CHLORPROTIKSEN (Chlorprothixen Zentiva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
59%

Nie
12
20%

Zaszkodził
12
20%

Liczba głosów : 59

Re: Chlorprotixen

przez zaqzax 11 wrz 2010, 18:59
jak na razie moje wrażenie jest średnie, biore małe dawki tego leku, dosłownie pół tabletki 15mg.
lek napewno jest dobry na sen, idealnie przymula, mi pomaga znacznie zmniejszyć ogólne napięcie
i troszkę niepokój, człowiek czuje się po nim troche ogłupiony i otępiony ale nie przeszkadza to zbytnio,
zależne jest to też od dawki, dobrze pomaga stłumić pobudzenie które niektórym przeszkadza i może
wystąpić przy stosowaniu niektorych lekow dzialajacych na noradrenaline, ciężko mi powiedzieć
czy pomaga na lęk - tutaj jestem sceptyczny - do tego wielu osobom na lęk ten lek nie pomógł,
póki co jego działanie w miarę mi się podoba, ale bez rewelacji.

Napewno jest to dobra alternatywa dla Hydroxyzyny która działa tylko na Histaminę (H1),
ten lek działa też przeciwhistaminowo oraz blokuje receptory Serotoninowe 5HT-2A, 5HT-2B, 5HT-C,
także receptory Dopaminowe D(1A), D2, D3.

Więc wydaje mi się że to dobry lek na sen, na różnego rodzaju napięcie psychiczne, niepokój i pobudzenie,
chociaż na pewno wielu osobom on nie będzie pasował, ale może warto wypróbować na któryś z powyższych
objawów, zacząć od najmniejszej dawki czyli podzielić tabletkę na pół czyli 7,5mg. na poczatku przyjmowania
lek moze dosc silnie przymulac ale wydaje mi sie ze to kwestia tolerancji i przyzwyczajenia organizmu.
Lek jest bardzo tani, recepta z dopiskiem "P" (choroby przewklekłe) daje nam cenę 3,20zł.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez chojrakowa 11 wrz 2010, 19:04
zaqzax, widzisz, na każdego działa inaczej, ja raczej źle go wspominam, działał dopiero rano, jak nie mogłam wstać...
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez tomek33 13 wrz 2010, 10:09
Niestety klasyczne nwuroleptyki wykazuja pewna kardiotoksyczność, która objawia sie m. in. jak napisaliście w postach powyżej. Kiedys miałem zapisany chlorprotixen i zazyłem jadna tabl. wieczorem i myslałem, że się przekręcę. Generalnie powinno sięgo zażywać wieczorem ze względu na silne działanie tłumiące, sedatywne. Z tego, co wiem jest często stosowany w maniach. W związku z tym, że są dzisiaj do wyboru inne leki nie narażałbym swojego serca na takie obciążenie. Alternatywą może być choćby stara hydroxyzyna (nie ma dzialania uzalezniającego i nie działa na funkcje poznawcze, no chyba, że ktos stosuje bardzo wysokie dawki) oraz małe dawki benzo (jesli to ma byc na krótko). Nasennie dobrze działaja także małe dawki Lerivonu (nie ma działania kardiotoksycznego) oraz Trittico.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 13 wrz 2010, 10:26
tomek33,

Hydroxyzyna nadaje sie tylko i wylacznie jako lek na przymulenie przed snem.

I to w dawce minimum 25-30 mg.

Przeciez Hydro to praktycznie najslabszy lek psychotropowy na recepte, a i tak jest tak slaby, ze mozna go kupic bez takowej...

Wole nie mozna porownywac tego leku do Lerivonu, Chlorprotixenu czy benzo.

