ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 18 lut 2014, 21:35
Też mam nerwy bez powodu. Błaha sytuacja potrafi mnie tak wytrącić z równowagi, że czasem do końca dnia nie mogę się uspokoić i sam się nakręcam. Bez sensu.
Chociaż wg psychologów żadne uczucia nie są złe, nawet złość jest przydatna, tylko trzeba ją odpowiednio poprowadzić, wykorzystać kreatywnie. Ja tego nie potrafię.
Luki_Nerwusik

przez Ellora 18 lut 2014, 21:50
Właśnie to jest najwiekszym problemem bo w teorii to wszystko takie piękne...a rzeczywistosc swoje...

przez Luki_Nerwusik 18 lut 2014, 21:51
Kiedyś było łatwiej, miałeś wqurw, to szedłeś wykarczować parę drzewek, zapolować na niedźwiedzia i chłop wracał z bananem na mordzie do chałupy :)
Luki_Nerwusik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellora 18 lut 2014, 21:56
Luki_Nerwusik napisał(a):Kiedyś było łatwiej, miałeś wqurw, to szedłeś wykarczować parę drzewek, zapolować na niedźwiedzia i chłop wracał z bananem na mordzie do chałupy :)

Ha ha to wróćmy do tamtych czsow załóżmy wioskę dla forumowiczów:-) kto się pisze?ha ha

przez smutna82 18 lut 2014, 22:00
Ja,sie pisze hehe.
bo ten wkurw mnie dobija,nie lubię go.
nie czuje sie soba wtedy i tak naprawdę to sie wtedy boje :(
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Luki_Nerwusik 18 lut 2014, 22:11
smutna82
Boisz się pewnie wtedy, że kogoś skrzywdzisz, kogoś najbliższego.
Taka jest ta nasza nerwica. Ale myślami nie możemy nikogo skrzywdzić.
To są tylko nasze lęki, nie urzeczywistnią się nigdy.
Luki_Nerwusik

przez smutna82 18 lut 2014, 22:15
Dokladnie Luki :(
boje sie,ze stracę swiadomosc,panowanie nad sobą i skrzywdzę moje dzieci.
a nigdy ich nie skrzywdzilam!

ciekawe z czego to sie bierze?
z nerwicy to wiem,ale moze tez z braku pewnosci siebie?nie wiem,ale mam dosc tych lęków:(

Luki dlugo bierzesz paro?
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Luki_Nerwusik 18 lut 2014, 22:28
Znam to, bo mam to samo.
Leki za bardzo na to nie pomagają. Po prostu przywykam do tego, że takie myśli się pojawiają i staram się je ignorować. Nie walczę z nimi, zajmuje się swoimi sprawami i mijają.
Lekarka mi mówiła, że w tych naszych lękach pojawiają się osoby, które najbardziej kochamy, rzeczy na których najbardziej nam zależy.
Biorę paroksetynę 4 miesiące. Mój pierwszy psychotrop w życiu.
Luki_Nerwusik

przez magdalena25 19 lut 2014, 00:45
To nie jest chyba tak, że leki nas wyregulują dokładnie tylko nastawiając na pożądane uczucia? Ja widzę, że teraz głupi okres i już nastroje inne, przeziębiona też jestem, zmiana pogody i inne czynniki..ale ja się cieszę, nie przeszkadza mi to, że czasem się irytuję, że się smucę, czy mam jakieś fochy, fajnie, że mogę być sobą i przeżywać nadal te złe emocje. Pozbyć się chciałam w sumie tylko irracjonalnego lęku i tej niemocy, czy innych depresyjnych objawow.
Ktoś pytał ile mam lat..za 2 miesiące skończę 27, nick odruchowo skopiowany z maila :) mylący, zdaję sobie sprawę :P
Też nie wiem do końca, czy lek działa na mnie tak, jak powinien, bo w sumie nie wiem nawet, jak powienien :P, szkoda, że moja lekarka ze mną nie rozmawia i nic mi nie tłumaczy, nawet tego, co mi dolega...po 3 min.wizyty i kilku zdaniach mnie spławia..
Bierzecie jakieś leki przeciwbólowe? bo ja się trochę boję..

