ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 08 lut 2014, 23:58
Ach, źle to powiedziałem, tak, to jest plus ze mi ktoś to wyjaśnił, ale to niestety nie wystarczy jeszcze

-- 08 lut 2014, 22:59 --

elmopl79 napisał(a):To,ze wiesz o co chodzi w tej"walce"i wiesz jak postępować.

tak i nie, to jak narkotyk, wiadomo ze szkodliwy ale jak ktoś raz weźmie to później przyciąga z całej siły, jeżeli będzie silniejsze niż upór i wola to klapa

przez nova_2013 09 lut 2014, 00:02
siemanizacja wszem i wobec :mrgreen:

dzisiaj pojezdzilam sobie caly dzien i jutro tez mam zamiar pojezdzic w ciågu dnia, dlatego nie zajrzalam do Was raniutko.

1. Odnosnie kynofobii :
Balam sie pieskow do jakiegos 8 roku zycia do tego stopnia, ze potrafilam wyrywac sie rodzicom z råk i uciekac na drugå strone ulicy, schodzåc z drogi pieskowi, ktory akurat szedl chodnikiem w mojå strone. Rodzice byli przerazeni moim zachowaniem i silå jaka wowczas sie we mnie wzbierala aby moc wyrwac sie z ich usciskow i ruszyc przed siebie nie baczåc na przejezdajåce samochody. W despecracji wymyslil moj ojciec, ze jedynå terapiå jaka moze mi pomoc jest zakup szczeniaczka. I tak powiekszyla sie nasza rodzina o Fafika. Przez pierwsze 2 miesiåce nie wchodzilam nawet do kuchni gdzie Fafik mial swoje miseczki i legowisko bo szczeniaczek wielkosci malutkiego yorka wydawal mi sie bestiå ! Ale jakos przekonalam sie powoli do piesia bo tatko zabieral nas na wspolne spacery. Terapia sie udala i piesio od tego czasu sypal ze mnå w lozeczku a ja chyba do dzis kazdemu napotkanemu psiakowi moglabym wsadzic reke w dupe :mrgreen: nie narazajåc sie na jakikolwiek strach ani zaskoczenie ze strony psiaka i niewazne czy to pudelek czy doberman czy owczarek podhalanski.

Natomiast po wielu latach mama opowiedziala mi, ze jak bylam malutka bylismy gdzies na wsi i tam specerowalismy, a ja zrywalam kwiatki polne i w ktoryms momencie ogromny wilczur zaczål ujadac i rzucac sie na ogrodzenie, przy ktorym akurat kucnelam aby powåchac kwiatki. Ja tego zdarzenia kompletnie nie pamietam, podobno wtedy strasznie sie przestraszylam i plakalam. I od tego czasu az do 8 roku zycia wstepowal we mnie demon na widok kazdej psiny, truchlalam ze strachu, robilam wielkie oczy i uciekalam jak najdalej od psow.

2. lunatik i Egipska opowiesc o turystach :lol:
przypomnial mi sie kawal o szwedzie jadåcym do Hiszpanii. Kiedy jego samolot wylådowal w Madrycie, uslyszal jak oczekujåcy wykrzykujå : Buenos dijas ! Buenos dijas ! ( dzien dobry uzywane do poludnia), ktos z tlumu krzyknål Buenos tardes ( dzien dobry okolo godz. 12 w poludnie), na co Swensson odkrzyknål do Hiszpanow Buenos Aires :D :D :D

Analogicznie mozna by klepnåc såsiada po ramieniu i powiedziec z dumå : slyszalem, ze byles juz w Las Vegas i Las Palmas, a ja wlasnie wrocilem wczoraj z Laskowic :P

3. jesli chodzi o personel w aptekach szwedzkich to musze Wam powiedziec, ze jestem pelna podziwu dla wiadomosci o lekach jaki posiadajå. Udzielajå o wiele pelniejszych i wyczerpujåcych opisow dzialania lekow, przyjmowania i ew. skutkow ubocznych niz u konkretnego lekarza. Az dziw bierze !

4. Odnosnie odstawiania ssri - mam to w d..., co bedzie to bedzie. Na razie ciesze sie tym, ze czuje sie dobrze. Sam Luki_Nerwusik stwierdzil, ze jesli sie okaze, ze bedzie musial brac te leki do konca zycia to jest zdecydowany. Popieram takie podejscie a poza tym wierze w ich magicznå moc i jestem przekonana, ze predzej czy pozniej obejdziemy sie bez nich. Przestalam sie martwic na zapas czymkolwiek i jest mi z tym dobrze :great:

A dzisiaj wyjåtkowo szybciutko ide spac, czeka mnie jutro dlugi dzien. Trzymajcie sie Rodzinne Forum, trzymam kciuki za lunatika i zycze pozostalym milej i slonecznej niedzieli. Niechaj wszystkim dopiszå dobre humory i coraz lepsze samopoczucie. Papatki :papa: :papa: :papa:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 09 lut 2014, 00:06
nova_2013 napisał(a):3. jesli chodzi o personel w aptekach szwedzkich to musze Wam powiedziec, ze jestem pelna podziwu dla wiadomosci o lekach jaki posiadajå. Udzielajå o wiele pelniejszych i wyczerpujåcych opisow dzialania lekow, przyjmowania i ew. skutkow ubocznych niz u konkretnego lekarza. Az dziw bierze !

