MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez cytrynka84 18 sty 2015, 16:01
lukrowana, nie powodował u mnie lęków,dawał motywacje,chęć do działania,ale bez lęku.Antydepresyjnie słabo działał,na lęki też są lepsze leki.Z jedzeniem nie ma interakcji,dużo byś musiała jeść,sera żółtego,czy pleśniowego,albo czekolady,pic dużo wina,mala dawkę masz obu leków,wiec bierz bez obaw.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ricah 18 sty 2015, 16:03
lukrowana, mirta ogolem na dzialanie nasenne, ale w wyzszych dawkach jest wiekszy wyrzut NO, stad zmniejsza sie zamula - ale potrzeba na to troche czasu. Na pewno dalas troche czasu na rozkrecenie sie wiekszej dawki?

Nie do konca. Moklobemid to IMAO, co oznacza, ze blokuje enzym rozkladajacy neuroprzekazniki[w tym wypadku jest to monoaminoksydaza], a brak rozkladu tego enzymu powoduje wyzsze stezenie neuroprzekaznikow. Z jedzenia dostarczamy duzo tryptofanu[ktory przechodzi przez bariere krew-mozg], ktory to zamienia sie pozniej w serotonine, a tym samym jeszcze bardziej zwieksza sie stezenie tego neuroprzekaznika, co moze zagrozic zespolem serotoninowym. Przypuszczam, ze z lekami na przeziebienie jest podobnie[jest w nich jakas substancja, ktora moze wywolywac podobne reakcje].
Pomysl jeszcze o fluoksetynie - ma profil bardziej aktywizujacy.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez kalikali1 18 sty 2015, 16:09
Czy paro jest najlepsza na fobie czy moklobemid???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 18 sty 2015, 16:15
Mnie lekarz powiedział,ze Moklo nie ma interakcji z jedzeniem,a brałam 600,musiałabym dużo jesc ww.produktow.Nie wiem jak jest z lekami na przeziębienie.Wszystkie neuroprzekaźniki blokuje mniej więcej równo.
U mnie bylo tak,ze im więcej mirty tym wieksza zamula,na końcu brałam 45mg.Dzialania na lęki brak,tylko nasenne.

-- 18 sty 2015, 15:17 --

kalikali1, paro,moclo slaby.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez lukrowana 18 sty 2015, 21:07
cytrynka84, no dokładnie u mnie też tak było, im większa dawka mirty tym większa zamuła, wtedy to wręcz było przyhamowanie :roll:

a jak u Ciebie na teraźniejszych lekach? bo ja wenli nie mogłam znieść w żadnej dawce, jeśli chodzi o senność, brałam ją długo, bo dobrze na lęki działała, ale nie mogłam funkcjonować normalnie

fajnie, że działa na motywacje, bo ta aktualnie bywa u mnie nawet na poziomie ujemnym :D
depresji jako takiej też już nie mam, jedynie boję się nasilenia lęków, bo tak raz moklo zadziałał, ale aktualnie to się wszystkiego chwycę, byleby mi się polepszyło.

fluo próbowałam ;) na razie spróbuję z moklo

przez cytrynka84 18 sty 2015, 22:29
75 wenli nie zamula mnie tak,wyższe dawki owszem.Krotko biorę te leki.Wenla z tym Trittico(niby ma wydłużać sen i uspokajać,ale wenla z nim działa inaczej mniej zamulajaco niż jak brałam ja solo,ale też gorzej teraz jakoś działa W.przeciwlekowo.To też nie dobrze teraz akurat.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez slow_down 19 sty 2015, 00:26
Może niedługo przyjdzie czas na zabawę w MAO - pytanie do doświadczonych - czy nasila Wasze lęki? Pytam raczej tych, którzy z lękami się borykają.
slow_down

przez Bianka78 19 sty 2015, 09:25
slow_down napisał(a):Może niedługo przyjdzie czas na zabawę w MAO - pytanie do doświadczonych - czy nasila Wasze lęki? Pytam raczej tych, którzy z lękami się borykają.

U mnie moklo bardzo ładnie lęki zlikwidował i bezboleśnie postawił do pionu. Klasycznego ataku paniki nie miałam już z 1,5 roku, swobodnie chodzę po dużych sklepach, po mieście, tłumy nie budzą przerażenia, najwyżej zniecierpliwienie. Wśród ludzi zachowuję się normalnie (chyba :P ). Natomiast antydepresyjnie dobrze działał tylko w pierwszych miesiącach, teraz lipa. Dopuszczam jednak możliwość, że to wypadkowa również innych czynników.
Nie próbowałam nigdy wysokich dawek, ciągle bujam się na 300 albo 150.
Bianka78

przez slow_down 19 sty 2015, 10:05
Bianka78, dzięki ;)
slow_down

przez Lord Kapucyn 19 sty 2015, 13:39
Mam pytanie do osób znających się na lekach.
Biorę mirtazapinę 15 mg bo to jedyny lek po którym w miarę dobrze śpię bez większej zmuły rano, nie chciałabym go zmieniać.
a lekarz mi dał moklobemid, tyle ze powiedział że nie jest do końca bezpieczne brać go z mirtą i dlatego zlecił mi kwetiapinę albo olanzapinę. Ale po nich nie śpię tak dobrze jak po mirtrze i do tego mam zmułę rano. Więc bardzo bym chciała brać mirtę razem z moklo, czy mógłby mi ktoś doradzić czy mogę tak brac, czy to bezpieczne? dodam że dosyć mocno reaguję na leki, nie potrzebuję dużych dawek by poczuć działanie leku.

Zastrzeżenia lekarza wynikają stąd, że inhibitorów MAO teoretycznie nie powinno łączyć się z SSRI i innymi lekami o działaniu serotoninomimetycznym (jak np. mirtazapina). Bo teoretycznie może to grozić ZS. W praktyce były badania kliniczne, które wstępnie wskazują na możliwość jednoczesnego stosowania moklobemidu i innych leków serotoninergicznych bez ryzyka rozwoju zespołu serotoninowego. Można brać małe dawki mirty czy miansy z moklobemidem.

I jak on działa na te 3 neuroprzekaźniki? w sensie na który najmocniej?

W dawkach do 600mg/dobę blokuje selektywnie izoformę MAO-A- która odpowiada głównie za deaminację serotoniny, noradrenaliny, adrenaliny i w mniejszym stopniu także dopaminy(dopamina jest intensywniej metabolizowana przez izoformę MAO-B). Głównie przez zablokowania MAO wzrasta stężenie 5-HT i NA.

Nie do konca. Moklobemid to IMAO, co oznacza, ze blokuje enzym rozkladajacy neuroprzekazniki[w tym wypadku jest to monoaminoksydaza], a brak rozkladu tego enzymu powoduje wyzsze stezenie neuroprzekaznikow. Z jedzenia dostarczamy duzo tryptofanu[ktory przechodzi przez bariere krew-mozg], ktory to zamienia sie pozniej w serotonine, a tym samym jeszcze bardziej zwieksza sie stezenie tego neuroprzekaznika, co moze zagrozic zespolem serotoninowym. Przypuszczam, ze z lekami na przeziebienie jest podobnie[jest w nich jakas substancja, ktora moze wywolywac podobne reakcje].
Pomysl jeszcze o fluoksetynie - ma profil bardziej aktywizujacy.

Nigdzie w literaturze nie spotkałem się z informacją, że podczas kuracji IMAO należy unikać pokarmów bogatych w tryptofan czy suplementów z l-tryptofanem. Istnieją też badania kliniczne wskazujące na możliwość jednoczesnego stosowania RIMA(takich jakich moklobemid) z SSRI bez ryzyka rozwoju ZS.

Do dalszej lektury:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8294388
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7675971

Interakcje inhibitorów MAO z jedzeniem są związane z obecnością TYRAMINY. Tyramina jest aminą śladową, która pełni rolę CA releasing agent. Ponieważ nie przenika przez barierę krew-mózg wywołuje tylko efekty obwodowe, a nie ośrodkowe. Tyramina jest metabolizowana przez monoaminooksydazę (obie izoformy). Starsze inhibitory MAO blokowały ten enzym nieselektywnie(czyli zarówno MAO-A/MAO-B)=degradacja tyraminy została wstrzymana=jeżeli pacjent spożywał dużo pokarmów bogatych w tyraminę gromadziła się ona w tkankach=następowało wzmożone uwalnianie katecholamin(adrenaliny i noradrenaliny)=następował przełom nadciśnieniowy=w niektórych przypadkach zgon(np. zawał serca czy udar mózgu).

