ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
157
59%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 268

przez Luki_Nerwusik 19 lut 2014, 10:45
Hej Tojaaa
Przykro czytać, że samopoczucie do dupy, ale wiesz że po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój.
U mnie jest tak, że jak jest taki najgorszy dzień, to pocieszam się tym, że zaraz przyjdzie poprawa. Przypominam sobie te dobre dni, które już były.
I tak się dzieje, bo często następnego dnia, a czasem w weekend przychodzi niespodziewanie luz i spokój.
Kurcze, dorzuć to paro do pieca, tak jak radziła Ci lekarka. Ten lek potrafi zobojętnić przykre myśli.
Beznadziejna piszesz, przecież to bzdura. Jesteś wartościowym człowiekiem i na pewno masz sukcesy w życiu. Przypomnij sobie te chwile, wtedy kiedy jest ciężko. Zaliczenie studiów, trudnego egzaminu, prawo jazdy, cokolwiek co sprawiło Ci dużą radość i uczucie spełnienia.
Będzie dobrze Tojaaa, wyjdziesz z tego gówna.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 19 lut 2014, 10:47
Luki_Nerwusik napisał(a):Z drugiej strony jest duża pokusa, żeby odstawić leki i nie być już "wariatem" łykającym psychotropy.

fajne określenie wszystkich osób, które tu zażywają leki, a myslalem ze tylko ludzie nie mający pojecia o tym czym jest nerwica i depresja tak moga powiedziec

przez Tojaaa 19 lut 2014, 10:51
Dzieki Luki :mrgreen: :mrgreen: ale przystojny jesteś :mrgreen: niby wiem, ze jestem doceniana w pracy, awansuje, ale za każde potknięcie obwiniam siebie, drecze sie, zamiast mieć wszystko w d...ie. Ci, co uważają sie za debesciakow, do których im naprawde daaaaleko maja świetne samopoczucie i wierzą w swoją sile, a ja NIE. Chyba kluczem do sukcesu jest pokochanie siebie ze wszystkimi wadami, takim, jakim sie jest. Mam nadzieje, ze tak jak piszesz ten shit kiedyś minie, tylko tak szkoda życia na męczenie sie. A piguly mogę zrec do końca życia, bo teraz nie wyobrażam sobie ich odstawienia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 19 lut 2014, 10:52
lunatic
Wariat jest w cudzysłowiu oczywiście.
Ale tak mówię o sobie, często z uśmiechem, bo mam do siebie dystans.

-- 19 lut 2014, 10:58 --

Tojaaa
Dzięki za komplement, moje niebieskie policzki zaróżowiły się teraz :)
U mnie w robocie też jest taki cyborg, co pozjadał wszystkie rozumy, nieomylny w swoim mniemaniu.
Ale w dupie z nim, ja robię swoje.
Masz rację, polubienie samego siebie jest kluczem do poczucia się pewniej. Możesz sobie powtarzać patrząc na swoje odbicie w lustrze - jestem fajną babką, lubię tę mordkę, którą widzę. Powtarzaj sobie tak codziennie, w końcu w to uwierzysz :)
Luki_Nerwusik

przez Tojaaa 19 lut 2014, 11:11
Właśnie spojrzałam na swoją mordke :D fajna jest :D
U mnie w robocie tez jesttaki jeden przemadry gość, którego stanowisko teraz zajelam. I dosrywa mi na każdym możliwym kroku. Taki sympatyczny kolezka :D a ja głupia przejmuje sie. I właśnie tu teraz lezie do mnie, zamykam kompa :smile:

przez magdalena25 19 lut 2014, 11:41
http://www.pfm.pl/indeks_lekow/lek/leki ... r/N02/7590
Tu jest link do jakiegoś leku opierającego się na paracetamolu, stąd moje obawy. Jest tam info mozliwości wystąpienia zespołu serotoninowego przy SSRI, a czytałam o nim, że może prowadzić nawet do zgonu. Może dramatyzuję, ale wolałam nie ryzykować, póki nie dowiem się na 100%, zwłaszcza po moich przeżyciach z Aspiryną, gdzie nagle dostałam silnej alergii.

przez Luki_Nerwusik 19 lut 2014, 11:55
magdalena25
To przez ten chlorowodorek tramadolu, który jest w składzie leku, który podałaś, nie można stosować tego leku z SSRI.
Sam paracetamol (np. Apap) możesz brać spokojnie.

Poczytaj:
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4905 tramadol
http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=643 paracetamol
Luki_Nerwusik

przez magdalena25 19 lut 2014, 12:27
Właśnie nie znalazłam info o jakiejś interakcji z tym chlorowodorkiem, ale przyznam, że się specjalnie w to nie zagłębiałam :P, po prostu trochę się wystraszyłam i wolałam odstawić tabletkę, no ale skoro tak, to ok :). Dzięki

przez Gradrec 19 lut 2014, 12:31
Tego dawno nie bylo. Zalalo mnie potem, zaczalem sie trzasc i czuje lęk jak cholera :/ A juz bylo dobrze w miare.
I to na jakas godzine po zazyciu psychotropu.

