ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez elmopl79 30 sty 2014, 18:20
Tojaaa
wierze,bo ja mam to samo.Czesto wchodzilam do wanny z goraca woda.....A jak wychodzilam,to czulam sie jak flak.

przez marlena1987 30 sty 2014, 18:25
Ale dzień najpierw nakrecona jak wiewióra teraz opadłam i ponosi mnie..pojde z psem na spacer mam nadzieję że przejdzie.Muszę się ruszyć bo zwariuję

przez elmopl79 30 sty 2014, 18:26
Gargul
A co to za roztreki....Nie ma ci sie nad tym zastanawiać,bo nie mamy na to wplywy,wiec po ci zaplątać sobie i tak juz"zasmiecina"glowizne....

-- 30 sty 2014, 17:29 --

Marlena
No wlasnie mialam dzisiaj to samo,aż w końcu musialam zażyć hydroxyzyne....Nawet spacer z psem mi nie pomogl.....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_Nerwusik 30 sty 2014, 18:29
Ciekawe, że tylko w temacie o esci toczą się takie rozmowy o życiu i wzajemne wspieranie się. Czyżby esci tak słabo działało, że trzeba się pocieszać ?
Żartuje.
Ja dziś miałem dzień wolnego. Wyjazd z rodzinką do kina, galerii i na koniec śmieciowe żarełko w Mac'u :)
Fajna odskocznia do codziennej harówki.
Ciekawe, że w wolny dzień potrafię się wyluzować, a w pracy mam ciągłą spinkę i bolące mięśnie mimo siedzącej roboty. I tak od poniedziałku do piątku. W sobotę wszystko puszcza.
Na terapii zacząłem przepracowywać tę kwestię, mam nadzieję że coś się zmieni i będę się w tanie rozluźnić także w pracy.
Ale nie mogę narzekać, bo żyję w miarę normalnie. Trzymam kciuki, żebyście też pozbyli się niepotrzebnych lęków i wyszli z błędnego koła nerwicy. Nasze mózgi boją się wszelkich zmian, wolą tkwić w lękach, zamiast z tego wyjść.
Luki_Nerwusik

przez marlena1987 30 sty 2014, 18:30
A Wy co orbiacie?

-- 30 sty 2014, 17:34 --

To prawda tak jesteśmy zapogrmowani że boimy się nowego a jak już przyjdzie to nowe i przeżyliśmy to stierdzamy że nie było tak zle :great:

przez elmopl79 30 sty 2014, 18:36
Luki
To jest prawda,ze nerwica boi sie zmian.....bo jej dobrze tak....ma sie czym"zywic"ta kurwica lękowa:)-mnie tez sie podoba to określenie....:)

przez lunatic 30 sty 2014, 18:36
Dark Passenger napisał(a):To zupełnie inna liga. Piperazyna ...

aleś walnął wykład :mrgreen: brakuje jeszcze dokładnego info w jaki sposób blokada receptora H1 przekłada się na uspokojenie i sennosć w przypadku hydroksyzyny, w przypadku GABA opisałeś kanał chlorowy, hiperpolaryzacje komórki i tym samym hamowanie aktywności neuronów,a mechanizm hydroksyzyny na takim samym poziomie dokładności? :D

przez marlena1987 30 sty 2014, 18:38
Ide wyprowadzę mojego piesiuleczka bo już mnie upomina :D

-- 30 sty 2014, 17:38 --

Ide wyprowadzę mojego piesiuleczka bo już mnie upomina :D

-- 30 sty 2014, 17:39 --

To prawda tak jesteśmy zapogrmowani że boimy się nowego a jak już przyjdzie to nowe i przeżyliśmy to stierdzamy że nie było tak zle :great:

-- 30 sty 2014, 17:39 --

A Wy co orbiacie?

przez elmopl79 30 sty 2014, 18:42
Lunatic,jak tam dzisiaj?Uspokoilo sie cos?

