ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ellora 27 lut 2014, 21:43
Luki_Nerwusik napisał(a):Standardowo co tydzień się zwiększa. Poza tym większa dawka nie oznacza wcale większych skutków ubocznych, za to lepszy efekt terapeutyczny jak najbardziej.

cherry86
Na pewno wiele zyskasz na terapii. Nawet nie wiesz jakie możliwości drzemią w naszych umysłach. Jak można zmienić swoje myślenie.

Hej:-) a czy ktoś może zmienić moje dzisiejsze myślenie??to jakaś masakra:-(

przez Luki_Nerwusik 27 lut 2014, 21:46
xyz90
Masz broń palną w domu, czy patelnią chciałaś sobie przywalić? :)
U mnie było tak, że skutki uboczne miałem tylko na początku leczenia. Poźniej jak zwiększałem dawki to nie działo się już nic złego. Teraz mógłbym połknąć całe opakowanie tych drażetek :)
Luki_Nerwusik

przez cherry86 27 lut 2014, 21:51
xyz90 doskonale rozumiem,choc u mnie nie bylo masakrycznie z ubokami, pewnie wszyscy rozumieja co to przechodzili, no ale trzeba to przezyc, jak gorzka pigulke na grype, nie ma byc zmaczna tylko ma pomoc

Ellora a coz to dzisiaj za myslenie?pyt retoryczne, bo domyslam sie. gorsze dni niestety sa:/ pomysl, ze jutro wstaniesz i bedzie lepszy dzien ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xyz90 27 lut 2014, 21:52
Luki_Nerwusik, hehe no tak, miałam ochote sobie strzelić czymkolwiek - patelnia, bronią ktorej nie mam też:) to jest moj piereszy lek i pierwsze 10 dni dlatego wszystko jest dla mnie takie nowe
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez Ellora 27 lut 2014, 21:57
:-( nooo gorszy, zdenerwowałam się że zawroty wrociły i trzymają mnie od 10, bol głowy i pulsujace cos w uchu...a juz sie przyzwyczaiłam do dobrego...jakieś przygnebienie łzy...:-( obh jutro było słońce

przez xyz90 27 lut 2014, 21:59
Ellora, bedzo dobrze, mamy prawo do gorszego dnia, ale nie pozwól.się zdominować złym.myślą! Jutro na pewno bedzie lepiej, z reszta weekend sie zbliża :)
Czas i tak upłynie..

przez cherry86 27 lut 2014, 22:00
Ellora pisalem pare postow wczesniej, ze tez glowa mnie boli, wczoraj i dzisiaj, tez po tym jak popracowalem w domu to mysli jakies dziwne i ze gdzies ciagnie glowe nozki, tak wiec dzisiaj u mnie podobnie, ale staram sie mimo bolu glowy i jakis dziwnych mysli, uznac dzien za bardziej pozytywny niz bywalo...

przez Ellora 27 lut 2014, 22:10
Właśnie u mnie w pracy zmiany na gorsze...nie sądze żebym dała radę je zaakceptowac nie mówiąc o polubieniu...ku...jestem w kropce, czuję sie postawiona pod ściana i jakbym sie nie ruszyła wyjdzie to na moją niekorzyść...tylko która droga bedzie ,mniejszą w skutkach nidkorzyscia,kuuuuu

-- 27 lut 2014, 21:13 --

To beda takie zmiany ktore spowoduja ze nie bedze miala ochoty wstawac do pracy...zmiany kadrowe na osobe z ktora nie chciałabym mieć nic wspólnego...nie wiem czy dam rade sie przemóc co do niej...

-- 27 lut 2014, 21:15 --

W glowie juz mi sie snuja cale scenariusze.?ja pier...czuje ze trace siłe która uzbierałam:-(

przez Tojaaa 27 lut 2014, 22:19
xyz90, weekend to dobry czas, zeby zwiększyć dawkę i w razie czego przechorowac w domu. Ja bymmjutro wzięła piątkę a w sobotę dziesiątkę. Tez wydaje mi sie,ze zmniejszanie dawki nie mam sensu,trzeba przetrzymac uboki przez pierwsze dni.

