ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Gradrec 01 lut 2014, 12:07
Z tym tyciem po tym jest tak, ze albo przytyjesz, albo nie.
Z jakiego psychotropu schodzisz tez moglabys powiedziec.
A co do esci - czy Cie wyciszy, czy nie, tego tez nikt nie wie. Co czlowiek, to reakcja. Albo Cie wyciszy, albo nie. Smutna prawda :P Oczywiscie trzymam "kciuk" u nogi za Ciebie, bo niestety obydwa moje kciuki u reki sa zarezerowane dla innej forumowiczki.

przez Lord Kapucyn 01 lut 2014, 12:28
Gradrec, Być może coś w tym jest- https://www.google.pl/#q=dairy+anxiety

Ale nie walnę Ci wykładu dlaczego, bo to dla mnie nowość. ;)

Ja tylko spotkałem się z info, że tłuszcze, cukry, nabiał(szczególnie zawarty w nim wapń) upośledzają wchłanianie/działanie niektórych leków, tzn. obniża ich biodostępność. Dlatego niektóre leki trzeba brać przed, inne w trakcie, a jeszcze inno na długo po posiłku.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez smieska1986 01 lut 2014, 12:35
biore mitre na noc 45mg a schodze z faxoletu . dzieki za kciuki ;) no nic zobacze po paru dniach czy bedzie poprawa czy nie , od dzis zaczelam brac 15mg esci

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Radol 01 lut 2014, 13:16
witajcie!!!! :) trochę mnie nie było aale szusuje po stokach i pływam w basenach i nawet nie mam czasu myśleć o lekach itp. troche jestem senny po tej 20 mg ale do zniesienia - jeszcze trzy dniy górskiegi szaleństaw :) - pozdrawiam Was!
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez Katarzynka40 01 lut 2014, 13:24
Cześć w sobotę:)
U mnie w Poznaniu piękne słońce świeci, aż chce się żyć - jak wiosna! :mrgreen: :mrgreen:
na dodatek ptaszki się pojawiły i zaczęły jakby wiosenne trele choć luty dzisiaj się zaczął:) zrobiło się tak całkiem sympatycznie:) mam nadzieję, że zapowiedzi, że spadnie na nas lodowy deszcze, wywołujący gołoledź nie sprawdzą się...

Nova - kurczę niedobrze, że masz jeszcze te ataki paniki, wiem co to znaczy, bo nic innego tylko one właśnie mnie nękały i z nimi pobiegłam do dr... Wczoraj właśnie przed wyjazdem na uroczystość troszkę się bałam jak to będzie, bo dotychczas - od czasu esci na tak dużym spotkaniu z takim tłumem nie byłam i bałam się, że coś się stanie... ale tylko przed wyjazdem jak już dojechała i zobaczyłam znajome twarze, to jakoś zapomniałam, żeby się bać, że może mi się coś stać :mrgreen: Tak więc esci chyba jednak działa:)
A ten klon bierzesz często? bo moja ciocia się od niego nieźle - nieświadomie uzależniła:( "Inteligentny" dr przepisał jej clonazepam po śmierci syna i tak go już łyka z 10 lat.. co prawda na początku łykała chyba 2-3 tabletki dziennie, potem udało jej się ograniczyć, ale nie może zejść z połowy tabletki właśnie najmniejszej dawki 0,5 mg... męczy się łyka coś zamiennego a potem i tak wraca do tej połówki... także jest to świństwo i za często lepiej nie brać, ja tak brałam od czasu do czasu, ale wląsnie ćwiartkę tej najmniejszej dawki...

-- 01 lut 2014, 12:26 --

Radol,
Rewelacja!!! czyli jest lepiej:):)
Radol, ja po 10 mg esci tez bywam senna, szczególnie miedzy 14.00 a 16.00.
Pozdrów od nas góry, przyjemności!!! :papa:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Gradrec 01 lut 2014, 13:47
Dark Passenger napisał(a):Gradrec, Być może coś w tym jest- https://www.google.pl/#q=dairy+anxiety

Ale nie walnę Ci wykładu dlaczego, bo to dla mnie nowość. ;)

Ja tylko spotkałem się z info, że tłuszcze, cukry, nabiał(szczególnie zawarty w nim wapń) upośledzają wchłanianie/działanie niektórych leków, tzn. obniża ich biodostępność. Dlatego niektóre leki trzeba brać przed, inne w trakcie, a jeszcze inno na długo po posiłku.

Google to moj bliski przyjaciel i bardzo go sobie cenie. Bardziej mi chodzilo o Twoje wlasna opinie na ten temat, aczkolwiek nie sprecyzowalem tego w poprzednim poscie. Szkoda, ze nie masz na ten temat zadnego zdania, bo w sumie wolalbym wywod kogos "poszkodowanego", anizeli "szkodnika" ;-)

-- 01 lut 2014, 12:48 --

Radol napisał(a):witajcie!!!! :) trochę mnie nie było aale szusuje po stokach i pływam w basenach i nawet nie mam czasu myśleć o lekach itp. troche jestem senny po tej 20 mg ale do zniesienia - jeszcze trzy dniy górskiegi szaleństaw :) - pozdrawiam Was!

No to ogien :O Zazdroszcze, gratuluje i w ogole -uje.

przez Tojaaa 01 lut 2014, 15:45
Cżesc, ja dziś całkiem całkiem pomimo przedostatniego dnia wolnego i powrotem do pracy. Trochę podniesliscie mnie na duchu, szczególnie luki nerwusik i Nova, dzięki ogromne jeszcze raz :uklon: co ma byc to będzie, trzeba myśleć pozytywnie, przynajmniej próbować. W końcu kiedyś te czarne chmury muszą odejść i zaswieci słońce, po najdluzszej burzy musi wyjść słońce. Zawsze moze byc gorzej, trzeba próbować cieszyć sie tym co sie ma. A ja muszę przestać wkrecic sie i widzieć same czarne scenariusze. No, dziś jestem taka mądra, bo nie czuje sie najgorzej, zobaczymy czy jutro tez taka będę. Pewnie jutro będę od rana robić w gacie ze strachu... :hide:

przez Gradrec 01 lut 2014, 15:48
Tojaaa napisał(a):Trochę podniesliscie mnie na duchu

Tylko "troche"? Osz ty niewdzieczniku! :P

przez Tojaaa 01 lut 2014, 15:51
Gradrec, no dobra, wiecej niż trochę :D kurcze, fajnie, ze mamy siebie nawzajem. :D dziś idę wieczorem na imprezę urodzinowa, bezalkpholowa, więc pewnie za drivera będę robić. :mrgreen:

przez elmopl79 01 lut 2014, 16:56
Witam Wszystkich:)

Jak samopoczucie dzisiaj....?Ja biegam,ganiam od rana....i juz widzę po sobie,ze jak mam zajecie,to i samopoczucie jest inne...Nie powiem,ze jest fantastycznie,ale porównując choćby nawet ostatnie dni,to dzisiaj napewno jest lepiej....Ale od kąd biore większą dawke leku,zauwazylam,ze pogorszyl mi sie wzrok...czy ktoś moze tez mial cos podobnego?

przez Luki_Nerwusik 01 lut 2014, 17:15
Nie wiem , czy wszędzie dziś w Polsce taka ładna pogoda jak na Pomorzu, ale aż chce się żyć.
Słoneczko świeci, jest dość ciepło. Zaliczony spacer z rodzinką, gdzie grałem konia pociągowego ciągnącego sanki z synkiem.
Zaraz ruszamy na basen, rozluźnić ciało i umysł. Myślę, że nie ma lepszego sportu dla znerwicowanych jak basen. Woda wyciąga wszystkie stresy i oczyszcza umysł. Mały minus to zapach chloru i czające się grzybki ;-)

Dziś kolejny dzień, gdy mogę powiedzieć - kurcze jestem zdrowy. Kurwiczka zepchnięta gdzieś do szufladki w umyśle. Pewnie siedzi tam zapłakana, że do niej nie zaglądam.

Tojaaa
Fajno, że moja amatorska psychoterapia coś zdziałała. Ale za drajwera się nie daj. Pokaż ulotkę leku, że upośledza zdolność psychoruchową i prowadzenie pojazdów mechanicznych :)

Pozdrawiam.
Luki_Nerwusik

przez Katarzynka40 01 lut 2014, 17:18
Tojaaa,
Bardzo się cieszę, że u Ciebie lepiej, może to jednak esci zaczęło działać:) W końcu już czas:) pozdrawiam ciepło:)

-- 01 lut 2014, 16:19 --

elmopl79,
Elmoplku:)
Ty wiesz, że trzymam mocno kciuki i nie tylko by Ci się udało:) Jak czytam takie dobre, optymistyczne posty to bardzo, bardzo się cieszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Moim zdaniem wychodzicie z Tojaa na prostą, z dnia na dzień będzie lepiej:)!!!!

-- 01 lut 2014, 16:21 --

Luki_Nerwusik,
Ha! Pisałam powyżej, że w Poznaniu też przepiękne słońce z trelami ptaszków - jak wiosna!!!! :mrgreen:
Masz rację ja też stwierdziłam - budząc się przez wchodzące mi do pokoju przez okno promyczki słońca - chce się żyć! :yeah: :yeah:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Tojaaa 01 lut 2014, 17:36
elmopl79, cżesc, fajnie, ze coraz lepiej sie czujesz, zauwazylas ze na nas esci bardzo podobnie działa? Długo czekaliśmy aż coś sie ruszy i moze nareszcie :great: :great: ja na początku miałam problemy z akomodacja, z bliska wszystko mi sie mazalo, nie mogłam oka pomalowac :mrgreen: , ale przeszlo
Katarzynka40, cżesc Kochana, u mnie na północy pogoda taka sobie, Ale mi to nie przeszkadza. Naprawde mam nadzieje, ze powoli będę wracać do żywych.
Luki_Nerwusik, w Ciebie to wpratruje sie jak w obrazek :105: udanego wieczorku wszystkim życzę, odezwę sie jak wrócę z popijawy :mrgreen: :mrgreen: moj chłop przeszczesliwy, ze za odwioze i przywióze go do domku

przez elmopl79 01 lut 2014, 18:29
Kasiu,dziekuje bardzo...Az lezka zakrecila sie w oku...:)Dziekuje za wsparcie,to naprawdę bardzo dużo....

Tojaaa
Baw sie dobrze na imprezie:)

-- 01 lut 2014, 18:20 --

A gdzież to wszystkich wywialo znowu....,he?
Pewnie wszyscy pojechali z tojaaa na impreze....:)

Sortuj wg