ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez rysikowa 29 sty 2014, 23:44
Tojaaa, raz lepiej, raz gorzej - czarne myśli są, strach przed decyzjami i samotnością. Ale jest też wiele dni dobrych, takich podczas których czuję euforyczne szczęście (wczoraj miałam taki dzień) i mam mega siły do działania, nic nie jest dla mnie straszne, czuję się silna i samodzielna.

Dzisiaj było już gorzej, ale dzisiaj miałam dzień w biegu, mało pracowałam, myślę że brakuje mi stabilizacji. Jak mam dni wypełnione pracą, wiem że nic mi nie będzie przeszkadzać, a wieczór jakoś miło zaplanowany - jest mi zdecydowanie łatwiej.

Ponawam pytanie o trittico, bo nie wiem czy łyknąć czy sobie darować? Nie chcę wejść w jakąś reakcję chemiczną, muszę usłyszeć budzik jutro rano ;)

Dodam, że trittico i inne tabletki na sen nie działają na mnie za dobrze, tzn. czuję się źle na drugi dzień (zawroty głowy, mdłości, urywany film), niemniej dzisiaj śpię sama, więc wiem, że jak tylko położe się do łóżka dopadną mnie czarne scenariusze i w życiu nie zasnę.

przez rysikowa 29 sty 2014, 23:44
Tojaaa, raz lepiej, raz gorzej - czarne myśli są, strach przed decyzjami i samotnością. Ale jest też wiele dni dobrych, takich podczas których czuję euforyczne szczęście (wczoraj miałam taki dzień) i mam mega siły do działania, nic nie jest dla mnie straszne, czuję się silna i samodzielna.

Dzisiaj było już gorzej, ale dzisiaj miałam dzień w biegu, mało pracowałam, myślę że brakuje mi stabilizacji. Jak mam dni wypełnione pracą, wiem że nic mi nie będzie przeszkadzać, a wieczór jakoś miło zaplanowany - jest mi zdecydowanie łatwiej.

Ponawam pytanie o trittico, bo nie wiem czy łyknąć czy sobie darować? Nie chcę wejść w jakąś reakcję chemiczną, muszę usłyszeć budzik jutro rano ;)

Dodam, że trittico i inne tabletki na sen nie działają na mnie za dobrze, tzn. czuję się źle na drugi dzień (zawroty głowy, mdłości, urywany film), niemniej dzisiaj śpię sama, więc wiem, że jak tylko położe się do łóżka dopadną mnie czarne scenariusze i w życiu nie zasnę.

przez elmopl79 29 sty 2014, 23:45
Gargul,a moze to byl zwykly atak nerwicowy...ci lekarz na to?

Tojaaa
No to potas calkiem,calkiem....mnie on sie w ogóle nie wchlania...czt biore leki czy nie to caly czas mam3,7...
Nawet siedząc u znajomych masz to napięcie?
Ja dzisiaj jakoś tak dziwnie,nie umiem tego opisac...nby chwilami tak normalnie,a za chwile naplyw glupich myśli....lęki,trzesawka...W sumie dzisiaj mialam disc stresujący dzien....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gargul 29 sty 2014, 23:47
elmopl79 napisał(a):Gargul
Czuje,ze mamy podobny problem....odnosnie podejscia do lekow.Moze ta5jest za Malo,ale to dla Ciebie bezpieczna granica pomiędzy niby leczeniem ale tak nie do końca leczeniem.To tak jakby jedna noga stać w normalności,a druga w"bagnie"prochów...a nerwica....jest tak jak byla....Czy moze myle sie do Twoich odczuć?

Dokładnie.
Jestem taki że jak coś robię to chcę to robić dobrze, żeby drugi raz się z tym nie męczyć, a tu nie jestem pewien. Z jednej strony, na razie czuje się dobrze, a z drugiej nie wiem czy 5mg przyniesie długofalowy efekt.
Dodatkowo nabawiłem się strasznej awersji do większej dawki i jestem pewien że samym nastawieniem wywołałbym uboki.

