CHLORPROTIKSEN (Chlorprothixen Zentiva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
59%

Nie
12
20%

Zaszkodził
12
20%

Liczba głosów : 59

przez CórkaNocy 13 wrz 2013, 19:35
MalaMi1001, w takiej małej dawce to nie wiem, bo w większych dawkach jakoś pewnie pomaga typowo na takie rzeczy, ale musisz sama się na sobie przekonać, każdy inaczej reaguje
CórkaNocy

przez MalaMi1001 13 wrz 2013, 21:06
Ja to się chyba w ogóle boję brać takich leków. Od czasu większych dawek wenlafaksyny doświadczam czegoś takiego, że leżę sobie np. w łózku albo spokojnie siedzę i ruszy mi się sama ręka, palec albo bark. Kiedy odstawiłam wszystkie leki przeszło, teraz wróciło znowu. Boję się, że neuroleptyki zrobią ze mnie parkinsonowca.... Sama nie wiem czy lepiej brać to czy lepiej uzależnić się od zolpidemu, który spełnia wszystkie moje wymagania co do środka nasennego :?

przez Anna P. 14 wrz 2013, 10:00
MalaMi1001 napisał(a):Ja to się chyba w ogóle boję brać takich leków. Od czasu większych dawek wenlafaksyny doświadczam czegoś takiego, że leżę sobie np. w łózku albo spokojnie siedzę i ruszy mi się sama ręka, palec albo bark. Kiedy odstawiłam wszystkie leki przeszło, teraz wróciło znowu. Boję się, że neuroleptyki zrobią ze mnie parkinsonowca.... Sama nie wiem czy lepiej brać to czy lepiej uzależnić się od zolpidemu, który spełnia wszystkie moje wymagania co do środka nasennego :?

Błagam Cie nie zaczynaj nawet z zolpidemem! Ja siedziałam w tym bagnie przez 1,5 roku. Po jakimś czasie nie zasypiałam już po nim i miałam różne jazdy: rozmawiałam z ludźmi, których widziałam tylko ja, opróżniałam w nocy całą lodówkę (to najczęściej) a raz nawet poszłam do nocnego sklepu po butelkę ginu i wychlałam ją całą w 5 minut. Rano tylko przebłyski wspomnień a resztę opowiadał mój chłopak.
Dodam jeszcze, że systematycznie zwiększałam dawkę bo rosła tolerancja na ten lek. Mój rekord to 20 tabletek zażytych w ciągu jednej nocy - nieświadomie, dopiero rano zobaczyłam puste opakowanie
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez babe2k 14 wrz 2013, 10:04
Osobiscie wspominam dobrze chlorprotiksen mialam go jako dodatek do Zoloftu, pierwsza tabletka owszem powalila mnie na lopatki, ale juz druga byla ok. Bralam go ok. dwoch miesiecy jak nie wiecej ( 1 tbl. na noc) wszystko bylo ok.
Zoloft 50mg, Alprox 0,5mgx2

przez jatoja 15 wrz 2013, 15:54
zauważył ktoś zwiekszone wypadnie włosów po chloroprothixenie? bo szukam przyczyzny

przez jatoja 15 wrz 2013, 15:54
zauważył ktoś zwiekszone wypadnie włosów po chloroprothixenie? bo szukam przyczyzny

przez CórkaNocy 15 wrz 2013, 21:37
jatoja, nie zauważyłam. częściej takie rzeczy się zgłasza po ssra-jach
CórkaNocy

przez MalaMi1001 15 wrz 2013, 22:45
Cóż, ja zrezygnowałam z tego specyfiku. Czuję się po nim jak wypluta przez pralkę Franię. Nie dla mnie ten lek.

przez Dżejmson 15 wrz 2013, 22:47
CórkaNocy, nie jestem na bieżąco, ale skąd ta zmiana mirtagenu na neuroleptyk? Czekam na relacje z działania tego leku, bo jeśli śpi się po nim dobrze, to może zaproponuję go lekarzowi - dobrze reaguję na tą grupę leków. Tylko ketrel niestety robi mi pranie mózgu i przez pół dnia nie wiem co się dzieje.
Dżejmson

