ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez nova_2013 27 sty 2014, 15:12
Powiem Wam, ze joga bardzo mi pomogla przez okolo 2 miesiåce zanim zaczelam brac leki. Ale te ataki paniki tak mnie zdolowaly, ze w koncu zdecydowalam sie rozpoczåc kuracje. Teraz ogarnia mnie wielki strach, ze musze wsiåsc za kierownice i "czekac na kolejny atak". Bede miala pod rekå benzo (oxazepam) i jakby co to bede sie ratowac. Problem w tym, ze tak sie nie da na dluzszå mete bo uzaleznia i tego sie najbardziej boje, ze moj strach ponownie bedzie sie nasilal kazdego dnia i znow rozpocznie sie bledne kolo :(
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Tojaaa 27 sty 2014, 15:12
Nova tak z ciekawości,ile u Was trzeba pracować zeby osiągnąć wiek emerytalny?

przez nova_2013 27 sty 2014, 15:16
65 lat ale chcå podniesc do 70. Tyle tylko, ze mozna isc na wczesniejszå emeryture przy 55 roku zycia ale sie nie oplaca bo zbyt niska emerytura. Natomiast w Szwecji jest emerytura rzådowa i niezaleznie czy ktos pracowal czy nie zawsze otrzyma minimum 8000 kr. Ci co pracujå i pracowali dostanå wiecej z powodu skladek nagromadzonych przez okres pracy.

Szwecja nie pozwoli nikomu umrzec smierciå glodowå, jesli brakuje komus na oplacenie czynszu to dostanie tzw. bostadsbidrag - doplate od panstwa.
No ale cos za cos. Wszyscy ktorzy pracujå, placå bardzo wysokie podatki miedzy 31%-34% tak wiec wszystkie dzieci w szkolach podstawowych i gimnazjach ( polskie gimnazjum i liceum razem) otrzymujå darmowe obiady, ktore så podawane w postaci stolu szwedzkiego. Mozna tyle nabierac ile sie chce! Dzieci w podstawowce jak mieszkajå dalej od szkoly niz 2 km majå prawo do darmowych taxowek ( za to placi rzåd z pieniedzy podatnikow ), a mlodziez ma darmowe bilety na autobusy i pociågi. Szkola jest obowiåzkowa i kazdy uczen dostaje od rzådu miesiecznie 1200 kr do 18 roku zycia ale jak ktos wagaruje ( co bardzo rzadko sie zdarza) to odbierajå skolbidrag i taki delikwent czuje sromotnå porazke.

Jesli uczen oszukuje rodzicow i wychodzi "do szkoly" ale do niej nie trafia to nauczyciele zaraz dzwoniå do rodzicow, dlatego w Szwecji wagary nie så popularne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 27 sty 2014, 15:29
To ładnie dbają u Was o obywateli, emerytura rządowa, no no. Czy sie stoi czy sie leży 8000 koron sie nalezy :D

-- 27 sty 2014, 15:31 --

Prżecudny kraj, żadnego kombinowania, cwaniactwa. Nova, długo tam mieszkasz?

przez nova_2013 27 sty 2014, 15:43
tak, i to mnie najbardziej wqur.wia ! Bo taki luffare (kloszard) co przezyje cale zycie na laweczce w parku dostaje 8000 zapomogi kazdego miesiåca, ma wolne, ma wszystko w du.pie i sobie zyje bez stresow, a my ktorzy pracujemy zywimy takich pasozytow. Så tez inni, co pozalatwiali sobie dosmiertne renty chorobowe np. w wieku 30 lat i za nasze podatki fundujå sobie najlepsze wakacje w tropikach. Ale widze, ze powoli to sie ucina ze wzgledu na wykorzystywanie tych praw przez obcokrajowcow i juz w ubieglym roku zaczeto cofac dotacje dla bezrobotnych, ktorzy np. majå mozliwosc zamieszkania u rodziny. Wprowadzone duze restrykcje i dzisiaj juz bardzo ciezko otrzymac mieszkanie z socjalu. Kiedys wystarczylo pojsc do socjalu i naskarzyc na swoich rodzicow, ze sie zle czuje razem, ze rodzice så wymagajåcy , ze sie klocå i blablabla. Kazdy wowczas mlodociany otrzymywal kawalerke, za ktorå placil rzåd :mrgreen:
To bylo zycie !

