ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez lunatic 30 sty 2014, 19:26
elmopl79,
ten lek co biorę jest słaby i cudów nie zrobi, biorę go tylko dlatego ze wszystko co silniejsze źle działa

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 19:28
Pramolan i Sympramol zawierają tą samą substancję czynną - chlorowodorek opipramolu. Jak każdym lek, może wywołać skutki uboczne, ale nie dajmy się zwariować :)
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 30 sty 2014, 19:32
Moze czas najwyższy na zmiany...moze to o czym pisales to wlasnie to....i będziesz mogl żyć bez lekow trzeba sprobowac!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 30 sty 2014, 19:32
no faktycznie w bazie interakcji z np. paroksetyna pisze cos o zespole serotoninowym z pramolanem,a w przypadku citalopramu juz nie

przez elmopl79 30 sty 2014, 19:33
Luki
Ja mam dosyc skutow uwocznych,wiec nie chce sobie fundiwac dodatkowych atrakcji,bo wtedy to bym juz w ogóle zwariowala....dlatego wole ta moja hydroxyzynke:)

przez lunatic 30 sty 2014, 19:35
elmopl79,
w tej chwili jakoś nie ma to dla mnie róźnicy czy z lekami czy bez, chodzi o normalne samopoczucie, chociaż w tej chwili potrzebowałbym kopa energetycznego i jak na złosć nic tak nie chce zadziałać, jak az tak bardzo tego nie potrzebowałem to działało tak ze w miejscu usiedzieć nie mogłem i ciągle coś chciałem robić

przez elmopl79 30 sty 2014, 20:07
Lunatic
Tymbardziej czas najwyższy żeby odpocząć od lekow....jesli tylko sie da

przez gargul 30 sty 2014, 20:19
eeee to co mnie ten lekarz z pramolanem w bambuko zrobił?
Wyraźnie pamiętam że o tym wspominał, bo pierwszy raz się natknąłem na sytuację, że nie wszystko można miksować i uczulił mnie na to żeby czytać teraz co się bierze.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Lord Kapucyn 30 sty 2014, 20:33
gargul, Bo ogólnie jest zalecenie, żeby nie łączyć SSRI z opipramolem. Ale jak sprawdzisz na stronach ministerstwa zdrowie to wyskoczy, że paroksetyna, sertralina, fluoksetyna, fluwoksamina wchodzą w "istotną" interakcję z opipramolem, która może się potencjalnie źle skończyć, a citalopram i escitalopram w ogóle nie wchodzą z opipramolem w żaden interakcje. Citalopram i escitalopram mają bardzo niskie ryzyko interakcji z innymi lekami, bo oba są tylko bardzo słabymi inhibitorami CYP2D6, a citalopram dodatkowo bardzo słabym inhibitorem CYP1A2. Inne SSRI mają większe ryzyko interakcji na poziomie metabolizmu, bo wpływają na więcej izoenzymów i niektóre z nich silniej blokują.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 30 sty 2014, 21:01
Dark
Czyli esci tak naprawdę jest slabym lekiem?Cos pomiędzy pramolanem,a no.paro?

przez Lord Kapucyn 30 sty 2014, 21:26
elmopl79 napisał(a):Dark
Czyli esci tak naprawdę jest slabym lekiem?Cos pomiędzy pramolanem,a no.paro?

Nie. Esci nie jest słabym lekiem. Escitalopram i citalopram wpływają na aktywność niewielu enzymów cytochromu P450(a jeżeli już to bardzo słabo- CYP2D6), dzięki czemu ryzyko interakcji citalu/esci z wieloma innymi lekami stosowanymi powszechnie w lecznictwie jest bardzo niskie(nie zaburzają metabolizmu innych leków). Jest to ich duża zaleta. To nie ma związku z ich "siłą" działania. Jeżeli chodzi o siłę blokowania wychwytu zwr. 5-HT to escitalopram jest najsilniejszym SRI zaraz po paroksetynie/sertralinie i najbardziej selektywnym SRI. Z opipramolem(pramolanem) nie można go porównywać, bo to zupełnie inny mechanizm działania. Pramolan raczej znajdzie zastosowanie jako anksjolityk/lek przeciwlękowy niż jako lek stricte przeciwdepresyjny.

A co do skutków ubocznych po pramolanie- no cóż, niestety wszystkie leki powodują jakieś skutki uboczne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 30 sty 2014, 21:38
Dark
Bardzo dziękuję za odpowiedz :uklon:

A czemu tak jest,ze esci nie na każdego dziala...?czemu leki z grupy Np.ssri tak roznie dzialaja na dana osobę?Czy moze byc tak,ze ktorys z tych lekow nie zadziwia,czy to kwestia czasu i kazdy lek będzie dzialal....
Fakt,jest dużo lekow i jest w czym wybierać,ale przy każdej zmianie leku wiadomo,jesteśmy narażeni na skutki uboczne.Nue lepiej trzymac suw jednego leku w danym zaburzeniu i czekac aż on zadziwia,czy to mija sie z celem....

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 21:52
SSRI różnią się działaniem. Niektóre mają profil uspokajający, inne aktywizujący, mają różny potencjał przeciwlękowy.
Lekarz na podstawie wywiadu przypisuje najlepszy wg niego dla danego pacjenta.
Znaczenie ma też dawka. Jeśli poprawa nie jest zadowalająca, to podnosi się dawkę, albo dodaje drugi lek, aby wzmocnić działanie tego podstawowego.
Nie zmienia się leku po miesiącu. Czeka się 3 miesiące, na właściwej już dawce. Jak nie ma poprawy, wówczas próbuje się innego.
Niestety tak jest, że lek działa inaczej na każdą osobę. Nie do końca zbadane są nasze mózgi.
To trochę taka ruletka z lekami psycho i czasem długo się próbuje, zanim trafi się właściwie.
Luki_Nerwusik

przez elmopl79 30 sty 2014, 21:59
Esci ma jaki profil....

Sortuj wg