ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 03 mar 2014, 20:49
Ha,ha,ha...zawsze warto mieć nadzieje luki:)

-- 03 mar 2014, 19:53 --

Luki
Czy ba paro muewales takie stany,ze bylo Ci slabo,krecilo sie w glowie,ze ustać na nogach nie mogles?

-- 03 mar 2014, 19:59 --

Lunatic,Gradrec
Co u Was,jak samopoczucie?

przez inez3 03 mar 2014, 21:00
A tak w ogóle to czy komuś esci pomogło tak porządnie? Ja w swoim życiu brałam tylko Asentrę oraz Axyven i oba mnie stawiały do pionu.

przez Ellora 03 mar 2014, 21:03
Luki_Nerwusik napisał(a):Hej.
Jestem w pracy już od 7.00. Noc całkiem dobra, tylko z jedną pobudką na wypuszczenie kota, siku i łyk wody.
Za to moje sny to coraz lepsze filmy. W nocy wręczali Oscary i jeden byłby pewnie dla mnie - scenariusz oryginalny :)
Wojna, okupowana Polska. Ja w jakiejś grupie oporu, szpiedzy, wybuchy, pościgi samochodowe, autobusowe. Pojechaliśmy do Berlina, nakopaliśmy Szwabom do tyłków i powrót pociągiem. Na dachu wagonów siedzieliśmy a na granicy owczarki. Znowu walka w jakimś lesie. Ja pierdziu, ostro było. Budzik przerwał mi sen.
Tojaaa, jesteś dzielna i silniejsza niż myślisz. Dasz radę.

O tych snach to przed kurwica pamietałam co mi sie śniło, bardzo wyraznie, potem prawie nie spałam a teraz jak biore leki to budzac sie momentalnie pominam....to leki tak działają?w sobotę mialam dziwny sen...to pamietam?byłam w szpitalu w odwiedzinach , nie moglam znaleść windy a bardzo-nawet w pamice-szuwałam pokoju numer611....:-) i nie znalazłam, a obudziłam sie mokra:-)

-- 03 mar 2014, 20:04 --

inez3 napisał(a):A tak w ogóle to czy komuś esci pomogło tak porządnie? Ja w swoim życiu brałam tylko Asentrę oraz Axyven i oba mnie stawiały do pionu.

Oto jest pytanie.....sama jestem ciekawa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xyz90 03 mar 2014, 21:05
Dobry wieczór wszystkim ;) widze, że humorek dopisuje więc chyba i samopoczucie lepsze, cieszesie;)
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez Ellora 03 mar 2014, 21:15
Neka mnie pewien mój mankament...od kilkunastu lat mam sińce pod oczami i sa podkrążone...gdy sie niewyspie, jtem zmeczona ,zestresowana itp.to są bardziej widoczne..a od soboty te since są tak paskudne ze wpadaja w kolor żółtawo-brązowawy-miejscami.....ja powód?nerki?a jakie tadania robi sie na nie?

przez lunatic 03 mar 2014, 21:17
elmopl79,
czesc,
jestem na lajtowym leku, mam lajtowe skutki uboczne i działanie tez jest lajtowe, tzn w ogole nic nie działa, wykonczy mnie w koncu to leczenie :pirate:

Po jakim czasie działa Escitalopram Activis?

przez despero00 03 mar 2014, 21:30
Zazulka napisał(a):
despero00 napisał(a):Witam wszystkich. Od piątku biorę Escitalopram Activis. Lekarz powiedział mi, że moge brać 15 bądź 10 mg. W piątek wziałem 15 mg, a później już tylko 10 mg bo bardzo źle się czułem.
Zacząłeś od 15? To gość z ciebie :) Z tego, co tu czytam to nie dziwię się, że cię mocno trzepnęło. Ja dopiero od jutra przechodzę na 5 (z 2,5 od piątku) i od rana mam takiego pietra jakbym co najmniej maturę miała zdawać :D

Tak mi lekarz zalecił, Mozarin też zacząłem od razu od 10 mg. W ogóle ta lekarka to mówiła, że najlepiej to 20 mg i że ona sama tak bierze :)
teraz czuje sie juz lepiej, najgorzej jest 1-8 godzin po zażyciu leku. Nikt mi jeszcze nie odpowiedzial na pytanie kiedy to zacznie działać ? I czy cały ten czas będę się tak czuł ?