przez gargul 30 sty 2014, 18:43
elmopl79 napisał(a):Kasia,no za chiny nie moge wyslac maila,ani odczytać tego Twojego wczorajszego.
Dzisiaj p dr.mowila zupelnie co innego i byla skora nawet do orzejscia na cala tabletkę.Na początku kazala brac7,5bo miwi,ze to moze byc moja dawka docelowa,a potem mówi,ze jak ja będę to sobie dzielic....i mówi,ze szalejemy i idziemy na10mg.jednirazowo(a na ostatniej wizycie mowila,zebym rozdzielaka sobie te dawki).Dokaczyla mi pramolon,żeby brac doraźnie.Nie wiem co to za cudo....oczywiscie,boje sie go:

elmopl STÓJ
Czy ten lek to PRAMOLAN. Jeżeli tak to łap za telefon i dzwoń do tej lekarki.
Ja miałem pramolan przepisany przez ogólnego (nie powiem, pomagał), ale psycho po przepisaniu esci, kazał go odstawić i zacząć brać esci dopiero po kilku dniach. Mix grozi syndromem serotoninowym.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez lunatic 30 sty 2014, 18:47
gargul,
pramolan nie ma wpływu na wychwyt serotoniny

-- 30 sty 2014, 17:49 --

elmopl79,
w tym momencie jest taki stan zawieszenia który mnie najbardziej denerwuje bo nie wiem co dalej robić, ani się nie czuje źle ani jakoś wyjątkowo dobrze jak można się czuć po tego typu lekach

przez elmopl79 30 sty 2014, 18:50
Gargul,spokojnie....ja z tych lękliwych i nie zamierzam go brac,ale dziekuje za reakcje:)
Moja p.dr.kazala mi brac to doraźnie w alajach lęku,napiecia....Kiedys bralam sympramol,a to chyba to samo....przez z jakus czas bylo ok.ale później juz wszystko wracalo...A żeby brac to doraźnie to nie widzę sensu...Wole hydroxyzynke:)

-- 30 sty 2014, 17:57 --

Lunatic
Ale po tym stanie zawieszenia,zawsze wychodzi slonce:)Glowa do góry,będzie dobrze,takie mam przeczucie:)

przez Lord Kapucyn 30 sty 2014, 19:14
Opipramol(Pramolan) strukturalnie jest zaliczany do trójpierścieniowych leków p/depresyjnych(ponieważ ma w budowie chemicznej trzy pierścienie), ale nie posiada on charakterystycznego dla nich mechanizmu działania. Podczas gdy większość TCA wpływa na wychwyt zwrotny 5-HT i NE+ ewentualnie inne smakołyki to opipramol działa głównie jako agonista receptorów sigma-1 i2, antagonista rec. dopaminowych D2, rec. serotoninowych 5-HT2, receptorów histaminowych H1, H2 i cholinergicznych receptorów muskarynowych. Ten lek nie ma jakiegoś wybitnego działania antydepresyjnego(chociaż badania na myszach wykazały, że agonizm receptorów sigma wywiera takie działanie)- bardziej przeciwlękowe i uspokajające. Można go stosować doraźnie. W każdym razie niektóre SSRI(dotyczy to paroksetyny, sertraliny, fluoksetyny, fluwoksaminy, nie dotyczy citalopramu i escitalopramu) mogą ogólnie nasilać działanie TCA, a w przypadku opipramolu zwiększać jego stężenie i ogólną toksyczność, istnieje też ryzyko zespołu serotoninowego. Zgaduję, że to interakcja na poziomie metabolizmu, bo te SSRI, które wymieniłem blokują kilka enzymów cytochromu P450 odpowiedzialnych być może za metabolizm opipramolu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 30 sty 2014, 19:23
Dziekuje Dark
Czyli doraźnie moge go brac...Ale jeśli to to samo co symptamol,to pamietam ze jak wzielam jedna tabletkw,to strasznie sjakal mi obraz....takze ten lek tez posiada jakieś skutki uboczne....?

Sortuj wg