ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 04 lut 2014, 20:07
Lunatic
Ale jak dla mnie to mija się to z celem...no chyba,ze dr.chce wprowadzić paro,a potem zejść z esci...a ten myk,za dwa ssri na raz,to po to żeby nie bylo skutków ubocznych....Nie widzę innego wytlumaczenia.....

przez Gradrec 04 lut 2014, 20:19
Tojaaa napisał(a):W każdym razie zastosowała mix 10 mg esci i 10 mg paro

LOL, szkoda ze nie dorzucila 5mg wenli
a w ogole to witam w parogennym gronie ;]

przez lunatic 04 lut 2014, 20:35
elmopl79,
nie wiem, sprzeczałem się kiedyś z jedną dziewczyną tutaj na forum o sens stosowania dwóch SSRI i znalazłem artykuł psychiatry z Harvardu który wyjaśnia dlaczego to nie ma sensu
nie mam siły znów się z nikim sprzeczać więc mogę tylko ewentualnie polecić artykuł do poczytania

-- 04 lut 2014, 19:39 --

w zasadzie to nie artykuł tylko jego krótka wypowiedź w tej sprawie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 04 lut 2014, 20:48
Gradrec
Jak po piwku,lepiej?
Lunotic
No jak dla mnie to nie ma sensu...no ale ja to tylko skromny pożeracz esci jestem...wiec sie nie znam na takich mixach....

przez nova_2013 04 lut 2014, 20:51
Esci + paro ??? Brzmi jak decyzja niedouczonego lekarza eksperymentalisty. No sorry ale ponioslo mnie na tak niezrozumiale zalecenie. Na pewno Dark cos dorzuci do naszych wypowiedzi odnosnie tego dziwnego mixa. Moglabym zrozumiec aby do slonych paluszkow dorzucic slodkie czekoladki ale zeby do paluszkow dodawac jeszcze przesolone ziemniaki ? Naprawde, tajemniczo to brzmi i bardzo niewiarygodnie. Przeciez Gradrec mial karuzele na esci i zamieniono mu tylko na paro, od razu chlopak poczul smak nieba :lol:

Podczytuje Was choc jestem w pracy i dzis znowu widze eksplozje postow.
Ostatnio edytowano 04 lut 2014, 20:54 przez nova_2013, łącznie edytowano 1 raz
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 04 lut 2014, 20:52
elmopl79 napisał(a):Gradrec
Jak po piwku,lepiej?
Lunotic
No jak dla mnie to nie ma sensu...no ale ja to tylko skromny pożeracz esci jestem...wiec sie nie znam na takich mixach....

Pisalem wczesniej, ze lepiej.

-- 04 lut 2014, 19:54 --

nova_2013 napisał(a):Esci + paro ??? Brzmi jak decyzja niedouczonego lekarza eksperymentalisty. No sorry ale ponioslo mnie na tak niezrozumiale zalecenie. Na pewno Dark cos dorzuci do naszych wypowiedzi odnosnie tego dziwnego mixa. Moglabym zrozumiec aby do slonych paluszkow dorzucic slodkie czekoladki ale zeby do paluszkow dodawac jeszcze przesolone ziemniaki ? Naprawde, tajemniczo to brzmi i bardzo niewiarygodnie. Przeciez Gradrec mial karuzele na esci i zamieniono mu tylko na paro, od razu chlopak poczul smak nieba :lol:

Ja podczytuje Was choc jestem w pracy i dzis znowu widze eksplozja postow.

Ano wyglada to dziwnie, aczkolwiek Paro i Esci dziala troszeczke inaczej. Teoretycznie przyjmuje 20mg SSRI, a w praktyce wyglada tak, ze jedno ma z medyczego punktu widzenia glownie dzialajace jak typowy antydepresant antydepresyjnie, a drugie wyraza glownie dzialanie przeciw-lękowo.

W kazdym razie, miks smieszny, ale nie nazwalbym tego lekarza niedouczonym, bo wlasciwie nie ma podstaw do tego.
Dowie sie jak ten miks dziala zjadacz tabletek niedlugo.

przez kloss 04 lut 2014, 21:07
elmopl, nie mam paniki, dużych lęków, skrajnych myśli itp. ale czuje taką obojętność, lekką niemoc i brak napędu ...

przez Gradrec 04 lut 2014, 21:14
Napedzac sie trzeba samemu, a nie czekac na sztuczny motorek z lekarstw. Przeciez zanim zaczales lykac lekasrtwa miales owy motorek ;) Tzn zanim zdales sobie sprawe (ew ktos Cie uswiadomil), ze popadles w deprsje.

przez elmopl79 04 lut 2014, 21:16
Kloss
A te okropne myśli tez muewales na esci?

Moze to przejdzie....moze to chwilowe....powiem Ci,ze ja mam mieszane uczuć a co do esci....moze to za krotko....moze potrzeba czasu....

przez lunatic 04 lut 2014, 21:27
elmopl79 napisał(a):Gradrec
Lunotic

ja nie widzę w takim przypadku jakichś większych pozytywów z takiego mixu, jezeli potrzeba działania silniejszego tłumiącego i p/lękowego to jest na to jeden SSRI a jezeli troche bardziej aktywizującego to tez jest na to jeden inny SSRI, jezeli cos mozna osiągnąć jednym lekiem nie wiem po co pchać się w dwa

przez nova_2013 04 lut 2014, 21:28
krista napisał(a):Kuswa juz drugi atak zaburzenia wzroku dzisiaj ja juz nie wytrzymam

Krista spoko ja widzialam podwojnie i zamazany obraz z jakies 2 tygodnie plus zawroty glowy. Wez magnnez min 600mg jednå tabletke dziennie a po 3-5 dniach poczujesz ulge. Po tygodniu powinnas juz widziec znacznie lepiej i zawroty powinny minåc. Mozesz smialo brac magnez przez 3 miesiåce, pozniej zmniejsz dawke o polowe. Magnez wzmacnia uklad nerwowy i chroni przed stresem.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Gradrec 04 lut 2014, 21:32
Skad wniosek, ze zaburzenie widzenia jest zwiazane z niedoborem magnezu? Z autopsji, czy jakies dzialanie ma na to rzeczywiscie i cos nam podrzucisz ?:> Sam jak juz wczesniej mowilem lykam sobie magnez z doskoku i rowneiz mam problemy z widzeniem nad ranem, jak kolezanka wyzej, do ktorej sie odnioslas.

przez elmopl79 04 lut 2014, 21:33
Lunatic
Tez tego nie rozumiem...no i wez to potem poodstwaiaj....

Tojaaa
A nie mozesz isc i zaczerpnąć konsultacji z innym lekarzem?

przez Gradrec 04 lut 2014, 21:35
kloss napisał(a):elmopl, nie mam paniki, dużych lęków, skrajnych myśli itp. ale czuje taką obojętność, lekką niemoc i brak napędu ...

Sprecyzuj, prosze, "lekka niemoc".

-- 04 lut 2014, 20:45 --

Aha, nad ranem tez mam jazdy w stylu nie moge uniesc kubka z kawa i podniesc go do ryja, zeby wziac lyka, bo szyja odmawia mi posluszenstwa. Nie reka, tylko szyj. Dziwnie moja szyja dziala, jesli mozna powiedziec, ze dzala, bo szwankuje rano ;_;

-- 04 lut 2014, 20:49 --

Wiem!! Mam tez wiecznego "gula" w gardle. Ciagle czuje, jakby mnie dusilo i chce mi sie przelykac na sile i "odchrząkać". Ah te uboki. 3 tygodnie, idz pan w ch*j z takim zartem, panie SSRI.

Sortuj wg