ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez nova_2013 30 sty 2014, 13:13
elmopl79, tez mialam taki okres, ze balam sie zostawac sama w domu. Przez prawie miesiåc cierpialam gdy moj måz wychodzil do pracy. Jak tylko wychodzil z domu i przekrecal klucz w drzwiach dostawalam atakow paniki. Boze, co za okropne uczucie i potezny strach. Ale przeszlo. Pozbylam sie tez strachu przed kolejnym atakiem paniki ale nadal jak wychodze z domu to czuje sie niepewnie. Brakuje mi odwagi i wiary w siebie i to strasznie mnie "boli". Czuje sie taka zastraszona, zlękniona i zamknieta w klatce strachu, ogarnia mnie emocjonalny paraliz z ktorym nie potrafie sobie poradzic. Jak taka kula u nogi, chce sie wyzwolic i pobiec szczesliwa przed siebie a ciågne za sobå tone złomu. Qr.wa go mac !
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 30 sty 2014, 13:14
czarnydiabeł napisał(a):Pijesz kawę? Gdzieś czytałem, że nie powinno się jej łączyć z Esci ale co i jak dokładnie to nie wiem...

:shock:
jedyne co mi przychodzi do głowy to że u osób predysponowanych może nasilać lęk i niepokój

przez krista 30 sty 2014, 13:15
Nova
Ja hydro brałam codziennie po dwie,trzy tabletki mnie one wyciszały wewnętrznie na krótko ale dobre i to, brałam hydro pięc miesięcy i wcale mnie nie uzalezniły odstawiłam ich bez problemu nie biore ich odkąd nie czuje lęku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 30 sty 2014, 13:20
Czarnydiabel
Nie pije kawy,bo kiedyc tak mnie pobudzila,ze myslalam,ze wyląduje na pogotowiu....wtedy byly to moje piczatki z nerwica i pujalam mocne czarne,pazone kawy...ale od tamtej pory nie tykam czenulki:)Czadami taka plujke3w1,ale tez ostatnio nie za czesto....

przez czarnydiabeł 30 sty 2014, 13:21
lunatic napisał(a):
czarnydiabeł napisał(a):Pijesz kawę? Gdzieś czytałem, że nie powinno się jej łączyć z Esci ale co i jak dokładnie to nie wiem...

:shock:
jedyne co mi przychodzi do głowy to że u osób predysponowanych może nasilać lęk i niepokój

Tu coś było, ale to raczej nic konkretnego...
http://fobicy.pl/index.php?topic=798.30

ale faktycznie u osób które maja jakieś predyspozycje, nadmierna ilość kofeiny + ewentualne lęki po Esci mogą coś tam namieszać. Chyba. :D
czarnydiabeł

przez lunatic 30 sty 2014, 13:24
z kawą przy SSRI nigdy nie miałem problemów, co innego kawa+jakiś antydepresant typowo pobudzajacy

przez elmopl79 30 sty 2014, 13:26
Nova
Ja przed esci nie mialam juz takich lęków z zostaniem samej w domu...Teraz to się bardzo nasililo....Wtedy ubieram sie i"uciekam"do rodzicow powiedzieć.A jak siądę w fotelu,to potrafie przesiedzieć tak caly dzien...jak podesrana.

przez lunatic 30 sty 2014, 13:28
elmopl79,
jesteś masochistką :D

przez Katarzynka40 30 sty 2014, 13:31
cześć wszystkim:)

Elmopl, a ja nadal ściskam kciuki, bo myślałam, że jesteś jeszcze u dr... czyli masz zwiększyć do 10 mg? A wcześniej mówiła, że nie, bo wyższa dawka zrobi Ci krzywdę... a nie zaproponowała by lek zmienić?

ja tez się bałam sama zostawać w domu... teraz jest już lepiej, zostaję, ale powiem szczerze, że wole jak ktoś jest...:) czuję się bezpieczniejsza:)

pozdrawiam wszystkich ciepło!
Właśnie mijają mi 2 miesiące na esci...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez nova_2013 30 sty 2014, 13:42
lunatic, witaj lunatic mozesz wyjasnic te roznice pomiedzy benzo ( oxazepam) a piperazynå ( hydroksyzyna) ?
Moze dla mnie odpowiedniejsza bylaby hydro niz ten cholerny benzo ?