Dzisiaj nawet pracujåcy majå trudnosci z otrzymaniem mieszkania spoldzielczego bo så stawiane bardzo wysokie wymogi. Nie wolno miec dlugow i nalezy zarabiac 3-krotnie wiecej niz wynosi czynsz. Dlatego najlatwiej jest kupic mieszkanie, wowczas czynsz wynosi polowe w porownaniu za takie samo mieszkanie w spoldzielni, no ale trzeba wplacic minimum 20% wartosci mieszkania i reszte splacac do konca zycia. Przykladowo 1-pokojowe mieszkanie w Stockholmie kosztuje w granicach 1,2-2,8 miliona kr a czynsz tylko 1200 kr. Za takie samo mieszkanie spoldzielcze kosztuje czynsz 7000-10000 kr. Ale na przyklad domek z 150m2 poza obszarami Stockholmu mozna juz kupic za 400 000 - 600 000 kr wiec nie jest zle.

przez rysikowa 27 sty 2014, 16:29
Katarzynka40, sorry za prywatne pytanie, ale chciałam zapytać o moment, w którym poczułaś że esci działa - tzn. czy towarzyszyło temu odejście jakiegoś problemu, który cię nurtował, czy fakt że esci zaczął działać spowodował, że przestałaś się tym przejmować? Nie wiem czy moje pytanie jest zrozumiałe.

Ja mam skoki, są dni kiedy dobrze się czuję, szczególnie w weekendy, jak nie ma pracy, a są takie dni jak dzisiaj że znowu czuję wielki strach o przyszłość, pracę itp. Zastanawiam się czy lepsze dni są wynikiem działania esci, czy tego że w te dni odchodzą moje największe niepokoje i lęki. Poniedziałek - pierwszy dzień tygodnia pracy = ataki paniki i płaczu. Piątek - weekend, nic złego mi się nie przydarzy = dobry humor i brak lęków.

Jest zdecydowanie lepiej ze mną niż jeszcze 2 tygodnie temu, ale to też wynik tego, że udało mi się pozapinać pewne stresujące mnie sprawy. Nadal czuję się rozbita i paraliżuje mnie strach, ale już nie 24 godziny na dobę. Biorę esci ok. 34 dni, od tygodnia dzielę tabletkę na połówki, jedną biorę rano, drugą późnym popołudniem.

Czy skoro moim największym problemem są ataki lękowe i strach przed przyszłością i decyzjami - może powinnam zwiększyć dawkę do 20 mg? Będę wdzięczna za opinie.

przez Tojaaa 27 sty 2014, 17:44
rysikowa, ja mogę Ci powiedzieć, ze zauważyłam w siebie większy spokój, kiedy unikam myślenia o stresogennych sytuacjach np. Powrocie do pracy. Jest mi wtedy lepiej, choć nie czuje sie w pełni normalnie. A sa tez sytuacje, o których jak tylko pomyśle, to cała drze

przez rysikowa 27 sty 2014, 17:47
Czyli podobnie jak ja. Unikam czarnych myśli jak mogę, ale wystarczy małe niepowodzenie, konieczność ruszenia się z miejsca, podjęcia decyzji, jakiś dylemat - wszystko wraca.

przez elmopl79 27 sty 2014, 18:29
Tojaaa
To masz trochę tej energii...basen....fajnie,ale ja bym nie sala rady w tym momencie...

