ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ellora 24 lut 2014, 17:49
Luki_Nerwusik napisał(a):Heh, no co zrobić. Przykro czytać.
Może lek jest nietrafiony, może potrzeba większej dawki albo dorzucić coś na stabilizację.
To zadanie dla lekarza trafić w tę lekową ruletkę.
Ja na samej paroksetynie nie czuję się zbyt dobrze, ale z dodatkiem chlorprothixenu mam dobry sen i rozluźnienie.
A tu widzę, większość "jedzie" ma jednym leku i czeka miesiącami.

No właśnie, lekarz powiniem wiedzieć...sąnerwice na różnym stadium, ja mies nie mam na co narzekac a niekórzy po trzech zle seeię czują..u ie sa jezcze nerwy, odalnienie i delikatne zawrot ale nie czue spiecia, umiem siedziec w miejcu bo wczesniej nosiło,moge sie skupić....najbardziej doskwiera mi przygnebienie bez powodu takjak dzisiaj...

-- 24 lut 2014, 16:53 --

Luki_Nerwusik napisał(a):Nie, pamięć nie szwankuje. Co mam pamiętać, to pamiętam, a co zapomnieć to zapominam :-)

Za to męczy mnie jakaś zasrana jelitówka. Zasrana dosłownie i ból brzucha aż mnie skręca. Chyba się zwolnię na dziś z roboty.

Luki trzymaj się, to wiru panuje...mnie muliło w tamym tygodniu przez trzy dni, zastosowałam super kurację:-) i rozeszło się:-) bez masakry-biegunki i wymiotów

-- 24 lut 2014, 17:01 --

To coś na poprawę humoru a propo jeliówki:-)
W tamtym tygodniu zapytałam dziecka-trzy latka-dlaczego nie był w przedszkolu?czy chorowal?a on, tak prosze pani,chorowałem,
-a no co-pytam dociekajac
-miałem robacz w dupce....Nie pytałam o nic więcej bo ze śmiechu się prawie popłakałam:-) takie sytuacje powińam wpisywać do zeszytu

przez Katarzynka40 24 lut 2014, 19:14
Cześć,
Tojaa to faktycznie nieciekawie, bo masz 15 mg a leki i niepokoje jednak się pojawiają...
może faktycznie trzeba zmienić...
pamiętam, że miałaś dorzucić paro, ale rozumiem Cię, ze się wahasz...:( :( :(

Ja może jestem dziwna, ale wole mimo wszystko jeść 1 lek, czyli jak już to przestawić się na inny, np. wspominany przeze mnie z sentymentem efectin... bo konsumować dwa? jeden może mieć inne uboki, drugi inny, a potem odstawianie? nie, cały arsenał, to wolałabym chyba zupełnie zmienić lek na inny o szerszym spektrum a nie drugi na skutki pierwszego, potem trzeci na skutki drugiego...

czy Was też meczy senność na esci?
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez smutna82 24 lut 2014, 19:21
To jaaa,czuje sie lepiej,ale mysli i lęki nadal mam.
pojawiają sie i znikają.
jednego dnia potrafie je olać,a drugiego dnia powodują ogromny stres.
tylko ja sobie zdaje z tego sprawę,ze to ja musze pracować nad tym,zeby one sie nie pojawialy.
leki to tylko dodatek.
a chcialabym,zeby lek wszystko zalatwil za mnie.
momentami mam takie absurdalne mysli,ze nie chce nawet o tym glosno mówić :(
citalopram 40 mg---> 9 styczen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 24 lut 2014, 19:24
Katarzynka40 napisał(a):Ja może jestem dziwna, ale wole mimo wszystko jeść 1 lek, czyli jak już to przestawić się na inny, np. wspominany przeze mnie z sentymentem efectin... bo konsumować dwa? jeden może mieć inne uboki, drugi inny, a potem odstawianie? nie, cały arsenał, to wolałabym chyba zupełnie zmienić lek na inny o szerszym spektrum a nie drugi na skutki pierwszego, potem trzeci na skutki drugiego...

