ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez krista 19 lut 2014, 18:58
Czesc
smutna juz kiedys pisałam ze napady lęku będą się pojawiac co jakis czas, u mnie tak było pózniej ci to przejdzie i będzie coraz lepiej, czy ty zaczęłas leczenie od 9 stycznia?

przez Gradrec 19 lut 2014, 19:20
Ci "jedzący", wezcie mi przekazcie troche waszego apetytu. Szczegolnie Ci, co nie chca jesc, a jedza. Ja mam tak, ze nie chce mi sie jesc, a chcialbym sobie pojesc :P

W dodatku ciagle, jak juz jem, to zjadam same zdrowe jedzonko. Chcialbym sie kopsnac samochodem do mcdrivea i zamowic... nie wiem, superniezdrowego hamburgera + gowniane frytki, ktore sa smazone na tym samym tluszczu przez pol dnia + jeszcze jakies gorace ciastko, nazrec sie tym i byc dumny z zapchania sie pustymy kaloriami ;d

-- 19 lut 2014, 18:24 --

Reasumujac: Mam ochote sie wrecz NAZREC i to niezdrowym paskudstwem (tak o, dla zasady), a niedobrze mi jest po malej, lekkiej kanapce, lekkim obiedzie w stylu kura gotowana z jakas surowka a'la marhew/pietrucha i ziemnior, rowniez gotowany <-- w malej porcji. Na kolacje to samo, super lekkie, co na sniadanie i dupsko, za kazdym razem mi niedobrze. Eh. Gorzkie zale :P

-- 19 lut 2014, 18:28 --

Jeszcze w dodatku, pomimo ze jem malutkie porcje i slodyczy W OGOLE nie jem ze dwa miesiace, tak wrocilem do wagi 73 przy wzroscie 178, gdzie niespelna rok temu wazylem 58 po potyczce z polipem w jelicie.

"Panie premierze... jak żyć?"

Monolog <mode off>

przez smutna82 19 lut 2014, 20:14
Tak krista.zaczelam lykac tabletki szczescia od 9 stycznia...
citalopram 40 mg---> 9 styczen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez krista 19 lut 2014, 20:24
więc to jeszcze krótki czas na dłuzsze chwile normalnosci musisz uzbroic się w cierpliwosc, u mnie dłuzsze chwile bez uboków zaczęły się po 2,5 miesiąca,a cukierki biorę od 27 wrzesnia

przez Ellora 19 lut 2014, 20:58
Uuuu tyle miałam stron do nadrobienia:-) wczoraj zgasłam przy kompie, nawet nie wiem kiedy:-) lubie takie chwile:-) ostatnio zapierdziel w robocie i mysle że jak tak dalej pójdzie to bede musiala dorobic turbo do swojego silniczka:-) co tam u Was robaczki?czytajac to tak sobie, martwisz mnie Gradrec, ma byc coraz lepiej a Ty tu narzekasz...:-( jak Ci pomoc chlopie?

-- 19 lut 2014, 20:07 --

Luki_Nerwusik napisał(a):Tego czy lek na nas działa czy nie, dowiemy się tak naprawdę, gdy go odstawimy. Te zmiany zachodzą tak powoli, że ciężko sobie przypomnieć jak było przedtem.
Też sobie często myślę, po co ja to łykam, przecież to nie działa. Ale działa, w sierpniu-wrześniu u.r. marzyłbym, żeby czuć się tak jak teraz.
Z drugiej strony jest duża pokusa, żeby odstawić leki i nie być już "wariatem" łykającym psychotropy.
Lekarka mi mówiła, że w nerwicy takiej jak moja niemożliwe jest osiągnięcie pełnej remisji wszystkich objawów, więc przestałem się łudzić, że pastylka szczęścia odwali całą robotę.

Miłego dnia wszystkim.

Czlowiek przyzwyczaja sie do dobrego:-) i chce zapomniec o tym co bylo zle...Ale te gorsze wydarzenia w zyciu powinny byc przestroga dla nas samych...Nalezy zwolnić i zadbać o siebie:-) jak to nie pomoze calkowicie?to jae miales objawy nerwicowe?p.s. new image na wiosne?:-) podoba mi sie:-)

-- 19 lut 2014, 20:13 --

Tojaaa napisał(a):Czesc. Mnie dziś znów telepie, moze nie tak mocno, ale jednak. Kolejny dzień do dupy. Znow poczucie ze do niczego sie nie nadaje, jestem beznadziejna. No i tak dzień za dniem. Wieczorami nawet całkiem dobrze, ale dni, szczególnie poranki nadal okropne. Nagadajcie mi coś mądrego i pocieszenie, ze jutro będzie lepiej, proszę :-|

