ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez magdalena25 04 mar 2014, 21:51
że tak spytam...co to paro i na co to bierzecie? Bierzecie dwa leki na raz? Jeden sobie nie daje rady z Waszymi schorzeniami?

przez Luki_Nerwusik 04 mar 2014, 21:54
Paro, czyli paroksetyna. Lek ssri. Nerwica lękowa, jak większość tutaj.
Biorę dwa leki, paroksetynę rano i chlorprothixen na wieczór. Zaraz sobie łyknę tableteczki na zdrowie.
Na samej paroksetynie to ja bym od sierpnia nie przespał całej nocy, bo mnie za chiny ludowe ten lek nie usypia.
Ostatnio edytowano 04 mar 2014, 21:55 przez Luki_Nerwusik, łącznie edytowano 1 raz
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 04 mar 2014, 21:55
Smutna
Jak to na lęki jest osychoterapia....?!
Psychoterapia,psychotreapia,ale leki po to sie bierze,żeby postawily do pionu,daly trochę wytchnienia....

-- 04 mar 2014, 21:00 --

Tojaaa
Co to za pierdu,pierdu?!he ?
Leki maja Ci pomoc,a nie cieszyc sie z tego ze dalej ma sie sraczke.....
Zobaczysz,ze paro Ci pomoże.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 04 mar 2014, 22:03
smutna82
Też jestem zdania, że same leki nie wystarczą, żeby pokonać nerwicę. Pozostają nierozwiązane problemy, na które radą jest psychoterpia. Zmienia nasz sposób myślenia i postrzegania świata.
Ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia fizyczne, medytacja to też fajna sprawa. Mam taką płytę od mojej terapeutki, którą słuchałem w czasie, gdy nerwy zżerały mnie od środka.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 04 mar 2014, 22:08
Tak Luki,ale czasami jest sie w takim stanie,ze psychoterapia,nawet najlepsza nic nie pomoże.Czasami trzeba wziasc leki,żeby się wyciszyć,a potem dzialac z psychoterapia....

przez Luki_Nerwusik 04 mar 2014, 22:09
Oczywiście, że tak. Najpierw leki, żeby doprowadzić się do stanu używalności, a później psychoterapia.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 04 mar 2014, 22:22
elmopl79 napisał(a):Despero
Sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie:)
Ogólnie to sprawa indywidualna....
Ale skoro brales juz kiedyś esci,to doskonale wiesz jak dziala....
To my mozemy Tobie zadawać pytania:)
Jak dawno temu brales esci,na jakie zaburzenie i jak dlugo go spozywales?

-- 04 mar 2014, 12:27 --

lunatic napisał(a):nie od razu, pojawiło sie po kilku miesiacach w których dzialanie było tak dobre ze bardzo szybko sie pozbierałem i wrocilem na przerwane studia, juz to pisalem kiedys, wtedy to był lek idealny ktory zadziałal na kazdy objaw optymalnie, ani za słabo ani za mocno i wlasnie ten moj lekarz z nim tak trafil bo wczesniej przepisywali inne które słabo działały, 1-2 tygodnie po odstawieniu wrociło do normy wszystko, zniknęła wysypka i wszystkie inne objawy

lunatic
bo caly czas tak myślę o Twoim zdarzeniu....A po sertralinie,skoro ona zadzialala,to byl jakis nawrot choroby,ze znowu zaczales brac leki?Nie postawila Cię na tyle na nogi,żeby dalej samemu "walczyc"bez lekow?

Postawila na nogi i jakos nie chcialo mi sie sprawdzac jak bedzie bez niej,poza tym wtedy trzymalem sie tylko tego co lekarz zalecil a nie zalecil odstawiac,widocznie uznal ze w tamtej sytuacji ryzyko nawrotu jakbym odstawil byloby duze

przez smutna82 04 mar 2014, 22:26
No wlasnie elmopl.
tylko ze ja taka naiwna bylam i myslalam,ze wszystko zalatwia tabletki.
pomagaja,ale do tego trzeba wlasnie terapii,relaksacji itd.
fuck
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez lunatic 04 mar 2014, 22:29
Jak bede na wizycie to zapytam jak to jest z tym uzaleznieniem od SSRI,bo mam wrazenie ze powoduja je pod pewnym wzgledem,zanim zaczalem je brac nigdy nie mialem uczucia wyczerpania fizycznego,a od tamtego czasu jest i narazie wychodzi ze tylko powrot do SSRI je eliminuje

przez elmopl79 04 mar 2014, 22:30
Lunatic
Ale mnie chodzili o to,ze jak odstawiles sertraline po roku,czy brales po niej cos innego i po jakim czasie?

-- 04 mar 2014, 21:32 --

Lunatic
wyczerpanie fizyczne mize byc objawem samej choroby,nie tego,ze to leki to powoduja....

przez Tojaaa 04 mar 2014, 22:34
Smutna, no pojawilas sie wreszcie. To Ci lekarz nagadal. Człowiek idzie usłyszeć tez dobre słowo, a słyszy, ze na lęki to najlepiej wit.C. Ja coś czuje takie dziwne napięcie , co rzadko wieczorem mi siemzdarzalo. Nie daje sie na razie.

Elmopl, dzis kibelka nie odwiedzalam :D cieszę sie, ze mamy siebie i wsperamysie. w porannej bieganińie zawsze spoglądam co tam słychać u Was.

Luki, ja to wogole podziwiam Ciebie, ze zdecydowaliscie sie na kolejne dziecko. Ja nie mam dziec, ale juz widzę swoją panikę, ze przez kurwice nie będę mogła pracować i utrzymać dziecka

-- 04 mar 2014, 22:35 --

Cherry, a Ty gdzie podziewasz sie??

przez elmopl79 04 mar 2014, 22:37
Smutna
No niestety taka jest prawda.Leki pozwalają odpocząć,i przekonac sie,ze chorujemy"tylko"na nerwice,a nie guzy mozgu,taki,itd.bo w nerwicy wmawiamy sobie caly szereg chorob,wszystko oprócz nerwicy....a to dziadostwo daje takie objawy,ze.....
Leki qyciszaja organizm od napięć,lęków,paniki.Cala reszta zależy od nas samych.Trzeba zmienic nasze dotychczasowe podejście do niektórych spraw,do tych spraw,na które mamy wplyw.A pogodzic się z tym,na co niestety nie mamy wplywy....Tylko trzeba odróżnić jedno od drugiego:) i leki q pewnym sensie pozwalają na to....:)

przez lunatic 04 mar 2014, 22:43
elmopl79,
Mialem zalecenie po sertralinie przejsc od razu z dnia na dzien na inny lek,wiem ze to moze byc objaw choroby,ale tak sie dziwnie sklada ze ten objaw pojawil sie dopiero po zaczeciu SSRI i jakims dziwnym trafem tylko po nich teraz przechodzi

przez elmopl79 04 mar 2014, 22:43
Tojaaa
Nie mozna patrzeć aż tak daleko do przodu,bo,pewnie Lunatic zgodzi sie ze mna,liczy sie tu i teraz:)
A swoja droga,Lunatic,jak czesto slyszales te slowa na terapii?:)

Istnieje wiele innych chorob,to nikt by nie mogl mieć dzieci jakby patrzyl w ten sposób,bo nawet"normali"chorują i to na jakie choroby....gdyby i oni mieli tak myslec,ze nie będą mieli dzieci,bo moga zachorować i co wtedy....?!

Sortuj wg