ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 01 mar 2014, 13:27
Dark Passenger,
sytuacja dotyczyła spożycia jednorazowego w tym przypadku (impreza) i z tego wynikało ze wyjście na impreze i napicie sie zadziała "bardzo depresjogennie"

przez Luki_Nerwusik 01 mar 2014, 13:28
lunatic
Dobrze dobrze panie czepialski.
Luki_Nerwusik

przez Lord Kapucyn 01 mar 2014, 13:31
Luki_Nerwusik napisał(a):Tak jest gdy piję "na smutno".

Gdy pije, gdy mam dobre samopoczucie, to depresyjne myśli nie pojawiają się. Mogę wtedy pić aż do zgonu i ciągle mam ryj uśmiechnięty.

Ale to nie jest żadna wielka tajemnica. Tak jest w przypadku sporej ilości substancji chemicznych, które stosuje się jako używki. Te substancje kierunek swojego działania opierają na podwalinach, których nie biorą z kosmosu tylko czerpią pełnymi garściami z naszego umysłu- np. nastroju. W środowisku "ćpunków" nazywa się to set&setting- jeśli zażyjesz substancję będąc w dobrym nastroju, humorze, pełen optymizmu, w fajnym miejscu, wśród życzliwych ludzi=faza jest fajna. Jeśli zażyjesz substancję w wisielczym nastroju, przepełniony negatywnymi emocjami- smutkiem, żalem, złością, gniewem, w niezbyt ciekawym miejscu, wśród nieznajomych ludzi tylko po to, żeby zagłuszyć cierpienie i ból istnienia= jest duża szansa, że faza będzie straszliwie nieprzyjemna.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 01 mar 2014, 13:33
Luki_Nerwusik,
to nie zadne czepianie tylko sprostowanie czegos co nie jest prawda, alez niektórzy nie cierpia krytyki :D

przez Luki_Nerwusik 01 mar 2014, 13:37
lunatic
Czyli co, popierasz koleżankę, że wzięła pół tabletki, zamiast całej, bo ma dziś imprezę. W dodatku jest w nastroju jest raczej nie ciekawym.
To jest całe klu problemu, a nie tłumaczenie różnic miedzy depresjogenny a depresyjny.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 01 mar 2014, 13:42
Luki_Nerwusik,
no widzisz, sam sie czepiasz bo ja tylko sprostowałem słowo depresjogennie i poza tym nic wiecej nie pisałem czy popieram picie na lekach czy nie, a poza tym to sam tu chyba kiedys balowałes z szescioma piwami, zachecales innych zeby sobie nie odmawiali bo organizm sie domaga, wiec odradzasz cos co za innym razem sam pochwalasz, zreszta tak jak mowilem słowem o tym nie wspomniałem czy to dobre czy nie

przez Lord Kapucyn 01 mar 2014, 13:47
Nie zapominaj, że człowiek z depresją czy innym zaburzeniem, który bierze psychotropy to wciąż człowiek. Raz na jakiś czas idzie na urodziny, wesele, chrzciny, komunię, parapetówkę, imprezę itp. Wszędzie tam zazwyczaj jest alkohol. Oczywiście- można się bawić bez alkoholu, ale to już temat na zupełnie inną rozmowę. No i powiedzmy, że taki człowiek nie wielbłąd, napić się musi. Spotkałem się parokrotnie ze stanowiskiem lekarzy, że z umiarem(np. 1-2 piwa czy lampka wina albo drink) można się napić będąc na lekach bez żadnych poważniejszych konsekwencji. Nikt nie mówi przecież o chlaniu na umór czy do zezgonowana, bo to zupełnie nie wchodzi w rachubę. Jeżeli lek ma krótki half-life to może faktycznie bardziej "odpowiedzialne" jest w dzień imprezy wziąć 1/2 dawki albo nie brać tabletki wcale, a od dnia następnego kontynuować normalnie terapię. Zakładam, że takie imprezy zdarzają się tylko raz na jakiś czas.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Luki_Nerwusik 01 mar 2014, 13:47
To nie masz zdania, ani na "tak" ani na "nie"?
Owszem, jedno czy dwa piwka popieram, bo działanie mają żadne.
6 wypiłem i nawet więcej, bo byłem w super nastroju i też to już wyjaśniłem na poprzedniej stronie : "picie na smutno" i "picie na wesoło".
A rozsądne to nie było, przyznaje.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 01 mar 2014, 13:52
Luki_Nerwusik napisał(a):To nie masz zdania, ani na "tak" ani na "nie"?

NAPISZE JESZCZE RAZ , OSTATNI
SPROSTOWAŁEM SŁOWO DZIAŁANIE DEPRESJOGENNIE, NIE PISAŁEM CZY MAM ZDANIE CZY NIE MAM, JEZELI NIE PISAŁEM O CZYMŚ TO NIE ZNACZY ZE NIE MAM O TYM ZDANIA
masz jeszcze jakies pytania?

przez Luki_Nerwusik 01 mar 2014, 13:53
Większa czcionka, bo nic nie widzę.

A jak nie masz zdania, to się nie wypowiadaj, bo spamujesz.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 01 mar 2014, 13:55
aha, tak mam zdanie na ten temat, w umiarkowanych ilościach raz na jakiś czas nie powinno zaszkodzić, to na podstawie swojego doswiadczenia i konsultacji z lekarzem w tej sprawie

-- 01 mar 2014, 12:56 --

Luki_Nerwusik napisał(a):A jak nie masz zdania, to się nie wypowiadaj, bo spamujesz.

Jak mnie moderator zablokuje to wtedy nie bede spamował jezeli uzna ze to jest spam

-- 01 mar 2014, 13:07 --

Dark Passenger napisał(a): Spotkałem się parokrotnie ze stanowiskiem lekarzy, że z umiarem(np. 1-2 piwa czy lampka wina albo drink) można się napić będąc na lekach bez żadnych poważniejszych konsekwencji.

Podobnie mój mi mówił

przez xyz90 01 mar 2014, 14:21
No panowie lunatic, i Luki_Nerwusik, dajcie mi ta siłę którą pożytkujecie aby się 'sprzeczać', ja wykorzystałabym ją w inny sposób, tylko proszę oddajcie choć trochę bo zaraz umre :(
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez Tojaaa 01 mar 2014, 14:26
Cżesc. Ale tu dzis gwarno, troche przepychanek depresyjno depresjogennych :D ja dzis bez sraczki, dzień pochmurny, to i myśli pochmurne. A jak u Was? Lukiemu nie pytam, bo u niego rewelacyjnie :mrgreen:

przez xyz90 01 mar 2014, 14:31
Tojaaa, u mnie znowu odczuwalne skutki uboczne, gdyby nie to to pewnie nie byłoby najgorzej, ale póki co nie mam siły żeby wstać z kanapy. A zwiększyłam, tylko o 2,5 mg. A ty dziś czujesz się choć trochę lepiej?
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

Sortuj wg