krista, tak, zgadzam sie z Tobå, ze nerwica moze miec podloze w dzieicnstwie i dac o sobie znac w dojrzalym wieku kiedy ta ostatnia kropla goryczy przechyli czare. Jak sama pisalas praca ponad sily tzn. na wysokich obrotach, brak okresow regeneracji ( porzådny urlop) a nie kilka dni wolnych, byle jakie jedzenie o roznych porach, brak spokojnego snu, skanowanie na okråglo "jutrzejszych problemow" i ogarniecie tego wszystkiego - to fantastyczna pozywka dla nerwicy. W dluzszym okresie np. 2 lat powaliloby nawet konia ! Ståd nie dziwie sie, ze coraz wiecej osob zaczyna uginac kolana przed nerwicå. Musimy zmienic radykalnie swoje przyzwyczajenia i powaznie pomyslec o zdrowiu. Ja przestalam juz liczyc i walczyc o pieniådze bo gowno mi one dajå. Dzieki chorobie moje oszczednosci wyplynely, stracilam mase pieniedzy na rozne niepotrzebne badania. Teraz bede pracowac doslownie minimum, swoje ambicje schowalam do kieszeni bo zaplacilam zbyt wysokå cene. A jak zdrowie szwankuje to zadne pieniådze tego nie wynagrodzå.

Praca pracå ale do cholery oprocz pracy musi czlowiek pamietac o sobie, o przyjemnosciach, o rozrywce dla umyslu, o wypoczynku, znalezc czas dla swoich zainteresowan i hobby. Zagalopowalismy sie Kochani w tym maratonie ! Czas wiec zwolnic i wyhamowac na rzecz naszego psychicznego komfortu.

przez Tojaaa 30 sty 2014, 13:44
Powiem Wam, ze cieszę sie bardzo, ze tu trafiłam, bo wspieramy sie nawzajem, a to bardzo dla mnie ważne.
elmopl79, my to właściwie jedziemy na jednym wózku, bierzemy esci podobny czas, z tym, ze ja jestem na 15 mg, ciekawe która z nas pierwsza lepiejnsie wreszcie poczuje, będziemy sie nawzajem wspierać i informować na bieżąco :mrgreen:
nova_2013, dziś jadąc z mężem autem cała drogę rozmawialiśmy o życiu w Skandynawii, mamy w Szwecji bliska kuzynki, chcemy ja odwiedzić. I tak rozmyslalismy i marzylismy sobie o tym, zeby rzucić tu wszystko i wyjechać do Skandynawii rozpocząć nowe życie. :mrgreen: jak czytam copiszesz o stosunku lekarzy do pacjentów i pracodawcy i jego wyrozumiałości , to szczerze mega zazdroszczę

przez elmopl79 30 sty 2014, 13:50
Kasia,no za chiny nie moge wyslac maila,ani odczytać tego Twojego wczorajszego.
Dzisiaj p dr.mowila zupelnie co innego i byla skora nawet do orzejscia na cala tabletkę.Na początku kazala brac7,5bo miwi,ze to moze byc moja dawka docelowa,a potem mówi,ze jak ja będę to sobie dzielic....i mówi,ze szalejemy i idziemy na10mg.jednirazowo(a na ostatniej wizycie mowila,zebym rozdzielaka sobie te dawki).Dokaczyla mi pramolon,żeby brac doraźnie.Nie wiem co to za cudo....oczywiscie,boje sie go:)

Lubatic
Jestem steaszna masochistka...Dlatego idę na spacer z psem rodzicow,bo mnie cos rozniesie.Ale tu tak wiatr pizdzi,ze chyba mnie porwie....

przez lunatic 30 sty 2014, 13:53
nova_2013,
różnica polega na innym mechaniźmie działania, bezno jest uzależniające, hydroksyzyna nie, ale nie wiem jak wygląda jej skutecznosć w napadach paniki, działa silne uspokajająco ale czy na tyle silnie przeciwlękowo zeby pomóc na ata paniki to trzebaby sprawdzic na sobie