-- 19 lut 2014, 11:38 --

Poza tym od kilku dni mam taka jakby kluche w gardle i dusi mnie przez to, mam ochote sie pozygac czasem. Mial ktos tak?
Z jednej strony chcialem dac leku jeszcze troche czasu, a z drugiej zaczynam myslec, ze chyba jednak nietrafiony lek...

przez depralin_ka 19 lut 2014, 12:40
Cześć wszystkim :)

U mnie właśnie minęły calutkie 2 mies. na Depralinie. Ogólnie jest poprawa, nawet odważę się powiedzieć, że znaczna.
Przede wszystkim minęła mi ciężka depresja, jadłowstręt, bezsenność i problemy żołądkowo-jelitowe.. jakaś taka spokojniejsza się zrobiłam i częściej się uśmiecham. Ze snem problemów nie mam, nawet popołudniami czasami muszę się zdrzemnąć na godz.

Smutne dni też mi się zdarzają, poryczę sobie czasami ale tłumaczę to sobie tak, że ludzie bez prochów też nie ganiają na okrągło z bananem na twarzy.. zresztą wszystko to, co wpędziło mnie w taki stan nie zniknie od razu (mam na myśli kłopoty rodzinne) nie liczę na cud, wiem że nie ma cudownej tabletki na życie..

Jak już kiedyś pisałam, byłam na lekach przez 3,5 roku bez przerwy...odstawiłam stopniowo...i po jakichś 5 mies. powtórka z rozrywki. Wydawało mi się, że wiem czego mogę się spodziewać ale listopadowo-grudniowego koszmaru nie przewidziałam..

Tojaaa

Mamy bardzo podobne charaktery, to nam nie pomaga..
Pozdrawiam wszystkich ciepło i oby do wiosny :)

przez Kamilstr 19 lut 2014, 13:45
Witam, nie wiem czy to jest zgodne z regulaminem ale pozostało mi po kuracji 24tab Depralinu, może znalazła by się osoba która by chciała ode mnie odkupić tą resztę, możemy się dogadać co do wysyłki bądź odbioru osobistego, jestem z Zawiercia, e-mail podany w profilu jest aktualny, jeżeli treść postu jest nie zgodna z regulaminem to z góry przepraszam ;)

przez smutna82 19 lut 2014, 14:03
Gradrec,ja tez myślę,ze mam niestrafiony lek :\

dzis mam takie lęki ze pożal sie boshe.
moja mama wyjeżdża ode mnie i mam same czarne scenariusze,ze sobie nie poradzę,ze zwariuje,ze sie będę zle czula...
pieprzona Nerwica :(

a ta gula,to nic innego jak nerwy :\

-- 19 lut 2014, 13:04 --

Luki fantastyczne zdjęcie!!!
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez magdalena25 19 lut 2014, 14:35
Ja zauważyłam, że dużo lepiej się czuję, kiedy zmuszam się, aby coś zrobić. Nie pracuję, więc mam nieregularny rytm dnia, ale staram się nawet będąc w domu normalnie ubrać i pomalować i starać się nie leżeć. Psychicznie jest ok, chociaż wczoraj chodząc po mieście i galerii handlowej czułam lekki niepokój i myślałam o tym, że nie chcę spotkać nikogo znajomego. Chyba za dużo czasu spędzam sama i nie garnę jakoś wcale do ludzi, chociaż utrzymuję jakieś tam kontakty. Największy plus jaki widzę, to, że jestem bardzo spokojna, nie umiem się zestresować, a sama stałam się ostoją dla swoich bliskich, którzy się stresują, mówię do nich racjonalnie i spokojnie, nie wdaję sie w kłótnie i konflikty i widzę, że innym też się to udziela, bo największe nerwusy sie przy mnie luzują i starają myśleć logicznie, a nie emocjami. Umiem wszystko załatwić, niczego się nie obawiam, żadnych porażek, jeśli widzę, że coś ma szansę powodzenia, to myslę i robię wszystko, aby się powiodło i czuję w sobie moc i potencjał, że mogę bardzo wiele :D.Tak że ja jestem b.zadowolona, lek mam raczej dobrze dobrany, jedyne, co mi dokucza to fizyczne lenistwo, zmuszam się do ruchu, ale no najchętniej bym leżała :/. Może w miarę, jak pogoda zacznie się poprawiać na dobre, ja też bedę bardziej aktywna i pożegnam się z kocykiem i litrami kawy...

przez Gradrec 19 lut 2014, 17:38
Chcialbym tak ;p

Sortuj wg