ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ellora 23 lut 2014, 12:00
Acera napisał(a):Własnie nie dostałam nic na uspokojenie od psychiatry. Wspieram się Propranalolem i Hydroxyzyną od lekarza rodzinnego ale to nic nie daje kompletnie :( Chyba wybiorę się do lekarza w związku ze zmianą leku bo takiego napięcia zwłaszcza w nocy to jeszcze nigdy nie czułam :(

Hydroksyzyna na Ciebie nie działa?ja po dwóch tabletkach zasnełam nawet nie wiem kiedy...a kazał mi brac jedna rano ,jedną po południu i dwie na noc...ale wzielam raz dwie na noc i dwa razy jedna na noc bo byłam wykonczon nieprzespana noca...

-- 23 lut 2014, 11:02 --

Nova ten pomysl o wrzuceniu watkow o terapii behawioralnej jest rewelacyjny, popieram i chetnie sie na to pisze już od dziś:-)

przez Tojaaa 23 lut 2014, 12:35
Cżesc wszystkim :D moj dzisiejszy poranek średni, mimo pięknego sloneczka znów spina :(
Pomysł novej na wątek o terapii behawioralnej świetny, luki chyba tez na takowa chodzi i bardzo sobie chwali. Zreszta kilka mądrości juz mi sprzedał, takich oczywistych oczywistosci np. Zeby spojrzeć w lustro i polubić swoją mordke, albo ze nic nie muszę co najwyżej zes..ac sie. Bardzo bardzo zazdroszczę tym, którzy żyją juz pełna gębą, cieszą sie wiosna, bo ja na razie nie.. :( nie umiem pozbyć sie napięcia, pomimo czytania wielu mądrych książek, pozytywnego myślenia, nie wiem juz co robić, zeby nie tracić zycia

przez Ellora 23 lut 2014, 12:46
U mnie tez ostatnio dołek...szukam chetnych na spacer, bo moi domownicy to niedziele najchetniej spedzaja przed tv nanarzekaniu...i jak tu ma sie nie udzielać taki humor

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 23 lut 2014, 13:04
Jak wyjść z tego gowna raz na zawsze??? Jak polubić siebie?i zaakceptować siebie ? Nova, Eliora, jak radzicie sobie w pracy? Ja cały czas obawiam sie napadów leku, ten ciągły lek przed lekiem, nieustające napięcie fak. Czasem patrzę w lustro imzastanawiam sie jak sama sobie mogę to robić? Sama siebie wykanczam

przez Acera 23 lut 2014, 13:27
Ellora
Ja biore tylko jedną na noc bo w ciągu dnia biorę Propranalol. Może zaczne brać tak jak Ty również w dzień i zobaczę jak się będę czuła.
Też czułyście takie straszne napięcie w klatce piersiowej na początku brania leku? Bo mnie to już wykańcza.

przez Ellora 23 lut 2014, 14:03
Tojaaa napisał(a):Jak wyjść z tego gowna raz na zawsze??? Jak polubić siebie?i zaakceptować siebie ? Nova, Eliora, jak radzicie sobie w pracy? Ja cały czas obawiam sie napadów leku, ten ciągły lek przed lekiem, nieustające napięcie fak. Czasem patrzę w lustro imzastanawiam sie jak sama sobie mogę to robić? Sama siebie wykanczam

W pracy mam zapierdziel...ciagle jestem zmeczona ale przynajmniej śpie normalnie po takiej robocie...w piątek zaliczylam stres a tak poza zmeczeniem bylo lepiej niz tydzien temu:-) moja bolączka jest to ze jak wrocę do domu to nadal mysle o pracy to takie autmatyczne...naawet sni mi sie ostatnio

-- 23 lut 2014, 13:05 --

Acera napisał(a):Ellora
Ja biore tylko jedną na noc bo w ciągu dnia biorę Propranalol. Może zaczne brać tak jak Ty również w dzień i zobaczę jak się będę czuła.
Też czułyście takie straszne napięcie w klatce piersiowej na początku brania leku? Bo mnie to już wykańcza.

Na poczatku to bylam taka spieta że mnie wszystko bolało...w klatce nic mi sie nie dzialo, wczoraj i piatek cos tam siedzialo ale przeszło, a to typowy objaw nerwicowy...

przez krista 23 lut 2014, 15:41
Witam wszystkich w ten piękny dzień
U mnie spoko, trochę się poopalałam na balkonie, a teraz odpoczywam przed pracą.
W czwartek zacznę szósty miesiąc z Elicea myślę,że rozkręciła się juz na dobre, chociaż czasami czuję jakis niepokój, głupie mysli jakby trochę odeszły mam nadzieję że będzie już tylko lepiej, ale czy kurwica mnie opusciła na dobre, nie jestem pewna. Być moze, że jak będzie jakiś gorszy dzień to mnie dopadnie