-- 29 sty 2014, 23:48 --

lunatic napisał(a):gargul,
jak chcesz coś słabego to słąbym antydepresantem jest dziurawiec, ale na silne objawy nie pomoze a nawet jest w takich przeciwwskazany

Ale to IMAO i przy esci można napytać sobie biedy.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez lunatic 29 sty 2014, 23:51
gargul,
nie chodziło mi o stosowanie równoczesne, albo silniejsze leki albo słabszy dziurawiec

przez gargul 29 sty 2014, 23:54
Tojaaa napisał(a):. gargul, nie brałam nic wcześniej, nie licząc ziolek i homeopatii. To moj pierwszy lek i chyba do d...y. Na razie ani jednego dobrego poranka, mimo 9tygodni zarcia esci. Ech...

To ja bym się filcował z tego leku. 9 tygodni bez jakichkolwiek oznak poprawy raczej nie rokuje na przyszłość. Nie chcę Cię zdołować, broń Boże, ale raczej zmotywować do zmiany. Jak ktoś tu już kiedyś pisał, psychotabsy to ruletka, jednemu się wkręci, a drugiego wykręci...
pozdr, gargul
----------

przez elmopl79 29 sty 2014, 23:56
Gargul
Nic na sile...jesli czujesz sie dobrze na tej5,to ok.a jeśli poczujesz,ze dzialanie jest za slabe,to sobie zwiększysz dawke...

przez gargul 30 sty 2014, 00:00
elmopl79 napisał(a):Gargul,a moze to byl zwykly atak nerwicowy...ci lekarz na to?

Nie kontaktowałem się z lekarzem, bo i co mógłby pomóc.
Na domiar złego skumulowało się akurat wtedy kilka sytuacji:
- zwiększenie dawki
- powrót z urlopu
- i 5 miesięcy od ostatniego ataku, a ja zazwyczaj właśnie co 4...5 miesięcy zaliczałem ostre napady lękowe.

Najbardziej boje się opcji trzeciej, bo oznaczało by to fiasko leczenia, więc chyba wygodniej mi wszystko zwalić na zwiększenie dawki. :why:
pozdr, gargul
----------

przez rysikowa 30 sty 2014, 00:12
Dobra, wciągnęłam trittico, zżarłam pół tabliczki czekolady, idę spać, dobranoc ;)

przez elmopl79 30 sty 2014, 00:17
Gargul
Na to by wszystko wskazywalo...vrinisz sue rekami i nogami przed lekiem....niby bierzesz,ale tak jakbys nie brak,ale Tyczujesz,ze to"bezpieczna"dawka dla Ciebie....Moja bezpieczna dawka terapeutyczna sci byla cwiartka tabletki10.I dokladnie wszystko zwalalam na ten lek,krzywo stanelam,a to pewnie przez esci,bi jestem taka slaba....itd.Az powstali okropne biedne kolo.I jak je zatrzymać?To nie leczenie...akbo brac normalne dawki leku i sie zaleczycz,albo nie brac w ogile i suw wspomagać tylko doraźnie...

przez nova_2013 30 sty 2014, 00:37
Witajcie, witajcie Obrazek

ooooo... widze, ze na naszym forum coraz tloczniej ale i razniej w wiekszej grupie.
Az milo bylo przeczytac wszystkie dzisiejsze posty i coraz wiecej czasu mi zabiera aby nadgonic codzienne zaleglosci hehehe...

Bylam dzis u lekarza i wrocilam bardzo zadowolona. No ale jak tylko sie obudzilam to oczywiscie znowu napiecie nerwowe bo przeciez ide do lekarza a juz sama wizyta urosla do rangi co najmniej wreczenia nagrody Nobla ! No chyba mnie pokrecilo rowno albo tå mojå mozgownice, zeby tak strasznie przezywac wizyte !!!
No i klapa.... bo sama nie poszlam. Za daleko przeciez 400 metrow aby przejsc do Vårdcentral ( przychodnia). Wiec zadzwonilam po såsiadke Linde, ktora tez sie leczy i miewa ataki paniki. Ona juz zaczela terapie behawioralnå.