przez lunatic 19 lut 2014, 00:57
teoretycznie lek powinien zadziałać tak ze powinien przywrócić normalność, czyli stłumić to co jest za duże a pobudzić to co jest za słabe, jezeli tak sie dzieje to zaczyna sie z czasem zapominac ze go sie w ogóle bierze, ale niestety dość często jest tak, ze są odczuwalne pewne sztuczne działania leku, to zależy i od rodzaju leku i od tego czy jest dobrze trafiony dla danej osoby

-- 19 lut 2014, 00:01 --

jest to trudne do osiągnięcia, brałem chyba z 10 leków przez wiele lat i tylko jeden przywrócił "normalność", wyeliminował wszystkie objawy depresyjno-lękowe nie powodując przy tym żadnego uczucia sztuczności, tak idealnie wszystko wyregulował

-- 19 lut 2014, 00:11 --

co do leków p/bólowych paracetamol można brać, ja brałem wszystko łącznie z aspiryną w dość dużych dawkach czasami i zyje, ale jakbym napisał ze mozna brać z aspiryną czy ibupromem to pewnie by się ktoś do tego mógł doczepić, bo teoretycznie nie powinno się

-- 19 lut 2014, 00:13 --

chociaż lekarz mi kiedyś mówił ze ibuprom moge brać, a unikać tylko aspiryny

przez magdalena25 19 lut 2014, 01:31
Hmmmm to ja się teraz czuję w miarę normalnie, czasem mam jakiś odchył typu zbyt wilka pewność siebie lub wrcz przeciwnie-niepokój i wydaje mi się, że lek nie działa (chyba zapomniałąm, jak się czułam, zanim zaczęłam go brać;P). Z drugiej strony boję się, co będzie, jak go odstawię.,. jeśli wszystko zle powróci to ja już nie dam rady...a z drugiej strony nie chcę leczyć się do końca życia, czy wiele lat
Pytam o leki przeciwbólowe, bo na aspirynę mam alergię, a wczoraj coś wyczytałam o paracetamolu, że może wywołać zespół serotoninowy, który może powodować zgon. Cierpiałam bardzo z powodu bólu brzucha, ale w koncu nie wzięłam nic.

przez Luki_Nerwusik 19 lut 2014, 08:33
Tego czy lek na nas działa czy nie, dowiemy się tak naprawdę, gdy go odstawimy. Te zmiany zachodzą tak powoli, że ciężko sobie przypomnieć jak było przedtem.
Też sobie często myślę, po co ja to łykam, przecież to nie działa. Ale działa, w sierpniu-wrześniu u.r. marzyłbym, żeby czuć się tak jak teraz.
Z drugiej strony jest duża pokusa, żeby odstawić leki i nie być już "wariatem" łykającym psychotropy.
Lekarka mi mówiła, że w nerwicy takiej jak moja niemożliwe jest osiągnięcie pełnej remisji wszystkich objawów, więc przestałem się łudzić, że pastylka szczęścia odwali całą robotę.

Miłego dnia wszystkim.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 19 lut 2014, 10:24
magdalena25 napisał(a):Pytam o leki przeciwbólowe, bo na aspirynę mam alergię, a wczoraj coś wyczytałam o paracetamolu, że może wywołać zespół serotoninowy, który może powodować zgon.

Wrzuć link gdzie coś takiego pisze

przez Tojaaa 19 lut 2014, 10:32
Czesc. Mnie dziś znów telepie, moze nie tak mocno, ale jednak. Kolejny dzień do dupy. Znow poczucie ze do niczego sie nie nadaje, jestem beznadziejna. No i tak dzień za dniem. Wieczorami nawet całkiem dobrze, ale dni, szczególnie poranki nadal okropne. Nagadajcie mi coś mądrego i pocieszenie, ze jutro będzie lepiej, proszę :-|

Sortuj wg