CHLORPROTIKSEN (Chlorprothixen Zentiva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
59%

Nie
12
20%

Zaszkodził
12
20%

Liczba głosów : 59

przez CórkaNocy 26 lis 2013, 15:19
chyba efekt nasenny się wyczerpał. od okolo 2 tyg zasypiam po 2 giej w nocy i za Chiny ludowe nie mogę wcześniej zasnać :/
spróbuję zwiększyć dawke a jak nie to chyba niestety bede musiala brac olanzapine
CórkaNocy

przez maniek123321 26 lis 2013, 15:28
CórkaNocy, skad masz tablety 7,5 mg? czy tniesz na pol 15stke?

mnie 15stka lepiej usypia niz wieksze dawki.
typowego dzialania nassenego raczej chlorprotiksen nie ma ale po 1/2 godz. sie wiercenia w lozku jakos zasypiam.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez CórkaNocy 26 lis 2013, 18:48
maniek123321, kroję 15 mg na pół

to fakt, nie ma typowego działania, wcześniej jak brałam go mniej więcej 21:30 to kładłam się spać około 0:00, zasypiałam mniej więcej też po pół godzinie wiercenia się
teraz mogę tak leżeć lub kręcić się po domu do 2,3 i tak ledwo zasne.
I to taki głupi stan, bo jak nie brałam nic na sen to tym bardziej nie spałam i zasypiałam codziennie koło 3, 4 a zdarzały się nawet głuche noce podczas których w ogóle nie zasnęłam czy dopiero jak słońce wstawało.
Ale wtedy nie byłam zamulona niczym i przynajmniej jakoś pożyteczniej spędzałam czas, bo coś porobiłam w domu, albo poczytałam a jak zażyję ten lek to po 23 jak coś czytam to mało co rozumiem i jestem zbyt zmęczona żeby siedzieć, ale leżąc za mało senna by zasnąć. I taka lekko zmulona sobie leżę i leżę i rozmyślam o durnych problemach, analizuję nie wiadomo po co.

Marzy mi się zasypianie bez tabletek o normalnej porze.
Póki co od kilku lat nie udało mi się tego osiągnąć, mój sen nigdy się nie reguluje. Niestety.
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez swistak2112 26 lis 2013, 21:22
CórkaNocy napisał(a):chyba efekt nasenny się wyczerpał. od okolo 2 tyg zasypiam po 2 giej w nocy i za Chiny ludowe nie mogę wcześniej zasnać :/
spróbuję zwiększyć dawke a jak nie to chyba niestety bede musiala brac olanzapine

Ja jestem po 2 testach z olanzapiną 10 mg. Poza brakiem wysychania w ustach - nie ma u mnie przewagi nad chlorprothixenem 50-100 mg. Na razie jestem na terapii antybiotykowej z IPP i jak to mi sie skończy to powiem cos więcej.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Dżejmson 26 lis 2013, 22:54
U mnie jest to samo co u Ciebie CórkaNocy. Za uja nie mogę spać bez czegokolwiek na sen. Mirta fajnie usypia mimo półrocznego zażywania, jednak lepiej czuję się bez niej - mniej lęków i większe libido (sic!). Nie mam pomysłów, co na noc mógłbym brać na lepszy sen. A brać coś muszę, w przeciwnym razie zasypiam dopiero nad ranem.
Dżejmson

przez CórkaNocy 27 lis 2013, 00:42
Dżejmson, no właśnie niestety tak z tym snem mamy, przynajmniej dobrze, że nie jestem odosobnionym przypadkiem

a może olanzapinę byś wypróbował? bo pamiętam, że chyba chciałeś brać coś ''na masę'' a ona ponoć zwiększa apetyt i chyba działa dość dobrze na sen ;)
CórkaNocy

przez swistak2112 25 gru 2013, 13:30
CórkaNocy napisał(a):Dżejmson, no właśnie niestety tak z tym snem mamy, przynajmniej dobrze, że nie jestem odosobnionym przypadkiem

a może olanzapinę byś wypróbował? bo pamiętam, że chyba chciałeś brać coś ''na masę'' a ona ponoć zwiększa apetyt i chyba działa dość dobrze na sen ;)

Mogę porównać na swoim przykładzie zamianę 50 mg chlorprothixenu (lub 75 mg perazyny) na 100 mg kwetiapiny lub 10 mg olanzapiny. Brałem po 8 dni pod rząd.
Olanzapina i Kwetiapina nie działają w takich dawkach bardziej nasennie niż chlorprothixen i perazyna w podanych dawkach. Natomiast po tych starszych lekach mam rano niewielkie "przymulenie"- co nie wystąpiło po kwetiapinie- od rana świeży umysł, od rana na byłem obrotach. No i nie ma po nich wysychania w ustach, które po starszych lekach występuje. Cóż, nie przysługuje mi kwetiapina (czy olanzapina) na ryczałt, więc na zapasik tego leku zostawię sobie na czas, gdy trzeba będzie od wczesnego rana być na obrotach.
Świstak
F33

przez sebastian86 29 gru 2013, 14:44
czy wy tez mieliscie akatyzje na początku brania chlorprothixenu?
We Are The Champions 2016(L)

przez Kokojoko 29 gru 2013, 14:49
sebastian86, nie, ja to brałam na wyciszenie i sen. Dwie tabletki i zasypiałam.
Kokojoko

przez sebastian86 29 gru 2013, 14:56
Kokojoko, ja tez na sen i wyciszenie.dziwne ze mam ta niemoznosc usiedzenia w miejscu.
We Are The Champions 2016(L)

przez Kokojoko 29 gru 2013, 14:58
sebastian86, :bezradny: Ja od razu zasypiałam. Powiedz na wizycie lekarzowi.
Kokojoko

przez swistak2112 29 gru 2013, 15:42
sebastian86 napisał(a):czy wy tez mieliscie akatyzje na początku brania chlorprothixenu?

Ten lek nie powoduje akatyzji.
Akatyzje wystąpują po lekach silnie blokujących receptor D2, a nie mających wpływu na receptory 5HT3 np. haloperidol, perfenazyna (ogólnie butyrofenony i piperazynowe pochodne fenotiazyny).
Jeśłi masz niepokój po chlorprothixenie to zgłoś to lekarzowi leczącemu.
Świstak
F33

przez wieslawpas 31 gru 2013, 00:56
Powidzcie mi co to jest za lek, nie mam o nim zielonego pojęcia. Dostelem ten lek na nerwice lekowa i jestem w temacie tego leku kompletnie zielony. Czy rzeczywiście pomaga on na lęki, stany napięcia itp. objawy nerwicowe??? Lek przypisal mi psychiatra u którego bylem pierwszy raz dlatego podchodzę
do tej propozycji leku z dystansem. Chciałby sie miec jednak lek działający na objawy.

przez swistak2112 31 gru 2013, 17:29
wieslawpas napisał(a):Powidzcie mi co to jest za lek, nie mam o nim zielonego pojęcia. Dostelem ten lek na nerwice lekowa i jestem w temacie tego leku kompletnie zielony. Czy rzeczywiście pomaga on na lęki, stany napięcia itp. objawy nerwicowe??? Lek przypisal mi psychiatra u którego bylem pierwszy raz dlatego podchodzę
do tej propozycji leku z dystansem. Chciałby sie miec jednak lek działający na objawy.

Jest to lek który wykazuje silne właściwości uspokajające- wyciszajace (dla niekótrych wada- trochę zamula), dobrze się po nim śpi (choć mi on nie wystarcza). Ma lekkkie działąnie p. depresyjne. Należy do grupy chemicznej tioksentenów (klasyczne neuroleptyki). Wykazuje pewne działanie cholinolityczne (atropinopodobne). Stosowany domowo do 300 mg/dzięń, w szpitalach nawet wiecej- choć rzadko się to stosuje (przechodzi sie zazwyczaj na leki silniejsze).
Świstak
F33

Sortuj wg