CHLORPROTIKSEN (Chlorprothixen Zentiva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
59%

Nie
12
20%

Zaszkodził
12
20%

Liczba głosów : 59

przez norma_baker 07 mar 2013, 13:52
ja nawet tygodnia nie wyrobiłam...
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez marcel 08 mar 2013, 12:08
Witam . Dostałem ten lek wczoraj . Nie było efektów ubocznych . Spałem nie najgorzej , tylko dzisiaj rano troszeczke sie nie mogłem dobudzić. Dostałem ten lek na leki i bezsenność .Na początku rano ,po południu 15mg , wieczorem 30. Co 3 dni mam zwiekszać az do 3 razy dziennie po 3. Biorę dodatkowo 150mg wenlafaksyny .Czy to dobry lek na leki , bo na depresje bardzo skutecznie działa wenyla.
Szary świat piekny być może - w kolorowym telewizorze

przez depas 08 mar 2013, 13:12
Chlorprothixen działa dość dobrze przeciwlękowo, pomagał mi swego czasu. Brałem 1 lub 2 tabletki w ciągu dnia, 2-3 na noc i spanie też było ok. Jest to jeden z delikatniejszych neuroleptyków ale skuteczny.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ivann 08 mar 2013, 13:31
lek usypiający. bezpieczny. nic więcej, po za tym obniża ciepłote ciała dobrze współgra z np. Anafranilem który wzmaga pocenie
zwalczam głuptaków - w necie i w realuObrazek
zbanowany

przez marcel 09 mar 2013, 00:31
A jak z tyciem ? Bo po poprzednim "usypiaczu" przytyłem 4 kg . Brałem zaledwie dwa miesiace

przez skalamax 09 mar 2013, 01:08
U mnie powoduje szybkie zaśnięcie, ale następny dzień... jakbym w ogóle się nie obudziła..
Głowa ciężka, jakbym pływała w oleju. Nie sprawdził się.
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez marcel 09 mar 2013, 13:14
A lek sie wkręca powoli , czy raczej powinien działać od razu . Sen w miarę , ale lękliwośc jeszcze jest. Mniejsza, bo dzisiaj nawet spokojnie spacerowałem po Castoramie , ale jeszcze jest

przez estera1 31 mar 2013, 12:47
ja przytylam po tym leku juz nie wspomne tego jak sie pocilam .Przez dluzszy okres spalam dobrze po jakims czasie mimo zwiekszenia dawki bylo juz coraz gorzej ze spaniem az musialam zmienic lek

przez marcel 31 mar 2013, 19:53
Już go nie biore . Zmulał w dzień , osłabiał działanie wenyli , a leki i tak były. w nocy spałem do 3 a pozniej przewracałem sie z boku na bok . W czwartek mam wizyte u lekarza wiec czekaja mnie kolejne testy.

przez Wit 19 kwi 2013, 18:25
Zaczęłam brać chlorprotiksen lekarz zapisał mi go w dawce 15mg rano i wieczorem oczywiście zamulenie pojawiło sie ale najgorszy jest wysoki puls 100 czy to tak na początku leczenia i mija czy to działanie niepożądane którego raczej nie lekceważyć? Mam nerwice lekowa z derealizacja odstawilam xanax i mam nieudaną próbę leczenia seroxatem który strasznie me rozkrecil
Wit

przez Lord Kapucyn 11 cze 2013, 15:02
Bardzo fajny, subtelny neurolep. W ulotce jest napisane, że wykazuje silne działanie uspokajające, w małych dawkach wykazuje wpływ przeciwlękowy, nie wywołuje uczucia znużenia i senności. Ogólnie biorę 3x15mg, opcjonalnie można 15mg rano, a 30mg przed zaśnięciem, i bardzo dobrze się spisuje.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez agulka315 14 lip 2013, 05:51
Właśnie wróciłam ze szpitala. Tam mi ustwili wręcz kosmiczne dawki chlorprothixenu. Rano 50 mg, w południe 100 mg , a na noc 150 mg. Na początku ciągle spałam , ale teraz już funkcjonuję w miarę normalnie. Przynajmniej ustały lęki, a i sen jest w porządku, no może jest go za dużo. Po raz drugi mam zapisane tak duże dawki tego leku, tzn poprzednio były o 100 mg mniejsze. Teraz to wogóle szok.Sama nie wiem jak będę funkcjonować w domu na nim. Wiadomo w szpitalu sie funkcjonuje jednak inaczej.

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 15:48
bierze ktoś aktualnie ten lek lub brał? dawka 15-30 mg muli bardzo po przebudzeniu?

-- 29 lip 2013, 20:23 --

to może się wydawać dziwne, ale chyba zaczyna na mnie pozytywnie działać ten lek :)
wczoraj nawet usłyszałam od znajomej lekarki, internistki: nie bierz tego świństwa, to przecież na schizofrenie a ty jej nie masz.
trudno. co poradzę, że większość typowych leków na mnie nie działa, bądź działa źle.

Pierwsze dwa dni - zamuła nie z tej ziemi, coś gorszego niż mega kac, przez prawie cały dzień.
Potem przeszło i teraz w ogóle mnie nie muli w dzień :P a nocą w ogóle nie mogę zasnąć, więc muszę dokładać mirtagen.
Ale spoko lek, zaczyna mi wyciszać lęki. Taka ulga, oby tak dalej, a niewielka dawka będzie mogła zostać, bo nie muli mnie już wcale, myślę bardzo dobrze a wręcz zaczynam być coraz bardziej nakręcona, energia cały dzień i całą noc, bo dziś zasnęłam po 4tej i wstałam o 9, szok. nie mogłam wcześniej zasnąć jak człowiek

-- 30 lip 2013, 12:33 --

A dziala on tez na inne receptory niz te obnizajace dopamine?
CórkaNocy

przez agiagi 31 lip 2013, 05:00
Z tego co wiem chloro nie jest na schizofrenie, wcześniej na sen brałam ketrel, który właśnie na nią był.. Fajny lek, szkoda, że przestał działać ;p
Tym, którzy swoją przygodę z psychotropami dopiero zaczynają, radzę każdy lek zaczynać od jak najmniejszych dawek, żeby uniknąć szoku dla organizmu i tych właśnie 'przerażających' efektów ubocznych. Ja teraz zaczęłam brać chloro 15mg i tez zaczynałam od połówek 3x dziennie i mimo to potrafiło mnie przymroczyć:) ( ważę 40kg i więcej by mnie chyba zabiło na początek ) Jak na razie działa ok, czuje się nawet odprężona, ale na sen działa tak sobie. Chciałabym coś co by mnie porządnie złożyło, a mam wrażenie, że ten lek tylko delikatnie wspomaga.. No, ale on nie jest niby stricte na bezsenność;/ Dodam jeszcze, że oprócz tego biorę asertin i afobam. Ten drugi jest super - czujesz się normalnie, ale dobrze ( w sensie bez żadnych jazd ) Tak jakby się miało naprawdę dobry dzień;) Biorę go tylko doraźnie, bo niestety uzależnia. Pozdrawiam

Sortuj wg