ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 11 lut 2014, 00:13
Woj.tek,
możesz brać kozłek bez problemu, drżeniem się nie przejmuj

przez Woj.tek 11 lut 2014, 00:16
Dzięki Lunatic
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez lunatic 11 lut 2014, 00:19
jeżeli macie niepełne działanie SSRI, są jakieś objawy uboczne typu wysypka czy za duże pobudzenie itd. możecie spróbowac dołączyć kwasy omega, jest to potwierdzone badaniami ze i pomagają w działaniu SSRI i tez potrafią wyeliminować albo zmniejszyć ich skutki uboczne, sam też to mogę potwierdzić (zmniejszona alergia po sertralinie, zmniejszona senność po paroksetynie, łagodniejsze skutki odstawienne paroksetyny). Wychodzi ok 1 zł dziennie, więc niedrogo a pomóc naprawdę moze sporo

-- 10 lut 2014, 23:21 --

Gradrec, to nie wygląda na alergie:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Katarzynka40 11 lut 2014, 01:18
Woj.tek,
Cześć Wojtku,
Ja miałam totalną bezsenność przez pierwszy tydzień na esci... byłam totalnie wyczerpana... dr zapisał mi mirtazapinę na noc... mi pomagała aż nadto, bo po ćwiartce tabletki spałam jak zabita... po 3-4 dniach jednak zaczęłam odstawiać, bo spałam i spałam.. Kiedy odstawiłam okazało się, że już nie cierpię na bezsenność... i przez kolejne 5-6 tygodni spałam jak zabita, nie budząc się w ogóle w nocy...
Nagle w zeszłym tygodniu zaliczyłam kilka nocy znowu z bezsennością - byłam bardzo zaskoczona, bo dr mówił, że to jest ubok początkowy i powinien po 2-3 tygodniach minął... a mi się nagle po raz kolejny objawił w 8 tygodniu łykania esci...
Po 4 nocach bezsennych znowu zaczęłam spać jak zabita... nie wiem skąd taka sinusoida...
A Ty masz od samego początku leczenia esci problem z bezsennością?
Może jednak cos delikatnego powinieneś brać na noc, bo takie dłuższe niespanie to jest koszmar - człowiek funkcjonuje jak zombie...:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Woj.tek 11 lut 2014, 01:24
Kasiu.
Na początku brania lexapro miałem lekką bezsenność, lecz przy 3 tygodniu znów się pojawiła. Wziąłem 2 tabletki valerin forte poltorej godziny temu ale coś nie chce mi się za bardzo spać. No nic zawsze pozostaje katować serial. Ze skutków ubocznych chyba mocniej drżą mi ręce.
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez Lord Kapucyn 11 lut 2014, 11:30
lunatic, Prosiłeś to Cię poprawiam- w badaniach wykazano, że SSRI posiadają do pewnego stopnia właściwości przeciwzapalne i immunomodulacyjne(pewnie przez wpływ na cytokiny). Ogólnie agonizm 5-HT2a wywiera silne działanie p/zapalne, a SSRI "pośrednio" go agonizują przez zwiększanie puli serotoniny, która tak naprawdę ten rec. agonizuje. W ulotkach się podaje takie różne dziwne zjawiska, ale mogą to być reakcje indywidualne, alergiczne itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 11 lut 2014, 11:53
ale przy alergii dochodzi tez do uwalniania wspomnianych cytokin, wiec czy alergia to nie stan zapalny również?

przez Ellora 11 lut 2014, 15:20
Hej ja w pracy jescze godzinkę...ponoszę dziś delikatną porazkę od samego rana..:-( a tak sie cieszyłam...nie dosć że nie spałam to kibel rano zawroty głowy odlot, odrealnienie i ddenerwowanie...cofam się...:-( mam nadzieje że wieczór będzie lepszy

-- 11 lut 2014, 16:33 --

Już w domku ale nie jest jeszcze dobrze...zawroty zostały, lekkie takie wewnętrze poddenerwoeanie i spięcie mięśni i jeszcze to uczulenie pali po mordzie...mam dziś dośc, nawet płacz mi nie wychodzi bo łzy nie lecą...dziś3 tydzień...help!!!

-- 11 lut 2014, 16:39 --

Jak dzisiaj u Was?postepy czy wrecz przeciwnie?

przez krista 11 lut 2014, 17:43
Czesc
U mnie dzisiaj lepiej nie ma takiego niepokoju jak wczoraj.

przez Gradrec 11 lut 2014, 18:22
krista napisał(a):Czesc
U mnie dzisiaj lepiej nie ma takiego niepokoju jak wczoraj.

Ciesze sie i trzymam kciuki za lepsze jutro dla Ciebie ;-)

przez Ellora 11 lut 2014, 19:20
Ja pier..to u mne tylko taka masakra?

przez Po prostu maciek 11 lut 2014, 19:25
Byłem u lekarza na kontroli. Przepisał mi do Mojej mianseryny także sulpiryd, na próbę 50tke i 100tke. Codziennie biore Miansec i sulpiryd i odczuwałem lekka poprawe. Dzisiaj jednak leki nie dały rady powstrzymac mojego ataku złości i agresji. A było juz tak dobrze.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez Gradrec 11 lut 2014, 19:42
Gratuluje odwagi. Ja jednak sulpirydu nie wzialem ;-)

przez Tojaaa 11 lut 2014, 21:02
Cżesc, widzę, ze starych firumowiczow wywialo. Szkoda. Nova, jak u Ciebie, od dawna nie było Cię.
Luuuuukkkkiiii, żałuje, ze podjąłes decyzje o opuszczeniu forum. Myśle, ze nie ma to związku z szybszym wyzdrowieniem. Kiedy złe sie czujesz, firumowicze pomagają, bo ńikt kto Kurwicy nie przeszedł nie zrozumie, nawet najbliższa kochajaca osoba. Kiedy natomiast jest dobrze, to mozna pomoc innym. Kurwica najczęściej jest na całe życie, znika i pojawianie w najmniej oczekiwanym momencie, więc pewnie tunwrocisz :mrgreen:
U mnie generalnie lepiej, choć normalnie nie jest. Juz przyzwyczailam sie do brak normalności. Wieczory znacznie lepsze, poranki kijowe. Dziś jadąc do pracy złapał mnie atak leku, ale zwyciezylam ja :mrgreen: i tak mija dzień za dniem. Na razie szczesliwosci nie ma

Sortuj wg