
Ja tam dalej proponuję zwiększenie dawki do takiej, która zamiast pobudzać wywoła senność i odjęcie od tego 150mg/dzień. Lecz możliwe, że to jest bardzo subiektywne i nie musi się sprawdzić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 01 gru 2011, 18:52
Biorę dalej te tableteczki. Poki co czuje się zamulony i zmęczony. Lekarz powiedział ,że to nie speed i kazał czekać do 8 tygodnia.
10 mg Escitalopram

przez xionc 02 gru 2011, 22:24
Bierz i czekaj. Ja czekałem dość długo na jakikolwiek efekt. Jaka to dawka?

przez _Jack_ 06 gru 2011, 20:11
450 mg/doba i poki co siedzę i tylko jęcze w tym domu.Minął 7 tydzień i nie ma co się łudzić. Jestem tak otępiały ,że szkoda gadać.
10 mg Escitalopram

przez X-ray 15 sty 2012, 01:25
Ja brałem Moklar przez kilka miesięcy przy epizodzie depresyjnym, efekt był świetny,ale nie od razu, tylko dopiero po ok.2-4 tygodniach. To jest lek który zwiększa nie tylko poziom serotoniny,ale również dopaminy, czyli powienien dawać kopa i energię do działania - i tak było u mnie. Czas leczenia Moklarem to przynajmniej dwa-trzy miesiące. Ma ogromną zalete - można przy nim pić,a przynajmniej ja mogłem :) Wlewałem w siebie całkiem kilka piw i nic zlego się nie działo,choć wiadmo że trzeba z tym ostrożnie bo u każdego reakcje mogą być trochę inne. Dodatkowe bonusy Moklaru jakie u siebie widziałem to zmniejszenie apetytu i poprawa chęci do życia i działania. Minusy - kłopoty z pamięcią, bezsenność(przy dawce powyżej 300 mg na dobę) i zaburzenia jelitowe (wzdęcia, biegunki).

Niestety teraz, po dwurocznej przerwie,dostałem go po raz drugi i nie zadziałał,całkowity brak poprawy po kilku miesiącach i dawce 450 mg na dobę; aktualnie mam okres przejściowy i lekarz zapisała mi Aurex, zaczynam od jutra, zobaczymy.

W każdym razie ja Moklar polecam,w porówaniu do innych psychotropów antydepresyjnych nie otumaniał mnie,cena też przystepna.

Pytanie w sprawie leku aurorix 150mg

przez dam 26 sty 2012, 14:54
Witam
bralem lek aurorix 150mg 3x na dzien na fobie spoleczna, postanowilem go sam odstawic, dzielilem kazda tabletke na pol, mam pytanie czy mozna dzielic tabletki powlekane na pol, czy prawidlowo je odstawilem? Odkad go calkowicie odstawilem mam wrazenie jak bym dostal chrypy i kataru wlasnie od odstawienia tego leku i szumi mi w uszach. Czy ta chrypa i szum w uszach moze byc spowodowane dzieleniem tych tabletek? Czy jesli znow bym pobral ten lek przez jakis czas, a pozniej bym go odstawil bez dzielenia to by cos pomoglo?
Z gory dziekuje za odpowiedz!
Ostatnio edytowano 26 sty 2012, 17:31 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono ze zbiorczym wątkiem.
dam

przez nextMatii 26 sty 2012, 15:57
Hej a moze zapytalbys lekarza co o tym mysli?skoro sam sobie tak to porozdzielales warto by raczej
dlaczego przestales brac lek?lekarz wie?takich decyzji nie podejmuje sie samemu.......
nextMatii

przez Spooky 26 sty 2012, 16:52
postanowilem go sam odstawic

Genialne rozwiązanie... :shock:

przez _Jack_ 26 sty 2012, 17:21
Ja biorę to gówno już 3,5 miesiąca na dawce 450 mg. Pić przy nim karygodnie nie można. Efektów niestety nie widać. Był tylko okres ,że 3 dni czułem się lepiej a teraz znowu puściło.
10 mg Escitalopram

przez X-ray 27 sty 2012, 00:42
_Jack_ napisał(a):Ja biorę to gówno już 3,5 miesiąca na dawce 450 mg. Pić przy nim karygodnie nie można. Efektów niestety nie widać. Był tylko okres ,że 3 dni czułem się lepiej a teraz znowu puściło.

to jak przez3,5 mies. żadnego efektu nie ma,to chyba trzeba pogadać z lekarzem o zmianie leku... Nie ma sie co męczyć,a przez tak długi czas działanie powinno już być odczuwalne....

przez _Jack_ 20 lut 2012, 20:33
X-ray napisał(a):
_Jack_ napisał(a):Ja biorę to gówno już 3,5 miesiąca na dawce 450 mg. Pić przy nim karygodnie nie można. Efektów niestety nie widać. Był tylko okres ,że 3 dni czułem się lepiej a teraz znowu puściło.

to jak przez3,5 mies. żadnego efektu nie ma,to chyba trzeba pogadać z lekarzem o zmianie leku... Nie ma sie co męczyć,a przez tak długi czas działanie powinno już być odczuwalne....

Właśnie odstawiam lek i jestem w.... na maxa. Zmarnowałem 4 miesiące.Teraz muszę go 2 tyg odstawiać i kolejne 2 tyg czekać na wprowadzenie nowego leku czyli 5 miesięcy.Pier**lca można dostać od doboru tych tabletek. Wszystkie tylko ogłupiają i otępiają. Co do leku to raczej porażka. W sumie każdy psychotrop to porażka ,ale Aurorix to raczej większe zło. Podsumowując, duże problemy z dietami. Nie można jeść ponad połowy rzeczy(sery,ryby,kawa,ketchup,rodzynki,czekolada i wiele innych...). W trakcie gorączki spada całkowicie efekt leczenia i nie można brać leków typu Fervex, Gripex. Poza tym nasila myśli samobójcze i niepokoje. Jedyny plus to ,że nie zaburza potencji,dla tych którzy mają problem spowodowany lekami a nie depresją. Ogólnie jestem nim bardzo zawiedziony. Nie dość ,że nie pomógł to jeszcze mało co przez niego nie popełniłem samobójstwa(Ci farmaceuci to chyba sami są naćpani psychotropami skoro tak konstruują te leki, że zamiast pomóc to tylko szkodzą). Ogólnie dramat. Od 3 tygodni mam terapie i chyba zrezygnuje już z psychotropów, bo to grzebanie w gównie.
10 mg Escitalopram

przez Stonka 28 mar 2012, 16:51
Z czym uspokajającym i nasennym można łączyć moclobemid? Przy założeniu, że neuroleptyki odpadają, bo miałam coś w rodzaju dyskinez i to było sTRASZNE, a benzo też odpadają, bo uzależniają...przeszukałam wszelkie możliwe kombonacje i wyszło mi, że z niczym, bo nie da się połączyć moclobemidu z żadnym antydepresantem uspokajającym....a tylko moclobemid jak do tej pory sprawił, że ożyłam...
Ostatnio edytowano 28 mar 2012, 18:06 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.Po raz kolejny nie poszukałaś zanim założyłaś temat.Czy tak trudno jest skorzystać z opcji"szukaj"?Robisz bałagan!!!

Sortuj wg