ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 28 sty 2014, 16:40
lunatic,
Z tego co pamiętam to wenlę też chyba próbowałeś? Wiesz, że ja ją polecam...:) A jak u Ciebie? Sprawdziła się choć trochę?
Mnie uspokajała z jednej strony, z drugiej dawała b. dużo energii i chęci do działania, o apatii nie było mowy...

-- 28 sty 2014, 15:42 --

Luki_Nerwusik,
Rozumiem, że tez wcinasz esci?
I faktycznie dopiero po 2 miesiącach była bardzo duża poprawa? Ale bierzesz na lęki czy depresję?
Nie dopada Cię senność w ciągu dnia?
pozdrawiam:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Tojaaa 28 sty 2014, 16:58
Luki_Nerwusik, u Ciebie esci rozkrecilo sie dopiero po 2 miesiącach?. Pociesz mnie, bo ja prawie 2 mce wcinam esci z takim sobie skutkiem i czekam na jego działanie jak na zbawienie. Brałes na depresję czy lęki

przez lunatic 28 sty 2014, 17:06
Katarzynka40,
Tak,bralem kiedys,bralem wiele innych ktore nie powodowaly apatii,ale ich dobre dzialanie sie skonczylo i w tej chwili leki tego typu mi szkodza tylko

-- 28 sty 2014, 16:13 --

Ale faktycznie wenla moglaby sie sprawdzic w tej chwili bo nie ma takiego typowego dzialania pobudzajacego jak Wellbutrin czy Edronax,z tym ze to juz dosc ciezki kaliber jezeli chodzi o uboki i w ogole o ogolna sile dzialania

-- 28 sty 2014, 16:19 --

Teoretycznie mix paro+edronax ktory mialem jako jeden z zaleconych ostatnio mial miec zblizony profil dzialania do wenli ale w praktyce dzialal bardzo wyczerpujaco i nie mialem sily sie za dlugo tak meczyc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 28 sty 2014, 17:25
Witam

Nova
jestem....nie odzywalam sie,bo źle sie czuje.Bylam dzisiaj w urzedzie i tam dostalam ataku paniki....bylam sama,chcialam uciekac ale nie mialam do kąd.....eh....a od rana cos mnie strasznie nisilo Wstalam wkurzona na maxa....Nova,moze po zwiększeniu dawki leku tak mamy....mize niepotrzebne jest to zwiększenie...a moze lek brany dwa razy pod rząd nie dziala tak jak gdyby byl brany raz i to ciągle,bez przerwy....Ja pytalam sie mojej dr.powiedziala,ze to leczenie jakby od nowa...druga natomiast powiedziala,ze w żadnym wypisku,ze to jest kontynuacja leczenia....i bądź tu mądry ...

przez Gradrec 28 sty 2014, 17:45
nova_2013 napisał(a):lunatic, jak sie czujesz dzisiaj ?
Ja jestem przerazona powrotem do pracy ale postanowilam, ze zaczne powolutku wdrazac sie w obowiåzki. Nie wiem jak sobie poradze ale widze, ze takie siedzenie w domu to bledne kolo. Z dnia na dzien rosnie moje napiecie nerwowe i dziasiaj znowu osiåga apogeum. Tojaa i elmopl, co z Wami ? Gradrec, cos nie widze u Ciebie poprawy a bierzesz paro juz ze 3 tygodnie. Nie wiem czy te tabletki w ogole pomagajå czy to gra uczuc. Chodze naladowana dzis jak bomba zaplonowa. I kiedy wreszcie ta zima sie skonczy ???

Ty byc moze nie widzisz. Ja widze znaczna, a to dopiero poczatek kuracji.
Dzisiaj nawet sie wzialem za naprawe spluczki, ktora przeciekala przez ostatni miesiac. Naprawa zakonczona sukcesem, wiec i tak dobrze bo mam do takich rzeczy dwie lewe rece.

przez Katarzynka40 28 sty 2014, 17:47
lunatic,
jak to wszystko zależy od organizmu - piszesz i zresztą słyszałam, że wenla to ciężki kaliber jeśli chodzi o uboki, a u mnie skutków ubocznych w sumie żadnych na dodatek diametralna poprawa po 5 dniach, natomiast podobno bardzo łagodne esci swoimi ubokami doprowadziło mnie niemal na skraj wyczerpania i szaleństwa:(

przez lunatic 28 sty 2014, 18:23
Katarzynka40,
Z jakiegos powodu od tego leku rzadko lekarze zaczynaja,gdzies kiedys czytalem ze wenla zalecana jest jako lek drugiego rzutu dopiero gdy SSRI zawioda

przez Tojaaa 28 sty 2014, 19:04
elmopl79, bidulko, współczuje. A jak u Ciebie wyglądają ataki paniki?

przez Gradrec 28 sty 2014, 19:42
lunatic napisał(a):Katarzynka40,
Z jakiegos powodu od tego leku rzadko lekarze zaczynaja,gdzies kiedys czytalem ze wenla zalecana jest jako lek drugiego rzutu dopiero gdy SSRI zawioda

A Paroksetyne kiedy daja ?:p

przez lunatic 28 sty 2014, 19:53
na nerwicę lękową i napady lęku, od lekarza słyszalem ze pod tym względem jest to najlepszy lek, potem tu ktoś na forum dał jakies badanie ze jakims cudem pobudzająca fluoksetyna wychodzi najlepiej na ataki paniki, kazdy gada jak mu sie podoba

-- 28 sty 2014, 18:55 --

na napady lękowe mogę potwierdzić ze jest skuteczna, nawet bardzo, kiedyś byłem w takim fatalnym stanie ze miałem nawet kilka dziennie, po kilku tygodniach kuracji przez następne prawie dwa lata nie miałem juz więcej problemu z zadnym napadem

-- 28 sty 2014, 19:04 --

sory, tam było chyba ze najlepiej wychodziła wenlafaksyna, ale fluoksetyna była z niewiadomej przyczyny wyzej niz paroksetyna

przez Katarzynka40 28 sty 2014, 20:05
lunatic,
Jak w ulotce wenli jest, że może spowodować zgon :shock: :shock: to nie dziwię się, że najpierw próbują zapisywać te, które mają mniejsze skutki uboczne... no chyba, że pacjent jest w fatalnym stanie...:(

przez lunatic 28 sty 2014, 20:10
o to badanie chodziło, ktoś to kiedyś zamieścił http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23111544
wśród SSRI i SNRI na ataki paniki spośród 5 tysięcy badanych najsłabszy wychodzi citalopram (wiec pewnie i escitalopram by wypadł podobnie) a najlepiej wenlafaksyna
nie piszą natomiast jakie są między nimi różnice więc nie wiem na ile ten krótki tekst jest przydatny do oceny który lek jest pod tym względem najlepszy

-- 28 sty 2014, 19:11 --

Katarzynka40,
tamten zapis dotyczy akurat przedawkowania

przez Gradrec 28 sty 2014, 21:09
Katarzynka40 napisał(a):lunatic,
Jak w ulotce wenli jest, że może spowodować zgon :shock: :shock: to nie dziwię się, że najpierw próbują zapisywać te, które mają mniejsze skutki uboczne... no chyba, że pacjent jest w fatalnym stanie...:(

U mnie to samo bylo w Depakine Chrono w dawce 300mg, wiec go w ogole nie bralem :D
I bylo tam tez napisane, ze jest to lek na padaczke. Co prawda uprzedzil mnie o tym lekarz ale kij mu w oko. Jak juz z Lunaticiem ustalilem on tez mial z tym lekarzem niemile przezycia, takze ciesze sie ze w ogole odstawilem to co mi przepisal i zmienilem lekarza ;)

Dzieki Lunatic za odpowiedz. No wlasnie na mnie paro dziala raczej bardzo dobrze. W okresie, gdy nic nie bralem miedzy esci, a paro mialem taki czas, ze przez caly dzien kurwica lękowa i dostawalem pierdolca. Teraz moze raz na kilka dni sie trafi jakis lęk ale raczej przechodzi. Wczoraj mialem troche slabszy dzien, ale dzisiaj np jest zupelny luz. Naprawilem spluczke popsuta, poszedlem do sklepu, zero lęku, humor dobry. Tylko kurde to rozwolnienie :P
Ostatnio edytowano 28 sty 2014, 21:12 przez Gradrec, łącznie edytowano 2 razy

przez Tojaaa 28 sty 2014, 21:09
lunatic, czy ja dobrze zrozumiałam ze u Ciebie na napady paniki i lęki najlepiej zadziałała paroksetyna? Mi esci g...o pomaga na napięcia i lęki

Sortuj wg