Nova
Jak samopoczucie dzisiaj?

przez Tojaaa 27 sty 2014, 18:54
elmopl79, wiesz, ja często zmuszam sie do tego. Zeby ruszać sie, coś robić, a nie tylko leżeć w domu i gapic sie w sufit- tak miałam przez pierwsze 2 tygodnie zwolnienia. Basen lubię, potrzebuje tez pójść do ludzi, gdzie muszę trzymać fason pomimo złego samopoczucia, wtedy sa momenty, ze zapominam jak okropnie sie czuje :D po mnie na zewnątrz tak nie widać, co przeżywam, przez miesiąc telepawki pracowałam, mniej sie uśmiechając, ale nikt nie zauważył, ze taki koszmar przeżywam. Pracuje w grupie, mam prace wymagająca skupienia i myślenia, analizowAia, nie było to łatwe, ale przez jakiś czas dawalam radę, potem sie wysprzeglilam.

przez elmopl79 27 sty 2014, 19:40
Tojaaa
Wiem o czym mówisz,bo mialam podobnie.Tylko teraz ciezko by mi bylo wybrać na basen,bo to wymaga jak dla mnie w tym momencie nie lada wysilek...pływaniae....
Ja tez staram się wychodzic do ludzi,robić cos chcby na sile,ale czasami jest to a wykonalne.
A powiedz mi,jak przechodzilas na większe dawki,to mialas jakie skutki uboczne wyższych dawek?

przez Rashid 27 sty 2014, 20:20
@nova Zazdroszczę życia w pięknej Szwecji ;).

Mnie dzisiaj lekki niepokój brał, ale nie dałem się mu.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez krista 27 sty 2014, 20:36
Witam
Jutro zaczynam 5 miesiąc na esci jest okey,chociaż dzisiaj odczuwam większy niepokój moze to dlatego ze u nas mocniej wieje wiatr,a ja własnie jestem metereopato i odczuwam wszystkie dolegliwosci związane ze zmiano pogody

przez Katarzynka40 27 sty 2014, 21:01
cześć KOchani:)
I ja się melduję:)

Krista - ja też jestem meteopatkę - odczuwam przy skokach ciśnienia i silniejszym wietrze, zmianie pogody zawsze jakiś niepokój i senność oraz bóle głowy...

rysikowa - pytasz o moment kiedy esci zaczął działać.. hmm, ja nie miałam jakiegoś strasznie nurtującego mnie problemu... jedynym powiedzmy problemem, który mnie ostatnio stresował to było moje zdrowie - tzn. normalnie funkcjonowałam i nagle bęc - atak paniki, uczucie, że mdleję... raz na jakiś czas pół biedy, ale kiedy były coraz częściej, a ostatnie dni przed wizytą u dr w sumie codziennie to poszłam po leki...zanim przyszła diametralna poprawa doznawałam takich popraw samopoczucia - na zasadzie, że od razu jakby ktoś mi dał zastrzyk uspokajająco - rozweselający - dawka radości, beztroski i lekkiej euforii, znikały lęki i byłam w 7. niebie:) to trwało wieczorami, potem coraz dłużej i dłużej, ale ranki były jeszcze średnie... aż jednej soboty wstałam i poczułam, że wewnętrzny niepokój, lęki odszedł, poczułam straszna ulgę, taki jakby wszystkie stresy po mnie spłynęły, albo ktoś mi je zabrał... Poczułam, że się nie boje już, że dam rade, że stawie czoła chorobie, że niepotrzebnie się bałam, że zwariuję... tak jakby mi ktoś otworzył klapkę w głowie - jakieś okienko i wpuścił tam promyki slońca :mrgreen: :mrgreen: ... sieczka w głowie, która miałam ustąpiła, pojawił się "mój" mózg, jasny umysł, uczucie radości... wstąpiła we mnie energia, motywacja i chęć do działania... no i tak się czuję do dzisiaj - oczywiście są troszkę gorsze dni też, kiedy ogarnia mnie senność, wczoraj np. dopadła mnie niemal euforia - taki stan jakbym poczuła się zupełnie wolna, zdrowa, mogłam góry przenosić...

Dziewczyny - jak mam chyba inaczej niż wy - jak się właśnie mobilizuje jak mam iść do pracy:) chociaż w tym najgorszym stanie jak byłam to nawet praca mi nie pomogła... inna sprawa, że mam pracę bardzo stresująca (twórczą i w sumie nienormowane godziny pracy), ale w sumie jestem właścicielką firmy, więc nie mam szefa który mógłby być wredny i chamowaty - a wiem, że tacy potrafią nieźle uprzykrzyć życie i pójście do pracy może być koszmarem:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Sortuj wg