-- 30 sty 2014, 12:54 --

ja np. po benzo praktycznie nie jestem w ogóle senny a jakbym wziął hydroksyzyne to mam dzień z głowy bo mnie tak usypia silnie

przez nova_2013 30 sty 2014, 14:09
Tojaaa, ja nie narzekam faktycznie, chociaz inaczej widzialam swojå przyszlosc. Ukonczylam 3 kierunki studiow wyzszych z najlepszymi notami i niestety nie pracuje w swoim zawodzie ale i tak bardzo sie ciesze, ze mam prace i nie musze sie budzic rano z myslå czy jeszcze pracuje czy juz mnie szef zwolnil. Praca jest i mozna jå dostac dosc latwo ale wszystko zalezy od nastawienia, wlasnych oczekiwan i elastycznosci. Znam inne osoby tez bardzo dobrze wyksztalcone, ktore tylko i wylåcznie oczekujå swietnej posady i dzieki temu så bezrobotne od 20 lat. Ale tez znam ludzi tylko z wyksztalceniem podstawowym ktore swietnie sobie radzå. Bo w zyciu oprocz umiejetnosci , talentu i wyksztalcenia potrzeba troche szczescia :D i wiary w siebie.

Jedno co mnie tu trzyma to stabilizacja finansowa i bezpieczenstwo pracy. O to sie nie martwie, a pieniådz to rzecz nabyta, raz przychodzi raz odchodzi. Najwazniejsze aby w tym wszystkim znalezc racjonalizm i nie wpadac w panike kiedy czlowiek znajdzie sie pod wozem. Ja pomimo obecnej choroby nadal mam zaplecze optymizmu choc wiekszosc dni jest dla mnie "katastrofalna". Ale jak spojrze z dluzszej perspektywy np. kilku miesiecy czy lat to widze same pozytywy. mecze sie z newricå od jakiegos 1,5 roku a zaczelam sie dopiero leczyc od 1,5 miesiåca i tlumacze to sobie, ze skoro dalam rade przezyc te 18 miesiecy to one tak naprawde mnie wzmocnily a nie zlamaly. Zdaje sobie sprawe, ze nerwica to paskudna choroba i nie przechodzi jak przeziebienie, to dluga walka ale koniec z koncem przyniesie zwyciestwo. Gdybym w to nie wierzyla to polozylabym sie do lozka i tam czekala na smierc. Bo po co zyc i sie tak meczyc ???

Wlasnie wczoraj czytalam ksiåzke na temat nerwicy, ktora wyjasnila mi pewnå zaleznosc : my nerwicowcy jak mamy gorszy dzien bo sie zle czujemy to zrzucamy to na barki choroby i wierzymy, ze juz nigdy z chorobska nie wyjdziemy, ze przegralismy z chorobå. Osoby zdrowe nie dotkniete nerwicå majå dokladnie takie same gorsze dni tyle tylko, ze oni je traktujå na zasadzie "OK, dzis mam kiepski dzien ale jutro albo za tydzien bedzie lepiej" i nie przejmujå sie gorszym samopoczuciem, bo wiedzå, ze dobre i zle dnie przeplatajå sie nawzajem. Oni nie pogråzajå swoich mysli i nie koncentrujå sie na tych swoich gorszych dniach. Po porstu przyjmujå do wiadomosci, ze zycie nie jest uslane rozami i zyjå dalej nie przejmujåc sie "pochmurnym dniem".

A my nerwuski jak jest dobrze to strzaleczka jedzie w gore az na sam szczyt, ale jak poczujemy sie troszke gorzej to strzalka wali w dol jak potezna kula olowiana i bombarduje nas myslami : nie uda sie ! To nerwica ! Nigdy Ci sie nie uda! Zawsze bedziesz sie gorzej czul ! I ta dziwka nerwica szczerzy wowczas swoj usmiech, szydzi z nas i wprawia w jeszcze wieksze zaklopotanie. I znow nakreca sie ten sam scenariusz. Popadamy w smutek, utrapienie i niemoc, poddajemy sie na nowo tej dziwce nie widzåc juz dalszej ucieczki.

Wiec pomyslalam sobie : HALO ! HALO ! Przeciez moj såsiad mimo zdrowia ma takze lepsze i gorsze dnie, podobnie jak sloneczne czy deszczowe dni. Slonce swieci i dla szczesliwych i nieszczesnikow, deszcz pada i dla dobrych i dla zlych ludzi. Wiec czemu te gorsze dnie mam zwalac na wine nerwicy ? Gdyby tak bylo to osoby zdrowe zawsze cieszylyby sie tylko dobrymi i slonecznymi dniami. Ale tak nie jest , prawda ? I wlasnie to wyjasnienie ksiåzkowe zmienilo moj stan umyslu i pojecie o zagrywkach dziwki nerwicy.

Sortuj wg