P.S. Wy tu tak gadacie normalnie jak na czacie ? Przecież troche zaśmieca sie temat.
Czytasz jakąś książkę po raz pierwszy, poznajesz nowego przyjaciela; czytasz ją po raz drugi, spotykasz starego.

przez Luki_Nerwusik 03 mar 2014, 21:33
elmopl79 napisał(a):Luki
Czy ba paro muewales takie stany,ze bylo Ci slabo,krecilo sie w glowie,ze ustać na nogach nie mogles?

Nie, nic takiego nie miałem. Czasem zakręci mi się w głowie, gdy klękam i po chwili wstaje. Różnice ciśnienia. Czasem mam świszczenie w uszach. Do tego nocne poty i siniaki na nogach. To uboki, które dokuczają mi do teraz, ale to pikuś.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 03 mar 2014, 21:34
despero00 napisał(a):Tak mi lekarz zalecił, Mozarin też zacząłem od razu od 10 mg.

To ma swoje plusy i minusy, zreszta jak wszystko.

przez Luki_Nerwusik 03 mar 2014, 21:37
despero00 napisał(a):P.S. Wy tu tak gadacie normalnie jak na czacie ? Przecież troche zaśmieca sie temat.

Ten temat jest, że tak powiem, specyficzny. Jest sporo śmietnika, ale my zżyliśmy się ze sobą i próbujemy wspierać.
Jeszcze nikt z władzy forum nie kazał nam spadać.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 03 mar 2014, 21:38
lunatic napisał(a):elmopl79,
czesc,
jestem na lajtowym leku, mam lajtowe skutki uboczne i działanie tez jest lajtowe, tzn w ogole nic nie działa, wykonczy mnie w koncu to leczenie :pirate:

Lunatic
To czemu postawiles na lajtowy lek?
Myslales o asentrze?Myslisz,ze piwtorzyloby sie to samo co dawniej?Moze wtedy takTwoj organizm zadzialal,moze teraz by tak nie bylo.....
Bo asentra,z tego co pamietam pomogla Ci najbardziej,tak?
Bolaly Cię po niej stawy i mięśnie tez?

przez inez3 03 mar 2014, 21:42
Uważacie, że leki z esci są lajtowe? Przy tym co dziś przeżyłam to nie wiem... W sumie w Asentre podobnie mi się wchodziło, ale to było 10 lat temu prawie... Czy te uboki przechodzą? Wiem, że Wam w temat sie wbijam, ale mam problem i nie mam kogo spytać... :/

Jeszcze jutro dawka 5 mg, a potem już docelowe 10... Trochę mam pietra.

przez elmopl79 03 mar 2014, 21:44
Luki
Staram sie porownac te obydwa leki.
I wydaje mi sie,ze paro jest o wiele lepszym lekiem niz esci-oczywiscie to moje odczucie....
Ja na esci czuje sie dziwnie... Nie umiem tego określić,ale napewno inaczej niż jak bralam paro....
Tu czuje jakby mój umysl byl"zamkniety",jakbym nie do końca miala nad nim "wladze".Na paro tak nie bylo....no moce na początku,ale potem juz bylo ok.bawet bardzo ok.

przez Luki_Nerwusik 03 mar 2014, 21:46
elmopl79
Ja jestem z paro bardzo zadowolony. Co prawda nie mam porównania z innymi antydepresantami, bo to mój pierwszy lek tego typu, ale ciężko mi sobie wyobrazić, żeby jakiś inny mógł zrobić więcej dobrego mojemu mózgowi.
Ostatnio edytowano 03 mar 2014, 21:49 przez Luki_Nerwusik, łącznie edytowano 2 razy
Luki_Nerwusik

Sortuj wg