tez tak miałem i sama świadomośc brania dwóch leków źle na mnie działała, problem jest w tym, że czasem ciężko znaleźć jeden lek uniwersalny, który zadziała pod każdym względem, jeden wyciszy lęki to znów motywacja siada na nim i energia, drugi doda energii to znów lęki i nerwowość wywoła, i stąd takie kombinowanie z lekami o różnych mechanizmach działania zeby zadziałały na to z czym pojedynczy sobie nie radzi

przez Ellora 24 lut 2014, 20:20
Katarzynka40 napisał(a):Cześć,
Tojaa to faktycznie nieciekawie, bo masz 15 mg a leki i niepokoje jednak się pojawiają...
może faktycznie trzeba zmienić...
pamiętam, że miałaś dorzucić paro, ale rozumiem Cię, ze się wahasz...:( :( :(

Ja może jestem dziwna, ale wole mimo wszystko jeść 1 lek, czyli jak już to przestawić się na inny, np. wspominany przeze mnie z sentymentem efectin... bo konsumować dwa? jeden może mieć inne uboki, drugi inny, a potem odstawianie? nie, cały arsenał, to wolałabym chyba zupełnie zmienić lek na inny o szerszym spektrum a nie drugi na skutki pierwszego, potem trzeci na skutki drugiego...

czy Was też meczy senność na esci?

Mnie sen łamie dugi tydzień a dziś zaczęłam życ tak około 12...ale myślę sobie że to też zmeczenie, praca itp

-- 24 lut 2014, 19:24 --

lunatic napisał(a):
Katarzynka40 napisał(a):Ja może jestem dziwna, ale wole mimo wszystko jeść 1 lek, czyli jak już to przestawić się na inny, np. wspominany przeze mnie z sentymentem efectin... bo konsumować dwa? jeden może mieć inne uboki, drugi inny, a potem odstawianie? nie, cały arsenał, to wolałabym chyba zupełnie zmienić lek na inny o szerszym spektrum a nie drugi na skutki pierwszego, potem trzeci na skutki drugiego...

tez tak miałem i sama świadomośc brania dwóch leków źle na mnie działała, problem jest w tym, że czasem ciężko znaleźć jeden lek uniwersalny, który zadziała pod każdym względem, jeden wyciszy lęki to znów motywacja siada na nim i energia, drugi doda energii to znów lęki i nerwowość wywoła, i stąd takie kombinowanie z lekami o różnych mechanizmach działania zeby zadziałały na to z czym pojedynczy sobie nie radzi

Cos w tym jest...widze po sobie ze czuję sie lepiej motywacja raczej jest ale to przygnebienie....jak mnie zlapie sama siebe pytamdlaczego i nie umiem odpoiedziec na to pytanie...

-- 24 lut 2014, 21:02 --

A jak u Was z apetytem na lekach?ja na początku nie mogłam nic przełknąć a teraz nie mogę się najeść:-) a największe zachcianki po 19 sie ujawniają...hmmmmmm

-- 24 lut 2014, 21:32 --

Obraziliście sie?

przez Tojaaa 24 lut 2014, 22:33
smutna82, wiem,,ze leki za nas wszystkiego nie załatwia, ale jak czuje mega spine i prawie ataki leku, to tłumaczenie sobie,,ze to tylko moja głowa naprawde nic ńie daje. Nie umiem z tym walczyć, nie umiem pozbyć sie tego ciągłego lęku, ktory wciąż jest tak po prostu, bo jest. Wszelkie racjonalne argumenty mogę wsadzić w d..e. Czuje sie koszmarnie i co najwyżej mogę nad tym zapanować, udawać na zewnątrz, ze jest ok, ale na pewńo nie umiem pozbyć sie tego kur..stwa. Jesteście w stanie mi podpowiedziec, co robić, zeby normalnie sie czuć do cholery, bo dwuletnie męki zaczynaja byc dla mnie juz nie do zniesienia

-- 24 lut 2014, 22:37 --

Katarzynka40, nie wahalabym sie gdyby nie konieczność pracy. Nie wyobrażam sobie przechodzeńia ubokow w robocie, esci mnie ścielo na prawie 3 tygodnie, więc jakby sytuacja powtórzyła sie, to tylko umrzeć.

Dark, pojawiaszsie tu czasem? Moze podpowiesz mi, czy w sytuacji, kiedy biorę esci i dołączam paro, to mogą pojawić sie żnow uboki od paro, czy raczej powinnam wejść gładko w paro z racji tego, ze to tez ssri?.

przez Luki_Nerwusik 24 lut 2014, 23:02
Tojaaa
Proponuję napisać do darka prywatną wiadomość, bo Twoje pytanie może zginąć gdzieś w gąszczu.
Ja paro brałem i chodziłem do pracy. Nie wspomagałem się przy tym żadnym lekiem, oprócz chlorprothixenu, który biorę cały czas na wieczór.
Czułem się jak naćpany kilka dni. Po pracy padałem na łóżko i odpoczywałem.
Powiem, że najgorszy dla mnie jest 2-3 dzień, więc zawsze planowałem zwiększenie dawki na piątek, żeby w poniedziałek w pracy było już ok.
Naprawdę nic strasznego się nie działo.
A Ty już przyzwyczaiłaś organizm do zwiększonej serotoniny, więc nic złego nie powinno się dziać.

