ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez Zazulka 04 mar 2014, 19:19
Właśnie kłopot w tym, że nie mam nic doraźnego. To moje pierwsze spotkanie z jakimkolwiek lekiem na to wredne choróbsko. Od biedy mogłabym łyknąć coś na sen (podprowadzić mamie z jej zasobów), żeby przespać najgorsze godziny, ale tak się składa, że ze snem nie mam problemu. Jeszcze. Co radzilibyście wziąć w razie, gdyby było źle? Może moja lekarka rodzinna coś by mi mogła przepisać.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Tojaaa 04 mar 2014, 19:26
Cżesc z wieczora. Dzień minął szybko, duuuuzo pracy. Jakoś ogarniam sie, dzis bez paniki, ale z natretnymi myślami, o których wstydzę sie pisać. Wciąż walczę o lepsza pewność siebie w pracy, czasem sukces, czasem dół. Zauważam, ze na dropsach wolniej myśle, kojarzeni, co czaśem jest nie do pomyślenia w pracy. Czasem dopada mnie taka depersonalizacja, wydaje mi sie że zaraz nie będę wiedziała co sie ze mną dzieje, zacznę gadać jak wariat, czyli te same obawy co zawsze. Póki co nie czuje sie normalnie, wciąż napięcie, choc do przeżycia i natrectwa powodujące smutek i lęki. Ta moja dawka paro jest mini, dam im jeszcze czasu, bo cierpliwa że mnie kobita :D

przez xyz90 04 mar 2014, 19:31
Tojaaa, witaj ;) radzisz sobie świetnie. Ja dopiero 15 dzien na esci i mam takie wahania nastroju, że aż mi czasem głupio przed ludzmi..
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellora 04 mar 2014, 19:37
Tojaaa napisał(a):Cżesc z wieczora.Ale sie tu rozgadaliscie dzis :D Przeżyłam ten dzień jakoś. W robocie mnóstwo pracy, ogarnelam sie jakoś. Zawsze byle do południa, potem jest troszkę lepiej, choc trudno powiedzieć ze normalnie. Teraz mam coraz wiecej obowiązków, zastępuje jednego z dwóch szefów i kieruje praca kilkunastoosobowej grupy. Nie jest to łatwe, oj nie jest...
Wieczór na basenie, troche zrelaksowalam sie. Teraz siedze z kocurkiem na kolanach i mruczy mi cudnie :D
Eliora, luki, krista ,,xyz dzieki za wsparcie, ciepłe słowa i pamięć. Bardzo mi miło, ze o mnie pytacie. :D
Eliora bardzo mnie rozsmieszylas tym opisem nakopania do d..y kurwicy. Ty ją ża kudły, ja jej w d..e :mrgreen: :mrgreen:

Smutna, gdzie jesteś? Wszystko ok??

Kiedys Nova coś dobnego mi napisala i tak mi te słowa utkwiły w pamieci:-) jesli zaczyna sie dziac cos niedobrego to wtedy to sobie wyobrażam:-)

-- 04 mar 2014, 18:40 --

magdalena25 napisał(a):Ellora nie mam nerwicy;), lecze sie z depresji i fobii spol.,a na impreze pojechalam do brata na ur.i parapetowke kilkaset km dalej i raczej nie oplacaloby mi sie wracac nastepnego dnia...czy to znaczy,ze nie mam zadnych obowiazkow?... Zreszta staram sie zyc wsrod ludzi,a nie chowac po lozkiem. Pracuklje w domu,zajmuje sie domem i studiuje prawo, zaczynam pisac prace mgr.

Nie chcialam urazic Twojego ego:-) mialam na mysli to że mozesz sobie pozwolic na ,poniedziałkowe wolne, a ja moge o takowym tylko pomazyc...do czerwca:-(

przez Tojaaa 04 mar 2014, 19:45
A ja wpitalam to esci juz czwarty miesiąc i tak marże o takim radosnym dniu wolnym od lęków i natrectw.

Luki, nie obawiasz sie odstawienia paro? Powrotu tego koszmaru? Myślisz, ze po odstawieniu bedzie tak samo, jak na lekach?

przez Ellora 04 mar 2014, 19:45
Tojaaaczyli troche lepiej?to nasza siła,w kupie,:-) myślałam dziś o Tobie, musiz byc osobą ogarnietą skoro dali Cię na takie stanowisko:-) czyli awansik?super bo ja zawodowo czuje że trzymałam się, czynam szukać nowej pracy, ale....hmmm mieszkam w malej mieścinie gdzie jeśli nie jestes kuzynem dobrze ustawionego wujka to nie masz szans.

przez Tojaaa 04 mar 2014, 19:47
Ellora, jak sobie to wyobrażałam, to od razu gęba mi sie usmiechnela. Za mordę ją, nogi ukręcić przy dup..ie, haha

przez Ellora 04 mar 2014, 19:48
Czwarty?!hmmm to tak nie za specjalnie...dziwne i naprawde rzadnego dobrego dnia?!

przez Tojaaa 04 mar 2014, 19:51
Ellora, no skoro szef mnie docenia, to chyba nie jest złe. Za to moja samoocena jest zerowa i zawsze uważałam, ze do niczego sie nie nadaje, a jak coś mi nie udawało sie, to od razu obwinialam siebie uważając sie za niegodna zabierania innym powietrza

przez Ellora 04 mar 2014, 19:52
Zazulka napisał(a):Właśnie kłopot w tym, że nie mam nic doraźnego. To moje pierwsze spotkanie z jakimkolwiek lekiem na to wredne choróbsko. Od biedy mogłabym łyknąć coś na sen (podprowadzić mamie z jej zasobów), żeby przespać najgorsze godziny, ale tak się składa, że ze snem nie mam problemu. Jeszcze. Co radzilibyście wziąć w razie, gdyby było źle? Może moja lekarka rodzinna coś by mi mogła przepisać.

Hydroksyzyna jest pomoć z najlagodniejszych, bo po co zaczynac od czegos wiekego...rodzinny bez problemu zapisuje,a w ciężkich chwilach pomaga bardzo

przez Tojaaa 04 mar 2014, 19:53
Wieczory sa lepsze. Oczywiście jest lepiej niż w najgorszym dla mnie listopadzie i początku grudnia, ale normalności jeszcze nie doczekałam sie. A ataki paniki do dzis zdarzają sie.

przez xyz90 04 mar 2014, 19:54
Zazulka, na mnie swietnie działał zomiren, ale trzeba uważać bo uzależnia..
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez Ellora 04 mar 2014, 19:58
Tojaaa napisał(a):Ellora, no skoro szef mnie docenia, to chyba nie jest złe. Za to moja samoocena jest zerowa i zawsze uważałam, ze do niczego sie nie nadaje, a jak coś mi nie udawało sie, to od razu obwinialam siebie uważając sie za niegodna zabierania innym powietrza

Prosze Cię!!Nawet nie masz pojecia ilu ludzi chcialoby awansowac, byc docenionym..a Ty zrozum że to TWOJA skromna osóbka dostała awans a nie ktoś tam....super gratulację:-) to teraz pokarz kto tu rzadzi:-) ale bez sodówki:-)

-- 04 mar 2014, 19:03 --

xyz90 napisał(a):Zazulka, na mnie swietnie działał zomiren, ale trzeba uważać bo uzależnia..

Potoc hydro nie uzaleznia, krista pisała że brała około trzech miesiecy i odstawiła bez problemów a i lekarz tak uważa, bo kazal mi brac 1 rano 1 w południe i 2 na noc bo miałam koszmarne problemy ze snem...oczywiscie bedąc madrzejsza nie brałam w dzień bo sie obawiałam a na noc dziala super i bez problemu sie wstaje.Jestem osoba podatna na działanie leków

-- 04 mar 2014, 19:05 --

Muszę Was opuscic bo gimnastyka czeka:-) potem się odezwę

przez Luki_Nerwusik 04 mar 2014, 20:17
Tojaaa napisał(a):Luki, nie obawiasz sie odstawienia paro? Powrotu tego koszmaru? Myślisz, ze po odstawieniu bedzie tak samo, jak na lekach?

Nie wiem jak będzie, ale wiem że chcę zaryzykować. Czuję się na siłach odstawić paro i jak tylko padnie taka propozycja to nie zawaham się ani chwili.
Dłużej na pewno pozostanę na chlorprothixenie, bo bez niego mam nieprzespane noce i z tym raczej już nic nie da się zrobić.
Elmopl pytała o mój drugi lek, czyli chlorprothixen. Dostałem go od razu podczas pierwszej wizyty. Trafiłem do psychiatry z wielkimi problemami ze snem i ten lek bardzo mi w tym względzie pomógł. Serio, 10mg paro nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia, ale brałem tyle tylko 5 dni i od razu wskoczyłem na 20 mg.
Luki_Nerwusik

Sortuj wg