ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Gradrec 28 sty 2014, 22:45
Tego samego sie obawialem. Luzno. Nie ma ubokow, przy zmianie z SSRI na SSRI, pisali o tym zarowno Dark, jak i lunatic. Chyba, ze cos mi sie mocno porabalo i powinienem sie zastanowic, czy aby napewno rozumiem co sie do mnie mowi i przy okazji wspomniec o tym psychiatrze ^.^ Ewentualnie zakwestionowac moja zdolnosc czytania ze zrozumieniem.

Balem sie jak cholera i sam nie wiem czego. Jak wzialem paro tak natychmiastowa zmiana nastroju na lepszy. Tylko, no coz, kazdy lek dziala na kazdego inaczej, takze pomimo tego, ze pisalem, zebys lekarzowi zasugerowala paro, tak w sumie nie rob tego, bo albo mu zle zasugerujesz i zle na Ciebie zadziala, albo potraktuje Cie jak hipohondryczke - nie wiem, tak mi sie wydaje. Zostaw lekarzowi leczenie, a sugeruj mu conajwyzej objawy.

PS rozumiem, ze to byla metafora, ale ktos posredni czytajacy te forum moze jej nie zrozumiec. Nie bede tutaj polecal zadnych lekarstw, bo.. jak juz wyzej wspomnialem nie mam do tego ani przygotowania, ani nawet doswiadczenia w leczeniu. Zreszta nawet, gdybym mial i tak bym nic nie polecil, bo jak juz nawet w tym poscie wspomnialem, "co kraj to obyczaj".

przez Wiktoria87 28 sty 2014, 22:48
Witajcie:-)
Dawno mnie tu nie było...
Lunatic,co u Ciebie?Dajesz radę?
A u Ciebie Kasiu?
Nova widziałam zdjęcie piesków.Śliczne.
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Gradrec 28 sty 2014, 22:51
Aha, z tym SSRI vs SSRI, to ja sobie to wytlumaczylem na moj tepy chlopski rozum tak, ze jak alkoholik jest alkoholikiem to go nie robi, czy z piwska sie przerzuci na wino. Chyba, ze jest uzalezniony od babelkow, to mu bardziej szampan przypasuje, ale tez pamietajmy o tym, ze szampan jest winem, wiec zaleznosc babelkow pozostaje taka sama. Rozumiesz o czym mowie? SSRI to SSRI i tyle. Pomimo jakiejs tam roznicy skladnikow, jest to lek wplywajacy na to dokladnie to samo.
Ostatnio edytowano 28 sty 2014, 22:56 przez Gradrec, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 28 sty 2014, 22:53
Wiktoria87,
cześć, jestem w kiepskim nastroju bo się nastawiłęm na to sexparty i mnie do wiatru wystawiłaś :D

przez Wiktoria87 28 sty 2014, 22:58
Lunatic,Kotek,ja cały czas liczę na to nasze wspólne opamiętywanie się...Tak,tak...Pamiętam
Wiki

Że jutro też jest dzień, to może brzmieć pocieszająco dla głupków. Dla zwolenników zdrowej żywności, ale nie dla ludzi poważnych. Dla tych, co palą, piją i czuwają po nocach. Czuwają wbrew ogólnemu przekonaniu, że nie ma na co czekać. Bo może i nie ma. Ale nie jest to powód, by nie czuwać

przez Tojaaa 28 sty 2014, 23:06
Gradrec, jestem blondyna, ale zrozumiałam co masz na mysli :D chociaż zauważ,ze np.nova czy elmopl jak drugi raz wchodziła na esci to uboki znów pojawiły sie, chociaż przerwa była bardzo krótka. Więc nie wiem jak to do końca jest z tymi ssri.
Dark halo halo jesteś tu?? :?: pytanko do eksperta. Czy przy zmianie esci na paro będę przechodzić uboki na nowo, czy tak jak pisze Gradrec przy zmianie jednego ssri na inny mozna uznać to za kontynuację i ubokow nie ma????

przez lunatic 28 sty 2014, 23:08
Wiktoria87,
jako psycholog jakbyś podsumowała moje chore leczenie? gdzie tam był błąd ze się zrobiło takie błędne koło?

