FENOBARBITAL, WINIAN ERGOTAMINY (Bellergot)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez Lord Kapucyn 01 mar 2015, 16:30
Co to ja nie wiem, że Scopolan też produkuje Herbapol. Oczywiście, że wiem, bo sama biorę, ale nie ma on nic wspólnego z Bellergotem, ani żadnym innym lekiem psychotropowym, więc dlaczego niby miałam o nim wspominać

To żeś teraz walnęła jak łysy grzywą o kant kuli. Liście pokrzyku, żeby spełniać wymogi farmakopealne muszą zawierać co najmniej 0,3% alkaloidów tropanowych w przeliczeniu na hioscyjaminę(skopolaminę)-która jest substancją czynną Buscopanu. Z tych samych liści pokrzyku przyrządza się Belladonnae extr. sicc. normatum standaryzowany na alk.trop. w przeliczeniu na atropinę, który wchodzi w skład Bellergotu- a która też jest alkaloidem tropanowym. Oba związki wykazują działanie parasympatykolityczne- (tylko skopolamina słabsze ośrodkowe i obwodowe od atropiny), blokują cholinergiczne receptory muskarynowe- a działanie cholinolityczne to ma przy okazji 3/4 trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych-dlatego są po nich zaparcia, suchość w ustach itp. bo ustaje wydzielnictwo gruczołów, perystaltyka.

A luminal wcale taki bezpieczny nie jest, o czym świadczy sam fakt, że jest bardzo trudno dostępny ... nawet w postaci czystej substancji ( bez domieszek ).

Tak? A to nie wiedziałem, bo w pracy mam całą szufladę Luminalu i fenobarbital pro receptura w prochu- i schodzi jak ciepłe bułeczki. Ta tendecja dotyczy ogólnie barbituranów, bo są lekami starymi, toksycznymi, dają dużo działań niepożądanych, zaburzają rytm snu, i zostały wyparte przez benzo. Ale fenobarbital się trzyma całkiem ok.

Jeżeli ktoś ma teraz wyjątkową ochotę przypieprzać się do każdego mojego posta, to proszę bardzo.

Nie dowalam Ci tylko uświadamiam(o czym juz wspomniałem w Twoim wątku), że wypowiadasz się w wątkach o których zielonego pojęcia nie masz, a elementarne pojęcie mieć wypada i jak widzi się przekopy z wikipedii, doz.pl albo przychodnia.mp to wygląda to nieco tragikomicznie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Arasha 01 mar 2015, 16:41
Dark Passenger, to widocznie nie w każdej aptece fenobarbital jest równie łatwo dostępny. Ja musiałam zamawiać i były z tym problemy.

Owszem, wiem, że hioscyjamina wchodzi w skład Scopolanu, ale nie jest to lek figurujący w wykazie typowych leków psychotropowych i raczej żaden psychiatra go nie zapisuje jako główny preparat leczniczy ( chyba, że jako dodatek, gdy ktoś potrzebuje działania rozkurczowego na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego czy układu moczowego ).

-- 01 mar 2015, 15:44 --

Dark Passenger napisał(a):Nie dowalam Ci tylko uświadamiam(o czym juz wspomniałem w Twoim wątku), że wypowiadasz się w wątkach o których zielonego pojęcia nie masz, a elementarne pojęcie mieć wypada i jak widzi się przekopy z wikipedii, doz.pl albo przychodnia.mp to wygląda to nieco tragikomicznie.

Tak się składa, że miałam osobiste doświadczenie z Bellergotem, dlatego o nim piszę i mam do prawo :!: :!: :!:
Niczego znikąd nie kopiuję, co najwyżej zacytuję fragment ulotki dołączonej do opakowania.
Nie piszę o wenlafaksynie ani chlorprothixenie, z którymi nie miałam doświadczenia !

Proszę zejść ze mnie, bo to robi się już niesmaczne.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez zima 01 mar 2015, 16:48
Dark Passenger, a luminal jakby tak porownac z benzo to czym sie rozni jesli chodzi o dzialanie na czlowieka?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 01 mar 2015, 17:11
Nvm. W każdym razie ten lek jest dupny jak hot-dogi na dworcu pkp w Toruniu(co innego zapiekanki- przedni klonik). zima, mechanizm ma dość podobny jak benzo (jest pozytywnym allosterycznym modulatorem receptora GABA-A wywołując zwiększone powinowactwo GABA do ww., napłw jonów chlorkowych i hiperpolaryzację błon), ale jest bardziej toksyczny dla organizmu, no i może działać na niektórych silniej sedatywnie od pewnych benzo.