Zwróć uwagę czy mówią to z głowy czy z komputera, wystarczy wpisać nazwę leku do programu i wyskakuje obszerne info o nim, poza tym nie wiem jak w Szwecji ale w Polsce nie ma na to czasu zeby udzielać jakichś nie wiadomo informacji bo następni czekają w kolejce

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ellora 09 lut 2014, 00:11
W Szwecji i Norwegii mają czas na wszystk...te kraje i ludzie są niesamowici..bez stresowi, pozytywni..pewnie z wyjątkami ale to jak wszędzie

przez Peter88 09 lut 2014, 00:13
nova_2013 nadajesz ze Szwecji?
@elmopl79 Mnie z kolei lekarz przekonywał, że to nowy bezpieczny lek, nie będzie mi przecież wypisywał nie wiadomo czego od razu :smile:
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez Ellora 09 lut 2014, 00:17
Peter ja usłyszałam to samo

przez Peter88 09 lut 2014, 00:17
Ellora napisał(a):W Szwecji i Norwegii mają czas na wszystk...te kraje i ludzie są niesamowici..bez stresowi, pozytywni..pewnie z wyjątkami ale to jak wszędzie

witamy w Polsce, jak to będzie na ang.? Welcome to hell? :twisted: :lol:
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez nova_2013 09 lut 2014, 00:17
lunatic, i tu Cie zaskocze. Szwedzkie apteki så zupelnie inaczej wyposazone i pobudowane niz polskie. W polskiej aptece zazwyczaj jest jedno lub 2 okienka gdzie klient podchodzi i wykupuje recepty. Szwedzkie apteki majå kilka stanowisk gdzie przyjmuje sie klientow. Kazdy po wejsciu do apteki bierze sobie numerek ze specjalnego aparatu ktory takze jest podzielony w zaleznosci od potrzeb klienta. Mozna wziåc numerek tylko dla porady, numerek dla wykupienia recepty i numerek na wyrobienie leku ze zelcenia. To troche przypomina bank gdzie pobiera sie numerek do : wpalt i wyplat z wlasnych rachunkow, numerek d/s firmowych, nimerek do pozyczek i pod zastaw itp.

W kazdej aptece jest przynajmniej 5 stoliczkow przy ktorych siedzå farmaceuci i jest krzeslo dla klienta. To tam wlasnie ze swoim numerkiem mozna podejsc i porozmawiac. Nie wyobrazam sobie aby farmaceuta gapil sie w monitor i odpowiadal na moje pytania. Oni naprawde majå wiedze. Postaram sie odszukac zdjecie szwedzkiej apteki i podac Tobie link abys zobaczyl w jak domowej atmosferze przyjmuje sie klientow.

przez lunatic 09 lut 2014, 00:21
chyba ze tak, moze mają jakiś inny program nauki na studiach farmaceutycznych a nie ze jest 90% chemii, która nie jest potrzebna do konsultacji z pacjentami

przez elmopl79 09 lut 2014, 00:21
Ja tez uciekam pomalu do lozeczka....Cos wczesnie jak dla mnie,ale dzisiaj mialam disc męczący dzien....
Poza tym strasznie chce mi się czekolady z orzechami :evil: a sklepy dookola mojego osiedla o tej godzinie juz są pozamykane :hide: i lepiej będzie jak prześpię problem:)
Spokojnej nocy.Pa.

przez Ellora 09 lut 2014, 00:22
Nova...o tym niie wiedziałam, no ale nie musiałam odwiedć aptek...osobiście jestem zachwycona Skandynawią, bardziej znam jednak Norwegię

przez nova_2013 09 lut 2014, 00:22
Obrazek

jak widac, apteka to jak kosmetyczny sklep gdzie mozna do woli przeglådac leki i wybierac a nie wszystko za szybami jak w polskich aptekach

przez lunatic 09 lut 2014, 00:24
w Polsce też już są takie w niektórych miejscach, akurat w Gdyni taką widziałem, chodzi mi o wybór leków jak w sklepie samoobsługowym

przez Ellora 09 lut 2014, 00:25
Rzeczywiście...

Sortuj wg