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 09:47
Dżejmson, już wcześniej go brałam, ale zrezygnowałam, bo usypiał mnie słabiej niż mirtagen. Ale mirtagen działa dość konkretnie na noradrenalinę i tym samym bardzo mi nasilał lęki, już nie wyrabiałam z tym, więc z dwojga złego wolę mieć problemy z zaśnięciem niż lęki pół dnia. Niepokoiło mnie to, że mimo brania wenli miałam straszne lęki a tu się okazało, że to kolejny raz przez mirtagen. Sam lekarz mi mówił, żebym go odstawiła, bo on może u niektórych nakręcać lękowo, ale nie jestem za neuroleptykami, obawiam się że one trochę ogłupiają, ale jak trzeba to trzeba.
CórkaNocy

przez terrorystka 24 paź 2013, 19:51
mam na noc 3 tabletki 50 czyli 150 i do tego 2 tabletki tegretolu 400. Bywa tak że spokojnie zasypiam i rano jest wszystko ok ale zdarza mi się że musze jeszcze dobrać zolpidem a czasem nic mi nie pomaga do rana zasnąć ani się wyciszyć...
"Miłość jest jak śmierć - zaw­sze ma pierwszeństwo"

przez swistak2112 10 lis 2013, 22:23
MalaMi1001 napisał(a):Nie nie ja :P Czyli ten lek oprocz zasypiania w niczym mi nie pomoze? Szkoda bo skoro to neuroleptyk wiązałam z nimwieksze nadzieje niż tylko zamulenie...

Ja go biorę 100 mg na noc, do tego mianserynę do 90 mg na noc, czasem i to nie wystarcza mi do zaśnięcia (idzie wtedy dodatkowo 1/2 tabl Estazolamu). 150 mg nie wezmę, bo mnie mocno wysusza i mam nocami spadki ciśnienia i zawroty głowy gdy idę za potrzebą. Własciwości neuroleptyczne ma chlorprothixen nieduże, zdecydowanie większe uspokajajace i wyciszające. Mnie nie zamula.

świstak
F33
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez White Rabbit 26 lis 2013, 13:38
Zajrzałam tu i postanowiłam napisać, bo mam 'małe' obawy. Zazylam wczoraj chlor - 1 tabletka, 15 mg. Pojawila sie derealizacja, problemy z przelykaniem, czasem nawet śliny, nastepnie substancja siekla i okropnie przyblokowala emocje. Nienawidze tego uczucia, kiedy czuje, jak poruszaja sie w glebi mnie, uczucia, jak mrowki. Orientuje się ktos, kiedy powinnam sie spodziewac ustania dzialania leku, kiedy ta blokada minie i bede mogla znowu cos poczuc? Uczucie jest paskudne. Czuje, jak emocje harcuja, a nie ma dojscia, by moc sie ich pozbyc.. Wyzyc, wyplakać, wypisać, 'wymodlic', cokolwiek.
Martwie sie..

-- 26 lis 2013, 13:43 --

Znalazlam informacje, ze okres poltrwania leku, czyli czas, ktory jest konieczny, by organizm zmetabolizowal substancje do polowy zazytej dawki, wynosi dla chloru 6-12 godzin.. Wlasnie mija dwunasta godzina. Bardzo mocno go czuje, byc moze dlatego, ze polowa utrzymuje sie jeszcze we krwi. Nie wiem.. Chyba potrzebuje kontaktu z kims, kto bierze/bral i odstawil ten lek.. Wyraznie boje sie, ze dzialanie leku utr.zyma sie.
.......

przez sylvek 26 lis 2013, 13:55
Nienawidze tego uczucia, kiedy czuje, jak poruszaja sie w glebi mnie, uczucia, jak mrowki. Orientuje się ktos, kiedy powinnam sie spodziewac ustania dzialania leku, kiedy ta blokada minie i bede mogla znowu cos poczuc? Uczucie jest paskudne. Czuje, jak emocje harcuja, a nie ma dojscia, by moc sie ich pozbyc.. Wyzyc, wyplakać, wypisać, 'wymodlic', cokolwiek.

White Rabbit, mialem podobnie tyle że po mianserynie. Powinno przejść po 2-3 dniach, góra tygodniu.

Sortuj wg