Z lekarzem spedzilam calå godzine tak ludzko podszedl. A ja przeciez balam sie, ze mnie zbyje, zada swoje standardowe pytanie jak sie czujemy i czy chce dalsze zwolnienie. Ale nie ! Wypytal mnie dokladnie o wszystko, jakie zmiany odczulam, kiedy, jak sie czulam przed braniem lekow, jak po, jakie nastroje miewam, czego i kiedy sie boje, czy chodze na zakupy sama, czy wychodze z domu, zapytal o mojå prace, czy chce wrocic itp. Mile mnie zaskoczyl, naprawde. Trzymalo mnie od rana tak potworne napiecie, ze jak tylko przekroczylam prog gabinetu to serce zaczelo mi walic i bolec. I chyba lekarz to zauwazyl bo zbadal mi puls, cisnienie i mnie osluchal. Spojrzal prosto w oczy i zapytal czemu tak sie denerwuje, to tylko nerwica i wizyta u lekarza , nic groznego i nic strasznego.

Zerkalam na wielki zegar w jego gabinecie i sobie mysle... ocho pol godziny minelo wiec jest dobrze. Ale jak juz minela cala godzina i wypisal mi dalsze zwolnienie i wyslal wiadomosc do psychologa o natychmiastowe rozpoczecie psychoterapii z psychologiem oraz ponaglenie o terapie behawioralnå z psychoterapeutå to az mi szczeka opadla. Musialam bardzo glupio wyglådac w tym momencie bo lekarz powiedzial : Katrin spokojnie, wiem co robie. Ty potrzebujesz wsparcia ze wszystkich stron i ja Ci wlasnie w tym pomoge. Psychoterapia, terapia behawioralna i leki zdzialajå cuda, gwarantuje Ci to.
Jesli chcesz sprobowac wrocic do pracy, mozesz w kazdej chwili, jesli bedziesz potrzebowala dluzszego zwolnienia - nie ma sprawy.
No tak serdeczny i nadludzki lekarz, ze calå tå wizytå bylam oszolomiona. Zastanawialam sie pozniej czy to sen czy jawa.

Najchetniej rzucilabym sie mu na szyje wychodzåc z gabinetu i dziekujåc za calogodzinnå wizyte. Nie wazne ile wizyta trwala a najwazniejsze, ze interesowalo go wszystko co jest zwiåzane z obecnå mojå farmakologiå, moim samopoczuciem, jak sobie radze ze stresem, czy unikam sytuacji czy mam ochote stanåc do walki z nerwicå. No powiem Wam, ze po raz drugi trafil mi sie taki lekarz podczas mojej przygody z nerwicå. Wrocilam do domu i zaraz zadzwonil ten lekarz, ktory postanowil przerwac tabletki i po 4 dniach wznowic branie. Alez sie kajal przede mnå. Przepraszal chyba z 5 razy i od razu dostalam termin na terapie poznawczo- behawioralnå. Nieprawdopodobne !

Tak wiec bardzo ciezki dzien jesli chodzi o nadmiar emocji ale jakze produktywny ! Poczulam jakbym faktycznie wylådowala dzisiaj w krainie czarodzieja, ktory za sprawå rozdzki pociågnål za odpowiednie sznurki i dokonal cudu, takie "3w1" za jednym zamachem Obrazek
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez elmopl79 30 sty 2014, 00:49
Nova
No to naprawdę dużo..trafic na dobrego lekarza,to juz pól sukcesu.Gratuluje.Ale zostajesz przy citalu?Jaka dawke zalecil Ci czarodziej?

-- 29 sty 2014, 23:58 --

Ja jutro idę do swojej czarodziejki wiedzminy....jak sobie pomysle,to aż mu się odechciewa tej wizyty ...

przez lunatic 30 sty 2014, 01:11
trzeba się chyba wybrać do Szwecji do lekarza

przez nova_2013 30 sty 2014, 01:15
nadal calå tabletke, jak juz pokoncze te dwie terapie to pewnie bedziemy zmniejszac ale nie szybciej niz minimum 6 miesiecy. I ten lekarz powiedzial, ze przerwa 4-dniowa nie jest uwazana za przerwanie terapii, bo czasami tak sie zdarza, ze pacjent musi przejsc akurat jakås operacje wiec trzeba przerwac leczenie. Gorzej gdy przerwa jest dluzsza niz 2 tygodnie. Wspomne tylko, ze dzisiejszy lekarz to byl moj piåty z kolei. Pytalam nawet Lindy jak to sie dzieje, ze za kazdym razem dostaje innego lekarza a ona na to, ze leczy sie od 10 lat i wylådowala u tego samego lekarza tylko 2 razy podczas tych 10 lat. Wiec zapytalam dlaczego do cholery po tylu latach dostala terapie behawioralnå i dopiero mi wyjasnila, ze to jest nowosc w Szwecji od jakis 2 lat i tak strasznie duzo osob bylo na niå skierowanych, ze brakowalo kadry psychoterapeutow aby ogarnåc calå Szwecje. Wiec pionierem byl Stockholm i ludzie przyjezdzali do stolicy z calego kraju, potem otwarto inne osrodki w kilku wiekszych miastach wiec dopiero w tej chwili nadszedl dla niej termin.