Co do mnie, to moja dr chyba uważa, ze nie jest ze mną tak złe, skoro wizyty ustala tak rzadko. Pytałam ostatnio ja o psychoterapie, uznała, ze chyba tez jestem w super stanie i nie jest to końieczne. Upiera sie, ze mojmstan to wyńik permanentnego stresu, przemeczenia i psychoterapia nie jest na razie potrzebna. Na następnej wizycie uswiadomie jej, ze chyba jednak potrzebuje jej. I pewnie wizytę zamówie szybciej. Dam esci i paro max miesiąc. Jak znów nie osiągne zadowolenia, to ....nie wiem comzrobie.
Moja dr sama jest terapeutka, mogłaby, do niej chodzić na psychoterapie.

przez Ellora 27 lut 2014, 22:25
Mi moj lekarz powiedzial to samo...Luki podaj kilka zlotych rad jak zaakceptowac swojaprace??i ja ją kiedys lubilam, a może to ludzie tam pracujacy tworza gesta atmosferę...az siekiere mozna wieszac a sciany maja uszy jak słonie...

przez xyz90 27 lut 2014, 22:26
No dobra, przekonaliście mnie, w sobote wezme większą dawkę, ale jeszcze nie 10 mg tylko 7,5 mg, moze mniej.odczuje skutki..
Czas i tak upłynie..

przez Ellora 27 lut 2014, 22:43
Ja przeszłam z 5 mg na 10 mg i było ok:-) nie bój się:-)

przez xyz90 27 lut 2014, 22:45
Ellora, tylko, że mój organizm mie przyzwyczaił sie nawet do dawki. 5 mg, dlatego tak sie wzbraniam
Czas i tak upłynie..

przez Luki_Nerwusik 27 lut 2014, 23:06
Ellora napisał(a):Mi moj lekarz powiedzial to samo...Luki podaj kilka zlotych rad jak zaakceptowac swojaprace??i ja ją kiedys lubilam, a może to ludzie tam pracujacy tworza gesta atmosferę...az siekiere mozna wieszac a sciany maja uszy jak słonie...

Kurcze, żeby to było takie proste. Kilka rad. Ja przerabiałem to na 3 wizytach, a to jeszcze nie koniec.
Tworzysz w głowię projekcję, jak na kinowym ekranie, gdzie widzisz siebie obecnie w pracy, w jakim miejscu ekranu jesteś, w jakim osoby których nie lubisz, sytuacje których się boisz. Odtwarzasz ze szczegółami kolory, odgłosy, zapach, jak najwięcej szczegółów otoczenia. Jakie barwy dominują, ile zajmuje taki obraz w metrach, duży, mały, na środku, czy rogu ekranu.
Później przenosisz się do sytuacji, którą uważasz za swój życiowy sukces. Odtwarzasz ze szczegółami swoje odczucia, kolory, swoją radość, satysfakcję. I gdzie ten obraz jest na ekranie kinowym, ile miejsca zajmuje.
Teraz starasz się odwrócić miejscami te obrazy. Te dobre przenosisz do miejsca pracy. Ćwiczysz to często. Jadąc do pracy myślisz o swoich sukcesach. Tak naładowana starasz zaczynać się każdy dzień.

Sama widzisz, że nie jest to takie proste. Kilka rad wujka Dobra Rada. Za to przestawienie w głowie buli się sporą kasę, ale warto.

Tojaaa
No ja nie wiem, naprawdę nie rozumiem Twojego lekarza. Czy tam podczas wizyty starasz się zrobić dobrą minę do złej gry. Czy mówisz mu wszystkie bolączki.
Jak lekarz może powiedzieć, że terapia jest nie potrzebna i że spotkamy się za 3 miesiące. Dla mnie niezrozumiałe.
Luki_Nerwusik

Sortuj wg