Tojkaaa!weż sie w garsć do cholery!mi jak cos zaczyna się dziać to tłumacze sobie że biore tabletki i ma byc mi dobrze!przestaje myślec o tym co mi się dzieje i angazuje sie bardziej w prace i samo przechodzi po jakimś czasie:-)

przez smutna82 19 lut 2014, 21:31
To mnie pocieszylas kochana:*
bo ja tu juz snuje mysli,ze leki mam zle dobrane

przez krista 19 lut 2014, 21:56
Ciesze się ze mogłam cię trochę uspokoic,wiesz ja miałam tak samo tez po kilku tygodniach stwierdziłam, ze tabletki nie są trafione ale czekałam i stwierdziłam, ze mam coraz dłuzsze okresy bez lęków, i w tej chwili od grudnia miałam raz napad lęku to bylo wtedy gdy mąż wyjechał na kilka dni.
teraz juz nie mam takich lęków nawet jak sama zostaje w domu.Liczę się z tym ze mogą nadal się lęki pojawiac ale na pewno bardzo rzadko

przez smutna82 19 lut 2014, 22:00
Wiesz co Krista,nie narzekalabym na samopoczucie,gdyby nie te myśli...
bylabym juz zdrowa!nie byloby depresji,nie byloby nerwicy...
czy ten lek pomoże mi na te mysli lękowe...

przez krista 19 lut 2014, 22:20
pisałam ze ja tez mam takie mysli ale jakby teraz mniej upierdliwe,oddalone moze dlatego ze pamięc jest troche przytłumiona chyba przez tabletki, wieżę ze te mysli też z czasem ustąpią, przecież organizm musi walczyc z tak silną nerwicą to i leczenie pewnie dłuzsze, ale jestem na to gotowa

przez smutna82 19 lut 2014, 22:36
Ja tez jestem na to gotowa!!
i będę walczyc...
moje tez są przytlumione,nie są tak intensywne jak na początku,bo nawet spac w nocy nie moglam.
ale caly czas sie ich boje i ciągle sie nakręcam.

przez Tojaaa 19 lut 2014, 23:10
Smutna, bądź cierpliwa, ja długo czekalam aż esci zatrybi, wielu przekonywalo mnie, abym zmieniła lek, ale byłam cierpliwa. U mnie zaczął działać po ok 2 mcach, teraz kończę 3 miesiąc. Nie mogę powiedzieć ze jest stabilnie, bo wieczorami jest mi znacznie lepiej, ale nie poddaje sie i z kiepskimi porankami staram sie walczyć. Jestem cierpliwa, chce i staram sie nad sobą pracować, z różnym skutkiem, ale tabsy wszystkiego nie załatwia.
Krista, widzę, ze u Ciebie coraz lepiej. Mnie tez dopadaja natrętne myśli, ale nie wywołują juz takiej spiny jak wcześniej, staram sie nie myśleć o nich non stop i nie podsycac swoją wyobraźnia.

-- 19 lut 2014, 23:15 --

Ellora, czesc :D codziennie biorę się w garść i jakoś do przodu. U Ciebie chyba znacznie lepiej, skoro dajesz takie dobre rady... :D

przez magdalena25 20 lut 2014, 00:30
Ja się cieszę, że objawy fobii społecznej w jakichś 80% ustąpiły, za to mam nadal takie lęki, jak wcześniej, że np.przestanie mi bić serce albo coś się stanie z moimi narządami wewnętrznymi, że ciężko zachoruję itp., a z tym sercem to już lekka obsesja :P co dziennie o tym myślę. Paliłam 10 lat papierosy, dawno już rzuciłam, ale myślę o tym, że rozpadają mi się płuca i różne takie wizje miewam :P.
Dziś znowu lekki niepokój czułam i odwrotnie do niektórych wieczorem się nasila, poranki mam na relaxie zazwyczaj. Fajnie, że chociaż koło północy zasypiam, bo pod koniec roku, w największej dolinie to tygodniami zasypiałam dopiero nad ranem wyczerpana, a nie raz budziłam się bladym świtem i spałam np.po 2 godz. Paranoja..matko, oby nigdy to już nie wróciło :( boję się.
Jak to teraz będzie? Biorę lek już prawie 3 miesiące, domyślam się, że lepiej już nie będzie, więc teraz mój stan się ustabilizuje i zostanie, tak, jak jest, czy zaniedługo będę musiała zacząć zwiększać dawki, aby ten stan utrzymać lub dobierać inne leki i zacznie się zabawa?

przez Woj.tek 20 lut 2014, 01:55
Ktoś z Was chodzi na psychoterapię ? Muszę powiedzieć, że uzupełnia się z lekami, wzrasta samoświadomośc, dostaje się narzędzia do kontrolowania emocji. Polecam wszystkim.
U mnie jest w miare ok biorę Esci od około 6 stycznia. Bywają gorsze chwile.

Wczoraj byłem niewyspany i na koniec dnia napiłem się trochę wina. Przed snem jak już byłem senny dopadała mnie dziwna galopada myśl obrazów... To ze zmęczenia ? W końcu wziąłem hydroksyzyne i powiedziałem do siebie "Nie myśl o niczym" i było lepiej... Przestraszyłem się takich samo pojawiających się myśli. Byłem rozespany prawie na granicy snu, więc może nie mam się czego obawiać ?
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez krista 20 lut 2014, 10:29
Czesc wszystkim
magdalena fajnie ze rzuciłaś papierosy, bo ja pale jak smok gdy zaczęła się kurwica to pale jeszcze więcej, tak naprawdę to nie próbowałam rzucić palenia bo mnie w pewnym sensie uspokajają.
A co do spania to nie miałam z tym problemu brałam hydro na noc i zasypiałam.

Sortuj wg