Dziekuje, meczyc sie i lykac tabsy przez 10 lat i dopiero teraz dostac sie na terapie behawioralnå ! Mam chyba szczescie, ze nerwica spotkala mnie dopiero teraz ;)

Jesli chodzi o Gargula to wcale sie nie dziwie, ze tak szybko stanål na nogi, bo leki plus terapia daje ogromne szanse na calkowite wyleczenie ale nalezy przeprowadzic je jeszcze w poczåtkowym stadium i im szybciej tym lepiej. Chociaz powiem Wam, ze po rozmowie z Lindå ktora ma za sobå pierwsze spotkanie behawioralne widze ogromne zmiany. 2 godziny trwa taka terapia raz w tygodniu i ona spotyka sie w grupie z innymi 9 osobami. Zajecia prowadzå dwie babeczki - psychoterapeutka i psycholog. Linda ostatnie kilka lat zaszyla sie w domu ale jak tylko uslyszala, ze dostala miejsce na terapii to zaczela spowrotem nawiåzywac nowe kontakty z ludzmi. Zaczela wychodzic z domu i wierzyc na nowo w siebie. Bardzo sie zzylysmy dzieki naszym pieskom i wspolnym problemow z chorobå. Jak Gargul napisal, ze bylby na spalonej pozycji w swoim srodowisku gdyby inni wiedzieli o jego chorobie to az trudno mi uwierzyc. Bo tutaj w Szwecji to normalka chodzenie do psychiatry. No ale to tez robi niesprzyjajåcy klimat, w zasadzie to 70-80% szwedzkiego spoleczenstwa jest na psychotropach i prawie kazdy ma spotkania z jakims psychologiem czy psychoterapeutå. Tutaj na mysl o psychiatri czy rozmowie nikt nie reaguje w jakis dziwny sposob. Mozna mowic o swoich problemach psychicznych na rowni z problemami serca czy jamy ustnej i nikogo to nie dziwi.

Wyobrazam sobie jak bardzo musicie sie czuc odizolowani od spoleczenstwa bo ludzie, ktorzy nigdy nie zetkneli sie z nerwicå majå wyobrazenie, ze my mamy jakås strasznå psychicznå chorobe i niedaj Boze jak jest ona zarazliwa ! To wynika z ogromnej niewiedzy polskiego spoleczenstwa ale gwarantuje, ze w ciågu kilku najblizszych lat ta sytuacja sie zmieni poniewaz tak wiele osob zaczyna miewac problemy ze swoimi emocjami, ze ta dziwka-nerwica zdobedzie status ogolnej pandemii. W USA, Australii czy w Niemczech nikt nie robi tajemnicy z powodu swoich problemow emocjonalnych czy psychicznych, podobnie w Scandynawii a wystarczy codziennie wieczorem przesledzic nowo zarejestrowanych uzytkownikow na portalach podobnych do naszego - to liczba rosnie z miesiåca na miesiåc. Nie ma co ukrywac ! Zycie jest coraz szybsze, stawia sie przeogromne wymagania i kryteria przed mlodziezå, kazdy chce byc najlepszy z najlepszych, pogon za pieniådzem i za przezyciem, zmiany ekonomoczne, zmiany rynkowe, globalizacja, coraz wiekszy stres i napiecie - nie ma sily aby przejsc spokojnie i udawac, ze nic sie nie dzieje. Predzej czy pozniej dopadnie nas albo nerwica albo depresja bo organizm ludzki nie jest przystosowany do takiego maratonu jakie oferuje nam dzisiejsze zycie. Jestesmy stworzeniami a nie robotami z wymiennym dyskiem.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

Sortuj wg