AFOBAZOL (Afobazol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy afobazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
100%

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodził
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

Re: Afobazol

przez nadzieja_na_lepsze 08 sie 2010, 23:08
Brałem przez jakiś czas na próbę lek o nazwie Lyrica.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą...

przez Magdaa 09 sie 2010, 00:01
nadzieja_na_lepsze napisał(a):Brałem przez jakiś czas na próbę lek o nazwie Lyrica.

Mogę zapytać u kogo się leczysz? Też jestem ze Szczecina.
Magdaa

przez bahomet 09 sie 2010, 19:04
Zażywałem go przez 10 dni, na początku po 5mg 3 razy dziennie, potem po 10mg 3 razy dziennie. Prawdą jest, że rozjaśnia umysł, poprawia pamięć i koncentrację, dalej u mnie w połowie znosił lęk ogólny, mniej się bałem przyszłości, tego co mnie czeka.
Jednak powodował lekkie trzęsienie rąk, oraz spotęgował lęk napadowy, paniczny.Dlatego musiałem z niego zrezygnować.
I tu mam pytanie do osób które go zażywają czy też mieli jakieś przykrości podczas zażywania? Czy mieliście jakieś skutki uboczne i czy one później przeszły jak dalej zażywaliście Afobazol ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pete_27 09 sie 2010, 19:34
Wydaje mi się, że czasem jestem przez niego nerwowy, łatwo wpadam w złość, ale to nic strasznego w sumie. Pisał też o tym Robert więc raczej coś jest na rzeczy.
pete_27

przez *Wiola* 09 sie 2010, 20:12
Ja miałam nasilenie lęku ogólnego jak zwiększyłam do 60 mg i byłam lekko "oszołomiona". Minęło to po jakimś czasie, ale wystraszyłam się bo zaczęły mi strasznie puchnąć palce u rąk i powieki. Poza tym chyba podobnie jak u Ciebie - fajnie mnie motywował , chciało mi się o wiele więcej, nie byłam senna , mniej zmęczona, ale na lęk napadowy nie pomagał:(
Moderator

przez mih4t 10 sie 2010, 14:26
W opinii większości działanie przeciwlękowe leku czuć po ~2-4 tyg. regularnego dawkowania min. 3x10mg. Ja biorę od 8 dni, w tym ową dawkę dopiero 3 dzień.

Pierwsze pozytywne spostrzeżenia: lepszy/głębszy sen, koncentracja, powoli rozkręca się działanie przeciwdepresyjne.

Negatywne efekty*: mdłości i ból głowy o słabym nasileniu, czuć trochę wejścia/zejścia tabletek (specyficzne uczucie ciepła/zimna, chwile nasilonego niepokoju/lęku, ciśnienia w głowie).

*generalnie sam fakt zażywania nowego leku (+obecna sytuacja w domu/pracy) mógł wywołać u mnie
większość w/w neg. objawów, dlatego trudno mi jednoznacznie wskazać na AFO.

przez robert_53 10 sie 2010, 19:25
Czy ktoś zażywał AFOBAZOL z trójpierścieniowymi np. Imipraminą.
Od 15 lat jadę na dawce 100 mg IMIPRAMINY i Lorafen ale od pół roku już na mnie to nie działa. Chodzę potwornie spięty i mam ciągłe lęki. Ratuje się Xanaxem ale nie chce sie uzależnić bo od Lorafenu to jestem już na 1oo % uzależniony ale nie zwiekszam dawki. Zażywam 1 mg rano i 2 wieczorem.
Myślę o tym AFOBAZOLU ale nie wiem czy się zgodzi z IMIPRAMINĄ. Czytałem że w Australii jest już w 2-giej fazie prób klinicznych jakiś nowy nieuzależniający lek na stany lękowe. Pozdrawiam wszystkich którzy się męczą.

przez pete_27 10 sie 2010, 22:20
Ja bym nie łączył bo imipramina to silny lek jednak a dawkę bierzesz nie taką małą. Afobazol to słabe IMAO , ale gwarancji, że będzie ok nikt nie da.
pete_27

przez mih4t 11 sie 2010, 22:50
Jako że afobazol to słabe IMAO, to dieta nie odgrywa znaczącej roli? Korzysta ktoś z dobrodziejstwa benzo zażywając afobazol? Jakieś interakcje? Wyczytałem gdzieś, że wzmacnia przeciwlękowe działanie Diazepamu. Lęki u mnie się nasiliły ostatnio, a działania afobazolu w tym obszarze póki co nie czuć.