Moklobemid ma w tym względzie przewagę, bo blokuje tylko izoformę MAO-A, więc tyramina może być metabolizowana przez izfoformę MAO-B i problem z głowy.

Dalsza lektura:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8875133

Metaanaliza wielu badań klinicznych przeprowadzonych na łącznej grupie 2300 pacjentów, którzy przyjmowali mokilobemid w dawkach do 600mg/dobę nie przestrzegając żadnej diety i u nikogo nie wystąpił przełom nadciśnieniowy czy ZS-

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2123366

Co do leków na przeziębienie czy syropków przeciwkaszlowych to sporo z nich zawiera dekstrometorfan. DXM ma złożony profil receptorowy, ale jest m.in. inhibitorem wychwytu zwrt. serotoniny. Był przypadek babki, która brała fluoksetynę(SSRI) oraz trazodon(inhibitor wychwytu zwrt. serotoniny i antagonista rec.-5-HT- SARI) oraz zjadła w ciągu dnia ileś tam tabletek gripexu max(zawierającego właśnie dekstrometorfan- czyli dołożyła sobie TRZECI inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny) i wylądowała w szpitalu z zespołem serotoninowym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez cytrynka84 19 sty 2015, 17:57
Chodzi o tyramine,przy i mao i niektórych produktach,której nadmiar moze doprowadzić do przełomu nadcisnieniowego,nie mowie o l-tryptofanie.Duze ilości na prawdę trzeba by bylo jeść tych produktów zawierających tyramine,żeby ów przełom nadc.wywolac.

-- 19 sty 2015, 17:02 --

Dark Passenger, Sorry nie doczytałam,pisałeś o tyraminie i przełomie nadc w swoim liście.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez szymek19 30 sty 2015, 14:14
Witam, jestem nowy na forum. Mam za sobą kilkuletni staż w sprawach leków i lekarzy, więc wtrącę swoje 2 grosze, jeśli pozwolicie przyjaciele. Przewędrowałem cały internet w poszukiwaniu informacji na temat MOKLOBEMIDU - nowość od mojego psychiatry. Większość wiedzy na temat tego leku zaciągnąłem ze stron angielskich. Przytączę kilka ważnych informacji popartych własnymi odczuciami:

1.W USA jest niedostępny z powodu silnego lobby na SSRI - tam prozac to religia. Nikt nie odważy się na "podskakiwanie" koncerną
2.Jest skuteczniejszy niż SSRi, o ile jest stosowany zgodnie z zaleceniami - czyli depresja atypowa, fobia, ADHD,
3.Żadnych diet nie trzeba stosować
4.Nie reaguje z alkoholem
5.Nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych
6.Działa szybko
7.Libido wysokie
8.Dodaje energii
9.Nie trzeba czekać 2 tygodni podczas zmiany in inne leki - trwają obecnie eksperymenty dotyczące łączenia SSRI z MOKLOBEMIDEM (obiecujące)
10.Według badań zmniejsza działałanie alkoholu
11.Nie upośledza intelektu

Zapraszam do dyskusji :)

przez miko84 30 sty 2015, 14:47
To co wypisałeś to chyba lista życzeń a nie działanie tego leku, ale życzę by tak właśnie u Ciebie działał jak to opisałeś.
miko84

przez Kalebx3 30 sty 2015, 15:43
9.Nie trzeba czekać 2 tygodni podczas zmiany in inne leki - trwają obecnie eksperymenty dotyczące łączenia SSRI z MOKLOBEMIDEM (obiecujące)

To fakt , zetaw ten stosuję kiedy mnie naprawdę już dobije choroba . Jak na razie nigdy mnie Moklo+ SSRI nie zawiodło .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg