ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez freda 26 lut 2014, 19:41
xyz90, musisz przetrwać,nie ma wyjścia.
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez lunatic 26 lut 2014, 19:45
a Zomirenu nie musisz unikać początkowo jak masz jakieś stany lękowe, fakt, że uzależnia ale dopiero po dłuższym czasie, w dodatku masz i tak małą dawkę zapisaną
tego typu leki po to są, zeby zadzialać doraźnie zanim SSRI zacznie działać, to jest standard w leczeniu i 2-3 tygodnie nawet codziennego zażywania z jednoczesnym SSRI raczej nic nie powinno narobić nieciekawego

-- 26 lut 2014, 18:48 --

mnie uzależnił kiedyś po kilku miesiącach, ale też nie brałem w tym czasie SSRI i dlatego tylko na nim opierało się działanie p/lękowe

przez xyz90 26 lut 2014, 19:54
lunatic, nie, nie mam porównania do innych leków. Wydaje mi sie, że i tak jest lepiej niż na początku, przynajmniej wstaję i staram się normalnie funkcjonować, z wielkim problemem ale udaje mi się wstawać do pracy, w pierwszych dniach nie miałam nawet siły iść do wc, płakałam i czekałam, aż objawy miną. Dziś mija dopiero 9 dzień a przez 2 ostatnie zażywałam dawke 2,5 mg, więc nie licze, że lek da jakieś efekty, ale te straszne skutki uboczne mogłyby już minąć.Pani doktor przepisała mi ten lek twierdząc, że jest jeden z lepszych na takie zaburzenia. Sama się kompletnie na tym nie znam, dlatego zaufałam. Co do Zomirenu to wiem, że dawka mała i nawet jeżeli zażywam to zawsze połówke 0,25, nigdy więcej. Boje się, bo zawsze byłam podatna na uzależnienia. Wolę czasem przemeczyć się całe popołudnie żeby zażyć go na noc i móc spokojnie zasnąć. Dzięki za zainteresowanie :)
freda, wiem, wiem, codziennie sobie to powtarzam i mówie, że każdy dzień zbliża mnie do sukcesu, ale wiadomo jak każdy mam różne chwile zwątpienia
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 26 lut 2014, 19:58
xyz90,
najczystszy SSRI to jest wiec moze miec swoje zalety ;)
w ogole pierwsze dni na SSRI to jest czesto masakra, potrafia wręcz dosłownie uziemić ze nie idzie się ruczyć nigdzie

przez xyz90 26 lut 2014, 20:05
lunatic, tak było ze mną, nie ruszałam się tylko płakałam nie mogąc pojąc co się dzieje ze mną i z moim organizmem. Teraz trochę boję się tego przygnębienia, bo co jak co, ale z depresją nigdy nie miałam problemów, a teraz czuje się przybita, mam nadzieje, że to też skutek uboczny i minie. A ty co zażywasz i jak sobie radzisz na codzień?
Czas i tak upłynie..

przez lunatic 26 lut 2014, 20:10
9 dzien to Ci sie jeszcze receptory nie przestawiły do końca więc mogą być takie różne dziwne uczucia, jak się przestawią to znikną
aa to co ja robie z tymi lekami to nie jest do polecenia bo tak sie nie powinno robic wiec moze ne bede o tym pisał :D

przez Ellora 26 lut 2014, 20:11
Cześć:-) co u Was tak chwiejnie?nie ciekawie...a popicie co dobrego dziś Was spotkało?

-- 26 lut 2014, 19:12 --

Gradrec napisał(a):Melduje sie.

Gdzie sie podziewałeś?pisz szybciutko co u Ciebie:-)

przez xyz90 26 lut 2014, 20:16
lunatic, to ciekawe co piszesz :) moje osobiste pytanie - czy myślicie, że nerwica czy depresja może być dziedziczna ? W momencie kiedy uświadomiłam sobie, że mam z nią problemy przypomniałam sobie, że moich 2 kuzynów miało problem z nerwicą, co do depresji to mój tata na nią długo cierpiał.
Ellora, mnie spotkało to dobrego, że przez około 2 godziny w dniu dzisiejszym czułam się na prawdę dobrze, prawie jak zdrowa.
Czas i tak upłynie..

przez Ellora 26 lut 2014, 20:17
xyz90 9 dzień?spokojnie to normalnie się czuje i że pracuje to gratulacje:-) poczytaj a przekonasz się że co niektórzy w domu przesiedzieli tygodnie z ubokami....początki są tragiczne ale uwierz że potem jest super:-)

przez lunatic 26 lut 2014, 20:20
xyz90,
coś tam wspólnego z dziedziczeniem moze mieć jak się odziedziczy jakiś nieprawidłowy gen przez który są problemy z zachowaniem równowagi biochemicznej, ale konkretów nie znam na ten temat, wiem jedynie ze w schizofrenii zidentyfikowano jakiś błąd w jakimś genie czy genach który może się przyczyniać do jej rozwoju

przez jex 26 lut 2014, 20:22
Jutro miałem rozpocząć przyjmowanie Escitalopramu, ale naszły mnie pewne wątpliwości jak chwyciłem przed chwilą za ulotkę.

Kiedy nie stosować Escitalopram Actavis:
- jeśli pacjent urodził się z nieprawidłowym rytmem serca lub miał epizod nieprawidłowego rytmu serca (obserwowany na EKG)
- jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca lub leki, które mogą wpływać na rytm serca

Zaburzenia rytmu serca to u mnie codzienność (komorowe + nadkomorowe + bradykardia i inne, choć nie w jakimś wielkim nasileniu...). Biorę także każdego dnia beta-bloker. Psychiatra doskonale wie o moich problemach kardiologicznych więc optymistycznie zakładam, iż uznał, że lek nie stanowi zagrożenia. Próbowałem już wielu rzeczy, które miały ostrzeżenia przyjmowania przy problemach z pracą serca, ale w żadnej z nich nie było to tak stanowczo opisane. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii i może coś mi doradzić? Dzięki.
jex

przez lunatic 26 lut 2014, 20:23
jex,
powyżej 20 mg moze spowodować wydłuzenie odcinka QT w EKG

-- 26 lut 2014, 19:28 --

amisulpiryd brałeś a też może powodować takie wydłużenie, tylko nie wiem w jakich dawkach, wiem tylko ze im wieksza dawka tym mozliwy większy wzrost

przez jex 26 lut 2014, 20:29
lunatic napisał(a):jex,
powyżej 20 mg moze spowodować wydłuzenie odcinka QT w EKG

Ciekawie jak się to zatem ma do bloku zatokowo-przedsionkowego II stopnia, który mam stwierdzony (choć od dobrych kilku lat nie wychodził mi na holterze i nie wiem czy z niego nie "wyrosłem"). W każdym razie tym bardziej to brzmi nieciekawie... Lekarz przepisał mi 10 mg.
jex

przez lunatic 26 lut 2014, 20:31
jex,
to juz lekarz powinien ocenic jakie leki mozesz brac i ewentualnie zalecic monitorowanie EKG, bo takie ogolne stwierdzenia ze cos moze powodowac czy nie moze to za wiele Ci nie pomoga chyba

-- 26 lut 2014, 19:32 --

przy amisulpirydzie miales zalecone EKG kontrolne?
albo przy paroksetynie?

Sortuj wg