CHLORPROTIKSEN (Chlorprothixen Zentiva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
59%

Nie
12
20%

Zaszkodził
12
20%

Liczba głosów : 59

przez Petek 03 wrz 2014, 14:28
Swistak2112 - a możesz mi powiedzieć czy po tym leku szwankuje pamięć chodzi mi czy trudno zapamiętać cos ?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez swistak2112 04 wrz 2014, 11:22
Petek napisał(a):Swistak2112 - a możesz mi powiedzieć czy po tym leku szwankuje pamięć chodzi mi czy trudno zapamiętać cos ?

Ja go biorę na noc, więc na pamięć mi nie wpływa.
Natomiast w razie demencji typu Alzheimera moze mieć wpływ- z uwagi na niepożądane działanie przeciwcholinergiczne.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez vice versa 09 wrz 2014, 18:58
Również przy zaburzeniach lękowych i myślach natrętnych brałam chlorprothixen zentiva 50 mg na noc, z założeniem, że ma działać nasennie. Owszem usypiał pięknie, miałam po nim całą głowę różnnorakich snów. Nietety miałam również suchość w ustach i trudności z wybudzaniem. Bywało, że przez godzinę ustawialam drzemki, by móc z trudem zwlec się z łóżka.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Yvonne 13 wrz 2014, 20:06
Cholibka biorę drugi dzień i czuje się jak zombie. Miał znieść tylko napięcie, a jestem pozbawiona energii, otumaniona, ociężała i senna.
Jak dużo to może trwać bo nie wiem, czy to przejściowe i wytrzymać, czy przerzucić się na ketrel? :roll:
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

przez agusiaww 13 wrz 2014, 22:44
Na mnie ani nie działał ze chudłam ani ze tyłam, w ogole nie odczuwam zadnego działania oprocz nasennego.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez yul-ya 16 wrz 2014, 15:12
Yvonne u mnie otumanienie i senność minęła po kilku dniach.

przez Petek 04 paź 2014, 18:45
Ten lek mi siada na oczy chyba.

-- 13 paź 2014, 15:46 --

Czy po tym leku wzrok i pamięć się pogarsza? Biore na sen.
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez agusiaww 29 paź 2014, 12:46
Petek, ja go biore juz z kilkanascie lat i nic takiego nie zauwazylam.

przez depresja24h 29 paź 2014, 17:55
Byłam ostatnio u lekarki, będę zmieniała leki na duloksetynę ze względu na to, że te jednak wystarczająco nie pomogły. Moja lekarka zaproponowała mi na 2 miesiące sam chlorprotiksen aby receptory się subregulowały. Mówiła, że właśnie te lek o dziwo wywołuje taki skutek. Nie wiem co o tym sądzić, bo nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Czy może ktoś potwierdzić to info? Dla mnie zejście z leków antydepresyjnych to katastrofa, bo zamieniam się w warzywo. Więc nie wiem czy warto przecierpieć dla późniejszych lepszych efektów. Mam zacząć od dawki 15 mg na noc, po 2 miesiącach gdy wprowadzę antydepresant ten lek zostanie odstawiony. Ma to sens? Z góry dzięki za info.

przez agusiaww 30 paź 2014, 20:55
depresja24h,
nie wiem, na mnie dziala nasennie, ma w ulotce ze lagodnie dziala przeciwlekowo i nasennie.

przez JERZY62 30 paź 2014, 21:20
agusiaww, bierzesz tyle lat ten lek i i czujesz że działa? A jaki dawki tego leku bierzesz?

Czasami biorę 15mg ale nie bardzo czuje jego działania.
♪♪♪

przez exodus! 31 paź 2014, 09:59
Witam wszystkich! chcę się podzielić swoimi doświadczeniami z lekiem od miesiąca: 3x30mg chloroprotixenu + 20mg paroxetyny, właśnie dzisiaj jest ten dzień kiedy czuję się naprawdę dobrze, przedtem 30 dni męczarni, senność, ból stawów, głowy, ogólne rozbicie, napędzające się myśli, potliwość, wybuchy złości, niemiłosierne lęki, flashe przeszłości, nieopisany wstyd, a dziś (nic nie zmieniałem nic nie dodawałem oczywiście 0 alkoholu, nie warto) wstałem uśmiechnięty, naładowany pozytywnie energią, do tych co zaczynają brać i przerażają się ubokami NIE REZYGNUJCIE! niech moc będzie z wami! ta 30 jest magiczna. :)
exodus!

przez depresja24h 31 paź 2014, 10:27
Dziękuje za odpowiedź. Czy ktoś może to wytłumaczyć?

Dostałam od lekarki 5 opakowań chlorprotiksenu 15 mg 50 tabletek. Jestem ubezpieczona, odpłatność była B (czyli lek powinien być bezpłatny). Poszłam więc do pierwszej lepszej z brzegu apteki, a oni mówią, że tak może być napisane, ale i tak będę musiała zapłacić ryczałt. Na opakowaniu i na paragonie jest cena 9,57 zł więc to chyba cena 100%. A ja przy tym "ryczałcie" zapłaciłam za paczkę 7,05 zł. To tylko 2,52 zł mniej za jedną paczkę, toż na 30% miałabym to taniej. Wobec tego za zapłaciłam 35,25 zł za te 5 paczek. Czy zostałam oszukana?

przez agusiaww 31 paź 2014, 10:33
JERZY1962 napisał(a):agusiaww, bierzesz tyle lat ten lek i i czujesz że działa? A jaki dawki tego leku bierzesz?

Czasami biorę 15mg ale nie bardzo czuje jego działania.

ja biore wylacznie 1/2 czyli jakies 7 mg, sobie dziele. Cierpie na kilunastoletnia bezsennosc wiec musze go brac bo inaczej wcale nie spie. Biore wylacznie na noc, faktycznie powoduje ze po jakiejs pol godzinie po nim ogarnia mnie chec na spanie, ale jest to taka zwykla potrzeba nie ze w sensie mnie kladzie czy cos. Mam taki organizm ze na mnie dzialaja malutkie dawki lekow wiec nie musze brac calej tabletki. Poza tym nie jest to lek uzalezniajacy a to ma swoje plusy.

-- 31 paź 2014, 09:34 --

exodus! napisał(a):Witam wszystkich! chcę się podzielić swoimi doświadczeniami z lekiem od miesiąca: 3x30mg chloroprotixenu + 20mg paroxetyny, właśnie dzisiaj jest ten dzień kiedy czuję się naprawdę dobrze, przedtem 30 dni męczarni, senność, ból stawów, głowy, ogólne rozbicie, napędzające się myśli, potliwość, wybuchy złości, niemiłosierne lęki, flashe przeszłości, nieopisany wstyd, a dziś (nic nie zmieniałem nic nie dodawałem oczywiście 0 alkoholu, nie warto) wstałem uśmiechnięty, naładowany pozytywnie energią, do tych co zaczynają brać i przerażają się ubokami NIE REZYGNUJCIE! niech moc będzie z wami! ta 30 jest magiczna. :)

:brawo: super.

Sortuj wg