Ellora
Na apetyt nie narzekam. Jest lepszy, niż przed leczeniem i muszę raczej się pilnować, żeby nie napchać się na noc, bo jest ochota na kebaba, czy inny fast food.
Luki_Nerwusik

przez Katarzynka40 24 lut 2014, 23:10
Ellora,
Ja też nie mogłam jeść przez prawie trzy tygodnie i schudłam, a teraz niestety mogę jeść i jeść... i 6 kg, które najpierw straciłam to niestety już z powrotem wróciły, a jak będę tyle w siebie wtłaczać to pewnie przytyje kolejne 6 kg:(
też największy apetyt mam pod wieczór... największy apetyt mam na czekoladkę... 8)

Tojaaa, rozumiem Cię doskonale, bo ja na efectinie będąc nie opuściłam ani jednego dnia w pracy, bo ubokow praktycznie nie miałam.... niestety esci mnie tez tak zniszczyło, że poza 4 dniami w grudniu to w pracy nie byłam miesiąc, bo tyle miałam uboki...

teraz tez bywa niestety lekko niestabilnie - lęków nie mam od 6 tygodni, chociaż ostatnio nad ranem obudziłam się po strasznym koszmarze i dostałam ataku paniki... ale trwało to 3 minuty, bo sobie mówię: Kaśka, po to żresz esci, nie możesz mieć ataku, bo jesteś zabezpieczona przez esci... no i jak sobie uświadomiłam ten oczywisty fakt, to napad lęku o dziwo przeszedł...

Jest bardzo dobrze, są dni rewelacyjne, ale i dni nieco gorsze ze względu na senność, która bywa naprawdę męcząca i czasami ścinająca niemal z nóg...czasami mam wrażenie lekkiego tumiwisizmu, jakbym miała jednak mniej energii, nic mi się nie chce....

Zdecydowanie bardziej pod względem aktywizacji działała wenla, ta dodawała energii, a moim zdaniem, esci sporo jej nam zabiera, przynajmniej mi...
pozdrowionka z Poznania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez smutna82 24 lut 2014, 23:10
Apetyt po citalopramie to i ja mam nieziemski.

przez Ellora 24 lut 2014, 23:13
Właśnie i ja sie nie mogę najeść...teraz mam cheć na parówki, bo zaczynam się robić głodna....to może ja z pójdę spać:-)

-- 24 lut 2014, 22:18 --

Ja ważę nie wiele to cieyłabym siez kilku kilogramów:-) tylko to jest takie dziwne dla mnie...nowe..ja pier...te parówki mnie wołają żebym je zjadła:-)

przez smutna82 25 lut 2014, 00:28
I co Ellora,zjadlas te parowki ;) ?

przez misiek_1 25 lut 2014, 08:45
po jakim czasie zażywania aciprex poprawia sen?

przez Tojaaa 25 lut 2014, 09:38
Cżesc, dzisiejszy dzień zaczęłam jak zwykle ostatnio sraczka. Rano podjęłam męska decyzje i wzięłam do esci paro, ale na razie tylko pól zalecanej dawki. Tak pomyślałam, ze na spokojnie dorzuce na razie cwiartke zamiast zalecanej połówki, a za 3-4 dni przejde na calosc. Więc trzymajcie za mnie kciuki zeby nie paść trupem w robocie i mieć w miarę świeży umysł.
Smutna, luki poproszę o wsparcie, podtrzymajcie mnie za rękę :mrgreen:

przez Luki_Nerwusik 25 lut 2014, 09:43
Hej Tojaaa
Trzymam Cię za rękę i wszystko będzie ok. Tylko błagam, nie wczytuj się w swój organizm, nie badaj pulsu itd.
Ćwiarteczka to dobra rzecz, ja zawsze po ćwiartce mam najlepszy humor, po połówce pieprzę już trzy po trzy :-)
Luki_Nerwusik

Sortuj wg