Benzo moga swietnie rozluzniac, poprawiac nastroj, wyciszac emocjonalnosc, tlumic natrectwa - Hydro ? Wszystko to moze nasilac, to tylko i wylacznie zamulacz i nic wiecej, praktycznie juz niestosowany...

przez chojrakowa 13 wrz 2010, 10:31
tomek33, ja po 100mg hydro nie mogłam i tak i tak spać, swego czasu.
Jeśli chodzi o chlorprothixen - jedyne co zauważyłam, to baaardzo odległy skutek pożądany od czasu wzięcia tabletki. Dla mnie zbyt odległy - pół nocy i tak nie spałam, fakt, byłam przymulona zewnętrznie, ale w środku gonitwa myśli jak była, za to rano masakra - wstać o 10-11 nie było mowy, nawet jeśli te 30mg brałam o 19.

przez Zenonek 13 wrz 2010, 10:35
chojrakowa,

Slyszalas o Neurontine - to uspokajajacy stabilizator o dzialaniu antydepresyjnym -ma swietne opinie w badaniach i u ludzi - moze lek dla Ciebie ?

Ewentualnie Heminervin - tez dobry lek, slyszalas o nim ?

przez MOCca 13 wrz 2010, 11:01
A na mnie Clorprotixen 15 mg nie zrobił wrażenia, po prostu nie zasnęłam, tylko głowa ociężała tak jak po alkoholu, i tak nie pomógł.

[Dodane po edycji:]

agusiaww, a jak z Twoją prolaktyna po przyjmowaniu rocznym tego leku, robiłaś jakieś badania?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez chojrakowa 13 wrz 2010, 11:16
Zenonek, teraz już nie mam problemów ze snem, za to inne, gorsze chyba :roll:

przez Zenonek 13 wrz 2010, 12:20
Ale nie chodzi tu o sen tylko o dzialanie przeciwlękowe, stabilizujace i antydepresyjne - to pewnie by Ci sie przydalo - na to Neurontin moze byc bardzo dobry nawet jako alternatywa dla benzo.

Klometiazol tez dobry lek.

przez chojrakowa 13 wrz 2010, 20:46
Zenonek, a to już inna sprawa, bo (pomijając jakieś dziwne epizody euforii :shock: ) mam zdecydowanie gorsze dni, a zapewne też za jakiś tydzień będę schodzić z benzo - cud miód i orzeszki.
Tegretol mi nie służy, elicea nie działa, no zajebiście, tylko stanąć na bloku i wio :roll:
A że by się przydało, to fakt.

przez agusiaww 14 wrz 2010, 16:14
MOCca, tak robilam w czerwcu badania, wszystkie ok :) Ja nadal biore go w dawce 7,5 mg i dla mnie jest swietny, nie mam zadnych skutkow ubocznych po nim, i superowo spie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez MOCca 14 wrz 2010, 16:54
To rzeczywiście dobrany lek do Ciebie, a badania warto robić co jakiś czas, w końcu te leki działają na hormony w pewnym stopniu, tak samo krew czy coś się nie dzieje, zawsze będę to powatrzać, badajcie się. ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Jednakowoż 18 wrz 2010, 19:41
W związku z moim podenerwowaniem, fobią społeczną i problemami z zasypianiem, psychiatra dodał mi jeszcze Chlorprotiksen 50 mg na noc. I co? I nic. Postanowiłem sprawdzić jak zadziała za dnia, więc wziąłem go dziś koło 15. I znów nic. Ani mnie jakoś szczególnie nie uspokoił, ani nie usypia. W zasadzie nie czuję, że cokolwiek wziąłem :roll:

Poza tym ten mój lekarz jest dziwny - jak namawiałem go na Fluanxol, która pomaga na lęki, podnosi nastrój i aktywizuje (a mam też problemy z energią w ciągu dnia), to mówił "oj trucizna trucizna", jak powiedziałem, że mam problemy z zasypianiem i nerwowością, natychmiast dowalił mi 50mg Chloru i 10 mg Lerivonu na noc :|

Ale teraz przeprowadzam się do większego miasta, ciekawe co nowy lekarz ze mną zrobi...

przez Wujek_Dobra_Rada 13 lis 2010, 21:53
Są jakieś efekty odstawienne po braniu np. 2 x dziennie 15 mg przez miesiąc?
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg