ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 03 lut 2014, 13:40
Cześć nova_2013.
Taka może być reakcja organizmu. Przeczekaj przejdzie. W razie zapomnienia o wzięciu leku, trzeba łyknąć normalną dawkę, jaką brałaś. Nie połówkę, nie podwójną, czyli tak jak zrobiłaś.
Jutro już powinno się wszystko unormować. poziom serotoniny będzie taki, jaki być powinien.
Nie odstawiaj leków na własną rękę, wszystko wg wskazań lekarza.

"biore dwukrotnie nizszå dawke niz mam lat"
Czekaj, to będzie jakieś równanie.
y=20
x=yx2
x=40 ?
A zresztą pewnie coś pokręciłem, dawno matmy nie miałem ;-)
Luki_Nerwusik

przez Gradrec 03 lut 2014, 13:46
Luki_Nerwusik, Ano pokreciles ;p

x = 2 * y
(tu kolejna zmienna zostaje okreslona i staje sie stala)
y = 20
wiec mamy proste rownanie
x = 2 * 20

co daje nam x = 40 :P

Wynik Ci obrze wyszedl ale naum sie pan rozpisywac!! :P
Ostatnio edytowano 03 lut 2014, 13:50 przez Gradrec, łącznie edytowano 2 razy

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 13:49
nova_2013, Jest tryliard niezależnych badań klinicznych, które potwierdzają przydatność kwasów omega-3 w profilaktyce różnych schorzeń. Jedyna negatywna rzecz jaką słyszałem na temat omega-3 to ostatnie doniesienia naukowców jakoby miały zwiększąć u mężczyzn ryzyko raka prostaty- skrytykowane zresztą przez miażdżącą większość środowiska naukowego i wytknięto liczne błędy metodologiczne. Ten film do którego podawałaś link dowodzi jedynie, że koncerny produkujące/eksportujące suplementy z omega-3 równo jeb.ią swoich konsumentów, bo w rzeczywistości w tychże suplementach zamiast wyciągu z łososi z krystalicznie czystych akwenów skandynawskich, był tłuszcz z afrykańskich ryb żyjących w brudnych, skazonych odpadami wodach. Nie ma tam ani słowa, że kwasy tłuszczowe omega-3 same w sobie są złe czy źle wpływają na zdrowie. Jeśli o tych afryakńskich rybach to prawda to dowodzi jedynie chciwości oligarchów, niczego więcej. Poza tym omega można pozyskiwać z wielu innych źrodeł(nawet z roślin) niż rzekomo zasyfione suplementy.

Przecież taka sama była afera z suplementami zawierającymi tryptofan pochodzącymi od wielkiego importera z Azji. okazało się, że były czymś zasyfione i ludzie zachorowali na EMS, częsc nawet poumierało. Ale czy to dowodzi, że sam tryptofan jest zły? Nie. Jest niezbędny w organizmie do syntezy serotoniny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 03 lut 2014, 13:50
Wybacz staruszkowi. Ważne, że wynik się zgadza, nawet jeśli strzelałem ;-)
Luki_Nerwusik

przez Gradrec 03 lut 2014, 13:52
Nie strzelales. Liczenie poszlo w glowie. Sam jestem z tych, ktorzy gardza tymi, ktorzy uwazaja, ze madrosc = inteligencja. Sam fakt, ze obliczyles to w glowie wiele mowi o Twoim ilorazie. A to, ze Ci nie wyszlo rozpisanie tych liczb jest tylko dowodem na to, ze nie do konca sie potrafisz wyrazic i za to tez nikt na tym forum Ciebie tutaj nie bedzie ocenial, bo w koncu wszyscy jestesmy zdegenerowani psychologicznie w jakis tam sposob ;-)

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 13:55
True. Niektórzy ludzie z nizin mają i być moze niskie IQ, ale mają wielką mądrość- np. życiową. Tak samo ludzie z wysokim IQ niekoniecznie zawsze są mądrzy. ;)

Moderator/ R2 - D2

przez Luki_Nerwusik 03 lut 2014, 13:59
Ano z nizin, z Wybrzeża jestem :-)
Luki_Nerwusik

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 13:59
Luki_Nerwusik, O tych nizinach to nie było o Tobie. :P

Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 03 lut 2014, 14:01
jak bys wiedzial skåd wydobywa sie "to cenne omega3" i obejrzal wpierw film a potem dopiero sie wypowiedzial - bylabym bardzo wdzieczna Gradrec :mrgreen:
Mialbys mozliwosc porownania obu stron medalu a w tej chwili jestes bardzo stronniczy.

Moze bardziej dotrze do Ciebie angielska wersja "Warning: Dangerous Fish Oil Omega 3 Side Effects" skoro nie wierzysz polakom :
http://internetmarketinggoogle.com/vide ... fects.html
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 14:11
nova_2013, Ale ten film nie dowodzi w żaden sposób, że KWASY OMEGA-3 są złe sensu stricto czy szkodliwe w jakikolwiek sposób dla zdrowia tylko, że SPOSÓB ich pozyskiwania i produkcji sprawia, że SUPLEMENTY je zawierające są ZŁE. Jest to nieuzasadniona nadinterpretacja. Ten film ma na celu uświadomienie konsumentowi, żeby sprawdził czy 1) suplement z omega-3 został wyprodukowany w USA czy Europie, a nie zostął zaimportowany z Afryki bo to gwarantuje jakość, 2) czy zawiera w swoim składzie DHA- Kwas dokozaheksaenowy, ponieważ tylko takie suple mają wartość 3) żeby sprawdzić czy posiada stosowne certyfikaty 4) żeby nie kupować tanich supli, tylko zainwestować te z wyższej półki, które gwarantują jakość. Plus na koniec pada link- cały film i artykuł jest sponsorowany przez firmę healtyware. Poza tym większe znaczenie ma dla mnie blisko 50 lat badań naukowców i lekarzy z całego świata niż sensacja jakiegoś dziennikarza, który chciał podreperować swoją karierę.

Kwasy omega-3, np. ALA można pozyskiwać z roślin- choćby z wiesiołka. Co to ma wspólnego z zasyfionymi rybami afrykańskimi?

Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 03 lut 2014, 14:13
juz minelo ponad godzine jak wzielam tabsa. No glupota totalna ! Zapomnialam no i juz :why: Dzieki Luki za slowa otuchy, troche mi juz przechodzi i coraz slabsze mam objawy. Ale wystraszylam sie solidnie ! Jeszcze tak nigdy rece mi sie nie trzesly. Ciekawe czy po odstawieniu calkowicie leku bede miala takie symptomy no ale dla pewnosci bede schodzila dluzej niz zalecajå i coraz mniejsze dawki. Nie mam zamiaru schodzic na polowke tabsa przez 2 tygodnie i potem nic. Dziekuje, dzisiejszy dzien pokazal mi co mozna przezyc i jakie kongo mnie czeka.

Dark Passenger, jesli lekarz za kilka miesiecy zaleci mi schodzenie z dawki, to moge zrobic tak ? :
pierwsze 2 tygodnie 3/4 tabsa, nastepne 2 tygodnie 1/2, pozniej przez 14 dni 1/4 tabsa a nastepne 14 dni 1/4 tabsa co drugi dzien, a potem co trzeci dzien ?

przez Lord Kapucyn 03 lut 2014, 14:15
nova_2013, Można tak zrobić, ale z citalopramu nie trzeba aż tak restrykcyjnie schodzić. To się bardziej sprawdza przy paroksetynie albo wenli. No ale jeśli chcesz zminimalizować ewentualne objawy odstawienne do absolutnego minimum to to dobry schemat.

Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 03 lut 2014, 14:21
A propos, film przedstawia wydobywanie padnietych i rozkladajåcych sie rybek ze smolistego nadbrzeza Ameryki poludniowej. To koncern farmaceutyczny z Norwegii zleca wydobywanie tego cudownego preparatu a pozniej sprzedaje go jako wyselekcjonowany najwyzszej wartosci omega3 na terenie Europy. Wlos mi sie zjezyl na glowie, bo od lat lykam omega -3,6,9 i zastanawiam sie ile swinstwa we mnie wlazlo. Nie wiem natomiast jak to jest z pozyskiwaniem tranu z rekina. Moze lepiej przezucic sie na tego grubasnego ssaka ?

przez Gradrec 03 lut 2014, 14:37
nova_2013 napisał(a):jak bys wiedzial skåd wydobywa sie "to cenne omega3" i obejrzal wpierw film a potem dopiero sie wypowiedzial - bylabym bardzo wdzieczna Gradrec :mrgreen:
Mialbys mozliwosc porownania obu stron medalu a w tej chwili jestes bardzo stronniczy.

Moze bardziej dotrze do Ciebie angielska wersja "Warning: Dangerous Fish Oil Omega 3 Side Effects" skoro nie wierzysz polakom :

Wlasnie na tym myk polega, ze obejrzalem, a slyne z dosc ogromnego dystansu do kazdego poruszanego tematu wsrod znajomych, zarowno jak i do samego siebie. Po prostu Twoj poglad w tym momencie jest odmienny od mojego i to wlasnie Ty nie widzisz drugiej strony medalu, ze wzgledu na to, ze Twoj artykul opiera sie o stronniczosc i Ty w to wierzysz, a ja opieram sie o badania naukowe i z niech czerpie wiedze, a nie z propagujacego bzdury filmiku.

-- 03 lut 2014, 13:38 --

nova_2013 napisał(a):jak bys wiedzial skåd wydobywa sie "to cenne omega3" i obejrzal wpierw film a potem dopiero sie wypowiedzial - bylabym bardzo wdzieczna Gradrec :mrgreen:

Wlasnie na tym myk polega, ze obejrzalem, a slyne z dosc ogromnego dystansu do kazdego poruszanego tematu wsrod znajomych, zarowno jak i do samego siebie. Po prostu Twoj poglad w tym momencie jest odmienny od mojego i to wlasnie Ty nie widzisz drugiej strony medalu, ze wzgledu na to, ze Twoj artykul opiera sie o stronniczosc i Ty w to wierzysz, a ja opieram sie o badania naukowe i z niech czerpie wiedze, a nie z propagujacego bzdury filmiku.

Twoj filmik to jest lanie wody w stylu "omg nie jedzcie omega-3 bo to hodowane gowno jak ryba panga i jest niezdrowa i w ogole przestancie, bo umrzecie".

Sortuj wg