przez Tojaaa 28 sty 2014, 23:09
Gradrec, przypomnij Ty mi jeszcze bo juz kurcze nie ogarniam kto z czym zmaga sie. Czy miałeś zaburzenia nerwicowe, lęki, czy bardziej deprechę??

przez lunatic 28 sty 2014, 23:12
...

przez Wiktoria87 28 sty 2014, 23:19
Lunatic,ja nie czytam wszystkich postów,teraz też nie było mnie ponad trzy tygodnie i nie jestem na bierząco...A możesz tak w paru słowach napisać na czym to chore leczenie u Ciebie polega?
Wiki

przez lunatic 28 sty 2014, 23:20
Wiktoria87,
tutaj, zeby nie kopiować znów tego samego escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594-7168.html

-- 28 sty 2014, 22:22 --

ten post z godziny 02:56

przez Gradrec 28 sty 2014, 23:26
Tojaaa napisał(a):Gradrec, przypomnij Ty mi jeszcze bo juz kurcze nie ogarniam kto z czym zmaga sie. Czy miałeś zaburzenia nerwicowe, lęki, czy bardziej deprechę??

Zaburzenia nerwicowo depresyjne, czy cos takiego. Tak to okreslil pierwszy psychiatra. Drugiego nie pytalem, bo stwierdzilem ze mnie malo obchodzi to co mam, a wiecej lekarstwa ktore mnie, w moim mniemaniu, ulecza. Na prawde, sram na to co mi dolega. Uwazam, ze czarodziej wie co mi dolega i mi przepisal odpowiednie leki, a ja nawet sam nie chce wiedziec co mi dokladnie jest, zeby o tym nie czytac i sie nie nakrecac. Czego oko nie widzi, tego serce nie boli.

przez gargul 28 sty 2014, 23:26
Hej nova,
No nie jest najgorzej. Dołek z początku miesiąca to była sprawa przejściowa, albo związana ze zwiększeniem sobie dawki do 10mg, albo z powrotem do pracy po urlopie. Główny dół miałem latem. Ale zauważam pewną prawidłowość, bo to też było zaraz po powrocie z urlopu. Wniosek -> nie chodzić na urlopy :)
Wy też z tego wyjdziecie. Jak zaczynałem też byłem strzępkiem nerwów. Lek mi się wkręcał masakrycznie, aż po 3 tygodniach zszedłem z dawki 10mg na 5 i od razu poczułem poprawę. Dłużej trwało wyleczenie się z "pięknych poranków", ale szczęśliwie mam już to za sobą.
Tylko boję się że te 5mg, to g...no pomaga. W sensie długofalowym i stąd te czasowe nawroty. Ale nic pożyjemy zobaczymy, a obecnie trzeba się cieszyć tym co jest.

-- 28 sty 2014, 23:27 --

Tojaaa napisał(a):gargul, a jak długo jesteś na esci?

Od 24 sierpnia.

-- 28 sty 2014, 23:31 --

elmopl79 napisał(a):Gargul
A co lekarz na ta Twoja dawke leku5mg.Bo wiekszosc twierdzi,ze to dawka nie terapeutyczna....

No i właśnie dlatego chciałem wejść na 10mg, ale się sparzyłem. Lekarz, jak to lekarz, powiedział że skoro na 5mg czuje się lepiej to mam tyle brać. Skasował stówę i do widzenia.
Po styczniowej akcji nie byłem u niego, ale pewnie niedługo się wybiorę, to obgadam sprawę.
Szczególnie wypytam się o wenlę, bo brakuje mi czegoś aktywizującego.

-- 28 sty 2014, 23:33 --

nova_2013 napisał(a):gargul, znow wyjechal na dluzej :mrgreen:

Nie, nie. Jestem. Tylko polożylem się z książką. Generalnie na forum zaglądam tylko wieczorkiem, na chwilę, zeby zobaczyć co się u was dzieje.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez elmopl79 28 sty 2014, 23:35
Gradrec
Super podejście,naprawdę!Tez bym tak chciala...A ja za bardzo chce wiedzieć,analizuje,co z czym,a moze tak,a moze srak

Sortuj wg