ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Ellora 11 lut 2014, 21:39
[
Luuuuukkkkiiii, żałuje, ze podjąłes decyzje o opuszczeniu forum. Myśle, ze nie ma to związku z szybszym wyzdrowieniem. Kiedy złe sie czujesz, firumowicze pomagają, bo ńikt kto Kurwicy nie przeszedł nie zrozumie, nawet najbliższa kochajaca osoba. Kiedy natomiast jest dobrze, to mozna pomoc innym.

Jak już o tym pisałam również o tym myślałam ale masz rację,Tojaaa, kto tego nie przeszedł nie rozumie i szczerze wydaje mi się że nawet najliższi nie starają sie zrozumieć..przykre..bo jak ma sie gorsze dni to chciałoby sie na kims oprzeć, a tu...dupa

przez Luki_Nerwusik 11 lut 2014, 22:14
Tojaaa
Hej. Zaglądam tu od czasu do czasu i zawsze możesz napisać mi na PW, jeśli masz jakąś sprawę. Nie pozostaniesz bez odpowiedzi.
Ja chcę wyrzucić z głowy myśl o nerwicy. Nie wiem, czy jest to możliwe, ale chcę żyć tak jak dawniej. Pomimo, że czuję się lepiej, to nie mogę wyrzucić z głowy myśli o chorobie. To byłoby dla mnie prawdziwe zwycięstwo nad kurwicą.
Szkoda, że wróżysz mi nawrót choroby. Ja jestem strasznie uparty i nigdy się nie poddaje i tej cholerze też się nie dam.
Co moja psycholog sądzi o przesiadywaniu na forum o nerwicy wiem doskonale, bo kiedyś już mi o tym mówiła, że robię sobie tym kuku i wręcz zabroniła mi wchodzenia tutaj. A do niej mam zaufanie, bo wyciągnęła mnie ze strasznego stanu.
Trzymajcie się ciepło.
Luki_Nerwusik

przez Peter88 11 lut 2014, 22:29
ja /cenzura/, czuje się tak nieswojo...telepie mnie jak bym miał 0 st. w domu, jakieś drgawki od czasu do czasu i w ogóle, musiałem się przejść. A co ciekawe pocę się trochę pod pachami.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 11 lut 2014, 22:47
Ellora, więc po to mamy siebie, zeby wspierać sie w trudniejszych chwilach. Każdy dzień to walka o siebie ikomfort życia. Moj mąż jak tłumaczę mu co czuje, chce mi pomoc, ale nie ma zielonego pojęcia co przeżywam.
Luki_Nerwusik, życzę Tobie, sobie i wszystkim, zeby ta suka nigdy wiecej nie pojawiła sie w życiu. Nie wróze Ci niczego. Wiem po sobie jaka mam osobowość, skłonna do wkretek, panikowania, szybkiego reagowania niepokojem i tego nie zmienię. Mogę nad tym pracować i chce, ale swojej konstrukcjipsychicznej, która predysponuje mnie do kurwicy, nie zmienię. Walczę za to dzielnie pomimo nieprzyjajacych okoliczności w pracy, gdzie muszę byc twarda i konsekwentna i udawać, ze nie obchodzi mnie to, co mówią podwladni na moj temat. Jeśli potrzebujesz odcięcia sie od środowiska nerwuskow, ok, rozumiem. Ciekawe czemu psycholog twierdzi, ze bywanie na forum jest szkodliwe. Ja uważam, ze dało mi dużo siły i nadziei, uświadomilo, ze nie jestem sama i jedyna z takimi problemami. Fajnie, ze mogę napisać do iebie na pw, choć nie przewiduje żadnej konkretnej sprawy. W końcu nie robimy tu interesów. :mrgreen: tylko gawedzimy o życiu...
Pozdrowka dla reszty, kto tu jeszcze bywa :D

przez Katarzynka40 11 lut 2014, 23:12
cześć:)
nie wiem czy ja jestem starym forumowiczem, ale czytam codziennie, nie zawsze jednak mam czas by przebijać się przez 20 stron dziennie, szczególnie, gdy teksty dotyczą bardziej prywatnej sfery, a nie są zw. z esci ;) 8) Ale to w sumie dobry znak, tym bardziej, że nie sama nerwicą człowiek żyje:) :mrgreen:

Troszkę nie dziwie się Lukiemu, bo swego czasu dr mi tez mówił, że nie mam siedzieć w internecie i nie czytać historii innych, bo mogę sobie coś tam wmówić, a każdy inaczej przechodzi chorobę... ale mnie ciągnie by czytać, chociaż pewnie szczerze powiem, że mniej niż jak czułam się koszmarnie. jednak w miarę możliwości chętnie pomogę innym, chociaż nie czuję się uzdrowiona, ani wyleczona... tydzień temu miałam kilkudniowy kryzys zw. z bezsennością i miałam wrażenie, że z moim leczeniem cofnęłam się kilka kroków w tył.... teraz jest znowu lepiej, ba1 jest bardzo dobrze:) chociaż teraz mnie jakieś przeziębienie łapie, no ale to w sumie pryszcz... Mimo 9 tygodni na esci ciut lepsze sa jednak wieczory, chociaż i ranki sa w końcu bardzo dobre:)
Czasami na esci dopada mnie straszna senność i muszę uciąć sobie popołudniowa drzemkę. nie mam lęków, ataków paniki, apetyt niestety mi dopisuje... czasami też mam poczucie, że esci lekko powoduje, że nic mi się nie chce:):) Zapewne troszkę odbiera energii....
To tyle u mnie:)
Pozdrawiam ciepło:)

-- 11 lut 2014, 22:13 --

Peter88,
Od kiedy jesteś na esci?
Bo jeżeli to 2-3 tygodnie to masz uboki...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Peter88 12 lut 2014, 01:02
@Katarzynka40 Biorę od tygodnia, jeszcze mdli mnie czasem. UBOKI?
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez Katarzynka40 12 lut 2014, 01:26
Uboki - skutki uboczne...
ja miałam po esci całą gamę, nawet takich, których w ulotce nie było...
One trzymają trochę - jednym przechodzą szybciej, innym wolniej, ale czasami do 2-3 tygodni trzymają i niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość, albo dodatkowo łykać benzo, by nie było bardzo mocno uciążliwe i by zupełnie nie wyłączyły na z życia w tym początkowym okresie brania....
Jeśli bierzesz Peter dopiero od tygodnia esci, to możesz mieć różne skutki uboczne... to krótki czas jeszcze...

pozdrawiam
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez smutna82 12 lut 2014, 10:27
czy mogę wziasc aspirynę lub jakiś gripex,jeśli biore citalopram?
pisze u Was,bo na cita nic sie nie dzieje :)
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Lord Kapucyn 12 lut 2014, 10:36
smutna82, Było o tym na forum wiele razy-

Preparaty złożone na grypę czy przeziębienie(tzn. takie, które zawierają więcej niż 1 substancję czynną) czyli Gripexy itp. odpadają. Ogólnie odpada wszystko co zawiera w składzie kodeinę czy dekstrometorfan(dxm)- ryzyko zespołu serotoninowego w połączeniu z lpd. Pseudoefedryna raczej też odpada. SSRI(jak citalopram) i NLPZ(niesteroidowe leki p/zapalne)- czyli wszystko co zawiera kwas acetylosalicylowy- np. Aspiryna, Polopiryna, ibuprofen- Ibuprom, Nurofen, ketoprofen- Ketonal itp. wzajemnie nasilają swoje toksyczność poprzez farmakodynamiczny synergizm co może doprowadzić do zwiększonego ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego i zmniejszonej krzepliwości krwi, z kolei NLPZ obniżają potencjał przeciwdepresyjny SSRI.

Oczywiście nic by Ci się zapewne nie stało gdybyś zażyła jakieś ww. mixy, ale czytałem ostatnio o przypadku kobiety, która zażywała fluoksetynę i trazodon(a więc dwa leki serotoninowe)+ zachorowała na grypę i zażyła w ciągu dnia kilka tabletek gripexu(co mieściło się jeszcze w zalecanym dawkowaniu) i pogotowie wywiozło ją do szpitala z objawami zespołu serotoninowego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez smutna82 12 lut 2014, 10:50
Dzięki Dark :)
w takim razie co moglabym wziasc na choróbsko?
paracetamol?

przez Lord Kapucyn 12 lut 2014, 10:52
Tak, paracetamol.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 12 lut 2014, 10:56
Dark Passenger napisał(a):smutna82, Było o tym na forum wiele razy-

Preparaty złożone na grypę czy przeziębienie(tzn. takie, które zawierają więcej niż 1 substancję czynną)

a czemu tak?

przez smutna82 12 lut 2014, 10:56
Niezawodny Dark :)
dziekuje :)

przez Lord Kapucyn 12 lut 2014, 10:58
lunatic, To taki skrót myślowy- bo takie najcześciej zawierają te dxm'y, kodeiny i inne syfy, które wpływają na fluktuację serotoniny.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg