ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 22:03
Podobny jak paroksetyna, przeciwlękowy, uspokajający. Taki dla nerwicowców bym powiedział.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 30 sty 2014, 22:05
A dla depresyjnych....:)
Czy paro/esci tez jest dla nich dobrym lekiem....?

-- 30 sty 2014, 21:06 --

A co z natrctwami jak esci/paro na to dzialaja....

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 22:10
Wszystko to są antydepresanty, więc na depresję też się je stosuje.

Na natręctwa zarówno paro, jak i esci powinny pomagać. Mnie paro na nie pomaga i to bardzo.
Luki_Nerwusik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 30 sty 2014, 22:20
No a esci na natrectwa niestety nie.
Dlatego oytalam jak sie ma esci do paro....A odnośnie depresji to nie wiem j esci pomaga....bo biorąc ja,to jedna wielka depresja....Katarzynka wie o czym pisze:)
Jak to jest,ze na lekach antydepresyjnych(esci),dostaje sie depresji?!

przez nova_2013 30 sty 2014, 22:23
marlena1987, ..pojde z psem na spacer...
elmopl79, ..Nawet spacer z psem mi nie pomogl

proponuje Wam Laseczki zaprzyjaznic sie z innymi wlasciecielami czworonogow :D
Ja tez chadzam swoimi sciezkami z psiakami ale od czasu kiedy zaczelam spotykac sie z Lindå i Kenem i naszymi psiakami to nasze spacery nabraly zupelnie innego charakteru. Otoz idåc samej jestem zaglebiona w swoich myslach o chorobie i nie potrafie sie odprezyc psychicznie poza fizycznym wysilkiem, ktory raz w mniejszym a raz w wiekszym stopniu pomaga rozciågnåc troszke miesnie karku i ramion.

Natomiast spacer w towarzystwie innych osob powoduje, ze koncentruje sie na naszej rozmowie i bardzo szybko zapominam o dolegliwosciach. Spedzamy okolo 40 min -90min w zaleznosci od temperatury i pogody. Jak wieje i jest bardzo zimno to ograniczamy spacery do pol godzinki ale jak jest przyjemnie to nawet do 1,5h

Podobnie z czasem spedzonym w domu sam na sam i z mezem lub kolezankå - roznica jak niebo i ziemia !
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 22:26
W ulotce esci masz: "oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (natrętnych zachowań, myśli)", więc w teorii powinno pomagać.
Jednak mi lekarka mówi, że najszybciej uwidacznia się działanie przeciwlękowe, a natręctwa zwalcza zazwyczaj później i przy wyższych dawkach. Mowa o paro.
Czemu dostaje się depresji, będąc na lekach. Myślę, że jeśli polega się tylko na nich, bez terapii, bez naprawy życia, to tak może być. Załamujemy się, że ciągle nie widać poprawy. A nerwica często prowadzi do depresji wlaśnie,
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 30 sty 2014, 22:29
Tak Nova,to prawda...Nietety nie mozna nam siedziec za dużo sam na sam....dzisiaj tez to uslyszalam od p.dr.Bo wtedy za bardzo sie skupiamy na bolaczkach i z calej kuracji nici....

przez lunatic 30 sty 2014, 22:31
elmopl79 napisał(a):A dla depresyjnych....:)
Czy paro/esci tez jest dla nich dobrym lekiem....?

-- 30 sty 2014, 21:06 --

A co z natrctwami jak esci/paro na to dzialaja....

działanie p/depresyjne paroksetyny jest beznadziejne (u mnie)

przez elmopl79 30 sty 2014, 22:33
Luki
Ja nie mam depresji...przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo...nie zdiagnozowano mi tego.....no teraz to moze i na tej esci to i mam:)Natręctw tez nie mam.Posiadam nerwice lękowa.

przez lunatic 30 sty 2014, 22:35
elmopl79 napisał(a):Jak to jest,ze na lekach antydepresyjnych(esci),dostaje sie depresji?!

bardziej bym powiedział ze niektóre u niektórych potrafią wywołać niektóre objawy depresji, np. Edronax (niestabilność emocjonalna), na drugim biegunie paroksetyna (apatia)

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 22:40
elmopl79
Takie kwestie omawiane są podczas kolejnych wizyt u lekarza.
Zawsze pyta jakie są zmiany, pyta o nastrój na lekach. Jeśli uwidacznia się obniżenie samopoczucia, to należy o tym lekarzowi powiedzieć. Niech doktor decyduje, co robimy dalej.
U mnie nastrój się poprawił, bo nerwica odpuściła. Nie liczę, że będę chodził na lekach w euforii, bo to by nie było wcale naturalne.
Ma być normalnie.
A o nastrój musimy zadbać sami. Polecam sport, szczególnie basen. Zawsze po nim czuję się odprężony i na cały dzień pozytywnie nakręcony.

Apatii na paro nie czuje, absolutnie nic z tych rzeczy.
Ostatnio edytowano 30 sty 2014, 22:41 przez Luki_Nerwusik, łącznie edytowano 1 raz
Luki_Nerwusik

przez nova_2013 30 sty 2014, 22:40
Luki_Nerwusik napisał(a):Ciekawe, że tylko w temacie o esci toczą się takie rozmowy o życiu i wzajemne wspieranie się.

Wlasnie dlatego przesiadujemy tutaj bo czuje sie rodzinnå atmosfere :D Nie wiem czy bywacie na innych tematach ale mnie troszke nudzå same suche fakty o lekach. Wole nasze forum bo jest przeplatane wiesciami "prosto z zycia" i przewaza jednak dobry humor :mrgreen:

Gradrec co prawda zarzucil mi spamowanie i niemal zagrozil wyslaniem wåglika w kopercie ;) jesli jeszcze raz odwaze sie zamiescic jakies zdjecia.
W pewnym stopniu sie z nim zgodze jesli chodzi o nowe osoby przekopujåce nasze posty w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania. No faktycznie, w takim gåszczu grillowych kielbasek, bananow i pop-cornu ciezko sie doczlapac do sedna ale coz... poza zestawem McEsci czy innych czarodziejskich uzdrawiaczy dbam o Wasze zolådki Kochani i wprowadzam troche rozrywki humorystycznej. Trudno zachowac mi powage przez 24h na dobe i bombardowac pesymistycznymi postami. Wystarczy juz, ze sama choroba gwarantuje nam zyciowe niezadowolenie i dba wysmienicie o doglådanie naszego samopoczucia. I biada jesli poczujemy sie lepiej - wtedy dziwka nerwica wpada w szal ! Nie dajmy sie jej :mrgreen:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez elmopl79 30 sty 2014, 22:49
Lunatic,na paro miales apatię?Oj,ja to bylam tak pobudzona i odważną,a wręcz....jak to ująć ladnie....kiedys robilam pana,który jechal jepem,a ja stara bidulka e30....,a to dlatego tylko,ze cos baknal do mnie,bo stanelam za blisko jego samochodu i zaczal nieladnie sie odzywać....pogon trwala dlugo....jeszcze nigdy tak szybko nie jechalam...i do tej pory nie wiem co autor mial na myśli...co ja wtedy chcialam od tego pana bidnego....
To nie bylo tylko jedno takie wydarzenie....Bylam okropnym agresorem co do ludzi,którzy chcieli zrobić mi krzywdę....Oczywiscie potem to sie ba szczęście unirmowalo:)

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 22:53
Pewnie ktoś tu kiedyś wejdzie z miotłą i posprząta, a dla potomnych zostaną same suche fakty i narzekania.
Póki co, fajnie się czyta takie posty jak wyżej nova_2013 Gęba sama się uśmiecha.
Dlatego nie wchodzę w temat o paro, tam sami ludzie z apatią i eunuchy wykastrowane przez lek :)
Luki_Nerwusik

Sortuj wg