Moderator/ R2 - D2

przez zima 01 mar 2015, 17:15
Dark Passenger, ale spokój osiagnięty po zazyciu barbituranu jest tym samym spokojem co po benzo?na mnie benzo niezbyt działa. dzialalo kiedys jak brałam tylko benzo na napady lekowe. teraz mam setrę i benzo no praktycznie nie ma zadnego dzialania.
ale mam ostatnio po setrze 100mg straszne zjazdy-wiesz moze czym to moze byc spowodowane?
benzo one day dancer
live yourself.

przez Arasha 01 mar 2015, 18:03
zima, a długo brałaś benzo ? Co konkretnie ?
Generalnie na barbiturany szybciej rośnie tolerancja, ale jak nie brałaś to możesz spróbować.
Jak widzisz, niektórym pomaga, ale na krótko.

Mnie na początku uspokajał porównywalnie z benzo. Niestety niewiele można na jego temat przeczytać w necie ... właśnie dlatego postanowiłam odświeżyć ten temat. Lekarze bardzo rzadko go zapisują, ale osobiście uważam, że ma potencjał leczniczy ;)
Ostatnio edytowano 01 mar 2015, 18:08 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Lord Kapucyn 01 mar 2015, 18:06
zima, Jak jesteś "przepalona" benzo(to znaczy jak teraz bierzesz często gęsto, a nie doraźnie jak kiedyś) to feno nic Ci nie da, bo na barbiturany i benzo też wystepuje tolerancja krzyżowa. A jaką mialas przerwę między 200mg sertry, a teraz tymi 100mg? A "spokój" jest trochę inny, zamiast opisywać- lepiej zażyć. :P

Moderator/ R2 - D2

przez zima 01 mar 2015, 18:16
Dark Passenger, jakies 3 miesiace minimum. juz nawet nie pamietam dokladnie. benzo to ja nie biore od wieków.
benzo one day dancer
live yourself.

przez Przemek_44 01 mar 2015, 18:21
Arasha Ziomuś, Ty namawiasz ludzi na barbiturany??!..No common, to syf, nad syfy, daj spokój :!: :nono:

Wg mojej wiedzy, barbiturany to leki starej generacji, które rzadko się już przepisuje, albo w ogóle nie powinno się, stosuje się je już bardzo rzadko i w szczególnych przypadkach..czasem też są przepisywane przez lekarzy starej daty..
Znałem jedną dziewczynę, której lekarz naurolog przepisał luminal na bezsenność, to po kilku miesiącach stosowania, przy odstawianiu dziewczyna miała takie jazdy, że nie była nawet w stanie podnieść się z łóżka!
Są toksyczne i bardzo uzależniające i to po krótkim czasie..po kilku miesiącach stosowania może rozwinąć się bardzo silne uzależnienie,dużo silniejsze od uzależnienia od benzodiazepin..

Właściwie benzodiazepiny miały zastąpić toksyczne barbiturany, po to zostały wymyślone i generalnie wyparły te leki, później jednak okazało się, że pomimo tego że są mniej toksyczne dla organizmu to również silnie uzależniają fizycznie i psychicznie (psychologicznie)..

Później w sprawie bezsenność pojawiły się kolejne leki , niebenzodiazepinowe leki nasenne, na bazie takich związków, jak zolpidem, zopiclon (np Stilnox, Imovane), które miały nie uzależniać, lecz niestety również uzależniaja i to silnie
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez zima 01 mar 2015, 18:23
Arasha, afobam, xanax, cloranxen
teraz setra mnie aktywizuje haha,siedze i gapie sie w sciane albo leze albo jem.
setra byla super na poczatku. tez byl zjazd ale byl tez jadlowstret. z checia bym powtorzyla zwlaszcza jadlowstret.
benzo one day dancer
live yourself.

przez Dominik_wot 27 sie 2015, 16:08
brał to ktoś z ssri ?

przez boogyman 07 lut 2016, 18:55
Czy stosował ktoś na nadmierną potliwość po SSRI , albo ma inne sprawdzony sposoby na potliwość- zwłaszcza dłoni , stóp i twarzy.
Obecnie nic

przez Kontrast 07 lut 2016, 18:57
betablokery troche pomagaja.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Sortuj wg