ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Tojaaa 05 lut 2014, 11:56
Luki_Nerwusik, cieszę sie, ze masz dobre samopoczucie. Ja dziś tez jakby trochę lepiej, ale normalnosc daleko daleko. Mam nadzieje,ze kiedyś ujrze światełko w tunelu. W robocie nie mam lekko, bo z moim brakiem pewności siebie weź tu wydawaj polecenia i kieruj grupa :mrgreen: ale staram sie dzielnie. Wczoraj doktorka powiedziała mi ze ten brak pewności i kiepska samoocena jest typowe dla nerwicowcow. Dobrze, ze pomimo niewyspania samopoczucie nie zjeżdża w dół. Ja juz bym sie napiela i stresowala, żonie mogę spać. Wszystkim qrwa potrafię sie napinac, błędne koło, końca nie widać. Przypomnij mi czy to sierpniowe wydarzenie u Ciebie to był pierwszy raz? Co wtedy czułes, jak mógłbyś opisać swoje objawy?

przez Luki_Nerwusik 05 lut 2014, 12:15
Tojaaa, skopiuje mojego posta na ten temat, bo kiedyś już to pisałem:

Wszystko zaczęło się u mnie 5 sierpnia 2013 r. (nigdy nie zapomnę tej przeklętej daty).
Rano w pracy dostałem ataku paniki. Zrobiło mi się słabo, gorąco, serce zaczęło walić jak szalone, zawroty głowy, myślałem że dostałem zawału serca. Przeszło może po pół godziny, ale już cały czas czułem się źle.
Bałem się kolejnego ataku, bałem się jechać samochodem, że stracę przytomność.
W domu nie mogłem się uspokoić, zrelaksować, musiałem chodzić, bo gdy tylko się kładłem to serce mi waliło. Myślałem, że oszaleje i trafię do psychiatryka.
Następnie zaczęły się bezsenne noce, z kolejnymi atakami paniki. Straciłem apetyt.
Każdego dnia jadąc do pracy, myślałem że nie wrócę już do domu, bo dostanę zawału, wylewu itp.
Poszedłem do lekarza rodzinnego, zrobiłem morfologię krwi, ekg.
Lekarz stwierdził, że to tylko nerwica i będę żyć. Dostałem afobam i łykałem go, bo bez niego nie dawałem rady zasnąć.
Doszły natrętne myśli, że zrobię krzywdę swoim najbliższym, że stanę się psychopatą. Widząc jakiś sznurek od razu myśl, że się na nim powieszę. Jadąc samochodem myśl, żeby odbić kierownicą w drzewo. KOSZMAR.
Później wizyta u psychologa i początek terapii we wrześniu, następnie psychiatra i proszki, które łykam teraz.
Jest duża poprawa. Najgorszemu wrogowi nie życzę tego, co sam przeżyłem.

A czy to pierwszy epizod nerwicowy w moim życiu. Nie. W dzieciństwie miałem już jazdy typu: wyrywanie włosów (z głowy, inne jeszcze mi nie rosły), mycie rąk kilkadziesiąt razy dziennie. Mama odbierała mnie z przedszkola i szkoły z silnymi nerwobólami brzucha.
Ale zawsze przechodziło. Żadnych tabletek nigdy przedtem nie brałem.
Luki_Nerwusik

przez lunatic 05 lut 2014, 12:21
psychoetrapia jest jak leki, zanim zadziała daje z początku tylko same skutki uboczne

-- 05 lut 2014, 11:23 --

ciekawe czy apatia i niechęć do wszystkiego może być wynikiem kumulowanych i tłumionych lekami emocji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JużTuByłem 05 lut 2014, 12:31
Luki chcesz żeby wrócił normalny naturalny sen bez tabletek ,a bierzesz paro 40 mg ?
Ja nie mam problemow ze snem od dawien dawna;)) Często mnie zamula o 22 jak przetrzymam ,to 2 h siedze normalnie i znow mnie dopada zamuła ide wtedy spać i jest ok ;) Pomiędzy tymi falami zamułowymi niema opcji żebym zasnął.
Problem miałem ze spaniem za młodu i wiem ,że tą cała bezsenność powodowała nerwica natręctw...
Ile teraz masz lat ,tak z ciekawości jeśli można wiedzieć.
Lunatic zdarza się apatia wywołana przez leki.Jak często nie wiem ,ale napotkałem na swojej drodze dużą ilość ludzi którym ,to uczucie doskwierało.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez lunatic 05 lut 2014, 12:34
Nie chodzi mi o typowe działanie farmakologiczne powodujące apatie przez blokowanie dopaminy antydepresantami itp., ale pośrednie przez tłumienie uczuć które w ten sposób nie mają ujścia i się kumulują

przez JużTuByłem 05 lut 2014, 12:38
Twierdzisz ,że jest warstewka pod którą płyną tłumione uczucia....
Moim zdaniem nic się nie kumuluje ,bo niema negatywnych uczuć.Jeśli czegoś niema to dlaczego miało by się gdzieś ukrywać i kumulować ?
Rośnie w siłę"

przez elmopl79 05 lut 2014, 12:38
Witam Wszystkich
Apatia....apatia powstaje przez kurwice,a potem to juz biedne kolo.Im wiecej skupiamy sie na kurwicy,tym bardziej spada nastrój i pojawia sie apatia.....wtedy chwytamy sie wszelkich sposobow,Np.leki....gdy to nam nie daje pożądanego efektu znowu spada nastrój,bo bierzemy leki,a one g...daja i znowu pojawia sie apatia.Ale leki to nie wszystko....No,ja to widzę w ten sposób:)

przez Tojaaa 05 lut 2014, 12:39
Luki_Nerwusik, czy coś nowego przyniosles od psycholozki?? Moja dr twierdzi, ze mi na razie nie jest potrzebna psychoterapia? Czyżby ze mną było aż tak dobrze? A moze tak złe, ze nie ma co tracić czasu na mnie? :( ona twierdzi, ze powinnam sama zadbać o swoje zdrowie, ograniczyć prace i "spuszczanie" sie w niej. Ja jako dziecko tez miałam akcje z wkrecaniem sobie jakichś głupot i spinaniem sie z tego powodu. Poza tym byłam molestowanie dzieckiem, ale o tym juz nie chce pisać.
Domysłasz sie co mogło wywołać ten atak akurat w tym czasie?

przez lunatic 05 lut 2014, 12:40
JużTuByłem napisał(a):Twierdzisz ,że jest warstewka pod którą płyną tłumione uczucia....
Moim zdaniem nic się nie kumuluje ,bo niema negatywnych uczuć.Jeśli czegoś niema to dlaczego miało by się gdzieś ukrywać i kumulować ?

Oczywiście ze są, tylko tłumione przez leki ich nie odczuwasz

przez Luki_Nerwusik 05 lut 2014, 12:40
JużTuByłem napisał(a):Luki chcesz żeby wrócił normalny naturalny sen bez tabletek ,a bierzesz paro 40 mg ?
Ile teraz masz lat ,tak z ciekawości jeśli można wiedzieć.

Paro to paro. Będę pewnie łykał do końca życia.
Chodzi mi o tabletki ułatwiające zasypianie, czy nasenne, brane przed spaniem.
Chcę zasypiać bez nich. Żona we wczesnej ciąży. Nie chcę żeby wstawała do naszego starszego dziecka, czy wypuścić w nocy kota na dwór. A tak teraz jest. Jak biorę chlora na noc to śpię twardo do 4:30 i przedtem nie wiem co się dzieje. O 4:30 i tak się budzę i koniec spania. Pewnie tabletka przestaje działać.
33 lata.

-- 05 lut 2014, 12:44 --

Tojaaa napisał(a):Luki_Nerwusik, czy coś nowego przyniosles od psycholozki?? Moja dr twierdzi, ze mi na razie nie jest potrzebna psychoterapia? Czyżby ze mną było aż tak dobrze? A moze tak złe, ze nie ma co tracić czasu na mnie? :( ona twierdzi, ze powinnam sama zadbać o swoje zdrowie, ograniczyć prace i "spuszczanie" sie w niej. Ja jako dziecko tez miałam akcje z wkrecaniem sobie jakichś głupot i spinaniem sie z tego powodu. Poza tym byłam molestowanie dzieckiem, ale o tym juz nie chce pisać.
Domysłasz sie co mogło wywołać ten atak akurat w tym czasie?

Każdemu psychoterapia się przyda, każdy ma coś do poprawy.
Ty chociażby wspominałaś o braku pewności siebie. Po to jest m.in. psychoterapia aby to poprawić.
Atak nastąpił tydzień po powrocie z urlopu do pracy. Dużo zaległej roboty po urlopie, stres i wysiadłem.
Luki_Nerwusik

przez JużTuByłem 05 lut 2014, 12:48
Tak lunatic ,ale co jeśli czuje się dobrze ,naprawdę przez większość czasu odczuwam radośc,satysfakcje ze swojego życia...Oczywiście pojawia się czasami gniew złość ,ale niema lęków.Jeśli leki u Ciebie tłumią wszystkie emocje ,to można napisać ,że jesteś w stanie apati i depresji.
Luki_Nerwusik Mam nadzieje ,że wróci spokojne spanie bez doraznych ;)
Rośnie w siłę"

przez lunatic 05 lut 2014, 12:51
JużTuByłem napisał(a):Tak lunatic ,ale co jeśli czuje się dobrze ,naprawdę przez większość czasu odczuwam radośc,satysfakcje ze swojego życia...Oczywiście pojawia się czasami gniew złość ,ale niema lęków.

Tzn ze w tym momencie działają chyba dobrze i nie przerzucają ze skrajności w skrajność, z nadwrażliwości do dużego zobojętnienia

przez Kalebx3 05 lut 2014, 12:53
Luki_Nerwusik Mam nadzieje ,że wróci spokojne spanie bez doraznych

Luki Nerwusik , kup sobie chłopie na sen suplement diety 5HTP 100mg i bierz bezpośrednio przed snem . Lepiej będziesz spał i jest mozliwość ,że zmniejszysz dawki Paro . Ta to działa . A na wyciszenie skombinuj sobie baclofen .Pokombinuj trochę , samo stękjanie nie zaltwi wszystkiego ( sorry , jeśli nie stękasz ).
Codziennie walczę o Przetrwanie,dobieram leki ,,, i chyba dopłynę do Drugiego Brzegu . Chyba ? Napewno , z taką ilościa zeżartych prochów nie może byc inaczej ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 05 lut 2014, 12:54
Kalebx3,
jaki byś polecił preparat z 5HTP?

Sortuj wg