ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Wiktoria87 09 lut 2014, 22:38
Cześć Elmopl
Tęsnie bardzo za Małą...
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez elmopl79 09 lut 2014, 22:39
Wiki
Ale dajesz rade?Jak samopoczucie?

przez Katarzynka40 09 lut 2014, 23:03
Cześć
Kochani, nie pojmuje jak to esci działa niestabilnie....
Tydzień temu po ponad 3 - tygodniowemu okresie sporej poprawy, miałam kilka dni z życiorysu ze względu na nagłą bezsenność..
Kiedy mi przeszła miałam wrażenie, że cofnęłam się o kilka kroków wstecz... ranki były znowu jakby gorsze takie strasznie senne... Dzisiaj podczas spaceru stwierdziłam natomiast, że jest bardzo dobrze, ale... czegoś mi brakuje, jakby esci mi cos zabierało? jakąś część energii, radości? Za mocno uspokaja/lekko przy tym nieuczulając???

niby super, ale czegoś brakuje...
Po powrocie do domu poczułam się znakomicie, nagła totalna beztroska, przypływ niesamowitej energii, radości, szczęścia, motywacja, chęć do działania, siedzę i snuje urlopowe plany letnie:)
Domyślam się, że ten stan znowu jutro rano zniknie... i dlatego wkurza mnie taka niestabilizacja na esci... mimo 9 tygodni ciągle jest sinusoida....

pozdrawiam wszystkich walczących:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellora 09 lut 2014, 23:16
Katarzynka40 napisał(a):Cześć
Kochani, nie pojmuje jak to esci działa niestabilnie....
Tydzień temu po ponad 3 - tygodniowemu okresie sporej poprawy, miałam kilka dni z życiorysu ze względu na nagłą bezsenność..
Kiedy mi przeszła miałam wrażenie, że cofnęłam się o kilka kroków wstecz... ranki były znowu jakby gorsze takie strasznie senne... Dzisiaj podczas spaceru stwierdziłam natomiast, że jest bardzo dobrze, ale... czegoś mi brakuje, jakby esci mi cos zabierało? jakąś część energii, radości? Za mocno uspokaja/lekko przy tym nieuczulając???

niby super, ale czegoś brakuje...
Po powrocie do domu poczułam się znakomicie, nagła totalna beztroska, przypływ niesamowitej energii, radości, szczęścia, motywacja, chęć do działania, siedzę i snuje urlopowe plany letnie:)
Domyślam się, że ten stan znowu jutro rano zniknie... i dlatego wkurza mnie taka niestabilizacja na esci... mimo 9 tygodni ciągle jest sinusoida....

pozdrawiam wszystkich walczących:)

Może właśnie dlatego to leczenie trwa miesiącami...a jest tu ktoś kto wyleczył się?przepraszam ale jestem od niedawna i nie wszystko wiem

przez Woj.tek 09 lut 2014, 23:17
Ellora napisał(a):Wojtek i jak po 4 tygodniach?

Prawdę mówiąc już prawie 5 tygodni. Między 3, a 4 zwiększyłem dawkę do 20mg na dzień. Odczuwam poprawę - trudniej mi się zlęknąć chociaż niektóre myśli dalej są, ale łatwiej je odsuwam. Nie rozkminiam każdej czynnośći i wszystkiego co robie tak jak kiedyś. Wręcz odnosze wrażenie, że robie niektore rzeczy robotycznie, ale całkiem sprawnie :D Stad początkowe poczucie "nieswojośći", które tak zdziwiło Lunatica :P

A jak u Ciebie ?
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez lunatic 09 lut 2014, 23:18
ket.jow,
ja brałem tyle leków i tak długo ze mało co mnie dziwi pod tym względem

-- 09 lut 2014, 22:20 --

jedyne co mnie zdziwiło to stwierdzenie lęk przed nieswoim samopoczuciem

przez Ellora 09 lut 2014, 23:22
Ja dopiero3we wtorek..po2 ciężkich tyg jest-było lepiej, do dziś ..kryzys bo wracam jutro do pracy i mam stres, a tak naprawdę to wszystko okaże sie jak wróce do normalnego funkcjonowania...boje sie jutra ..i jeszcze mam nieustabilizowane spanie..potrafię do 2 się przrwracać

przez Woj.tek 09 lut 2014, 23:24
lunatic

Wynikało to z tego, że ja mam tak, że muszę ogrniać wszystko. Nienawidzę zapominać, nienwidzę czuć sie zdezorientowany i otępiały. Spodowane jest to moim lękiem przed chorobami typu demencja. Lubię czuć się ogarnięty, mieć świeży umysł i nienawdzię zmian świaodmości dlatego też nie próbuję żadnych leków, a bake przestałem palić kilka lat temu i tego nie tykam.

Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem... :)

Ellora napisał(a):Ja dopiero3we wtorek..po2 ciężkich tyg jest-było lepiej, do dziś ..kryzys bo wracam jutro do pracy i mam stres, a tak naprawdę to wszystko okaże sie jak wróce do normalnego funkcjonowania...boje sie jutra ..i jeszcze mam nieustabilizowane spanie..potrafię do 2 się przrwracać

No spanie to też moj problem, a raczej nie spanie. O 20 mialem drzemke, ciekawe o której zasnę. Na 1szej wizycie moja psychoterapeutka mówiła, że dużo zależy od nastawiania się. Byłem kiedyś nieziemsko zły na siebie, bo wizyta u fryzjera była męczarnią. Nie potrafiłem wysiedzieć jak mnie strzygł i ciągle gadał. Fale gorąca, mokre dłonie, unikałem patrzenia się w lustro.. Trochę, ale tylko trochę pomogło nie nastawianie się złe. Nie myślenie o tym przed pojsciem tam tylko wparowanie tam. Lęk był, ale mniejszy, nie spotęgowany o poprzednie nastwianie się. Może powinnaś chociaż spróbować tak z powrotem do pracy ? Wierze w Ciebie :)
Ostatnio edytowano 09 lut 2014, 23:27 przez Woj.tek, łącznie edytowano 1 raz
Żyję w półamoku

przez lunatic 09 lut 2014, 23:25
ket.jow,
a myślisz ze ktoś lubi czuć się otępiały?

przez Ellora 09 lut 2014, 23:27
Lunatic a u Ciebie jak?

przez Luki_Nerwusik 09 lut 2014, 23:28
Ellora napisał(a):Luki żyjesz?!jak impreza?

Hej.
Impreza cóż, popłynąłem w morzu alkoholu. Do teraz odczuwam skutki picia wódki.
Wychylałem kielonki, żeby się rozluźnić, ale im więcej piłem, tym bardziej depresyjne myśli mnie dopadały.
Patrzyłem na rozbawionych, roztańczonych ludzi i zazdrościłem im, że tak dobrze się bawią.
A ja, jakby z innej bajki. Nie potrafiłem wyrzucić z głowy myśli o nerwicy, depresji.
Rok temu na tej samej imprezie tak fajnie się bawiłem i to bez wódeczki. Byłem wtedy mocno przeziębiony, z gorączką, na gripexach i nie chciałem łączyć do tego alkoholu.
A teraz będąc na antydepresantach nie opuściłem żadnej kolejki. Taka logika.
Ok. 3:30 wróciliśmy do domu. Nie pamiętam już tej drogi powrotnej.
Rano żona przypomniała mi moje słowa. Mówiłem, że nie będę chodził na żadne imprezy, dopóki nie wyleczę mojej depresji. Czemu depresji, skoro mam nerwicę? Gadałem też, że leki mi nie pomagają i miałem jakieś żale do mojej doktorki, że takie beznadziejne tabletki mi przypisała.
Po powrocie do domu wyszedłem na balkon i zacząłem wołać kota, bo był na dworze. Ponoć nieźle darłem jadaczkę :-)
Kotek oczywiście przyszedł do pijanego pana.

Teraz moje dzisiejsze przemyślenia.
Żona zasugerowała mi, że nigdy nie wyrzucę ze swojej głowy nerwicy, jeśli będę siedział na forach i czytał o tabletkach.
Sam udzielam psychologicznych rad, ale szkodzę przez to sobie, bo zbyt bardzo żyję tym tematem.
Mocno się teraz zastanawiam, czy żona nie ma racji. Może powinienem przestać się tu udzielać dla własnego zdrowia.
Z drugiej strony wciągnęło mnie to forum. Polubiłem i zżyłem się z osobami z tego tematu, bo wielu z Was to inteligentni i fajni ludzie. Myślę o Was wszystkich, ale może właśnie za dużo myślę. Bardzo bym chciał żebyście wyzdrowieli, żyli bez choroby i byli szczęśliwi.
W środę i czwartek mam wizyty, kolejno u psychologa i psychiatry. Chcę poruszyć z nimi ten temat i zapytać, co dla mnie będzie korzystniejsze.

Na razie nie będę się tu udzielać, ale trzymam za Was wszystkich kciuki. Nie ważne, że mam ich tylko dwa.
Trzymajcie się ciepło i walczcie dzielnie z kurwicą i deprechą. Na pewno wszyscy wygracie.
Luki_Nerwusik

przez Woj.tek 09 lut 2014, 23:28
lunatic

Myślę, że nikt nie lubi. Ale nie każdy przepisuje temu odrazu nieuleczane choroby typu demencja. To trochę moja fobia.
Żyję w półamoku

przez Ellora 09 lut 2014, 23:35
Luki rozumiem... sama to rozważałam i mam takie samo zdanie tylko jakos trudno mi się wyłaczyć...to jak się nie odezwiesz to zrozumiem że odciąłeś się od forum ze znanych powodów...troche przykre

przez elmopl79 09 lut 2014, 23:41
Wojtek
Oj,uwierz,ze wiekszos tak ma.....Ja jak nie moglam ogarnąć mojego umyslu,wmawialam sobie choroby psychiczne,ze jyz zostane w takim stanie ze juz nic mi nie pomoże....

Sortuj wg