przez aree1987 11 sie 2010, 23:23
Bo ten cały afobazol ma pewnie skuteczność dziurawca, skoro jest sprzedawany bez recepty. Może lepiej wypróbować Rożańca Górskiego (Euphorian), który również jest słabym iMAO i dostepny w PL bez problemu.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez mih4t 12 sie 2010, 13:51
aree1987 napisał(a):Bo ten cały afobazol ma pewnie skuteczność dziurawca, skoro jest sprzedawany bez recepty.

Co do afobazolu to opinie są podzielone, a na podstawie tego, że jest bez recepty, takiego wniosku bym nie wyciągał.

Może lepiej wypróbować Rożańca Górskiego (Euphorian), który również jest słabym iMAO i dostepny w PL bez problemu.

Zastanawiałem się też nad różańcem, dużo pozytywnych opinii o antydepresyjnym, stymulującym działaniu, choć często pojawia się jako skutek uboczny nasilanie stanów lękowych. Najprawdopodobniej wypróbuję go razem z ashwagandha (ew. L-Theanina) po kuracji AFO, jeśli okaże się mało skuteczna w moim przypadku.

przez pete_27 16 sie 2010, 19:25
aree1987 napisał(a):Bo ten cały afobazol ma pewnie skuteczność dziurawca, skoro jest sprzedawany bez recepty. Może lepiej wypróbować Rożańca Górskiego (Euphorian), który również jest słabym iMAO i dostepny w PL bez problemu.

U ruskich bez recki można i na silne antybiotyki się natknąć więc nie sugerowałbym się aż tak bardzo.:) Średnio silne IMAO to moklobemid (a nawet mniej niż średnio), więc afobazol taki słabiutki, wbrew pozorom nie jest.

[Dodane po edycji:]

mih4t napisał(a):Jako że afobazol to słabe IMAO, to dieta nie odgrywa znaczącej roli? Korzysta ktoś z dobrodziejstwa benzo zażywając afobazol? Jakieś interakcje? Wyczytałem gdzieś, że wzmacnia przeciwlękowe działanie Diazepamu. Lęki u mnie się nasiliły ostatnio, a działania afobazolu w tym obszarze póki co nie czuć.

Może nasilać działanie benzo. Ja czasem benzo stosuję i nie zauważyłem nic wartego odnotowania.

[Dodane po edycji:]

mih4t napisał(a):W opinii większości działanie przeciwlękowe leku czuć po ~2-4 tyg. regularnego dawkowania min. 3x10mg. Ja biorę od 8 dni, w tym ową dawkę dopiero 3 dzień.

Pierwsze pozytywne spostrzeżenia: lepszy/głębszy sen, koncentracja, powoli rozkręca się działanie przeciwdepresyjne.

Negatywne efekty*: mdłości i ból głowy o słabym nasileniu, czuć trochę wejścia/zejścia tabletek (specyficzne uczucie ciepła/zimna, chwile nasilonego niepokoju/lęku, ciśnienia w głowie).

*generalnie sam fakt zażywania nowego leku (+obecna sytuacja w domu/pracy) mógł wywołać u mnie
większość w/w neg. objawów, dlatego trudno mi jednoznacznie wskazać na AFO.

Te wejścia/zejścia trochę się poprawią po pewnym czasie. Ciepło/zimno - dokładnie :) Serotoninka!
pete_27

przez majstero 16 sie 2010, 22:07
Mam pytanie czy ktoś robił sobie krótką przerwę w jego braniu i z jakim rezultatem? Pytam dlatego ,że kończy mi się a dopiero co zamówiłem ,wiec na pewno nowa dostawa nie zdąży dojść przed końcem tych tabletek które mi zostały. Czy jest odczuwalny zjazd w dół jeśli chodzi o lęk ciągły i koncentracje?
Ma ktoś może inny kanał dystrybucyjny tego leku niż http://www.pharmacy1010.com/ bo nie da się ukryć że trochę drogo wychodzi????
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez *Wiola* 16 sie 2010, 22:11
majstero

pw
Moderator

Sortuj wg