przez Luki_Nerwusik 23 lut 2014, 16:50
Witam słonecznie.
Powoli dochodzę do siebie po wczorajszej popijawie. Czuję się dobrze, oprócz lekkiego zmęczenia. Sam sobie zafundowałem krótką noc, to teraz mam za swoje.
Zaraz wybieram się na mszę, a później odwiedzę moich rodziców, bo na pewno tęsknią za wnusiem.
tojaaa, nie sądzę żeby moja psychoterapia była behawioralna. Zresztą nie pytałem nawet w jakim jest nurcie, ważne że działa cuda.
Mam świetny kontakt z terapeutką. Babka stara się jak może żeby naprowadzić mnie na właściwe tory i sam widzę, że jestem innym człowiekiem, niż nawet z czasów przed nerwicowych.
Wyszedłem z jakiejś skorupy, w której byłem zamknięty. Nie jestem już zrzędzącym czarnowidzem, jakim byłem. Więcej się uśmiecham i bardziej cenię sam siebie. A to jeszcze nie koniec zmian, bo nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa:)
Trzymajcie się. Do napisania.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 23 lut 2014, 17:23
nova_2013 napisał(a): Az dziw bierze, ze Polska nie swiadczy takiej uslugi a jedynie ratuje sie psychoterapia albo terapią dynamiczną.

A skądze Ty znowu takie info masz ze w Polsce nie ma terapii behawioralnej. Jak się czyta Twoje niektóre wypowiedzi to możnaby wywnioskować ze Polska to jakiś kraj Trzeciego Świata, gdzie wszystko jest zacofane jakieś, nie wiem skąd u Ciebie takie opinie na temat Polski

przez Gradrec 23 lut 2014, 19:29
Luki_Nerwusik napisał(a):elmopl79
Nie odmawiaj sobie piwka, jeśli masz na niego ochotę.
Nerwica nie może dezorganizować całego naszego życia. Nie możemy bać się wszystkiego, bo co jest warte takie życie przesiąknięte lękami?

Alkohol jest strasznie zdradliwy w takich stanach.

-- 23 lut 2014, 18:31 --

Luki_Nerwusik napisał(a):Dziwne, bo mi alkohol zawsze wchodził, a jak już miał przesyt to wychodził otworem gębowym :-)
Z serca życzę Wam wszystkim samopoczucia zapomnienia o teraźniejszości i cofnięcia się w stare dobre czasy. Nerwica jest do pokonania! Jestem żywym przykładem na to.

P.S. Mój kot rozbójnik czeka na parapecie, żebym go wpuścił do domu, tylko ma upolowaną mysz w paszczy:-) Wpuścić go czy nie, oto jest pytanie :-)

Ni sie nigdy nie zdarzylo zwracac po alkoholu. Nigdy tez filmu nie stracilem. Nie wiem, czym jest to spowodowane, a uwierz mi potrafie wypic + jestem palaczem. Pewnie pogratulowac zoladka, watroby, nerek + jakos w pewnym momencie po prostu stwierdzam, ze stop. O tyle tylko, ze to jak zaczne pic, to skonczyc nie potrafie dopoki spac nie pojde ;)

przez Ellora 23 lut 2014, 19:56
lunatic napisał(a):
nova_2013 napisał(a): Az dziw bierze, ze Polska nie swiadczy takiej uslugi a jedynie ratuje sie psychoterapia albo terapią dynamiczną.

A skądze Ty znowu takie info masz ze w Polsce nie ma terapii behawioralnej. Jak się czyta Twoje niektóre wypowiedzi to możnaby wywnioskować ze Polska to jakiś kraj Trzeciego Świata, gdzie wszystko jest zacofane jakieś, nie wiem skąd u Ciebie takie opinie na temat Polski

Hmmmmm zastanowilabym sie nad stwierdzeniem że nie jest Trzecim Światem w pewnych wzgledach....

przez Gradrec 23 lut 2014, 20:04
Ja bym sie na tym nie zastanawial, tylko slusznie wysunal taka teorie.

przez Ellora 23 lut 2014, 20:31
He he:-) co tam słychać?

-- 23 lut 2014, 21:21 --

Co tu tak cichutko?jest ktoś?

przez Katarzynka40 23 lut 2014, 22:32
ja jestem:)

Wpadłam tylko na chwilkę:) czytam zalegle strony z postami...:)
Nova, cieszę się, że się odezwałaś i dzięki za pozdrowienia :mrgreen:
Masz rację w tym "skanowaniu swojego organizmu" codziennie rano... dokładnie tak robiłam... jak już coś podczas skanowania znalazłam niepokojącego to uruchamiała się lekka lawina - ale to na esci, wcześniej tak nie miałam.... czasami rano mam jeszcze takie myśli, by "sprawdzać" jak się czuję... ale coraz rzadziej... na szczęście...
Esci wywołuje u mnie czasami pewną senność, ale jak słoneczko się pojawia za oknem, to jest i energia i chęć do działania...
Za chwilkę stukną mi 3 miesiące na esci...łoł jak to przeleciało.... :shock:

pozdrawiam wszystkich cieplutko:)

PS. jak ktoś zaczyna zmagania z esci i ma duże leki, proponuje jednak wspomagać się dodatkowymi lekami. Ja nie brałam i skutki uboczne rozszalały się u mnie okropnie, doprowadzając niemal do depresji, mimo, że przed esci takowej nie miałam, tylko same ataki lęku...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Sortuj wg